Results for 1.karta - 03 okt. 2019

Sākums

Class Results

S (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 139 Evija Soročina individuāli 7 54:56
2nd 95 Vita Zariņa Vaidava 7 58:04
3rd 175 Gunita Cīrule Kocēni 6 45:53
4th 92 Ina Mīlenberga Kocēni 6 49:00
5th 77 Inese Eglīte Zilaiskalns 6 50:12
6th 144 Laila Skalīte Kocēni 6 51:15
7th 89 Laine Kīna Kocēni 6 53:34
8th 141 Vija Rumba Dauguļi 6 53:53
9th 153 Vineta Grebūna Kocēni 6 57:41
10th 135 Iveta Pidža Kocēni 6 58:03
11th 76 Oksana Bērziņa Zilaiskalns 5 45:59

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Evija Soročina
individuāli
7 54:56 7:27 (2nd)
7:27 (3rd)
15:18 (2nd)
7:51 (7th)
23:13 (2nd)
7:55 (11th)
31:06 (2nd)
7:53 (10th)
39:03 (2nd)
7:57 (13th=)
47:00 (2nd)
7:57 (13th=)
54:56 (1st)
7:56 (12th)
2nd Vita Zariņa
Vaidava
7 58:04 8:02 (5th)
8:02 (17th=)
16:16 (5th)
8:14 (22nd=)
24:30 (4th)
8:14 (22nd=)
32:54 (4th)
8:24 (31st)
41:15 (4th)
8:21 (29th=)
50:04 (4th)
8:49 (37th)
58:04 (2nd)
8:00 (16th)
3rd Gunita Cīrule
Kocēni
6 45:53 7:21 (1st)
7:21 (1st)
14:45 (1st)
7:24 (2nd)
22:19 (1st)
7:34 (4th)
30:02 (1st)
7:43 (6th)
37:54 (1st)
7:52 (8th=)
45:53 (1st)
7:59 (15th)
4th Ina Mīlenberga
Kocēni
6 49:00 7:35 (3rd)
7:35 (5th)
15:38 (3rd)
8:03 (19th)
23:54 (3rd)
8:16 (26th)
32:11 (3rd)
8:17 (27th)
40:32 (3rd)
8:21 (29th=)
49:00 (3rd)
8:28 (32nd)
5th Inese Eglīte
Zilaiskalns
6 50:12 9:17 (9th)
9:17 (54th)
17:19 (6th)
8:02 (17th=)
25:33 (6th)
8:14 (22nd=)
33:40 (6th)
8:07 (20th)
41:52 (5th)
8:12 (21st)
50:12 (5th)
8:20 (28th)
6th Laila Skalīte
Kocēni
6 51:15 7:52 (4th)
7:52 (8th=)
16:07 (4th)
8:15 (25th)
24:36 (5th)
8:29 (33rd)
33:14 (5th)
8:38 (35th)
42:10 (6th)
8:56 (40th=)
51:15 (6th)
9:05 (48th)
7th Laine Kīna
Kocēni
6 53:34 8:33 (6th)
8:33 (34th)
17:32 (7th)
8:59 (42nd)
26:26 (7th)
8:54 (39th)
35:17 (7th)
8:51 (38th)
44:25 (7th)
9:08 (49th=)
53:34 (7th)
9:09 (52nd)
8th Vija Rumba
Dauguļi
6 53:53 8:40 (7th)
8:40 (36th)
17:43 (8th)
9:03 (45th=)
26:39 (8th)
8:56 (40th=)
35:43 (8th)
9:04 (47th)
44:51 (8th)
9:08 (49th=)
53:53 (8th)
9:02 (44th)
9th Vineta Grebūna
Kocēni
6 57:41 9:03 (8th)
9:03 (45th=)
18:37 (10th)
9:34 (59th=)
28:11 (10th)
9:34 (59th=)
37:55 (10th)
9:44 (62nd=)
47:42 (10th)
9:47 (64th)
57:41 (9th)
9:59 (67th)
10th Iveta Pidža
Kocēni
6 58:03 9:34 (11th)
9:34 (59th=)
19:18 (11th)
9:44 (62nd=)
29:07 (11th)
9:49 (65th)
38:58 (11th)
9:51 (66th)
48:31 (11th)
9:33 (58th)
58:03 (10th)
9:32 (57th)
11th Oksana Bērziņa
Zilaiskalns
5 45:59 9:18 (10th)
9:18 (55th)
18:30 (9th)
9:12 (53rd)
27:31 (9th)
9:01 (43rd)
36:51 (9th)
9:20 (56th)
45:59 (9th)
9:08 (49th=)

S10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni 5 27:34
2nd 3 Samanta Zeibarte Valmiera 5 27:44
3rd 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola 5 28:27
4th 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads 4 22:31
5th 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola 4 24:56
6th 33 Ieva Jete Jansone Kocēnu sporta skola 4 25:18
7th 23 Annija Kalče Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:03
8th 15 Rasa Melbārde Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:04
9th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola 4 27:38
10th 142 Maija Justīne Jēkabsone Gulbīši 4 29:56
11th 999 Madara Vimba Woblas 3 20:12
12th 34 Agnese Kīna Kocēni 3 23:45

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5
1st Amanda Linda Hohlova
Kocēni
5 27:34 5:00 (3rd)
5:00 (3rd)
10:25 (2nd)
5:25 (7th=)
15:54 (1st)
5:29 (13th)
21:35 (1st)
5:41 (16th)
27:34 (1st)
5:59 (21st)
2nd Samanta Zeibarte
Valmiera
5 27:44 4:47 (1st)
4:47 (1st)
10:15 (1st)
5:28 (12th)
15:58 (2nd)
5:43 (17th)
21:48 (2nd)
5:50 (18th)
27:44 (2nd)
5:56 (19th)
3rd Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
5 28:27 5:12 (5th)
5:12 (5th)
10:38 (4th)
5:26 (10th)
16:36 (4th)
5:58 (20th)
23:11 (4th)
6:35 (30th)
28:27 (3rd)
5:16 (6th)
4th Sāra Šmagre
Kocēnu novads
4 22:31 4:59 (2nd)
4:59 (2nd)
10:30 (3rd)
5:31 (14th)
16:31 (3rd)
6:01 (23rd)
22:31 (3rd)
6:00 (22nd)
5th Keita Giptere
Rubenes pamatskola
4 24:56 5:27 (8th)
5:27 (11th)
11:36 (6th)
6:09 (25th)
17:58 (5th)
6:22 (27th)
24:56 (5th)
6:58 (36th=)
6th Ieva Jete Jansone
Kocēnu sporta skola
4 25:18 5:06 (4th)
5:06 (4th)
11:13 (5th)
6:07 (24th)
18:03 (6th)
6:50 (34th)
25:18 (6th)
7:15 (40th)
7th Annija Kalče
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:03 5:25 (6th=)
5:25 (7th=)
11:55 (7th=)
6:30 (28th=)
18:43 (7th=)
6:48 (32nd=)
26:03 (7th)
7:20 (41st=)
8th Rasa Melbārde
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:04 5:25 (6th=)
5:25 (7th=)
11:55 (7th=)
6:30 (28th=)
18:43 (7th=)
6:48 (32nd=)
26:04 (8th)
7:21 (43rd)
9th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
4 27:38 5:36 (9th)
5:36 (15th)
12:47 (9th)
7:11 (39th)
20:18 (10th)
7:31 (44th)
27:38 (9th)
7:20 (41st=)
10th Maija Justīne Jēkabsone
Gulbīši
4 29:56 7:01 (11th)
7:01 (38th)
15:17 (11th)
8:16 (49th)
23:19 (11th)
8:02 (48th)
29:56 (10th)
6:37 (31st)
11th Madara Vimba
Woblas
3 20:12 6:20 (10th)
6:20 (26th)
13:14 (10th)
6:54 (35th)
20:12 (9th)
6:58 (36th=)
12th Agnese Kīna
Kocēni
3 23:45 7:57 (12th)
7:57 (46th)
15:57 (12th)
8:00 (47th)
23:45 (12th)
7:48 (45th)

S13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola 6 26:08
2nd 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola 5 26:03
3rd 12 Ksenija Avotiņa Vaidava 5 28:03
4th 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola 5 28:04
5th 154 Madara Ilze Grebūna ZVOC 5 28:12
6th 86 Annija Bērziņa Valmieras Bērnu sporta skola 5 29:32
7th 75 Sandija Rumba Dauguļi 4 21:42
8th 117 Madara Cauce Valmieras Bērnu sporta skola 4 23:36
9th 143 Nikola Čermeņeva Rubene 4 23:51
10th= 149 Ance Līva Valmieras Bērnu sporta skola 4 24:01
10th= 184 Asnāte Pēlmane Rubene 4 24:01
12th 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:15
13th 81 Aivita Cipruse Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:43
14th 116 Kira Mazurika Rubene 3 19:09
15th 6 Beatrise Stepanoviča Valmieras Bērnu sporta skola 3 24:03

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
6 26:08 4:00 (1st)
4:00 (1st)
8:17 (1st)
4:17 (2nd)
12:41 (1st)
4:24 (3rd)
17:06 (1st)
4:25 (4th)
21:39 (1st)
4:33 (7th)
26:08 (1st)
4:29 (5th)
2nd Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
5 26:03 4:30 (2nd)
4:30 (6th)
9:25 (2nd)
4:55 (11th)
14:35 (2nd)
5:10 (13th)
19:57 (2nd)
5:22 (17th=)
26:03 (2nd)
6:06 (42nd)
3rd Ksenija Avotiņa
Vaidava
5 28:03 5:39 (12th)
5:39 (27th)
11:09 (6th)
5:30 (25th)
17:32 (9th)
6:23 (54th)
22:45 (6th)
5:13 (14th)
28:03 (3rd)
5:18 (15th)
4th Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
5 28:04 4:49 (4th)
4:49 (9th)
10:18 (3rd)
5:29 (24th)
15:46 (3rd)
5:28 (23rd)
21:46 (4th)
6:00 (38th)
28:04 (4th)
6:18 (53rd)
5th Madara Ilze Grebūna
ZVOC
5 28:12 4:48 (3rd)
4:48 (8th)
10:23 (4th)
5:35 (26th)
16:14 (4th)
5:51 (34th)
22:07 (5th)
5:53 (35th=)
28:12 (5th)
6:05 (40th=)
6th Annija Bērziņa
Valmieras Bērnu sporta skola
5 29:32 5:47 (13th)
5:47 (30th=)
11:34 (10th=)
5:47 (30th=)
17:27 (6th=)
5:53 (35th=)
23:43 (8th)
6:16 (51st=)
29:32 (6th)
5:49 (33rd)
7th Sandija Rumba
Dauguļi
4 21:42 4:53 (5th)
4:53 (10th)
10:36 (5th)
5:43 (28th)
16:20 (5th)
5:44 (29th)
21:42 (3rd)
5:22 (17th=)
8th Madara Cauce
Valmieras Bērnu sporta skola
4 23:36 5:27 (11th)
5:27 (22nd)
11:22 (8th)
5:55 (37th)
17:27 (6th=)
6:05 (40th=)
23:36 (7th)
6:09 (43rd=)
9th Nikola Čermeņeva
Rubene
4 23:51 5:20 (7th)
5:20 (16th)
11:24 (9th)
6:04 (39th)
17:37 (10th)
6:13 (49th)
23:51 (9th)
6:14 (50th)
10th= Ance Līva
Valmieras Bērnu sporta skola
4 24:01 5:03 (6th)
5:03 (12th)
11:15 (7th)
6:12 (47th=)
17:27 (6th=)
6:12 (47th=)
24:01 (10th=)
6:34 (56th)
10th= Asnāte Pēlmane
Rubene
4 24:01 5:25 (10th)
5:25 (21st)
11:34 (10th=)
6:09 (43rd=)
17:45 (11th)
6:11 (45th=)
24:01 (10th=)
6:16 (51st=)
12th Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:15 5:48 (14th)
5:48 (32nd)
12:13 (13th)
6:25 (55th)
19:15 (13th)
7:02 (60th)
26:15 (12th)
7:00 (58th)
13th Aivita Cipruse
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:43 5:24 (9th)
5:24 (20th)
12:25 (14th)
7:01 (59th)
19:38 (14th)
7:13 (62nd)
26:43 (13th)
7:05 (61st)
14th Kira Mazurika
Rubene
3 19:09 5:23 (8th)
5:23 (19th)
11:34 (10th=)
6:11 (45th=)
19:09 (12th)
7:35 (63rd)
15th Beatrise Stepanoviča
Valmieras Bērnu sporta skola
3 24:03 6:37 (15th)
6:37 (57th)
15:08 (15th)
8:31 (64th)
24:03 (15th)
8:55 (65th)

S16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene 4 26:05
2nd 114 Sanija Bureņa Rubene 4 26:23

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
4 26:05 5:44 (1st)
5:44 (1st)
12:18 (1st)
6:34 (3rd)
19:10 (1st)
6:52 (5th)
26:05 (1st)
6:55 (6th)
2nd Sanija Bureņa
Rubene
4 26:23 5:50 (2nd)
5:50 (2nd)
12:26 (2nd)
6:36 (4th)
19:22 (2nd)
6:56 (7th)
26:23 (2nd)
7:01 (8th)

S20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 88 Karīna Lezdiņa Valmiera 11 58:59
2nd 106 Paula Rozenvalde Valmieras Bērnu sporta skola 10 55:40
3rd 169 Inese Kokorēviča Burkānciems 10 56:48
4th 78 Kitija Līgate ZVOC 10 56:59
5th 60 Lelde Treimane Valmiera 10 57:48
6th 179 Anete Geduševa-Bērziņa Kocēnu MTB 9 51:02
7th 124 Oksana Brāgule Kocēnu novada pašvaldības policija 9 59:11
8th 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala 9 59:47
9th 172 Liene Kalniņa Skrienam kopā 7 52:38
10th 105 Dace Demme-Vimba Woblas 5 30:20
11th 177 Elīna Upīte Kocēni 5 34:55
12th 93 Agnese Allika Kocēni 4 25:15
13th 151 Ilze Melgalve Valmiera 4 27:40

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1st Karīna Lezdiņa
Valmiera
11 58:59 4:55 (1st)
4:55 (1st)
10:02 (1st)
5:07 (5th)
15:13 (1st)
5:11 (7th)
20:25 (1st)
5:12 (8th)
25:44 (1st)
5:19 (13th=)
31:11 (1st)
5:27 (18th)
36:45 (1st)
5:34 (25th=)
42:16 (1st)
5:31 (21st=)
47:56 (1st)
5:40 (36th=)
53:41 (1st)
5:45 (44th=)
58:59 (1st)
5:18 (11th=)
2nd Paula Rozenvalde
Valmieras Bērnu sporta skola
10 55:40 5:10 (4th)
5:10 (6th)
10:29 (2nd)
5:19 (13th=)
15:47 (2nd)
5:18 (11th=)
21:17 (2nd)
5:30 (19th=)
26:47 (2nd)
5:30 (19th=)
32:26 (2nd)
5:39 (33rd=)
38:02 (2nd)
5:36 (28th)
45:24 (4th)
7:22 (100th)
50:39 (2nd)
5:15 (9th=)
55:40 (2nd)
5:01 (3rd)
3rd Inese Kokorēviča
Burkānciems
10 56:48 4:58 (2nd)
4:58 (2nd)
10:32 (4th)
5:34 (25th=)
16:04 (4th)
5:32 (23rd)
21:47 (4th)
5:43 (41st=)
27:40 (4th)
5:53 (53rd=)
33:36 (5th)
5:56 (59th)
39:29 (4th)
5:53 (53rd=)
45:23 (3rd)
5:54 (55th=)
51:00 (3rd)
5:37 (29th=)
56:48 (3rd)
5:48 (46th=)
4th Kitija Līgate
ZVOC
10 56:59 5:31 (7th)
5:31 (21st=)
11:04 (6th)
5:33 (24th)
16:47 (6th)
5:43 (41st=)
22:29 (6th)
5:42 (39th=)
28:18 (6th)
5:49 (49th=)
34:07 (6th)
5:49 (49th=)
39:50 (6th)
5:43 (41st=)
45:41 (6th)
5:51 (51st=)
51:18 (5th)
5:37 (29th=)
56:59 (4th)
5:41 (38th)
5th Lelde Treimane
Valmiera
10 57:48 5:06 (3rd)
5:06 (4th)
10:31 (3rd)
5:25 (17th)
15:55 (3rd)
5:24 (16th)
21:33 (3rd)
5:38 (31st=)
27:21 (3rd)
5:48 (46th=)
33:20 (3rd)
5:59 (61st)
39:32 (5th)
6:12 (66th)
45:35 (5th)
6:03 (62nd)
51:53 (6th)
6:18 (70th)
57:48 (5th)
5:55 (58th)
6th Anete Geduševa-Bērziņa
Kocēnu MTB
9 51:02 5:15 (5th)
5:15 (9th=)
10:50 (5th)
5:35 (27th)
16:29 (5th)
5:39 (33rd=)
22:07 (5th)
5:38 (31st=)
27:47 (5th)
5:40 (36th=)
33:29 (4th)
5:42 (39th=)
39:23 (3rd)
5:54 (55th=)
45:08 (2nd)
5:45 (44th=)
51:02 (4th)
5:54 (55th=)
7th Oksana Brāgule
Kocēnu novada pašvaldības policija
9 59:11 5:19 (6th)
5:19 (13th=)
11:54 (8th)
6:35 (74th=)
18:29 (8th)
6:35 (74th=)
25:19 (9th)
6:50 (82nd)
32:15 (9th)
6:56 (86th)
39:09 (8th)
6:54 (85th)
46:12 (7th=)
7:03 (90th)
53:14 (7th)
7:02 (88th=)
59:11 (7th)
5:57 (60th)
8th Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
9 59:47 5:48 (9th)
5:48 (46th=)
12:02 (9th)
6:14 (67th=)
18:41 (9th)
6:39 (76th)
25:22 (10th)
6:41 (78th)
32:05 (8th)
6:43 (79th)
39:07 (7th)
7:02 (88th=)
46:12 (7th=)
7:05 (93rd=)
53:25 (8th)
7:13 (98th=)
59:47 (8th)
6:22 (71st)
9th Liene Kalniņa
Skrienam kopā
7 52:38 6:53 (13th)
6:53 (84th)
13:45 (12th=)
6:52 (83rd)
20:58 (13th)
7:13 (98th=)
28:06 (13th)
7:08 (97th)
35:41 (11th)
7:35 (101st)
43:36 (9th)
7:55 (102nd)
52:38 (9th)
9:02 (103rd)
10th Dace Demme-Vimba
Woblas
5 30:20 5:39 (8th)
5:39 (33rd=)
11:48 (7th)
6:09 (63rd=)
17:57 (7th)
6:09 (63rd=)
24:06 (7th)
6:09 (63rd=)
30:20 (7th)
6:14 (67th=)
11th Elīna Upīte
Kocēni
5 34:55 6:40 (11th)
6:40 (77th)
13:45 (12th=)
7:05 (93rd=)
20:49 (12th)
7:04 (91st=)
27:56 (12th)
7:07 (96th)
34:55 (10th)
6:59 (87th)
12th Agnese Allika
Kocēni
4 25:15 5:51 (10th)
5:51 (51st=)
12:25 (10th)
6:34 (72nd=)
18:59 (10th)
6:34 (72nd=)
25:15 (8th)
6:16 (69th)
13th Ilze Melgalve
Valmiera
4 27:40 6:45 (12th)
6:45 (80th=)
13:30 (11th)
6:45 (80th=)
20:36 (11th)
7:06 (95th)
27:40 (11th)
7:04 (91st=)

S40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 123 Nora Baranovska Burkānciems 11 57:11
2nd 178 Dace Liepiņa Rubene 10 58:10
3rd 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB 9 58:29
4th 176 Ilze Heinola Heinola Team 8 57:04
5th 148 Inese Bērziņa Gulbīši 6 41:58

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1st Nora Baranovska
Burkānciems
11 57:11 4:58 (1st)
4:58 (1st)
10:01 (1st)
5:03 (3rd)
15:07 (1st)
5:06 (5th)
20:08 (1st)
5:01 (2nd)
25:18 (1st)
5:10 (6th)
30:23 (1st)
5:05 (4th)
35:38 (1st)
5:15 (9th)
40:52 (1st)
5:14 (8th)
46:14 (1st)
5:22 (10th)
51:40 (1st)
5:26 (11th)
57:11 (1st)
5:31 (12th)
2nd Dace Liepiņa
Rubene
10 58:10 5:11 (2nd)
5:11 (7th)
10:51 (2nd)
5:40 (13th)
16:34 (2nd)
5:43 (14th)
22:18 (2nd)
5:44 (15th)
28:07 (2nd)
5:49 (16th)
34:01 (2nd)
5:54 (18th)
40:03 (2nd)
6:02 (21st=)
46:05 (2nd)
6:02 (21st=)
52:12 (2nd)
6:07 (24th)
58:10 (2nd)
5:58 (19th)
3rd Inga Vīksna
Kocēnu MTB
9 58:29 6:27 (4th)
6:27 (27th)
13:10 (4th)
6:43 (32nd=)
19:41 (3rd)
6:31 (29th)
26:24 (3rd)
6:43 (32nd=)
33:09 (3rd)
6:45 (34th)
39:47 (3rd)
6:38 (30th)
46:16 (3rd)
6:29 (28th)
52:39 (3rd)
6:23 (26th)
58:29 (3rd)
5:50 (17th)
4th Ilze Heinola
Heinola Team
8 57:04 6:18 (3rd)
6:18 (25th)
13:08 (3rd)
6:50 (35th)
20:28 (4th)
7:20 (40th)
27:43 (4th)
7:15 (39th)
34:52 (4th)
7:09 (37th)
42:02 (5th)
7:10 (38th)
49:31 (4th)
7:29 (41st)
57:04 (4th)
7:33 (42nd)
5th Inese Bērziņa
Gulbīši
6 41:58 6:58 (5th)
6:58 (36th)
15:14 (5th)
8:16 (44th)
23:16 (5th)
8:02 (43rd)
29:55 (5th)
6:39 (31st)
35:57 (5th)
6:02 (21st=)
41:58 (4th)
6:01 (20th)

S55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 170 Laila Ceika Valmiera 8 55:51
2nd 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi 7 51:35

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Laila Ceika
Valmiera
8 55:51 6:25 (1st)
6:25 (1st)
13:20 (1st)
6:55 (4th)
20:03 (1st)
6:43 (2nd)
27:10 (1st)
7:07 (6th)
34:22 (1st)
7:12 (8th)
41:26 (1st)
7:04 (5th)
48:41 (1st)
7:15 (10th)
55:51 (1st)
7:10 (7th)
2nd Gunta Jaunkampe
Dauguļi
7 51:35 6:52 (2nd)
6:52 (3rd)
14:18 (2nd)
7:26 (12th)
21:32 (2nd)
7:14 (9th)
29:03 (2nd)
7:31 (14th)
36:30 (2nd)
7:27 (13th)
43:53 (2nd)
7:23 (11th)
51:35 (2nd)
7:42 (15th)

S7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 14 Amanda Emilija Alksne J.Neikena Dikļu pamatskola 3 25:37
2nd 70 Katrīna Jēkabsone Gulbīši 3 28:57
3rd 127 Ance Rumba Dauguļi 2 17:13
4th 100 Keitija Rumba Dauguļi 2 17:34
5th 180 Beāte Rumba Dauguļi 2 17:38

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3
1st Amanda Emilija Alksne
J.Neikena Dikļu pamatskola
3 25:37 6:40 (1st)
6:40 (1st)
16:06 (1st)
9:26 (10th)
25:37 (1st)
9:31 (11th)
2nd Katrīna Jēkabsone
Gulbīši
3 28:57 8:46 (5th)
8:46 (7th)
20:21 (5th)
11:35 (12th)
28:57 (2nd)
8:36 (3rd)
3rd Ance Rumba
Dauguļi
2 17:13 8:30 (2nd)
8:30 (2nd)
17:13 (2nd)
8:43 (6th)
4th Keitija Rumba
Dauguļi
2 17:34 8:39 (4th)
8:39 (5th)
17:34 (3rd)
8:55 (8th)
5th Beāte Rumba
Dauguļi
2 17:38 8:37 (3rd)
8:37 (4th)
17:38 (4th)
9:01 (9th)

V (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB 7 55:16

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
7 55:16 8:01 (1st)
8:01 (5th)
16:09 (1st)
8:08 (7th)
24:06 (1st)
7:57 (4th)
32:11 (1st)
8:05 (6th)
39:56 (1st)
7:45 (2nd=)
47:31 (1st)
7:35 (1st)
55:16 (1st)
7:45 (2nd=)

V10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 97 Dāvis Bergs Kocēnu sporta skola 6 26:01
2nd 5 Jānis Atlācis Kocēnu pamatskola 5 25:32
3rd 7 Ralfs Grabis KSK Rubene 5 27:45
4th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola 5 29:40
5th 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas 4 21:54
6th 26 Rūdolfs Krūze Valmieras Bērnu sporta skola 4 24:35
7th 96 Ričards Brauns Kocēnu sporta skola 4 24:39
8th 102 Magnuss Apinis Dako Ziemeļvidzeme 4 27:07
9th 146 Kristpas Frēlihs Kocēni 4 27:33
10th 9 Kristers Jermacāns Kocēnu sporta skola 4 28:08
11th 183 Dāvis Megnis Kocēnu pamatskola 3 13:56
12th 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola 3 19:47
13th 1 Markus Jansons Kocēni 3 21:38

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Dāvis Bergs
Kocēnu sporta skola
6 26:01 4:03 (2nd)
4:03 (2nd)
8:25 (2nd)
4:22 (4th=)
12:52 (1st)
4:27 (6th=)
17:19 (1st)
4:27 (6th=)
21:41 (1st)
4:22 (4th=)
26:01 (1st)
4:20 (3rd)
2nd Jānis Atlācis
Kocēnu pamatskola
5 25:32 5:06 (5th)
5:06 (12th=)
10:06 (4th)
5:00 (10th)
15:13 (3rd)
5:07 (14th)
20:22 (2nd)
5:09 (15th)
25:32 (2nd)
5:10 (16th)
3rd Ralfs Grabis
KSK Rubene
5 27:45 4:58 (3rd)
4:58 (9th)
10:04 (3rd)
5:06 (12th=)
16:17 (4th)
6:13 (31st)
22:49 (4th)
6:32 (38th=)
27:45 (3rd)
4:56 (8th)
4th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
5 29:40 5:17 (7th)
5:17 (18th)
11:10 (7th)
5:53 (24th)
17:37 (7th)
6:27 (35th=)
23:34 (5th)
5:57 (25th=)
29:40 (4th)
6:06 (29th)
5th Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
4 21:54 5:13 (6th)
5:13 (17th)
10:50 (5th)
5:37 (21st)
16:36 (5th)
5:46 (23rd)
21:54 (3rd)
5:18 (19th)
6th Rūdolfs Krūze
Valmieras Bērnu sporta skola
4 24:35 5:26 (8th)
5:26 (20th)
11:29 (8th)
6:03 (27th)
17:52 (8th)
6:23 (33rd)
24:35 (6th)
6:43 (41st)
7th Ričards Brauns
Kocēnu sporta skola
4 24:39 5:02 (4th)
5:02 (11th)
10:59 (6th)
5:57 (25th=)
17:31 (6th)
6:32 (38th=)
24:39 (7th)
7:08 (45th)
8th Magnuss Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
4 27:07 6:11 (11th)
6:11 (30th)
12:38 (10th)
6:27 (35th=)
19:45 (9th)
7:07 (44th)
27:07 (8th)
7:22 (50th)
9th Kristpas Frēlihs
Kocēni
4 27:33 6:05 (10th)
6:05 (28th)
13:18 (12th)
7:13 (48th)
20:41 (11th)
7:23 (51st)
27:33 (9th)
6:52 (42nd)
10th Kristers Jermacāns
Kocēnu sporta skola
4 28:08 6:19 (12th)
6:19 (32nd)
13:33 (13th)
7:14 (49th)
20:57 (12th)
7:24 (52nd)
28:08 (10th)
7:11 (46th)
11th Dāvis Megnis
Kocēnu pamatskola
3 13:56 -0:11 (1st)
-0:11 (1st)
6:44 (1st)
6:55 (43rd)
13:56 (2nd)
7:12 (47th)
12th Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
3 19:47 5:43 (9th)
5:43 (22nd)
12:18 (9th)
6:35 (40th)
19:47 (10th)
7:29 (53rd)
13th Markus Jansons
Kocēni
3 21:38 6:26 (13th)
6:26 (34th)
12:55 (11th)
6:29 (37th)
21:38 (13th)
8:43 (54th)

V13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola 6 26:55
2nd 4 Dāvis Zariņš Vaidava 6 27:13
3rd 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola 6 29:56
4th 94 Ralfs Vazdiķis Vaidava 5 23:21
5th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola 5 24:56
6th 160 Gustavs Ločmelis Valmieras Bērnu sporta skola 5 25:48
7th 167 Kristaps Jursons Valmieras Bērnu sporta skola 5 26:20
8th 115 Ralfs Tomsons Valmieras Bērnu sporta skola 5 27:05
9th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola 5 27:35
10th 22 Markus Mīlenbergs Rubene 5 27:47
11th 109 Toms Oskars Kalniņš Rubene 5 27:53
12th 35 MĀRCIS ŠMITS Kocēni 5 28:08
13th 126 Martins Denovs Rubene 5 28:36
14th 11 Adrians Kīns Kocēni 5 29:00
15th 129 Kristofers Soročins individuāli 4 25:14
16th 181 Adrians Frēlihs Kocēni 4 25:49
17th 31 Gints Dinārs Treimanis Zilaiskalns 3 16:31
18th 186 Kristers Šoks Kocēni 3 21:49
19th 98 Oskars Pēčs Vaidava 3 24:13

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
6 26:55 3:58 (2nd)
3:58 (2nd)
8:15 (1st)
4:17 (3rd)
12:52 (1st)
4:37 (11th)
17:36 (1st)
4:44 (14th=)
22:15 (1st)
4:39 (12th)
26:55 (1st)
4:40 (13th)
2nd Dāvis Zariņš
Vaidava
6 27:13 3:57 (1st)
3:57 (1st)
8:29 (2nd)
4:32 (8th)
13:13 (2nd)
4:44 (14th=)
18:01 (2nd)
4:48 (21st)
22:45 (2nd)
4:44 (14th=)
27:13 (2nd)
4:28 (6th)
3rd Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
6 29:56 4:49 (10th)
4:49 (22nd=)
10:07 (10th)
5:18 (41st)
15:10 (7th)
5:03 (32nd)
19:59 (4th)
4:49 (22nd=)
24:48 (4th)
4:49 (22nd=)
29:56 (3rd)
5:08 (36th)
4th Ralfs Vazdiķis
Vaidava
5 23:21 4:21 (3rd)
4:21 (4th)
8:54 (3rd)
4:33 (9th=)
13:38 (3rd)
4:44 (14th=)
18:27 (3rd)
4:49 (22nd=)
23:21 (3rd)
4:54 (27th=)
5th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
5 24:56 4:31 (5th)
4:31 (7th)
9:31 (5th)
5:00 (30th)
14:43 (4th)
5:12 (37th)
20:04 (5th)
5:21 (43rd=)
24:56 (5th)
4:52 (26th)
6th Gustavs Ločmelis
Valmieras Bērnu sporta skola
5 25:48 4:33 (6th)
4:33 (9th=)
9:39 (6th)
5:06 (35th)
14:54 (5th)
5:15 (40th)
20:14 (6th)
5:20 (42nd)
25:48 (6th)
5:34 (54th=)
7th Kristaps Jursons
Valmieras Bērnu sporta skola
5 26:20 4:44 (7th)
4:44 (14th=)
9:45 (8th)
5:01 (31st)
15:07 (6th)
5:22 (45th=)
20:56 (7th)
5:49 (65th)
26:20 (7th)
5:24 (48th=)
8th Ralfs Tomsons
Valmieras Bērnu sporta skola
5 27:05 4:45 (8th)
4:45 (19th)
10:06 (9th)
5:21 (43rd=)
15:20 (8th)
5:14 (39th)
21:20 (8th)
6:00 (70th)
27:05 (8th)
5:45 (63rd)
9th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
5 27:35 5:05 (11th=)
5:05 (33rd=)
10:27 (11th)
5:22 (45th=)
15:49 (11th)
5:22 (45th=)
21:56 (11th)
6:07 (73rd)
27:35 (9th)
5:39 (59th)
10th Markus Mīlenbergs
Rubene
5 27:47 4:23 (4th)
4:23 (5th)
9:21 (4th)
4:58 (29th)
15:25 (9th)
6:04 (72nd)
21:34 (9th)
6:09 (75th=)
27:47 (10th)
6:13 (77th)
11th Toms Oskars Kalniņš
Rubene
5 27:53 4:47 (9th)
4:47 (20th)
9:41 (7th)
4:54 (27th=)
15:34 (10th)
5:53 (66th)
21:35 (10th)
6:01 (71st)
27:53 (11th)
6:18 (78th)
12th MĀRCIS ŠMITS
Kocēni
5 28:08 5:24 (14th)
5:24 (48th=)
10:57 (14th)
5:33 (53rd)
16:35 (14th)
5:38 (58th)
22:12 (12th)
5:37 (57th)
28:08 (12th)
5:56 (67th)
13th Martins Denovs
Rubene
5 28:36 5:25 (15th)
5:25 (50th)
11:33 (15th)
6:08 (74th)
17:32 (15th)
5:59 (69th)
23:06 (14th)
5:34 (54th=)
28:36 (13th)
5:30 (51st)
14th Adrians Kīns
Kocēni
5 29:00 5:05 (11th=)
5:05 (33rd=)
10:45 (12th)
5:40 (60th)
16:33 (13th)
5:48 (64th)
23:03 (13th)
6:30 (82nd=)
29:00 (14th)
5:57 (68th)
15th Kristofers Soročins
individuāli
4 25:14 5:41 (17th)
5:41 (61st)
12:03 (17th)
6:22 (79th)
18:46 (17th)
6:43 (84th)
25:14 (15th)
6:28 (81st)
16th Adrians Frēlihs
Kocēni
4 25:49 5:32 (16th)
5:32 (52nd)
12:02 (16th)
6:30 (82nd=)
18:25 (16th)
6:23 (80th)
25:49 (16th)
7:24 (87th)
17th Gints Dinārs Treimanis
Zilaiskalns
3 16:31 5:13 (13th)
5:13 (38th)
10:48 (13th)
5:35 (56th)
16:31 (12th)
5:43 (62nd)
18th Kristers Šoks
Kocēni
3 21:49 6:09 (18th)
6:09 (75th=)
13:26 (18th)
7:17 (86th)
21:49 (18th)
8:23 (89th)
19th Oskars Pēčs
Vaidava
3 24:13 7:02 (19th)
7:02 (85th)
15:13 (19th)
8:11 (88th)
24:13 (19th)
9:00 (90th)

V16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums 6 26:16
2nd 173 Atis Saulīts Vaidava 6 29:27
3rd 82 Ralfs Rudzītis Rubene 3 20:33

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
6 26:16 4:12 (1st)
4:12 (1st)
8:31 (1st)
4:19 (2nd)
12:55 (1st)
4:24 (3rd)
17:21 (1st)
4:26 (4th)
21:48 (1st)
4:27 (5th)
26:16 (1st)
4:28 (6th)
2nd Atis Saulīts
Vaidava
6 29:27 4:29 (2nd)
4:29 (7th)
9:27 (2nd)
4:58 (10th)
14:43 (2nd)
5:16 (12th)
19:39 (2nd)
4:56 (9th)
24:38 (2nd)
4:59 (11th)
29:27 (2nd)
4:49 (8th)
3rd Ralfs Rudzītis
Rubene
3 20:33 5:35 (3rd)
5:35 (13th)
13:37 (3rd)
8:02 (15th)
20:33 (3rd)
6:56 (14th)

V20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 125 Jānis Gailis Kocēnu novads 14 56:47
2nd 185 Edgars Kokorevičs B&Co 13 57:46
3rd 131 Guntars Eglītis Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala 12 54:00
4th 79 Mārtiņš Gailis Rubene 12 55:27
5th 99 Roberts Siliņš Vaidava 12 56:40
6th 80 Kaspars Skrastiņš Bērzaine 12 57:34
7th 156 Artūrs Bērziņš Kocēnu novads 12 58:36
8th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera 12 58:44
9th 182 Dainis Gelbergs Individuāli 12 59:15
10th 171 Mārcis Kārkliņš Vaidava 12 59:38
11th 145 Jānis Balgalvis Valmiera 12 59:39
12th 174 Reinis Zeibarts AK12 12 59:59
13th 128 Dainis Zvaigznons Valmiera 11 54:42
14th 157 Edgars Antēns Ak12 11 58:54
15th 103 Mārtiņš Apinis Dako Ziemeļvidzeme 10 55:54
16th 122 Jānis Kaibe KNPP 10 56:46
17th 134 Māris Neļķis Valmiera 8 40:21
18th 104 Oskars Vimba Woblas 5 27:53

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1st Jānis Gailis
Kocēnu novads
14 56:47 3:42 (1st=)
3:42 (1st=)
7:35 (1st)
3:53 (4th)
11:27 (1st)
3:52 (3rd)
15:25 (1st)
3:58 (5th)
19:27 (1st)
4:02 (7th=)
23:30 (1st)
4:03 (9th=)
27:39 (1st)
4:09 (14th)
31:49 (1st)
4:10 (15th)
36:01 (1st)
4:12 (17th=)
40:03 (1st)
4:02 (7th=)
44:16 (1st)
4:13 (19th)
48:27 (1st)
4:11 (16th)
52:39 (1st)
4:12 (17th=)
56:47 (1st)
4:08 (12th=)
2nd Edgars Kokorevičs
B&Co
13 57:46 4:03 (4th)
4:03 (9th=)
8:26 (4th)
4:23 (24th=)
12:54 (3rd=)
4:28 (37th)
17:19 (3rd=)
4:25 (28th=)
21:44 (3rd)
4:25 (28th=)
26:14 (3rd)
4:30 (40th=)
30:41 (3rd)
4:27 (34th=)
35:15 (3rd)
4:34 (50th=)
39:38 (3rd)
4:23 (24th=)
44:16 (3rd)
4:38 (59th=)
48:50 (3rd)
4:34 (50th=)
53:20 (2nd)
4:30 (40th=)
57:46 (2nd)
4:26 (31st=)
3rd Guntars Eglītis
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
12 54:00 3:42 (1st=)
3:42 (1st=)
7:50 (2nd)
4:08 (12th=)
12:11 (2nd)
4:21 (22nd)
16:33 (2nd)
4:22 (23rd)
21:00 (2nd)
4:27 (34th=)
25:23 (2nd)
4:23 (24th=)
29:57 (2nd)
4:34 (50th=)
34:39 (2nd)
4:42 (67th=)
39:23 (2nd)
4:44 (74th=)
44:05 (2nd)
4:42 (67th=)
48:48 (2nd)
4:43 (70th=)
54:00 (3rd)
5:12 (159th)
4th Mārtiņš Gailis
Rubene
12 55:27 4:01 (3rd)
4:01 (6th)
8:21 (3rd)
4:20 (21st)
12:54 (3rd=)
4:33 (48th=)
17:19 (3rd=)
4:25 (28th=)
21:48 (4th)
4:29 (38th=)
26:18 (4th)
4:30 (40th=)
30:54 (4th)
4:36 (54th=)
35:38 (4th)
4:44 (74th=)
40:28 (4th)
4:50 (91st=)
45:13 (4th)
4:45 (79th=)
50:13 (4th)
5:00 (122nd=)
55:27 (4th)
5:14 (161st=)
5th Roberts Siliņš
Vaidava
12 56:40 4:24 (7th)
4:24 (27th)
8:57 (7th)
4:33 (48th=)
13:41 (7th)
4:44 (74th=)
18:27 (7th)
4:46 (82nd=)
23:16 (7th)
4:49 (88th=)
28:08 (6th)
4:52 (95th=)
33:05 (6th)
4:57 (109th=)
38:07 (6th)
5:02 (129th=)
42:56 (6th)
4:49 (88th=)
47:32 (5th)
4:36 (54th=)
52:08 (5th)
4:36 (54th=)
56:40 (5th)
4:32 (45th=)
6th Kaspars Skrastiņš
Bērzaine
12 57:34 4:17 (6th)
4:17 (20th)
8:43 (6th)
4:26 (31st=)
13:17 (6th)
4:34 (50th=)
18:01 (5th)
4:44 (74th=)
22:47 (5th)
4:46 (82nd=)
27:37 (5th)
4:50 (91st=)
32:29 (5th)
4:52 (95th=)
37:26 (5th)
4:57 (109th=)
42:28 (5th)
5:02 (129th=)
47:33 (6th)
5:05 (144th=)
52:39 (6th)
5:06 (149th=)
57:34 (6th)
4:55 (103rd=)
7th Artūrs Bērziņš
Kocēnu novads
12 58:36 4:29 (8th)
4:29 (38th=)
9:06 (8th)
4:37 (57th=)
13:51 (8th)
4:45 (79th=)
18:44 (8th)
4:53 (98th)
23:40 (8th)
4:56 (106th=)
28:43 (8th)
5:03 (133rd=)
33:46 (9th)
5:03 (133rd=)
38:56 (9th)
5:10 (157th)
44:02 (8th)
5:06 (149th=)
49:10 (8th)
5:08 (155th)
53:53 (8th)
4:43 (70th=)
58:36 (7th)
4:43 (70th=)
8th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
12 58:44 5:22 (15th)
5:22 (168th=)
9:54 (14th)
4:32 (45th=)
14:49 (14th)
4:55 (103rd=)
19:30 (12th)
4:41 (64th=)
24:09 (10th)
4:39 (61st=)
28:53 (9th)
4:44 (74th=)
33:45 (8th)
4:52 (95th=)
38:36 (7th)
4:51 (94th)
43:37 (7th)
5:01 (126th=)
48:40 (7th)
5:03 (133rd=)
53:46 (7th)
5:06 (149th=)
58:44 (8th)
4:58 (116th=)
9th Dainis Gelbergs
Individuāli
12 59:15 4:39 (12th)
4:39 (61st=)
9:26 (11th=)
4:47 (85th)
14:23 (11th)
4:57 (109th=)
19:20 (10th)
4:57 (109th=)
24:20 (11th)
5:00 (122nd=)
29:14 (11th)
4:54 (99th=)
34:18 (11th)
5:04 (140th=)
39:17 (10th)
4:59 (119th=)
44:39 (12th)
5:22 (168th=)
49:40 (11th)
5:01 (126th=)
54:29 (9th)
4:49 (88th=)
59:15 (9th)
4:46 (82nd=)
10th Mārcis Kārkliņš
Vaidava
12 59:38 4:38 (11th)
4:38 (59th=)
9:41 (13th)
5:03 (133rd=)
14:45 (13th)
5:04 (140th=)
19:46 (13th)
5:01 (126th=)
24:46 (13th)
5:00 (122nd=)
29:40 (13th)
4:54 (99th=)
34:37 (13th)
4:57 (109th=)
39:41 (13th)
5:04 (140th=)
44:47 (13th)
5:06 (149th=)
49:52 (13th)
5:05 (144th=)
54:55 (13th)
5:03 (133rd=)
59:38 (10th)
4:43 (70th=)
11th Jānis Balgalvis
Valmiera
12 59:39 4:31 (9th)
4:31 (43rd=)
9:26 (11th=)
4:55 (103rd=)
14:22 (10th)
4:56 (106th=)
19:21 (11th)
4:59 (119th=)
24:25 (12th)
5:04 (140th=)
29:27 (12th)
5:02 (129th=)
34:30 (12th)
5:03 (133rd=)
39:28 (12th)
4:58 (116th=)
44:35 (11th)
5:07 (154th)
49:44 (12th)
5:09 (156th)
54:49 (11th)
5:05 (144th=)
59:39 (11th)
4:50 (91st=)
12th Reinis Zeibarts
AK12
12 59:59 4:04 (5th)
4:04 (11th)
8:30 (5th)
4:26 (31st=)
13:11 (5th)
4:41 (64th=)
18:13 (6th)
5:02 (129th=)
23:07 (6th)
4:54 (99th=)
28:22 (7th)
5:15 (163rd)
33:28 (7th)
5:06 (149th=)
38:42 (8th)
5:14 (161st=)
44:09 (9th)
5:27 (172nd=)
49:36 (10th)
5:27 (172nd=)
54:54 (12th)
5:18 (164th)
59:59 (12th)
5:05 (144th=)
13th Dainis Zvaigznons
Valmiera
11 54:42 4:32 (10th)
4:32 (45th=)
9:20 (10th)
4:48 (86th=)
14:08 (9th)
4:48 (86th=)
19:06 (9th)
4:58 (116th=)
24:00 (9th)
4:54 (99th=)
28:57 (10th)
4:57 (109th=)
34:00 (10th)
5:03 (133rd=)
39:19 (11th)
5:19 (165th)
44:32 (10th)
5:13 (160th)
49:31 (9th)
4:59 (119th=)
54:42 (10th)
5:11 (158th)
14th Edgars Antēns
Ak12
11 58:54 4:42 (14th)
4:42 (67th=)
9:13 (9th)
4:31 (43rd=)
14:34 (12th)
5:21 (166th=)
19:56 (14th)
5:22 (168th=)
25:26 (14th)
5:30 (177th)
30:53 (15th)
5:27 (172nd=)
36:29 (15th)
5:36 (182nd)
42:04 (15th)
5:35 (181st)
47:43 (14th)
5:39 (187th)
53:21 (14th)
5:38 (186th)
58:54 (14th)
5:33 (180th)
15th Mārtiņš Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
10 55:54 6:12 (17th)
6:12 (201st)
11:08 (17th)
4:56 (106th=)
16:08 (16th)
5:00 (122nd=)
21:40 (17th)
5:32 (178th=)
27:12 (17th)
5:32 (178th=)
32:53 (16th)
5:41 (190th=)
38:36 (16th)
5:43 (192nd)
44:13 (16th)
5:37 (183rd=)
50:02 (15th)
5:49 (194th)
55:54 (15th)
5:52 (196th)
16th Jānis Kaibe
KNPP
10 56:46 4:40 (13th)
4:40 (63rd)
10:01 (15th)
5:21 (166th=)
15:38 (15th)
5:37 (183rd=)
21:18 (16th)
5:40 (188th=)
27:05 (16th)
5:47 (193rd)
32:56 (17th)
5:51 (195th)
38:50 (17th)
5:54 (198th)
44:47 (17th)
5:57 (199th)
50:40 (16th)
5:53 (197th)
56:46 (16th)
6:06 (200th)
17th Māris Neļķis
Valmiera
8 40:21 6:21 (18th)
6:21 (202nd)
11:49 (18th)
5:28 (175th)
16:26 (17th)
4:37 (57th=)
20:53 (15th)
4:27 (34th=)
25:38 (15th)
4:45 (79th=)
30:19 (14th)
4:41 (64th=)
35:24 (14th)
5:05 (144th=)
40:21 (14th)
4:57 (109th=)
18th Oskars Vimba
Woblas
5 27:53 5:26 (16th)
5:26 (171st)
11:06 (16th)
5:40 (188th=)
16:43 (18th)
5:37 (183rd=)
22:24 (18th)
5:41 (190th=)
27:53 (18th)
5:29 (176th)

V40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 136 Ritvars Kalniņš Valmiera 14 55:46
2nd 132 Ritvars Klapars VSK Burkānciems&Co 13 58:27
3rd 83 Erlens Grunckis Valmiera 13 59:49
4th 147 DAGNIS ŠMITS Kocēni 11 55:30
5th 87 Aivis Gailītis Sauļi 11 57:19
6th 133 ANDIS GAILIS VALMIERAS VELO VIENĪBA 10 48:43

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1st Ritvars Kalniņš
Valmiera
14 55:46 3:48 (2nd)
3:48 (3rd=)
7:38 (2nd)
3:50 (6th=)
11:26 (1st)
3:48 (3rd=)
15:12 (1st)
3:46 (2nd)
19:00 (1st)
3:48 (3rd=)
22:50 (1st)
3:50 (6th=)
26:48 (1st)
3:58 (10th=)
30:43 (1st)
3:55 (8th=)
34:41 (1st)
3:58 (10th=)
38:43 (1st)
4:02 (12th=)
42:51 (1st)
4:08 (16th)
47:03 (1st)
4:12 (18th)
51:24 (1st)
4:21 (22nd=)
55:46 (1st)
4:22 (25th=)
2nd Ritvars Klapars
VSK Burkānciems&Co
13 58:27 4:02 (3rd)
4:02 (12th=)
8:20 (3rd)
4:18 (19th=)
12:38 (3rd)
4:18 (19th=)
17:02 (3rd)
4:24 (27th=)
21:31 (3rd)
4:29 (30th)
26:02 (3rd)
4:31 (32nd)
30:38 (3rd)
4:36 (36th=)
35:13 (3rd)
4:35 (35th)
39:50 (2nd)
4:37 (39th=)
44:30 (2nd)
4:40 (44th)
49:12 (2nd)
4:42 (46th=)
53:50 (2nd)
4:38 (41st=)
58:27 (2nd)
4:37 (39th=)
3rd Erlens Grunckis
Valmiera
13 59:49 4:19 (4th)
4:19 (21st)
8:47 (4th)
4:28 (29th)
13:17 (4th)
4:30 (31st)
17:53 (4th)
4:36 (36th=)
22:29 (4th)
4:36 (36th=)
27:10 (4th)
4:41 (45th)
31:52 (4th)
4:42 (46th=)
36:31 (4th)
4:39 (43rd)
41:09 (4th)
4:38 (41st=)
46:07 (3rd)
4:58 (51st=)
50:55 (3rd)
4:48 (49th)
55:28 (3rd)
4:33 (34th)
59:49 (3rd)
4:21 (22nd=)
4th DAGNIS ŠMITS
Kocēni
11 55:30 4:24 (5th)
4:24 (27th=)
9:06 (5th)
4:42 (46th=)
14:06 (5th)
5:00 (53rd)
19:12 (5th)
5:06 (57th=)
24:34 (6th)
5:22 (66th)
29:45 (6th)
5:11 (60th)
34:59 (5th)
5:14 (62nd)
40:05 (5th)
5:06 (57th=)
45:12 (5th)
5:07 (59th)
50:27 (5th)
5:15 (63rd)
55:30 (4th)
5:03 (55th)
5th Aivis Gailītis
Sauļi
11 57:19 4:32 (6th)
4:32 (33rd)
9:30 (6th)
4:58 (51st=)
14:27 (6th)
4:57 (50th)
19:31 (6th)
5:04 (56th)
24:32 (5th)
5:01 (54th)
29:44 (5th)
5:12 (61st)
35:04 (6th)
5:20 (65th)
40:33 (6th)
5:29 (68th)
46:09 (6th)
5:36 (69th)
51:54 (6th)
5:45 (70th)
57:19 (5th)
5:25 (67th)
6th ANDIS GAILIS
VALMIERAS VELO VIENĪBA
10 48:43 3:40 (1st)
3:40 (1st)
7:35 (1st)
3:55 (8th=)
11:39 (2nd)
4:04 (14th)
15:45 (2nd)
4:06 (15th)
19:54 (2nd)
4:09 (17th)
24:16 (2nd)
4:22 (25th=)
28:37 (2nd)
4:21 (22nd=)
34:42 (2nd)
6:05 (71st)
40:00 (3rd)
5:18 (64th)
48:43 (4th)
8:43 (72nd)

V55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 164 Ēriks Melkurts Kocēni 12 56:45
2nd 166 Valdis Tilts Vaidava 12 57:09
3rd 163 Jānis Dainis Kocēnu sporta skola 10 59:21
4th 90 Raitis Lērme Kocēni 8 54:54

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1st Ēriks Melkurts
Kocēni
12 56:45 4:19 (1st)
4:19 (1st)
8:52 (1st)
4:33 (2nd)
13:35 (1st)
4:43 (10th=)
18:18 (1st)
4:43 (10th=)
23:04 (1st)
4:46 (17th)
27:49 (1st)
4:45 (14th=)
32:34 (1st)
4:45 (14th=)
37:19 (1st)
4:45 (14th=)
42:12 (1st)
4:53 (20th)
46:56 (1st)
4:44 (12th=)
51:48 (1st)
4:52 (19th)
56:45 (1st)
4:57 (21st)
2nd Valdis Tilts
Vaidava
12 57:09 4:58 (2nd)
4:58 (22nd)
9:47 (2nd)
4:49 (18th)
14:24 (2nd)
4:37 (5th=)
18:58 (2nd)
4:34 (3rd=)
23:32 (2nd)
4:34 (3rd=)
28:16 (2nd)
4:44 (12th=)
32:57 (2nd)
4:41 (7th)
37:34 (2nd)
4:37 (5th=)
42:16 (2nd)
4:42 (8th=)
46:58 (2nd)
4:42 (8th=)
51:58 (2nd)
5:00 (23rd)
57:09 (2nd)
5:11 (24th)
3rd Jānis Dainis
Kocēnu sporta skola
10 59:21 5:33 (3rd)
5:33 (25th)
11:19 (3rd)
5:46 (26th)
17:16 (3rd)
5:57 (30th=)
23:09 (3rd)
5:53 (28th)
29:01 (3rd)
5:52 (27th)
34:56 (3rd)
5:55 (29th)
40:53 (3rd)
5:57 (30th=)
46:58 (3rd)
6:05 (32nd)
53:04 (3rd)
6:06 (33rd)
59:21 (3rd)
6:17 (34th)
4th Raitis Lērme
Kocēni
8 54:54 6:59 (4th)
6:59 (39th)
14:16 (4th)
7:17 (42nd)
21:20 (4th)
7:04 (40th)
28:26 (4th)
7:06 (41st)
35:15 (4th)
6:49 (38th)
41:55 (4th)
6:40 (37th)
48:33 (4th)
6:38 (36th)
54:54 (4th)
6:21 (35th)

V7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 27 Mārtiņš Alksnis J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa 4 27:56
2nd 13 Mareks Ķerpe Valmiera 4 28:11
3rd 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola 3 21:14
4th 21 Rolands Ķerpe Valmiera 2 23:36

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Mārtiņš Alksnis
J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa
4 27:56 6:07 (2nd)
6:07 (2nd)
13:11 (1st)
7:04 (7th)
20:56 (2nd)
7:45 (10th)
27:56 (1st)
7:00 (5th)
2nd Mareks Ķerpe
Valmiera
4 28:11 5:22 (1st)
5:22 (1st)
13:25 (2nd)
8:03 (11th)
19:46 (1st)
6:21 (3rd)
28:11 (2nd)
8:25 (12th)
3rd Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
3 21:14 6:39 (3rd)
6:39 (4th)
13:59 (3rd)
7:20 (9th)
21:14 (3rd)
7:15 (8th)
4th Rolands Ķerpe
Valmiera
2 23:36 7:02 (4th)
7:02 (6th)
23:36 (4th)
16:34 (13th)
Course Results

30 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 97 Dāvis Bergs Kocēnu sporta skola V10 6 26:01
2nd 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola S13 6 26:08
3rd 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums V16 6 26:16
4th 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 26:55
5th 4 Dāvis Zariņš Vaidava V13 6 27:13
6th 173 Atis Saulīts Vaidava V16 6 29:27
7th 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 29:56
8th 94 Ralfs Vazdiķis Vaidava V13 5 23:21
9th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola V13 5 24:56
10th 5 Jānis Atlācis Kocēnu pamatskola V10 5 25:32
11th 160 Gustavs Ločmelis Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 25:48
12th 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 26:03
13th 167 Kristaps Jursons Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 26:20
14th 115 Ralfs Tomsons Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 27:05
15th 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni S10 5 27:34
16th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola V13 5 27:35
17th 3 Samanta Zeibarte Valmiera S10 5 27:44
18th 7 Ralfs Grabis KSK Rubene V10 5 27:45
19th 22 Markus Mīlenbergs Rubene V13 5 27:47
20th 109 Toms Oskars Kalniņš Rubene V13 5 27:53
21st 12 Ksenija Avotiņa Vaidava S13 5 28:03
22nd 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 28:04
23rd 35 MĀRCIS ŠMITS Kocēni V13 5 28:08
24th 154 Madara Ilze Grebūna ZVOC S13 5 28:12
25th 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola S10 5 28:27
26th 126 Martins Denovs Rubene V13 5 28:36
27th 11 Adrians Kīns Kocēni V13 5 29:00
28th 86 Annija Bērziņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 29:32
29th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola V10 5 29:40
30th 75 Sandija Rumba Dauguļi S13 4 21:42
31st 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas V10 4 21:54
32nd 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads S10 4 22:31
33rd 117 Madara Cauce Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 23:36
34th 143 Nikola Čermeņeva Rubene S13 4 23:51
35th= 149 Ance Līva Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 24:01
35th= 184 Asnāte Pēlmane Rubene S13 4 24:01
37th 26 Rūdolfs Krūze Valmieras Bērnu sporta skola V10 4 24:35
38th 96 Ričards Brauns Kocēnu sporta skola V10 4 24:39
39th 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola S10 4 24:56
40th 129 Kristofers Soročins individuāli V13 4 25:14
41st 33 Ieva Jete Jansone Kocēnu sporta skola S10 4 25:18
42nd 181 Adrians Frēlihs Kocēni V13 4 25:49
43rd 23 Annija Kalče Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 26:03
44th 15 Rasa Melbārde Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 26:04
45th 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene S16 4 26:05
46th 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 26:15
47th 114 Sanija Bureņa Rubene S16 4 26:23
48th 81 Aivita Cipruse Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 26:43
49th 102 Magnuss Apinis Dako Ziemeļvidzeme V10 4 27:07
50th 146 Kristpas Frēlihs Kocēni V10 4 27:33
51st 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 27:38
52nd 27 Mārtiņš Alksnis J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa V7 4 27:56
53rd 9 Kristers Jermacāns Kocēnu sporta skola V10 4 28:08
54th 13 Mareks Ķerpe Valmiera V7 4 28:11
55th 142 Maija Justīne Jēkabsone Gulbīši S10 4 29:56
56th 183 Dāvis Megnis Kocēnu pamatskola V10 3 13:56
57th 31 Gints Dinārs Treimanis Zilaiskalns V13 3 16:31
58th 116 Kira Mazurika Rubene S13 3 19:09
59th 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola V10 3 19:47
60th 999 Madara Vimba Woblas S10 3 20:12
61st 82 Ralfs Rudzītis Rubene V16 3 20:33
62nd 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola V7 3 21:14
63rd 1 Markus Jansons Kocēni V10 3 21:38
64th 186 Kristers Šoks Kocēni V13 3 21:49
65th 34 Agnese Kīna Kocēni S10 3 23:45
66th 6 Beatrise Stepanoviča Valmieras Bērnu sporta skola S13 3 24:03
67th 98 Oskars Pēčs Vaidava V13 3 24:13
68th 14 Amanda Emilija Alksne J.Neikena Dikļu pamatskola S7 3 25:37
69th 70 Katrīna Jēkabsone Gulbīši S7 3 28:57
70th 127 Ance Rumba Dauguļi S7 2 17:13
71st 100 Keitija Rumba Dauguļi S7 2 17:34
72nd 180 Beāte Rumba Dauguļi S7 2 17:38
73rd 21 Rolands Ķerpe Valmiera V7 2 23:36

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Dāvis Bergs
Kocēnu sporta skola
V10 6 26:01 4:03 (5th)
4:03 (5th)
8:25 (4th)
4:22 (12th=)
12:52 (2nd=)
4:27 (19th=)
17:19 (2nd)
4:27 (19th=)
21:41 (2nd)
4:22 (12th=)
26:01 (1st)
4:20 (10th)
2nd Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
S13 6 26:08 4:00 (4th)
4:00 (4th)
8:17 (3rd)
4:17 (7th=)
12:41 (1st)
4:24 (15th=)
17:06 (1st)
4:25 (17th)
21:39 (1st)
4:33 (29th=)
26:08 (2nd)
4:29 (24th=)
3rd Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
V16 6 26:16 4:12 (6th)
4:12 (6th)
8:31 (6th)
4:19 (9th)
12:55 (4th)
4:24 (15th=)
17:21 (3rd)
4:26 (18th)
21:48 (3rd)
4:27 (19th=)
26:16 (3rd)
4:28 (22nd=)
4th Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 26:55 3:58 (3rd)
3:58 (3rd)
8:15 (2nd)
4:17 (7th=)
12:52 (2nd=)
4:37 (32nd)
17:36 (4th)
4:44 (35th=)
22:15 (4th)
4:39 (33rd)
26:55 (4th)
4:40 (34th)
5th Dāvis Zariņš
Vaidava
V13 6 27:13 3:57 (2nd)
3:57 (2nd)
8:29 (5th)
4:32 (28th)
13:13 (5th)
4:44 (35th=)
18:01 (5th)
4:48 (43rd=)
22:45 (5th)
4:44 (35th=)
27:13 (5th)
4:28 (22nd=)
6th Atis Saulīts
Vaidava
V16 6 29:27 4:29 (9th)
4:29 (24th=)
9:27 (10th)
4:58 (58th=)
14:43 (9th=)
5:16 (88th=)
19:39 (7th)
4:56 (56th=)
24:38 (7th)
4:59 (61st=)
29:27 (6th)
4:49 (45th=)
7th Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 29:56 4:49 (18th=)
4:49 (45th=)
10:07 (18th)
5:18 (91st=)
15:10 (13th)
5:03 (68th=)
19:59 (9th)
4:49 (45th=)
24:48 (8th)
4:49 (45th=)
29:56 (7th)
5:08 (77th)
8th Ralfs Vazdiķis
Vaidava
V13 5 23:21 4:21 (7th)
4:21 (11th)
8:54 (7th)
4:33 (29th=)
13:38 (6th)
4:44 (35th=)
18:27 (6th)
4:49 (45th=)
23:21 (6th)
4:54 (53rd=)
9th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
V13 5 24:56 4:31 (11th)
4:31 (27th)
9:31 (11th)
5:00 (63rd=)
14:43 (9th=)
5:12 (81st=)
20:04 (10th)
5:21 (96th=)
24:56 (9th)
4:52 (51st)
10th Jānis Atlācis
Kocēnu pamatskola
V10 5 25:32 5:06 (28th=)
5:06 (72nd=)
10:06 (16th=)
5:00 (63rd=)
15:13 (14th)
5:07 (76th)
20:22 (12th)
5:09 (78th)
25:32 (10th)
5:10 (79th=)
11th Gustavs Ločmelis
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 25:48 4:33 (12th)
4:33 (29th=)
9:39 (12th)
5:06 (72nd=)
14:54 (11th)
5:15 (87th)
20:14 (11th)
5:20 (94th=)
25:48 (11th)
5:34 (126th=)
12th Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 26:03 4:30 (10th)
4:30 (26th)
9:25 (9th)
4:55 (55th)
14:35 (8th)
5:10 (79th=)
19:57 (8th)
5:22 (98th=)
26:03 (12th)
6:06 (181st=)
13th Kristaps Jursons
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 26:20 4:44 (13th)
4:44 (35th=)
9:45 (14th)
5:01 (66th)
15:07 (12th)
5:22 (98th=)
20:56 (13th)
5:49 (152nd=)
26:20 (13th)
5:24 (105th=)
14th Ralfs Tomsons
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 27:05 4:45 (14th)
4:45 (40th)
10:06 (16th=)
5:21 (96th=)
15:20 (15th)
5:14 (86th)
21:20 (14th)
6:00 (170th=)
27:05 (14th)
5:45 (146th)
15th Amanda Linda Hohlova
Kocēni
S10 5 27:34 5:00 (23rd)
5:00 (63rd=)
10:25 (22nd)
5:25 (108th=)
15:54 (20th)
5:29 (119th=)
21:35 (16th=)
5:41 (138th=)
27:34 (15th)
5:59 (168th=)
16th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
V13 5 27:35 5:05 (26th=)
5:05 (70th=)
10:27 (23rd)
5:22 (98th=)
15:49 (19th)
5:22 (98th=)
21:56 (22nd)
6:07 (183rd=)
27:35 (16th)
5:39 (135th=)
17th Samanta Zeibarte
Valmiera
S10 5 27:44 4:47 (15th=)
4:47 (41st=)
10:15 (19th)
5:28 (117th=)
15:58 (21st)
5:43 (140th=)
21:48 (20th)
5:50 (154th=)
27:44 (17th)
5:56 (162nd=)
18th Ralfs Grabis
KSK Rubene
V10 5 27:45 4:58 (21st)
4:58 (58th=)
10:04 (15th)
5:06 (72nd=)
16:17 (23rd)
6:13 (197th=)
22:49 (27th)
6:32 (223rd=)
27:45 (18th)
4:56 (56th=)
19th Markus Mīlenbergs
Rubene
V13 5 27:47 4:23 (8th)
4:23 (14th)
9:21 (8th)
4:58 (58th=)
15:25 (16th)
6:04 (176th=)
21:34 (15th)
6:09 (187th=)
27:47 (19th)
6:13 (197th=)
20th Toms Oskars Kalniņš
Rubene
V13 5 27:53 4:47 (15th=)
4:47 (41st=)
9:41 (13th)
4:54 (53rd=)
15:34 (17th)
5:53 (157th=)
21:35 (16th=)
6:01 (173rd=)
27:53 (20th)
6:18 (203rd=)
21st Ksenija Avotiņa
Vaidava
S13 5 28:03 5:39 (49th)
5:39 (135th=)
11:09 (32nd)
5:30 (121st=)
17:32 (35th=)
6:23 (210th=)
22:45 (26th)
5:13 (83rd=)
28:03 (21st)
5:18 (91st=)
22nd Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 28:04 4:49 (18th=)
4:49 (45th=)
10:18 (20th)
5:29 (119th=)
15:46 (18th)
5:28 (117th=)
21:46 (19th)
6:00 (170th=)
28:04 (22nd)
6:18 (203rd=)
23rd MĀRCIS ŠMITS
Kocēni
V13 5 28:08 5:24 (37th=)
5:24 (105th=)
10:57 (30th)
5:33 (125th)
16:35 (28th)
5:38 (134th)
22:12 (24th)
5:37 (132nd=)
28:08 (23rd)
5:56 (162nd=)
24th Madara Ilze Grebūna
ZVOC
S13 5 28:12 4:48 (17th)
4:48 (43rd=)
10:23 (21st)
5:35 (128th=)
16:14 (22nd)
5:51 (156th)
22:07 (23rd)
5:53 (157th=)
28:12 (24th)
6:05 (178th=)
25th Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 5 28:27 5:12 (30th)
5:12 (81st=)
10:38 (26th)
5:26 (113th=)
16:36 (29th=)
5:58 (167th)
23:11 (30th)
6:35 (227th=)
28:27 (25th)
5:16 (88th=)
26th Martins Denovs
Rubene
V13 5 28:36 5:25 (39th=)
5:25 (108th=)
11:33 (39th)
6:08 (186th)
17:32 (35th=)
5:59 (168th=)
23:06 (29th)
5:34 (126th=)
28:36 (26th)
5:30 (121st=)
27th Adrians Kīns
Kocēni
V13 5 29:00 5:05 (26th=)
5:05 (70th=)
10:45 (27th)
5:40 (137th)
16:33 (27th)
5:48 (150th=)
23:03 (28th)
6:30 (219th=)
29:00 (27th)
5:57 (164th=)
28th Annija Bērziņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 29:32 5:47 (53rd)
5:47 (148th=)
11:34 (40th=)
5:47 (148th=)
17:27 (31st=)
5:53 (157th=)
23:43 (33rd)
6:16 (201st=)
29:32 (28th)
5:49 (152nd=)
29th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
V10 5 29:40 5:17 (33rd)
5:17 (90th)
11:10 (33rd)
5:53 (157th=)
17:37 (37th=)
6:27 (215th=)
23:34 (31st)
5:57 (164th=)
29:40 (29th)
6:06 (181st=)
30th Sandija Rumba
Dauguļi
S13 4 21:42 4:53 (20th)
4:53 (52nd)
10:36 (25th)
5:43 (140th=)
16:20 (24th)
5:44 (144th=)
21:42 (18th)
5:22 (98th=)
31st Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
V10 4 21:54 5:13 (31st=)
5:13 (83rd=)
10:50 (29th)
5:37 (132nd=)
16:36 (29th=)
5:46 (147th)
21:54 (21st)
5:18 (91st=)
32nd Sāra Šmagre
Kocēnu novads
S10 4 22:31 4:59 (22nd)
4:59 (61st=)
10:30 (24th)
5:31 (123rd)
16:31 (25th=)
6:01 (173rd=)
22:31 (25th)
6:00 (170th=)
33rd Madara Cauce
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 23:36 5:27 (44th=)
5:27 (115th=)
11:22 (36th)
5:55 (161st)
17:27 (31st=)
6:05 (178th=)
23:36 (32nd)
6:09 (187th=)
34th Nikola Čermeņeva
Rubene
S13 4 23:51 5:20 (34th)
5:20 (94th=)
11:24 (37th)
6:04 (176th=)
17:37 (37th=)
6:13 (197th=)
23:51 (34th)
6:14 (200th)
35th= Ance Līva
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 24:01 5:03 (25th)
5:03 (68th=)
11:15 (35th)
6:12 (195th=)
17:27 (31st=)
6:12 (195th=)
24:01 (35th=)
6:34 (225th=)
35th= Asnāte Pēlmane
Rubene
S13 4 24:01 5:25 (39th=)
5:25 (108th=)
11:34 (40th=)
6:09 (187th=)
17:45 (39th)
6:11 (192nd=)
24:01 (35th=)
6:16 (201st=)
37th Rūdolfs Krūze
Valmieras Bērnu sporta skola
V10 4 24:35 5:26 (43rd)
5:26 (113th=)
11:29 (38th)
6:03 (175th)
17:52 (40th)
6:23 (210th=)
24:35 (37th)
6:43 (234th=)
38th Ričards Brauns
Kocēnu sporta skola
V10 4 24:39 5:02 (24th)
5:02 (67th)
10:59 (31st)
5:57 (164th=)
17:31 (34th)
6:32 (223rd=)
24:39 (38th)
7:08 (259th)
39th Keita Giptere
Rubenes pamatskola
S10 4 24:56 5:27 (44th=)
5:27 (115th=)
11:36 (43rd)
6:09 (187th=)
17:58 (41st)
6:22 (208th=)
24:56 (39th)
6:58 (246th=)
40th Kristofers Soročins
individuāli
V13 4 25:14 5:41 (50th)
5:41 (138th=)
12:03 (47th)
6:22 (208th=)
18:46 (46th)
6:43 (234th=)
25:14 (40th)
6:28 (217th)
41st Ieva Jete Jansone
Kocēnu sporta skola
S10 4 25:18 5:06 (28th=)
5:06 (72nd=)
11:13 (34th)
6:07 (183rd=)
18:03 (42nd)
6:50 (238th)
25:18 (41st)
7:15 (266th=)
42nd Adrians Frēlihs
Kocēni
V13 4 25:49 5:32 (46th)
5:32 (124th)
12:02 (46th)
6:30 (219th=)
18:25 (43rd)
6:23 (210th=)
25:49 (42nd)
7:24 (275th=)
43rd Annija Kalče
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 26:03 5:25 (39th=)
5:25 (108th=)
11:55 (44th=)
6:30 (219th=)
18:43 (44th=)
6:48 (236th=)
26:03 (43rd)
7:20 (269th=)
44th Rasa Melbārde
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 26:04 5:25 (39th=)
5:25 (108th=)
11:55 (44th=)
6:30 (219th=)
18:43 (44th=)
6:48 (236th=)
26:04 (44th)
7:21 (272nd)
45th Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
S16 4 26:05 5:44 (52nd)
5:44 (144th=)
12:18 (49th=)
6:34 (225th=)
19:10 (48th)
6:52 (239th=)
26:05 (45th)
6:55 (242nd=)
46th Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 26:15 5:48 (54th)
5:48 (150th=)
12:13 (48th)
6:25 (213th)
19:15 (49th)
7:02 (253rd=)
26:15 (46th)
7:00 (248th=)
47th Sanija Bureņa
Rubene
S16 4 26:23 5:50 (55th)
5:50 (154th=)
12:26 (52nd)
6:36 (229th)
19:22 (50th)
6:56 (244th=)
26:23 (47th)
7:01 (250th=)
48th Aivita Cipruse
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 26:43 5:24 (37th=)
5:24 (105th=)
12:25 (51st)
7:01 (250th=)
19:38 (51st)
7:13 (263rd=)
26:43 (48th)
7:05 (257th)
49th Magnuss Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
V10 4 27:07 6:11 (59th)
6:11 (192nd=)
12:38 (53rd)
6:27 (215th=)
19:45 (52nd)
7:07 (258th)
27:07 (49th)
7:22 (273rd)
50th Kristpas Frēlihs
Kocēni
V10 4 27:33 6:05 (56th)
6:05 (178th=)
13:18 (58th)
7:13 (263rd=)
20:41 (58th)
7:23 (274th)
27:33 (50th)
6:52 (239th=)
51st Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 27:38 5:36 (48th)
5:36 (131st)
12:47 (54th)
7:11 (260th=)
20:18 (56th)
7:31 (278th)
27:38 (51st)
7:20 (269th=)
52nd Mārtiņš Alksnis
J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa
V7 4 27:56 6:07 (57th)
6:07 (183rd=)
13:11 (56th)
7:04 (256th)
20:56 (59th)
7:45 (280th)
27:56 (52nd)
7:00 (248th=)
53rd Kristers Jermacāns
Kocēnu sporta skola
V10 4 28:08 6:19 (60th)
6:19 (205th)
13:33 (61st)
7:14 (265th)
20:57 (60th)
7:24 (275th=)
28:08 (53rd)
7:11 (260th=)
54th Mareks Ķerpe
Valmiera
V7 4 28:11 5:22 (35th)
5:22 (98th=)
13:25 (59th)
8:03 (286th)
19:46 (53rd)
6:21 (207th)
28:11 (54th)
8:25 (290th)
55th Maija Justīne Jēkabsone
Gulbīši
S10 4 29:56 7:01 (66th)
7:01 (250th=)
15:17 (66th)
8:16 (288th)
23:19 (64th)
8:02 (284th=)
29:56 (55th)
6:37 (230th=)
56th Dāvis Megnis
Kocēnu pamatskola
V10 3 13:56 -0:11 (1st)
-0:11 (1st)
6:44 (1st)
6:55 (242nd=)
13:56 (7th)
7:12 (262nd)
57th Gints Dinārs Treimanis
Zilaiskalns
V13 3 16:31 5:13 (31st=)
5:13 (83rd=)
10:48 (28th)
5:35 (128th=)
16:31 (25th=)
5:43 (140th=)
58th Kira Mazurika
Rubene
S13 3 19:09 5:23 (36th)
5:23 (104th)
11:34 (40th=)
6:11 (192nd=)
19:09 (47th)
7:35 (279th)
59th Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
V10 3 19:47 5:43 (51st)
5:43 (140th=)
12:18 (49th=)
6:35 (227th=)
19:47 (54th)
7:29 (277th)
60th Madara Vimba
Woblas
S10 3 20:12 6:20 (61st)
6:20 (206th)
13:14 (57th)
6:54 (241st)
20:12 (55th)
6:58 (246th=)
61st Ralfs Rudzītis
Rubene
V16 3 20:33 5:35 (47th)
5:35 (128th=)
13:37 (62nd)
8:02 (284th=)
20:33 (57th)
6:56 (244th=)
62nd Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
V7 3 21:14 6:39 (64th)
6:39 (232nd)
13:59 (63rd)
7:20 (269th=)
21:14 (61st)
7:15 (266th=)
63rd Markus Jansons
Kocēni
V10 3 21:38 6:26 (62nd)
6:26 (214th)
12:55 (55th)
6:29 (218th)
21:38 (62nd)
8:43 (296th=)
64th Kristers Šoks
Kocēni
V13 3 21:49 6:09 (58th)
6:09 (187th=)
13:26 (60th)
7:17 (268th)
21:49 (63rd)
8:23 (289th)
65th Agnese Kīna
Kocēni
S10 3 23:45 7:57 (69th)
7:57 (282nd)
15:57 (67th)
8:00 (283rd)
23:45 (65th)
7:48 (281st)
66th Beatrise Stepanoviča
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 3 24:03 6:37 (63rd)
6:37 (230th=)
15:08 (64th)
8:31 (292nd)
24:03 (66th)
8:55 (299th=)
67th Oskars Pēčs
Vaidava
V13 3 24:13 7:02 (67th=)
7:02 (253rd=)
15:13 (65th)
8:11 (287th)
24:13 (67th)
9:00 (301st)
68th Amanda Emilija Alksne
J.Neikena Dikļu pamatskola
S7 3 25:37 6:40 (65th)
6:40 (233rd)
16:06 (68th)
9:26 (303rd)
25:37 (68th)
9:31 (304th)
69th Katrīna Jēkabsone
Gulbīši
S7 3 28:57 8:46 (73rd)
8:46 (298th)
20:21 (72nd)
11:35 (305th)
28:57 (69th)
8:36 (293rd)
70th Ance Rumba
Dauguļi
S7 2 17:13 8:30 (70th)
8:30 (291st)
17:13 (69th)
8:43 (296th=)
71st Keitija Rumba
Dauguļi
S7 2 17:34 8:39 (72nd)
8:39 (295th)
17:34 (70th)
8:55 (299th=)
72nd Beāte Rumba
Dauguļi
S7 2 17:38 8:37 (71st)
8:37 (294th)
17:38 (71st)
9:01 (302nd)
73rd Rolands Ķerpe
Valmiera
V7 2 23:36 7:02 (67th=)
7:02 (253rd=)
23:36 (73rd)
16:34 (306th)

60 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 136 Ritvars Kalniņš Valmiera V40 14 55:46
2nd 125 Jānis Gailis Kocēnu novads V20 14 56:47
3rd 185 Edgars Kokorevičs B&Co V20 13 57:46
4th 132 Ritvars Klapars VSK Burkānciems&Co V40 13 58:27
5th 83 Erlens Grunckis Valmiera V40 13 59:49
6th 131 Guntars Eglītis Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala V20 12 54:00
7th 79 Mārtiņš Gailis Rubene V20 12 55:27
8th 99 Roberts Siliņš Vaidava V20 12 56:40
9th 164 Ēriks Melkurts Kocēni V55 12 56:45
10th 166 Valdis Tilts Vaidava V55 12 57:09
11th 80 Kaspars Skrastiņš Bērzaine V20 12 57:34
12th 156 Artūrs Bērziņš Kocēnu novads V20 12 58:36
13th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera V20 12 58:44
14th 182 Dainis Gelbergs Individuāli V20 12 59:15
15th 171 Mārcis Kārkliņš Vaidava V20 12 59:38
16th 145 Jānis Balgalvis Valmiera V20 12 59:39
17th 174 Reinis Zeibarts AK12 V20 12 59:59
18th 128 Dainis Zvaigznons Valmiera V20 11 54:42
19th 147 DAGNIS ŠMITS Kocēni V40 11 55:30
20th 123 Nora Baranovska Burkānciems S40 11 57:11
21st 87 Aivis Gailītis Sauļi V40 11 57:19
22nd 157 Edgars Antēns Ak12 V20 11 58:54
23rd 88 Karīna Lezdiņa Valmiera S20 11 58:59
24th 133 ANDIS GAILIS VALMIERAS VELO VIENĪBA V40 10 48:43
25th 106 Paula Rozenvalde Valmieras Bērnu sporta skola S20 10 55:40
26th 103 Mārtiņš Apinis Dako Ziemeļvidzeme V20 10 55:54
27th 122 Jānis Kaibe KNPP V20 10 56:46
28th 169 Inese Kokorēviča Burkānciems S20 10 56:48
29th 78 Kitija Līgate ZVOC S20 10 56:59
30th 60 Lelde Treimane Valmiera S20 10 57:48
31st 178 Dace Liepiņa Rubene S40 10 58:10
32nd 163 Jānis Dainis Kocēnu sporta skola V55 10 59:21
33rd 179 Anete Geduševa-Bērziņa Kocēnu MTB S20 9 51:02
34th 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB S40 9 58:29
35th 124 Oksana Brāgule Kocēnu novada pašvaldības policija S20 9 59:11
36th 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala S20 9 59:47
37th 134 Māris Neļķis Valmiera V20 8 40:21
38th 90 Raitis Lērme Kocēni V55 8 54:54
39th 170 Laila Ceika Valmiera S55 8 55:51
40th 176 Ilze Heinola Heinola Team S40 8 57:04
41st 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi S55 7 51:35
42nd 172 Liene Kalniņa Skrienam kopā S20 7 52:38
43rd 139 Evija Soročina individuāli S (Nujotaji) 7 54:56
44th 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB V (Nujotaji) 7 55:16
45th 95 Vita Zariņa Vaidava S (Nujotaji) 7 58:04
46th 148 Inese Bērziņa Gulbīši S40 6 41:58
47th 175 Gunita Cīrule Kocēni S (Nujotaji) 6 45:53
48th 92 Ina Mīlenberga Kocēni S (Nujotaji) 6 49:00
49th 77 Inese Eglīte Zilaiskalns S (Nujotaji) 6 50:12
50th 144 Laila Skalīte Kocēni S (Nujotaji) 6 51:15
51st 89 Laine Kīna Kocēni S (Nujotaji) 6 53:34
52nd 141 Vija Rumba Dauguļi S (Nujotaji) 6 53:53
53rd 153 Vineta Grebūna Kocēni S (Nujotaji) 6 57:41
54th 135 Iveta Pidža Kocēni S (Nujotaji) 6 58:03
55th 104 Oskars Vimba Woblas V20 5 27:53
56th 105 Dace Demme-Vimba Woblas S20 5 30:20
57th 177 Elīna Upīte Kocēni S20 5 34:55
58th 76 Oksana Bērziņa Zilaiskalns S (Nujotaji) 5 45:59
59th 93 Agnese Allika Kocēni S20 4 25:15
60th 151 Ilze Melgalve Valmiera S20 4 27:40

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1st Ritvars Kalniņš
Valmiera
V40 14 55:46 3:48 (4th)
3:48 (5th=)
7:38 (3rd)
3:50 (8th=)
11:26 (1st)
3:48 (5th=)
15:12 (1st)
3:46 (4th)
19:00 (1st)
3:48 (5th=)
22:50 (1st)
3:50 (8th=)
26:48 (1st)
3:58 (14th=)
30:43 (1st)
3:55 (12th=)
34:41 (1st)
3:58 (14th=)
38:43 (1st)
4:02 (18th=)
42:51 (1st)
4:08 (27th=)
47:03 (1st)
4:12 (34th=)
51:24 (1st)
4:21 (44th=)
55:46 (1st)
4:22 (48th=)
2nd Jānis Gailis
Kocēnu novads
V20 14 56:47 3:42 (2nd=)
3:42 (2nd=)
7:35 (1st=)
3:53 (11th)
11:27 (2nd)
3:52 (10th)
15:25 (2nd)
3:58 (14th=)
19:27 (2nd)
4:02 (18th=)
23:30 (2nd)
4:03 (22nd=)
27:39 (2nd)
4:09 (30th=)
31:49 (2nd)
4:10 (32nd)
36:01 (2nd)
4:12 (34th=)
40:03 (2nd)
4:02 (18th=)
44:16 (2nd)
4:13 (37th)
48:27 (2nd)
4:11 (33rd)
52:39 (2nd)
4:12 (34th=)
56:47 (2nd)
4:08 (27th=)
3rd Edgars Kokorevičs
B&Co
V20 13 57:46 4:03 (7th)
4:03 (22nd=)
8:26 (7th)
4:23 (51st=)
12:54 (6th=)
4:28 (66th=)
17:19 (6th=)
4:25 (57th=)
21:44 (6th)
4:25 (57th=)
26:14 (6th)
4:30 (71st=)
30:41 (6th)
4:27 (63rd=)
35:15 (6th)
4:34 (86th=)
39:38 (4th)
4:23 (51st=)
44:16 (4th)
4:38 (105th=)
48:50 (4th)
4:34 (86th=)
53:20 (3rd)
4:30 (71st=)
57:46 (3rd)
4:26 (60th=)
4th Ritvars Klapars
VSK Burkānciems&Co
V40 13 58:27 4:02 (6th)
4:02 (18th=)
8:20 (5th)
4:18 (39th=)
12:38 (5th)
4:18 (39th=)
17:02 (5th)
4:24 (54th=)
21:31 (5th)
4:29 (68th=)
26:02 (5th)
4:31 (75th=)
30:38 (5th)
4:36 (93rd=)
35:13 (5th)
4:35 (92nd)
39:50 (5th)
4:37 (99th=)
44:30 (5th)
4:40 (112th=)
49:12 (5th)
4:42 (119th=)
53:50 (4th)
4:38 (105th=)
58:27 (4th)
4:37 (99th=)
5th Erlens Grunckis
Valmiera
V40 13 59:49 4:19 (10th=)
4:19 (41st=)
8:47 (10th)
4:28 (66th=)
13:17 (9th=)
4:30 (71st=)
17:53 (8th)
4:36 (93rd=)
22:29 (8th)
4:36 (93rd=)
27:10 (8th)
4:41 (114th=)
31:52 (8th)
4:42 (119th=)
36:31 (8th)
4:39 (109th=)
41:09 (8th)
4:38 (105th=)
46:07 (7th)
4:58 (188th=)
50:55 (7th)
4:48 (151st=)
55:28 (7th)
4:33 (82nd=)
59:49 (5th)
4:21 (44th=)
6th Guntars Eglītis
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
V20 12 54:00 3:42 (2nd=)
3:42 (2nd=)
7:50 (4th)
4:08 (27th=)
12:11 (4th)
4:21 (44th=)
16:33 (4th)
4:22 (48th=)
21:00 (4th)
4:27 (63rd=)
25:23 (4th)
4:23 (51st=)
29:57 (4th)
4:34 (86th=)
34:39 (3rd)
4:42 (119th=)
39:23 (3rd)
4:44 (133rd=)
44:05 (3rd)
4:42 (119th=)
48:48 (3rd)
4:43 (127th=)
54:00 (5th)
5:12 (257th=)
7th Mārtiņš Gailis
Rubene
V20 12 55:27 4:01 (5th)
4:01 (17th)
8:21 (6th)
4:20 (43rd)
12:54 (6th=)
4:33 (82nd=)
17:19 (6th=)
4:25 (57th=)
21:48 (7th)
4:29 (68th=)
26:18 (7th)
4:30 (71st=)
30:54 (7th)
4:36 (93rd=)
35:38 (7th)
4:44 (133rd=)
40:28 (7th)
4:50 (158th=)
45:13 (6th)
4:45 (140th=)
50:13 (6th)
5:00 (199th=)
55:27 (6th)
5:14 (261st=)
8th Roberts Siliņš
Vaidava
V20 12 56:40 4:24 (12th=)
4:24 (54th=)
8:57 (12th)
4:33 (82nd=)
13:41 (12th)
4:44 (133rd=)
18:27 (12th)
4:46 (146th=)
23:16 (12th)
4:49 (154th=)
28:08 (11th)
4:52 (162nd=)
33:05 (12th)
4:57 (179th=)
38:07 (12th)
5:02 (211th=)
42:56 (12th)
4:49 (154th=)
47:32 (10th)
4:36 (93rd=)
52:08 (10th)
4:36 (93rd=)
56:40 (8th)
4:32 (78th=)
9th Ēriks Melkurts
Kocēni
V55 12 56:45 4:19 (10th=)
4:19 (41st=)
8:52 (11th)
4:33 (82nd=)
13:35 (11th)
4:43 (127th=)
18:18 (11th)
4:43 (127th=)
23:04 (10th)
4:46 (146th=)
27:49 (10th)
4:45 (140th=)
32:34 (10th)
4:45 (140th=)
37:19 (9th)
4:45 (140th=)
42:12 (9th)
4:53 (166th=)
46:56 (8th)
4:44 (133rd=)
51:48 (8th)
4:52 (162nd=)
56:45 (9th)
4:57 (179th=)
10th Valdis Tilts
Vaidava
V55 12 57:09 4:58 (23rd=)
4:58 (188th=)
9:47 (21st)
4:49 (154th=)
14:24 (18th)
4:37 (99th=)
18:58 (14th)
4:34 (86th=)
23:32 (13th)
4:34 (86th=)
28:16 (12th)
4:44 (133rd=)
32:57 (11th)
4:41 (114th=)
37:34 (11th)
4:37 (99th=)
42:16 (10th)
4:42 (119th=)
46:58 (9th)
4:42 (119th=)
51:58 (9th)
5:00 (199th=)
57:09 (10th)
5:11 (252nd=)
11th Kaspars Skrastiņš
Bērzaine
V20 12 57:34 4:17 (9th)
4:17 (38th)
8:43 (9th)
4:26 (60th=)
13:17 (9th=)
4:34 (86th=)
18:01 (9th)
4:44 (133rd=)
22:47 (9th)
4:46 (146th=)
27:37 (9th)
4:50 (158th=)
32:29 (9th)
4:52 (162nd=)
37:26 (10th)
4:57 (179th=)
42:28 (11th)
5:02 (211th=)
47:33 (11th)
5:05 (229th=)
52:39 (11th)
5:06 (235th=)
57:34 (11th)
4:55 (172nd=)
12th Artūrs Bērziņš
Kocēnu novads
V20 12 58:36 4:29 (14th)
4:29 (68th=)
9:06 (13th=)
4:37 (99th=)
13:51 (13th)
4:45 (140th=)
18:44 (13th)
4:53 (166th=)
23:40 (14th)
4:56 (176th=)
28:43 (14th)
5:03 (215th=)
33:46 (15th)
5:03 (215th=)
38:56 (15th)
5:10 (249th=)
44:02 (14th)
5:06 (235th=)
49:10 (14th)
5:08 (247th)
53:53 (13th)
4:43 (127th=)
58:36 (12th)
4:43 (127th=)
13th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
V20 12 58:44 5:22 (31st)
5:22 (281st=)
9:54 (22nd)
4:32 (78th=)
14:49 (22nd)
4:55 (172nd=)
19:30 (19th)
4:41 (114th=)
24:09 (16th)
4:39 (109th=)
28:53 (15th)
4:44 (133rd=)
33:45 (14th)
4:52 (162nd=)
38:36 (13th)
4:51 (161st)
43:37 (13th)
5:01 (205th=)
48:40 (12th)
5:03 (215th=)
53:46 (12th)
5:06 (235th=)
58:44 (13th)
4:58 (188th=)
14th Dainis Gelbergs
Individuāli
V20 12 59:15 4:39 (19th)
4:39 (109th=)
9:26 (17th=)
4:47 (150th)
14:23 (17th)
4:57 (179th=)
19:20 (17th)
4:57 (179th=)
24:20 (17th)
5:00 (199th=)
29:14 (17th)
4:54 (168th=)
34:18 (17th)
5:04 (224th=)
39:17 (16th)
4:59 (196th=)
44:39 (18th)
5:22 (281st=)
49:40 (17th)
5:01 (205th=)
54:29 (14th)
4:49 (154th=)
59:15 (14th)
4:46 (146th=)
15th Mārcis Kārkliņš
Vaidava
V20 12 59:38 4:38 (18th)
4:38 (105th=)
9:41 (20th)
5:03 (215th=)
14:45 (21st)
5:04 (224th=)
19:46 (21st)
5:01 (205th=)
24:46 (21st)
5:00 (199th=)
29:40 (19th)
4:54 (168th=)
34:37 (19th)
4:57 (179th=)
39:41 (19th)
5:04 (224th=)
44:47 (19th)
5:06 (235th=)
49:52 (19th)
5:05 (229th=)
54:55 (18th)
5:03 (215th=)
59:38 (15th)
4:43 (127th=)
16th Jānis Balgalvis
Valmiera
V20 12 59:39 4:31 (15th)
4:31 (75th=)
9:26 (17th=)
4:55 (172nd=)
14:22 (16th)
4:56 (176th=)
19:21 (18th)
4:59 (196th=)
24:25 (18th)
5:04 (224th=)
29:27 (18th)
5:02 (211th=)
34:30 (18th)
5:03 (215th=)
39:28 (18th)
4:58 (188th=)
44:35 (17th)
5:07 (244th=)
49:44 (18th)
5:09 (248th)
54:49 (16th)
5:05 (229th=)
59:39 (16th)
4:50 (158th=)
17th Reinis Zeibarts
AK12
V20 12 59:59 4:04 (8th)
4:04 (24th=)
8:30 (8th)
4:26 (60th=)
13:11 (8th)
4:41 (114th=)
18:13 (10th)
5:02 (211th=)
23:07 (11th)
4:54 (168th=)
28:22 (13th)
5:15 (265th=)
33:28 (13th)
5:06 (235th=)
38:42 (14th)
5:14 (261st=)
44:09 (15th)
5:27 (291st=)
49:36 (16th)
5:27 (291st=)
54:54 (17th)
5:18 (270th=)
59:59 (17th)
5:05 (229th=)
18th Dainis Zvaigznons
Valmiera
V20 11 54:42 4:32 (16th=)
4:32 (78th=)
9:20 (16th)
4:48 (151st=)
14:08 (15th)
4:48 (151st=)
19:06 (15th)
4:58 (188th=)
24:00 (15th)
4:54 (168th=)
28:57 (16th)
4:57 (179th=)
34:00 (16th)
5:03 (215th=)
39:19 (17th)
5:19 (274th=)
44:32 (16th)
5:13 (260th)
49:31 (15th)
4:59 (196th=)
54:42 (15th)
5:11 (252nd=)
19th DAGNIS ŠMITS
Kocēni
V40 11 55:30 4:24 (12th=)
4:24 (54th=)
9:06 (13th=)
4:42 (119th=)
14:06 (14th)
5:00 (199th=)
19:12 (16th)
5:06 (235th=)
24:34 (20th)
5:22 (281st=)
29:45 (21st)
5:11 (252nd=)
34:59 (20th)
5:14 (261st=)
40:05 (20th)
5:06 (235th=)
45:12 (20th)
5:07 (244th=)
50:27 (20th)
5:15 (265th=)
55:30 (19th)
5:03 (215th=)
20th Nora Baranovska
Burkānciems
S40 11 57:11 4:58 (23rd=)
4:58 (188th=)
10:01 (23rd=)
5:03 (215th=)
15:07 (23rd)
5:06 (235th=)
20:08 (23rd)
5:01 (205th=)
25:18 (22nd)
5:10 (249th=)
30:23 (23rd)
5:05 (229th=)
35:38 (23rd)
5:15 (265th=)
40:52 (23rd)
5:14 (261st=)
46:14 (22nd)
5:22 (281st=)
51:40 (21st)
5:26 (289th=)
57:11 (20th)
5:31 (301st=)
21st Aivis Gailītis
Sauļi
V40 11 57:19 4:32 (16th=)
4:32 (78th=)
9:30 (19th)
4:58 (188th=)
14:27 (19th)
4:57 (179th=)
19:31 (20th)
5:04 (224th=)
24:32 (19th)
5:01 (205th=)
29:44 (20th)
5:12 (257th=)
35:04 (21st)
5:20 (278th)
40:33 (22nd)
5:29 (296th=)
46:09 (21st)
5:36 (314th=)
51:54 (22nd)
5:45 (345th=)
57:19 (21st)
5:25 (287th=)
22nd Edgars Antēns
Ak12
V20 11 58:54 4:42 (21st)
4:42 (119th=)
9:13 (15th)
4:31 (75th=)
14:34 (20th)
5:21 (279th=)
19:56 (22nd)
5:22 (281st=)
25:26 (23rd)
5:30 (298th=)
30:53 (24th)
5:27 (291st=)
36:29 (24th)
5:36 (314th=)
42:04 (24th)
5:35 (312th=)
47:43 (23rd)
5:39 (325th=)
53:21 (23rd)
5:38 (322nd=)
58:54 (22nd)
5:33 (307th=)
23rd Karīna Lezdiņa
Valmiera
S20 11 58:59 4:55 (22nd)
4:55 (172nd=)
10:02 (25th)
5:07 (244th=)
15:13 (24th)
5:11 (252nd=)
20:25 (24th)
5:12 (257th=)
25:44 (25th)
5:19 (274th=)
31:11 (25th)
5:27 (291st=)
36:45 (25th)
5:34 (310th=)
42:16 (25th)
5:31 (301st=)
47:56 (24th)
5:40 (329th=)
53:41 (24th)
5:45 (345th=)
58:59 (23rd)
5:18 (270th=)
24th ANDIS GAILIS
VALMIERAS VELO VIENĪBA
V40 10 48:43 3:40 (1st)
3:40 (1st)
7:35 (1st=)
3:55 (12th=)
11:39 (3rd)
4:04 (24th=)
15:45 (3rd)
4:06 (26th)
19:54 (3rd)
4:09 (30th=)
24:16 (3rd)
4:22 (48th=)
28:37 (3rd)
4:21 (44th=)
34:42 (4th)
6:05 (386th=)
40:00 (6th)
5:18 (270th=)
48:43 (13th)
8:43 (520th)
25th Paula Rozenvalde
Valmieras Bērnu sporta skola
S20 10 55:40 5:10 (27th)
5:10 (249th=)
10:29 (26th)
5:19 (274th=)
15:47 (26th)
5:18 (270th=)
21:17 (26th)
5:30 (298th=)
26:47 (26th)
5:30 (298th=)
32:26 (26th)
5:39 (325th=)
38:02 (26th)
5:36 (314th=)
45:24 (30th)
7:22 (466th)
50:39 (26th)
5:15 (265th=)
55:40 (25th)
5:01 (205th=)
26th Mārtiņš Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
V20 10 55:54 6:12 (38th)
6:12 (394th=)
11:08 (33rd)
4:56 (176th=)
16:08 (29th)
5:00 (199th=)
21:40 (29th)
5:32 (304th=)
27:12 (28th)
5:32 (304th=)
32:53 (27th)
5:41 (334th=)
38:36 (27th)
5:43 (339th=)
44:13 (26th)
5:37 (317th=)
50:02 (25th)
5:49 (353rd=)
55:54 (26th)
5:52 (361st=)
27th Jānis Kaibe
KNPP
V20 10 56:46 4:40 (20th)
4:40 (112th=)
10:01 (23rd=)
5:21 (279th=)
15:38 (25th)
5:37 (317th=)
21:18 (27th)
5:40 (329th=)
27:05 (27th)
5:47 (349th)
32:56 (28th)
5:51 (358th=)
38:50 (28th)
5:54 (367th=)
44:47 (27th)
5:57 (375th=)
50:40 (27th)
5:53 (363rd=)
56:46 (27th)
6:06 (388th=)
28th Inese Kokorēviča
Burkānciems
S20 10 56:48 4:58 (23rd=)
4:58 (188th=)
10:32 (28th)
5:34 (310th=)
16:04 (28th)
5:32 (304th=)
21:47 (30th)
5:43 (339th=)
27:40 (30th)
5:53 (363rd=)
33:36 (31st)
5:56 (374th)
39:29 (30th)
5:53 (363rd=)
45:23 (29th)
5:54 (367th=)
51:00 (28th)
5:37 (317th=)
56:48 (28th)
5:48 (350th=)
29th Kitija Līgate
ZVOC
S20 10 56:59 5:31 (33rd)
5:31 (301st=)
11:04 (31st)
5:33 (307th=)
16:47 (34th)
5:43 (339th=)
22:29 (34th)
5:42 (337th=)
28:18 (34th)
5:49 (353rd=)
34:07 (33rd)
5:49 (353rd=)
39:50 (32nd)
5:43 (339th=)
45:41 (32nd)
5:51 (358th=)
51:18 (30th)
5:37 (317th=)
56:59 (29th)
5:41 (334th=)
30th Lelde Treimane
Valmiera
S20 10 57:48 5:06 (26th)
5:06 (235th=)
10:31 (27th)
5:25 (287th=)
15:55 (27th)
5:24 (286th)
21:33 (28th)
5:38 (322nd=)
27:21 (29th)
5:48 (350th=)
33:20 (29th)
5:59 (380th)
39:32 (31st)
6:12 (394th=)
45:35 (31st)
6:03 (385th)
51:53 (31st)
6:18 (400th=)
57:48 (30th)
5:55 (372nd=)
31st Dace Liepiņa
Rubene
S40 10 58:10 5:11 (28th)
5:11 (252nd=)
10:51 (30th)
5:40 (329th=)
16:34 (32nd)
5:43 (339th=)
22:18 (32nd)
5:44 (344th)
28:07 (33rd)
5:49 (353rd=)
34:01 (32nd)
5:54 (367th=)
40:03 (33rd)
6:02 (382nd=)
46:05 (33rd)
6:02 (382nd=)
52:12 (32nd)
6:07 (390th)
58:10 (31st)
5:58 (379th)
32nd Jānis Dainis
Kocēnu sporta skola
V55 10 59:21 5:33 (34th)
5:33 (307th=)
11:19 (34th)
5:46 (348th)
17:16 (35th)
5:57 (375th=)
23:09 (35th)
5:53 (363rd=)
29:01 (35th)
5:52 (361st=)
34:56 (34th)
5:55 (372nd=)
40:53 (34th)
5:57 (375th=)
46:58 (34th)
6:05 (386th=)
53:04 (33rd)
6:06 (388th=)
59:21 (32nd)
6:17 (399th)
33rd Anete Geduševa-Bērziņa
Kocēnu MTB
S20 9 51:02 5:15 (29th)
5:15 (265th=)
10:50 (29th)
5:35 (312th=)
16:29 (31st)
5:39 (325th=)
22:07 (31st)
5:38 (322nd=)
27:47 (31st)
5:40 (329th=)
33:29 (30th)
5:42 (337th=)
39:23 (29th)
5:54 (367th=)
45:08 (28th)
5:45 (345th=)
51:02 (29th)
5:54 (367th=)
34th Inga Vīksna
Kocēnu MTB
S40 9 58:29 6:27 (42nd)
6:27 (407th)
13:10 (41st)
6:43 (421st=)
19:41 (40th)
6:31 (409th)
26:24 (40th)
6:43 (421st=)
33:09 (39th)
6:45 (425th=)
39:47 (37th)
6:38 (414th=)
46:16 (37th)
6:29 (408th)
52:39 (35th)
6:23 (405th)
58:29 (34th)
5:50 (357th)
35th Oksana Brāgule
Kocēnu novada pašvaldības policija
S20 9 59:11 5:19 (30th)
5:19 (274th=)
11:54 (37th)
6:35 (412th=)
18:29 (37th)
6:35 (412th=)
25:19 (38th)
6:50 (429th=)
32:15 (38th)
6:56 (436th)
39:09 (36th)
6:54 (434th)
46:12 (35th=)
7:03 (442nd)
53:14 (36th)
7:02 (440th=)
59:11 (35th)
5:57 (375th=)
36th Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
S20 9 59:47 5:48 (36th)
5:48 (350th=)
12:02 (38th)
6:14 (396th=)
18:41 (38th)
6:39 (416th=)
25:22 (39th)
6:41 (420th)
32:05 (37th)
6:43 (421st=)
39:07 (35th)
7:02 (440th=)
46:12 (35th=)
7:05 (447th=)
53:25 (37th)
7:13 (458th=)
59:47 (36th)
6:22 (404th)
37th Māris Neļķis
Valmiera
V20 8 40:21 6:21 (40th)
6:21 (402nd=)
11:49 (36th)
5:28 (295th)
16:26 (30th)
4:37 (99th=)
20:53 (25th)
4:27 (63rd=)
25:38 (24th)
4:45 (140th=)
30:19 (22nd)
4:41 (114th=)
35:24 (22nd)
5:05 (229th=)
40:21 (21st)
4:57 (179th=)
38th Raitis Lērme
Kocēni
V55 8 54:54 6:59 (48th)
6:59 (438th=)
14:16 (46th)
7:17 (463rd)
21:20 (46th)
7:04 (443rd=)
28:26 (46th)
7:06 (449th=)
35:15 (43rd)
6:49 (428th)
41:55 (39th)
6:40 (418th=)
48:33 (38th)
6:38 (414th=)
54:54 (38th)
6:21 (402nd=)
39th Laila Ceika
Valmiera
S55 8 55:51 6:25 (41st)
6:25 (406th)
13:20 (42nd)
6:55 (435th)
20:03 (41st)
6:43 (421st=)
27:10 (41st)
7:07 (451st=)
34:22 (40th)
7:12 (457th)
41:26 (38th)
7:04 (443rd=)
48:41 (39th)
7:15 (461st=)
55:51 (39th)
7:10 (455th=)
40th Ilze Heinola
Heinola Team
S40 8 57:04 6:18 (39th)
6:18 (400th=)
13:08 (40th)
6:50 (429th=)
20:28 (42nd)
7:20 (464th)
27:43 (43rd)
7:15 (461st=)
34:52 (41st)
7:09 (454th)
42:02 (41st)
7:10 (455th=)
49:31 (40th)
7:29 (472nd)
57:04 (40th)
7:33 (474th)
41st Gunta Jaunkampe
Dauguļi
S55 7 51:35 6:52 (45th)
6:52 (431st=)
14:18 (47th)
7:26 (469th)
21:32 (47th)
7:14 (460th)
29:03 (47th)
7:31 (473rd)
36:30 (46th)
7:27 (470th=)
43:53 (43rd)
7:23 (467th)
51:35 (41st)
7:42 (479th)
42nd Liene Kalniņa
Skrienam kopā
S20 7 52:38 6:53 (46th)
6:53 (433rd)
13:45 (44th=)
6:52 (431st=)
20:58 (45th)
7:13 (458th=)
28:06 (45th)
7:08 (453rd)
35:41 (44th)
7:35 (476th=)
43:36 (42nd)
7:55 (487th=)
52:38 (42nd)
9:02 (528th=)
43rd Evija Soročina
individuāli
S (Nujotaji) 7 54:56 7:27 (50th)
7:27 (470th=)
15:18 (50th)
7:51 (483rd)
23:13 (49th)
7:55 (487th=)
31:06 (50th)
7:53 (486th)
39:03 (48th)
7:57 (490th=)
47:00 (45th)
7:57 (490th=)
54:56 (43rd)
7:56 (489th)
44th Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
V (Nujotaji) 7 55:16 8:01 (53rd)
8:01 (495th)
16:09 (53rd)
8:08 (502nd)
24:06 (52nd)
7:57 (490th=)
32:11 (51st=)
8:05 (500th)
39:56 (49th)
7:45 (481st=)
47:31 (46th)
7:35 (476th=)
55:16 (44th)
7:45 (481st=)
45th Vita Zariņa
Vaidava
S (Nujotaji) 7 58:04 8:02 (54th)
8:02 (496th=)
16:16 (54th)
8:14 (504th=)
24:30 (53rd)
8:14 (504th=)
32:54 (53rd)
8:24 (514th)
41:15 (51st)
8:21 (512th=)
50:04 (48th)
8:49 (521st)
58:04 (45th)
8:00 (494th)
46th Inese Bērziņa
Gulbīši
S40 6 41:58 6:58 (47th)
6:58 (437th)
15:14 (49th)
8:16 (508th=)
23:16 (50th)
8:02 (496th=)
29:55 (48th)
6:39 (416th=)
35:57 (45th)
6:02 (382nd=)
41:58 (40th)
6:01 (381st)
47th Gunita Cīrule
Kocēni
S (Nujotaji) 6 45:53 7:21 (49th)
7:21 (465th)
14:45 (48th)
7:24 (468th)
22:19 (48th)
7:34 (475th)
30:02 (49th)
7:43 (480th)
37:54 (47th)
7:52 (484th=)
45:53 (44th)
7:59 (493rd)
48th Ina Mīlenberga
Kocēni
S (Nujotaji) 6 49:00 7:35 (51st)
7:35 (476th=)
15:38 (51st)
8:03 (499th)
23:54 (51st)
8:16 (508th=)
32:11 (51st=)
8:17 (510th)
40:32 (50th)
8:21 (512th=)
49:00 (47th)
8:28 (515th)
49th Inese Eglīte
Zilaiskalns
S (Nujotaji) 6 50:12 9:17 (58th)
9:17 (539th)
17:19 (55th)
8:02 (496th=)
25:33 (55th)
8:14 (504th=)
33:40 (55th)
8:07 (501st)
41:52 (52nd)
8:12 (503rd)
50:12 (49th)
8:20 (511th)
50th Laila Skalīte
Kocēni
S (Nujotaji) 6 51:15 7:52 (52nd)
7:52 (484th=)
16:07 (52nd)
8:15 (507th)
24:36 (54th)
8:29 (516th)
33:14 (54th)
8:38 (518th)
42:10 (53rd)
8:56 (524th=)
51:15 (50th)
9:05 (533rd)
51st Laine Kīna
Kocēni
S (Nujotaji) 6 53:34 8:33 (55th)
8:33 (517th)
17:32 (56th)
8:59 (526th)
26:26 (56th)
8:54 (523rd)
35:17 (56th)
8:51 (522nd)
44:25 (54th)
9:08 (534th=)
53:34 (51st)
9:09 (537th)
52nd Vija Rumba
Dauguļi
S (Nujotaji) 6 53:53 8:40 (56th)
8:40 (519th)
17:43 (57th)
9:03 (530th=)
26:39 (57th)
8:56 (524th=)
35:43 (57th)
9:04 (532nd)
44:51 (55th)
9:08 (534th=)
53:53 (52nd)
9:02 (528th=)
53rd Vineta Grebūna
Kocēni
S (Nujotaji) 6 57:41 9:03 (57th)
9:03 (530th=)
18:37 (59th)
9:34 (544th=)
28:11 (59th)
9:34 (544th=)
37:55 (59th)
9:44 (547th=)
47:42 (57th)
9:47 (549th)
57:41 (53rd)
9:59 (552nd)
54th Iveta Pidža
Kocēni
S (Nujotaji) 6 58:03 9:34 (60th)
9:34 (544th=)
19:18 (60th)
9:44 (547th=)
29:07 (60th)
9:49 (550th)
38:58 (60th)
9:51 (551st)
48:31 (58th)
9:33 (543rd)
58:03 (54th)
9:32 (542nd)
55th Oskars Vimba
Woblas
V20 5 27:53 5:26 (32nd)
5:26 (289th=)
11:06 (32nd)
5:40 (329th=)
16:43 (33rd)
5:37 (317th=)
22:24 (33rd)
5:41 (334th=)
27:53 (32nd)
5:29 (296th=)
56th Dace Demme-Vimba
Woblas
S20 5 30:20 5:39 (35th)
5:39 (325th=)
11:48 (35th)
6:09 (391st=)
17:57 (36th)
6:09 (391st=)
24:06 (36th)
6:09 (391st=)
30:20 (36th)
6:14 (396th=)
57th Elīna Upīte
Kocēni
S20 5 34:55 6:40 (43rd)
6:40 (418th=)
13:45 (44th=)
7:05 (447th=)
20:49 (44th)
7:04 (443rd=)
27:56 (44th)
7:07 (451st=)
34:55 (42nd)
6:59 (438th=)
58th Oksana Bērziņa
Zilaiskalns
S (Nujotaji) 5 45:59 9:18 (59th)
9:18 (540th)
18:30 (58th)
9:12 (538th)
27:31 (58th)
9:01 (527th)
36:51 (58th)
9:20 (541st)
45:59 (56th)
9:08 (534th=)
59th Agnese Allika
Kocēni
S20 4 25:15 5:51 (37th)
5:51 (358th=)
12:25 (39th)
6:34 (410th=)
18:59 (39th)
6:34 (410th=)
25:15 (37th)
6:16 (398th)
60th Ilze Melgalve
Valmiera
S20 4 27:40 6:45 (44th)
6:45 (425th=)
13:30 (43rd)
6:45 (425th=)
20:36 (43rd)
7:06 (449th=)
27:40 (42nd)
7:04 (443rd=)