Results for 2.karta - 10 okt. 2019

Sākums

Class Results

S (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 175 Gunita Cīrule Kocēni 8 59:55
2nd 139 Evija Soročina individuāli 7 53:10
3rd 63 Gunta Liepiņa Kocēni 7 53:41
4th 92 Ina Mīlenberga Kocēni 7 55:17
5th 95 Vita Zariņa Vaidava 7 56:31
6th 144 Laila Skalīte Kocēni 6 48:11
7th 89 Laine Kīna Kocēni 6 51:48
8th 141 Vija Rumba Dauguļi 6 56:05

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Gunita Cīrule
Kocēni
8 59:55 7:13 (2nd)
7:13 (2nd)
14:35 (1st)
7:22 (4th)
22:04 (1st)
7:29 (6th)
29:38 (1st)
7:34 (10th=)
37:10 (1st)
7:32 (8th)
44:44 (1st)
7:34 (10th=)
52:21 (1st)
7:37 (14th)
59:55 (1st)
7:34 (10th=)
2nd Evija Soročina
individuāli
7 53:10 7:12 (1st)
7:12 (1st)
14:36 (2nd)
7:24 (5th)
22:09 (2nd)
7:33 (9th)
29:50 (2nd)
7:41 (18th)
37:34 (2nd)
7:44 (20th)
45:23 (2nd)
7:49 (23rd)
53:10 (2nd)
7:47 (22nd)
3rd Gunta Liepiņa
Kocēni
7 53:41 7:39 (4th)
7:39 (16th=)
15:29 (4th)
7:50 (24th)
23:07 (4th)
7:38 (15th)
30:43 (3rd)
7:36 (13th)
38:13 (3rd)
7:30 (7th)
45:58 (3rd)
7:45 (21st)
53:41 (3rd)
7:43 (19th)
4th Ina Mīlenberga
Kocēni
7 55:17 7:19 (3rd)
7:19 (3rd)
14:58 (3rd)
7:39 (16th=)
22:54 (3rd)
7:56 (29th)
30:56 (4th)
8:02 (31st=)
39:04 (4th)
8:08 (38th)
47:08 (4th)
8:04 (33rd=)
55:17 (4th)
8:09 (39th)
5th Vita Zariņa
Vaidava
7 56:31 7:53 (6th)
7:53 (26th)
15:47 (5th=)
7:54 (27th)
23:49 (6th)
8:02 (31st=)
31:54 (6th)
8:05 (35th=)
39:58 (5th=)
8:04 (33rd=)
48:10 (5th)
8:12 (41st)
56:31 (5th)
8:21 (43rd)
6th Laila Skalīte
Kocēni
6 48:11 7:52 (5th)
7:52 (25th)
15:47 (5th=)
7:55 (28th)
23:48 (5th)
8:01 (30th)
31:53 (5th)
8:05 (35th=)
39:58 (5th=)
8:05 (35th=)
48:11 (6th)
8:13 (42nd)
7th Laine Kīna
Kocēni
6 51:48 8:11 (7th)
8:11 (40th)
16:37 (7th)
8:26 (44th)
25:12 (7th)
8:35 (45th)
33:56 (7th)
8:44 (47th)
42:58 (7th)
9:02 (49th)
51:48 (7th)
8:50 (48th)
8th Vija Rumba
Dauguļi
6 56:05 8:40 (8th)
8:40 (46th)
17:59 (8th)
9:19 (50th)
27:21 (8th)
9:22 (51st)
36:49 (8th)
9:28 (52nd)
46:22 (8th)
9:33 (53rd)
56:05 (8th)
9:43 (54th)

S10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni 6 29:59
2nd 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola 5 27:42
3rd 3 Samanta Zeibarte Valmiera 5 28:15
4th 33 Ieva Jete Jansone Kocēnu sporta skola 5 28:19
5th 15 Rasa Melbārde Valmieras Bērnu sporta skola 5 28:48
6th 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads 5 29:04
7th 55 Viktorija Saulīte Valmieras Bērnu sporta skola 5 29:47
8th 23 Annija Kalče Valmieras Bērnu sporta skola 4 24:56
9th 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola 4 24:59
10th 54 Emīlija Leitlande Valmieras Bērnu sporta skola 4 25:43
11th 25 Alise Bole Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:44
12th= 36 Katrīna Gailīte Sauļi 4 27:44
12th= 53 Elīza Jursone Valmieras Bērnu sporta skola 4 27:44
14th 34 Agnese Kīna Kocēni 4 29:15
15th 142 Maija Justīne Jēkabsone Gulbīši 4 29:39
16th 45 Emīlija Vektere Rubene 3 19:07
17th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola 3 22:01

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Amanda Linda Hohlova
Kocēni
6 29:59 4:35 (1st)
4:35 (1st)
9:30 (1st)
4:55 (6th)
14:36 (1st)
5:06 (9th)
19:57 (1st)
5:21 (13th)
25:11 (1st)
5:14 (11th=)
29:59 (1st)
4:48 (2nd)
2nd Keita Giptere
Rubenes pamatskola
5 27:42 4:52 (3rd)
4:52 (4th)
10:39 (5th)
5:47 (26th=)
16:01 (2nd)
5:22 (14th)
21:42 (2nd)
5:41 (22nd)
27:42 (2nd)
6:00 (32nd)
3rd Samanta Zeibarte
Valmiera
5 28:15 4:50 (2nd)
4:50 (3rd)
10:36 (3rd)
5:46 (25th)
16:31 (4th)
5:55 (30th)
22:37 (4th)
6:06 (35th=)
28:15 (3rd)
5:38 (19th)
4th Ieva Jete Jansone
Kocēnu sporta skola
5 28:19 4:57 (5th)
4:57 (7th)
10:29 (2nd)
5:32 (15th)
16:21 (3rd)
5:52 (28th=)
22:36 (3rd)
6:15 (44th)
28:19 (4th)
5:43 (23rd)
5th Rasa Melbārde
Valmieras Bērnu sporta skola
5 28:48 4:54 (4th)
4:54 (5th)
10:38 (4th)
5:44 (24th)
16:34 (5th)
5:56 (31st)
22:43 (5th)
6:09 (39th=)
28:48 (5th)
6:05 (34th)
6th Sāra Šmagre
Kocēnu novads
5 29:04 5:03 (6th)
5:03 (8th)
11:10 (6th)
6:07 (37th=)
17:16 (6th)
6:06 (35th=)
23:17 (6th)
6:01 (33rd)
29:04 (6th)
5:47 (26th=)
7th Viktorija Saulīte
Valmieras Bērnu sporta skola
5 29:47 5:37 (11th)
5:37 (18th)
12:01 (11th)
6:24 (45th=)
17:53 (7th)
5:52 (28th=)
24:07 (7th)
6:14 (43rd)
29:47 (7th)
5:40 (21st)
8th Annija Kalče
Valmieras Bērnu sporta skola
4 24:56 5:12 (7th)
5:12 (10th)
11:37 (7th)
6:25 (47th=)
18:06 (8th)
6:29 (49th)
24:56 (8th)
6:50 (57th=)
9th Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
4 24:59 5:14 (8th)
5:14 (11th=)
11:39 (8th)
6:25 (47th=)
18:09 (9th)
6:30 (50th)
24:59 (9th)
6:50 (57th=)
10th Emīlija Leitlande
Valmieras Bērnu sporta skola
4 25:43 5:36 (10th)
5:36 (17th)
12:00 (10th)
6:24 (45th=)
18:41 (11th)
6:41 (54th)
25:43 (10th)
7:02 (63rd)
11th Alise Bole
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:44 5:33 (9th)
5:33 (16th)
11:45 (9th)
6:12 (41st=)
18:39 (10th)
6:54 (60th=)
26:44 (11th)
8:05 (72nd)
12th= Katrīna Gailīte
Sauļi
4 27:44 6:09 (14th)
6:09 (39th=)
13:25 (15th)
7:16 (65th)
21:05 (14th)
7:40 (68th)
27:44 (12th=)
6:39 (52nd)
12th= Elīza Jursone
Valmieras Bērnu sporta skola
4 27:44 6:07 (13th)
6:07 (37th=)
13:22 (14th)
7:15 (64th)
21:04 (13th)
7:42 (69th)
27:44 (12th=)
6:40 (53rd)
14th Agnese Kīna
Kocēni
4 29:15 6:12 (15th)
6:12 (41st=)
13:09 (13th)
6:57 (62nd)
21:18 (15th)
8:09 (73rd)
29:15 (14th)
7:57 (71st)
15th Maija Justīne Jēkabsone
Gulbīši
4 29:39 6:48 (16th)
6:48 (56th)
14:27 (16th)
7:39 (67th)
22:53 (17th)
8:26 (74th)
29:39 (15th)
6:46 (55th)
16th Emīlija Vektere
Rubene
3 19:07 5:39 (12th)
5:39 (20th)
12:14 (12th)
6:35 (51st)
19:07 (12th)
6:53 (59th)
17th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
3 22:01 6:54 (17th)
6:54 (60th=)
14:44 (17th)
7:50 (70th)
22:01 (16th)
7:17 (66th)

S13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola 7 29:35
2nd 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola 5 25:24
3rd 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola 5 25:39
4th 75 Sandija Rumba Dauguļi 5 26:09
5th 12 Ksenija Avotiņa Vaidava 5 26:41
6th 154 Madara Ilze Grebūna ZVOC 5 26:48
7th 184 Asnāte Pēlmane Rubene 5 27:32
8th 143 Nikola Čermeņeva Rubene 5 27:45
9th 86 Annija Bērziņa Valmieras Bērnu sporta skola 5 27:56
10th 52 Marta Ūdre Valmieras Bērnu sporta skola 5 27:59
11th 56 Amanda Brode Rubene 5 28:50
12th 118 Lauma Melnūdre Valmieras Bērnu sporta skola 5 28:59
13th 117 Madara Cauce Valmieras Bērnu sporta skola 4 23:35
14th 81 Aivita Cipruse Valmieras Bērnu sporta skola 4 24:57
15th 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola 4 25:25
16th 46 Sabīne Līcīte Dauguļi 3 25:11
17th 6 Beatrise Stepanoviča Valmieras Bērnu sporta skola 3 25:35

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
7 29:35 4:03 (1st)
4:03 (1st)
8:21 (1st)
4:18 (6th)
12:35 (1st)
4:14 (3rd)
16:51 (1st)
4:16 (4th=)
21:10 (1st)
4:19 (7th)
25:26 (1st)
4:16 (4th=)
29:35 (1st)
4:09 (2nd)
2nd Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
5 25:24 4:58 (6th)
4:58 (14th)
10:10 (4th)
5:12 (23rd=)
15:20 (3rd)
5:10 (22nd)
20:29 (3rd)
5:09 (21st)
25:24 (2nd)
4:55 (13th)
3rd Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
5 25:39 4:45 (2nd)
4:45 (9th)
9:49 (2nd)
5:04 (19th)
14:55 (2nd)
5:06 (20th)
20:11 (2nd)
5:16 (26th)
25:39 (3rd)
5:28 (38th)
4th Sandija Rumba
Dauguļi
5 26:09 5:02 (7th=)
5:02 (15th=)
10:24 (7th)
5:22 (29th=)
15:51 (7th)
5:27 (37th)
21:30 (6th)
5:39 (52nd)
26:09 (4th)
4:39 (8th)
5th Ksenija Avotiņa
Vaidava
5 26:41 4:54 (5th)
4:54 (12th)
10:20 (6th)
5:26 (35th=)
15:41 (6th)
5:21 (28th)
21:15 (5th)
5:34 (45th=)
26:41 (5th)
5:26 (35th=)
6th Madara Ilze Grebūna
ZVOC
5 26:48 4:47 (3rd)
4:47 (10th)
10:09 (3rd)
5:22 (29th=)
15:40 (5th)
5:31 (40th=)
21:11 (4th)
5:31 (40th=)
26:48 (6th)
5:37 (51st)
7th Asnāte Pēlmane
Rubene
5 27:32 5:02 (7th=)
5:02 (15th=)
10:26 (8th)
5:24 (33rd=)
15:59 (8th)
5:33 (42nd=)
21:35 (7th)
5:36 (48th=)
27:32 (7th)
5:57 (61st=)
8th Nikola Čermeņeva
Rubene
5 27:45 5:03 (9th)
5:03 (18th)
10:55 (10th)
5:52 (56th=)
16:29 (10th)
5:34 (45th=)
22:21 (10th)
5:52 (56th=)
27:45 (8th)
5:24 (33rd=)
9th Annija Bērziņa
Valmieras Bērnu sporta skola
5 27:56 5:12 (10th)
5:12 (23rd=)
10:30 (9th)
5:18 (27th)
16:06 (9th)
5:36 (48th=)
21:59 (8th)
5:53 (59th=)
27:56 (9th)
5:57 (61st=)
10th Marta Ūdre
Valmieras Bērnu sporta skola
5 27:59 5:29 (12th)
5:29 (39th)
11:02 (11th)
5:33 (42nd=)
16:55 (11th)
5:53 (59th=)
22:57 (11th)
6:02 (63rd)
27:59 (10th)
5:02 (15th=)
11th Amanda Brode
Rubene
5 28:50 4:52 (4th)
4:52 (11th)
10:15 (5th)
5:23 (32nd)
15:37 (4th)
5:22 (29th=)
22:14 (9th)
6:37 (71st=)
28:50 (11th)
6:36 (70th)
12th Lauma Melnūdre
Valmieras Bērnu sporta skola
5 28:59 5:33 (13th)
5:33 (42nd=)
11:07 (13th)
5:34 (45th=)
16:57 (12th)
5:50 (55th)
23:07 (12th)
6:10 (65th=)
28:59 (12th)
5:52 (56th=)
13th Madara Cauce
Valmieras Bērnu sporta skola
4 23:35 5:15 (11th)
5:15 (25th)
11:03 (12th)
5:48 (54th)
17:06 (13th)
6:03 (64th)
23:35 (13th)
6:29 (68th)
14th Aivita Cipruse
Valmieras Bērnu sporta skola
4 24:57 5:40 (15th)
5:40 (53rd)
11:50 (14th)
6:10 (65th=)
18:10 (14th)
6:20 (67th)
24:57 (14th)
6:47 (74th)
15th Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
4 25:25 5:36 (14th)
5:36 (48th=)
12:11 (15th)
6:35 (69th)
18:48 (15th)
6:37 (71st=)
25:25 (15th)
6:37 (71st=)
16th Sabīne Līcīte
Dauguļi
3 25:11 7:02 (16th)
7:02 (75th)
17:36 (17th)
10:34 (80th)
25:11 (16th)
7:35 (77th)
17th Beatrise Stepanoviča
Valmieras Bērnu sporta skola
3 25:35 7:11 (17th)
7:11 (76th)
15:58 (16th)
8:47 (78th)
25:35 (17th)
9:37 (79th)

S16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene 4 24:34

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
4 24:34 5:14 (1st)
5:14 (1st)
11:26 (1st)
6:12 (2nd)
17:57 (1st)
6:31 (3rd)
24:34 (1st)
6:37 (4th)

S20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 169 Inese Kokorēviča Burkānciems 11 55:39
2nd 88 Karīna Lezdiņa Valmiera 11 58:20
3rd 106 Paula Rozenvalde Valmieras Bērnu sporta skola 11 59:37
4th 78 Kitija Līgate ZVOC 11 60:00
5th 179 Anete Geduševa-Bērziņa Kocēnu MTB 10 56:48
6th 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala 9 57:23
7th 93 Agnese Allika Kocēni 9 58:50
8th 67 Laura Lilientāle Rubenes pamatskola 8 47:21
9th 151 Ilze Melgalve Valmiera 8 54:55
10th 124 Oksana Brāgule Kocēnu novada pašvaldības policija 8 55:22
11th 105 Dace Demme-Vimba Woblas 7 40:42
12th 177 Elīna Upīte Kocēni 7 58:08
13th 48 Inga Megne Kocēni 3 22:05

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1st Inese Kokorēviča
Burkānciems
11 55:39 4:27 (1st)
4:27 (1st)
9:13 (1st)
4:46 (4th)
14:15 (1st)
5:02 (12th)
19:15 (1st)
5:00 (8th)
24:16 (1st)
5:01 (9th=)
29:29 (1st)
5:13 (19th)
34:40 (1st)
5:11 (16th=)
39:54 (1st)
5:14 (20th)
45:09 (1st)
5:15 (21st=)
50:28 (1st)
5:19 (25th)
55:39 (1st)
5:11 (16th=)
2nd Karīna Lezdiņa
Valmiera
11 58:20 4:35 (2nd)
4:35 (2nd=)
9:34 (2nd)
4:59 (7th)
14:35 (2nd)
5:01 (9th=)
19:46 (2nd)
5:11 (16th=)
25:03 (2nd)
5:17 (23rd)
30:28 (2nd)
5:25 (29th=)
35:58 (2nd)
5:30 (37th=)
41:35 (2nd)
5:37 (43rd)
47:13 (2nd)
5:38 (44th)
52:55 (2nd)
5:42 (48th)
58:20 (2nd)
5:25 (29th=)
3rd Paula Rozenvalde
Valmieras Bērnu sporta skola
11 59:37 4:57 (3rd)
4:57 (5th=)
10:02 (3rd)
5:05 (13th)
15:12 (3rd)
5:10 (15th)
22:46 (5th)
7:34 (108th)
27:43 (4th)
4:57 (5th=)
33:01 (4th)
5:18 (24th)
38:33 (4th)
5:32 (39th)
44:18 (4th)
5:45 (54th=)
49:39 (4th)
5:21 (26th)
55:02 (4th)
5:23 (27th=)
59:37 (3rd)
4:35 (2nd=)
4th Kitija Līgate
ZVOC
11 60:00 5:29 (6th=)
5:29 (35th=)
10:54 (5th)
5:25 (29th=)
16:19 (5th)
5:25 (29th=)
21:47 (3rd)
5:28 (34th)
27:13 (3rd)
5:26 (33rd)
32:47 (3rd)
5:34 (40th=)
38:22 (3rd)
5:35 (42nd)
44:02 (3rd)
5:40 (46th=)
49:36 (3rd)
5:34 (40th=)
54:59 (3rd)
5:23 (27th=)
60:00 (4th)
5:01 (9th=)
5th Anete Geduševa-Bērziņa
Kocēnu MTB
10 56:48 5:06 (4th)
5:06 (14th)
10:36 (4th)
5:30 (37th=)
16:15 (4th)
5:39 (45th)
21:58 (4th)
5:43 (49th=)
27:45 (5th)
5:47 (57th=)
33:28 (5th)
5:43 (49th=)
39:16 (5th)
5:48 (60th)
44:59 (5th)
5:43 (49th=)
50:57 (5th)
5:58 (64th=)
56:48 (5th)
5:51 (61st)
6th Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
9 57:23 5:52 (9th)
5:52 (62nd)
11:54 (8th)
6:02 (67th)
18:10 (8th)
6:16 (75th)
24:37 (8th)
6:27 (80th)
31:16 (8th)
6:39 (86th)
38:03 (8th)
6:47 (91st=)
44:56 (8th)
6:53 (96th=)
51:25 (7th)
6:29 (81st)
57:23 (6th)
5:58 (64th=)
7th Agnese Allika
Kocēni
9 58:50 6:25 (12th)
6:25 (78th=)
13:00 (11th)
6:35 (83rd)
19:43 (11th)
6:43 (89th=)
26:19 (11th)
6:36 (84th=)
33:11 (10th)
6:52 (95th)
40:01 (9th)
6:50 (93rd)
46:41 (9th)
6:40 (87th)
53:03 (8th)
6:22 (76th)
58:50 (7th)
5:47 (57th=)
8th Laura Lilientāle
Rubenes pamatskola
8 47:21 5:15 (5th)
5:15 (21st=)
11:01 (6th)
5:46 (56th)
16:54 (6th)
5:53 (63rd)
22:58 (6th)
6:04 (69th=)
29:04 (7th)
6:06 (72nd)
35:07 (7th)
6:03 (68th)
41:12 (7th)
6:05 (71st)
47:21 (6th)
6:09 (73rd)
9th Ilze Melgalve
Valmiera
8 54:55 6:10 (10th)
6:10 (74th)
12:35 (10th)
6:25 (78th=)
19:09 (10th)
6:34 (82nd)
26:16 (10th)
7:07 (100th=)
33:32 (11th)
7:16 (107th)
40:39 (11th)
7:07 (100th=)
47:53 (11th)
7:14 (104th)
54:55 (9th)
7:02 (99th)
10th Oksana Brāgule
Kocēnu novada pašvaldības policija
8 55:22 5:29 (6th=)
5:29 (35th=)
12:12 (9th)
6:43 (89th=)
18:59 (9th)
6:47 (91st=)
25:54 (9th)
6:55 (98th)
33:02 (9th)
7:08 (102nd)
40:13 (10th)
7:11 (103rd)
47:28 (10th)
7:15 (105th=)
55:22 (10th)
7:54 (110th)
11th Dace Demme-Vimba
Woblas
7 40:42 5:45 (8th)
5:45 (54th=)
11:32 (7th)
5:47 (57th=)
17:16 (7th)
5:44 (53rd)
22:59 (7th)
5:43 (49th=)
28:39 (6th)
5:40 (46th=)
34:38 (6th)
5:59 (66th)
40:42 (6th)
6:04 (69th=)
12th Elīna Upīte
Kocēni
7 58:08 6:24 (11th)
6:24 (77th)
13:06 (12th)
6:42 (88th)
19:57 (12th)
6:51 (94th)
30:00 (12th)
10:03 (112th)
43:45 (12th)
13:45 (113th)
51:32 (12th)
7:47 (109th)
58:08 (12th)
6:36 (84th=)
13th Inga Megne
Kocēni
3 22:05 6:53 (13th)
6:53 (96th=)
14:08 (13th)
7:15 (105th=)
22:05 (13th)
7:57 (111th)

S40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 123 Nora Baranovska Burkānciems 11 56:40
2nd 43 Kristīne Bole Sevi 10 58:26
3rd 178 Dace Liepiņa Rubene 10 59:12
4th 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB 9 56:47
5th 37 Agita Marena KSK 8 49:18
6th 176 Ilze Heinola Heinola Team 8 53:36
7th 51 Sanita Puriņa Paši sevi 8 55:05
8th 148 Inese Bērziņa Gulbīši 7 40:32

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1st Nora Baranovska
Burkānciems
11 56:40 4:50 (1st)
4:50 (1st)
9:48 (1st)
4:58 (2nd)
14:49 (1st)
5:01 (3rd)
20:00 (1st)
5:11 (5th=)
25:08 (1st)
5:08 (4th)
30:19 (1st)
5:11 (5th=)
35:32 (1st)
5:13 (8th)
40:46 (1st)
5:14 (9th)
46:04 (1st)
5:18 (12th)
51:20 (1st)
5:16 (10th)
56:40 (1st)
5:20 (13th)
2nd Kristīne Bole
Sevi
10 58:26 5:29 (4th)
5:29 (14th)
10:59 (3rd)
5:30 (15th)
16:42 (2nd=)
5:43 (21st)
22:40 (2nd)
5:58 (30th)
28:21 (2nd)
5:41 (19th=)
34:14 (2nd)
5:53 (25th)
40:24 (2nd)
6:10 (41st=)
46:45 (2nd)
6:21 (48th=)
52:51 (2nd)
6:06 (39th)
58:26 (2nd)
5:35 (16th=)
3rd Dace Liepiņa
Rubene
10 59:12 5:12 (2nd)
5:12 (7th)
10:47 (2nd)
5:35 (16th=)
16:42 (2nd=)
5:55 (26th=)
22:47 (3rd)
6:05 (37th=)
29:00 (4th)
6:13 (46th)
35:03 (4th)
6:03 (33rd=)
41:14 (4th)
6:11 (44th=)
47:24 (3rd)
6:10 (41st=)
53:27 (3rd)
6:03 (33rd=)
59:12 (3rd)
5:45 (22nd)
4th Inga Vīksna
Kocēnu MTB
9 56:47 6:03 (7th)
6:03 (33rd=)
12:14 (6th)
6:11 (44th=)
18:18 (6th)
6:04 (36th)
24:23 (6th)
6:05 (37th=)
30:45 (6th)
6:22 (51st=)
37:08 (6th)
6:23 (53rd=)
43:28 (6th)
6:20 (47th)
50:01 (5th)
6:33 (57th=)
56:47 (4th)
6:46 (60th)
5th Agita Marena
KSK
8 49:18 5:55 (5th)
5:55 (26th=)
11:32 (5th)
5:37 (18th)
17:42 (5th)
6:10 (41st=)
24:04 (5th)
6:22 (51st=)
30:25 (5th)
6:21 (48th=)
36:49 (5th)
6:24 (55th)
43:10 (5th)
6:21 (48th=)
49:18 (4th)
6:08 (40th)
6th Ilze Heinola
Heinola Team
8 53:36 5:57 (6th)
5:57 (29th)
12:30 (7th)
6:33 (57th=)
19:12 (7th)
6:42 (59th)
26:04 (7th)
6:52 (65th)
33:04 (7th)
7:00 (68th)
40:01 (7th)
6:57 (66th)
46:48 (7th)
6:47 (61st=)
53:36 (6th)
6:48 (63rd)
7th Sanita Puriņa
Paši sevi
8 55:05 6:23 (8th)
6:23 (53rd=)
13:10 (8th)
6:47 (61st=)
20:42 (8th)
7:32 (71st)
27:44 (8th)
7:02 (69th=)
34:46 (8th)
7:02 (69th=)
41:44 (8th)
6:58 (67th)
48:34 (8th)
6:50 (64th)
55:05 (7th)
6:31 (56th)
8th Inese Bērziņa
Gulbīši
7 40:32 5:17 (3rd)
5:17 (11th)
11:03 (4th)
5:46 (23rd)
16:55 (4th)
5:52 (24th)
22:54 (4th)
5:59 (31st)
28:35 (3rd)
5:41 (19th=)
34:36 (3rd)
6:01 (32nd)
40:32 (3rd)
5:56 (28th)

S55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 170 Laila Ceika Valmiera 8 55:36
2nd 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi 8 58:09
3rd 47 Inese Čarbarde Dauguļi 5 37:43

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Laila Ceika
Valmiera
8 55:36 5:56 (1st)
5:56 (1st)
12:28 (1st)
6:32 (3rd)
19:28 (1st)
7:00 (5th)
26:42 (1st)
7:14 (8th=)
33:57 (1st)
7:15 (10th)
41:14 (1st)
7:17 (12th)
48:28 (1st)
7:14 (8th=)
55:36 (1st)
7:08 (6th)
2nd Gunta Jaunkampe
Dauguļi
8 58:09 6:31 (2nd)
6:31 (2nd)
13:44 (2nd)
7:13 (7th)
21:04 (2nd)
7:20 (13th=)
28:24 (2nd)
7:20 (13th=)
35:48 (2nd)
7:24 (15th)
43:21 (2nd)
7:33 (17th)
50:53 (2nd)
7:32 (16th)
58:09 (2nd)
7:16 (11th)
3rd Inese Čarbarde
Dauguļi
5 37:43 6:56 (3rd)
6:56 (4th)
14:42 (3rd)
7:46 (21st)
22:20 (3rd)
7:38 (18th)
30:00 (3rd)
7:40 (19th)
37:43 (3rd)
7:43 (20th)

S7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 14 Amanda Emilija Alksne J.Neikena Dikļu pamatskola 3 24:51
2nd 127 Ance Rumba Dauguļi 3 25:14
3rd 70 Katrīna Jēkabsone Gulbīši 2 21:00
4th 100 Keitija Rumba Dauguļi 1 7:17

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3
1st Amanda Emilija Alksne
J.Neikena Dikļu pamatskola
3 24:51 6:53 (1st)
6:53 (1st)
15:38 (1st)
8:45 (5th)
24:51 (1st)
9:13 (6th)
2nd Ance Rumba
Dauguļi
3 25:14 7:58 (3rd)
7:58 (4th)
17:43 (2nd)
9:45 (8th)
25:14 (2nd)
7:31 (3rd)
3rd Katrīna Jēkabsone
Gulbīši
2 21:00 9:35 (4th)
9:35 (7th)
21:00 (3rd)
11:25 (9th)
4th Keitija Rumba
Dauguļi
1 7:17 7:17 (2nd)
7:17 (2nd)

V (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB 8 54:35

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
8 54:35 6:56 (1st)
6:56 (8th)
13:41 (1st)
6:45 (2nd=)
20:32 (1st)
6:51 (5th)
27:17 (1st)
6:45 (2nd=)
34:01 (1st)
6:44 (1st)
40:48 (1st)
6:47 (4th)
47:41 (1st)
6:53 (6th)
54:35 (1st)
6:54 (7th)

V10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 5 Jānis Atlācis Kocēnu pamatskola 6 29:41
2nd 50 Laimiņš Mastiņš Kocēnu sporta skola 5 24:52
3rd 159 Krišs Jančuks Kocēnu sporta skola 5 26:00
4th 7 Ralfs Grabis KSK Rubene 5 26:04
5th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola 5 27:23
6th 96 Ričards Brauns Kocēnu sporta skola 5 29:37
7th 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas 4 24:09
8th 73 Ralfs Purmalis Kocēnu sporta skola 4 25:04
9th 26 Rūdolfs Krūze Valmieras Bērnu sporta skola 4 25:16
10th 137 Eduards Gertners Kocēnu sporta skola 4 25:17
11th 146 Kristpas Frēlihs Kocēni 4 26:23
12th 1 Markus Jansons Kocēni 4 28:02
13th 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola 4 29:42
14th 162 Artūrs Bratčikovs Kocēnu sporta skola 3 12:29
15th 183 Dāvis Megnis Kocēnu pamatskola 3 22:43
16th 102 Magnuss Apinis Dako Ziemeļvidzeme 3 23:54
17th 72 Miķelis Jānis Bitmanis Kocēnu sporta skola 1 6:33

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Jānis Atlācis
Kocēnu pamatskola
6 29:41 4:41 (4th)
4:41 (4th)
9:36 (4th)
4:55 (8th=)
14:38 (3rd)
5:02 (14th)
19:55 (2nd)
5:17 (21st=)
24:53 (2nd)
4:58 (11th=)
29:41 (1st)
4:48 (6th)
2nd Laimiņš Mastiņš
Kocēnu sporta skola
5 24:52 4:34 (3rd)
4:34 (3rd)
9:29 (3rd)
4:55 (8th=)
14:34 (2nd)
5:05 (15th=)
19:54 (1st)
5:20 (25th)
24:52 (1st)
4:58 (11th=)
3rd Krišs Jančuks
Kocēnu sporta skola
5 26:00 4:26 (2nd)
4:26 (2nd)
9:21 (2nd)
4:55 (8th=)
14:56 (4th)
5:35 (28th)
20:44 (3rd)
5:48 (32nd=)
26:00 (3rd)
5:16 (20th)
4th Ralfs Grabis
KSK Rubene
5 26:04 4:44 (5th)
4:44 (5th)
9:56 (5th)
5:12 (18th)
15:11 (5th)
5:15 (19th)
21:03 (4th)
5:52 (35th=)
26:04 (4th)
5:01 (13th)
5th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
5 27:23 4:51 (6th)
4:51 (7th)
10:10 (6th)
5:19 (24th)
15:40 (6th)
5:30 (26th)
21:35 (5th)
5:55 (37th)
27:23 (5th)
5:48 (32nd=)
6th Ričards Brauns
Kocēnu sporta skola
5 29:37 5:05 (7th)
5:05 (15th=)
11:12 (8th)
6:07 (40th)
17:17 (7th)
6:05 (39th)
23:41 (6th)
6:24 (46th)
29:37 (6th)
5:56 (38th)
7th Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
4 24:09 5:17 (9th=)
5:17 (21st=)
11:32 (10th)
6:15 (43rd)
17:55 (9th)
6:23 (45th)
24:09 (7th)
6:14 (42nd)
8th Ralfs Purmalis
Kocēnu sporta skola
4 25:04 5:08 (8th)
5:08 (17th)
11:00 (7th)
5:52 (35th=)
17:39 (8th)
6:39 (52nd)
25:04 (8th)
7:25 (62nd)
9th Rūdolfs Krūze
Valmieras Bērnu sporta skola
4 25:16 5:17 (9th=)
5:17 (21st=)
11:28 (9th)
6:11 (41st)
17:59 (10th)
6:31 (47th)
25:16 (9th)
7:17 (60th)
10th Eduards Gertners
Kocēnu sporta skola
4 25:17 5:31 (11th)
5:31 (27th)
11:47 (12th)
6:16 (44th)
18:23 (11th)
6:36 (51st)
25:17 (10th)
6:54 (55th)
11th Kristpas Frēlihs
Kocēni
4 26:23 5:44 (14th)
5:44 (31st)
11:33 (11th)
5:49 (34th)
18:46 (12th)
7:13 (57th=)
26:23 (11th)
7:37 (64th)
12th Markus Jansons
Kocēni
4 28:02 5:43 (13th)
5:43 (30th)
12:30 (13th)
6:47 (53rd)
19:44 (13th)
7:14 (59th)
28:02 (12th)
8:18 (66th)
13th Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
4 29:42 5:39 (12th)
5:39 (29th)
12:52 (14th)
7:13 (57th=)
20:16 (14th)
7:24 (61st)
29:42 (13th)
9:26 (69th)
14th Artūrs Bratčikovs
Kocēnu sporta skola
3 12:29 -0:35 (1st)
-0:35 (1st)
5:57 (1st)
6:32 (48th=)
12:29 (1st)
6:32 (48th=)
15th Dāvis Megnis
Kocēnu pamatskola
3 22:43 7:11 (17th)
7:11 (56th)
14:44 (15th)
7:33 (63rd)
22:43 (15th)
7:59 (65th)
16th Magnuss Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
3 23:54 6:51 (16th)
6:51 (54th)
15:27 (16th)
8:36 (68th)
23:54 (16th)
8:27 (67th)
17th Miķelis Jānis Bitmanis
Kocēnu sporta skola
1 6:33 6:33 (15th)
6:33 (50th)

V13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola 6 26:31
2nd 4 Dāvis Zariņš Vaidava 6 27:15
3rd 94 Ralfs Vazdiķis Vaidava 6 28:32
4th 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola 6 29:14
5th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola 6 29:19
6th 160 Gustavs Ločmelis Valmieras Bērnu sporta skola 6 29:48
7th 115 Ralfs Tomsons Valmieras Bērnu sporta skola 6 29:52
8th 22 Markus Mīlenbergs Rubene 5 26:17
9th 167 Kristaps Jursons Valmieras Bērnu sporta skola 5 26:44
10th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola 5 26:57
11th 126 Martins Denovs Rubene 5 27:05
12th 35 MĀRCIS ŠMITS Kocēni 5 28:00
13th 11 Adrians Kīns Kocēni 5 28:31
14th 57 Rainers Rudzītis Rubene 4 22:01
15th 31 Gints Dinārs Treimanis Zilaiskalns 4 23:36
16th 181 Adrians Frēlihs Kocēni 4 25:45

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
6 26:31 3:48 (1st)
3:48 (1st)
8:09 (1st)
4:21 (4th=)
12:36 (1st)
4:27 (7th)
17:05 (1st)
4:29 (8th)
21:44 (1st)
4:39 (14th=)
26:31 (1st)
4:47 (21st=)
2nd Dāvis Zariņš
Vaidava
6 27:15 4:20 (3rd)
4:20 (3rd)
8:53 (2nd)
4:33 (10th)
13:19 (2nd)
4:26 (6th)
17:54 (2nd)
4:35 (11th=)
22:34 (2nd)
4:40 (16th=)
27:15 (2nd)
4:41 (18th)
3rd Ralfs Vazdiķis
Vaidava
6 28:32 4:21 (4th)
4:21 (4th=)
9:01 (3rd)
4:40 (16th=)
13:55 (3rd)
4:54 (26th=)
18:53 (3rd)
4:58 (33rd=)
23:45 (3rd)
4:52 (25th)
28:32 (3rd)
4:47 (21st=)
4th Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
6 29:14 4:46 (8th)
4:46 (20th)
9:50 (7th)
5:04 (41st=)
14:54 (7th)
5:04 (41st=)
19:31 (4th)
4:37 (13th)
24:18 (4th)
4:47 (21st=)
29:14 (4th)
4:56 (30th=)
5th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
6 29:19 4:16 (2nd)
4:16 (2nd)
9:14 (4th)
4:58 (33rd=)
14:16 (4th)
5:02 (38th)
19:33 (5th)
5:17 (49th)
24:44 (5th)
5:11 (47th)
29:19 (5th)
4:35 (11th=)
6th Gustavs Ločmelis
Valmieras Bērnu sporta skola
6 29:48 4:32 (5th)
4:32 (9th)
9:27 (5th)
4:55 (28th=)
14:32 (5th)
5:05 (43rd=)
19:51 (7th)
5:19 (51st)
24:50 (6th)
4:59 (37th)
29:48 (6th)
4:58 (33rd=)
7th Ralfs Tomsons
Valmieras Bērnu sporta skola
6 29:52 4:45 (7th)
4:45 (19th)
9:48 (6th)
5:03 (39th=)
14:53 (6th)
5:05 (43rd=)
19:47 (6th)
4:54 (26th=)
24:54 (7th)
5:07 (45th)
29:52 (7th)
4:58 (33rd=)
8th Markus Mīlenbergs
Rubene
5 26:17 5:10 (13th)
5:10 (46th)
10:05 (9th)
4:55 (28th=)
15:30 (8th)
5:25 (56th=)
20:55 (8th)
5:25 (56th=)
26:17 (8th)
5:22 (54th)
9th Kristaps Jursons
Valmieras Bērnu sporta skola
5 26:44 4:56 (10th)
4:56 (30th=)
10:19 (10th)
5:23 (55th)
15:40 (10th)
5:21 (52nd=)
21:08 (10th)
5:28 (59th=)
26:44 (9th)
5:36 (68th=)
10th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
5 26:57 4:39 (6th)
4:39 (14th=)
10:00 (8th)
5:21 (52nd=)
15:32 (9th)
5:32 (65th)
21:00 (9th)
5:28 (59th=)
26:57 (10th)
5:57 (75th=)
11th Martins Denovs
Rubene
5 27:05 5:03 (12th)
5:03 (39th=)
10:28 (12th)
5:25 (56th=)
16:01 (11th)
5:33 (66th)
21:31 (11th)
5:30 (63rd)
27:05 (11th)
5:34 (67th)
12th MĀRCIS ŠMITS
Kocēni
5 28:00 5:13 (14th)
5:13 (48th)
10:42 (14th)
5:29 (62nd)
16:10 (12th)
5:28 (59th=)
22:12 (13th)
6:02 (78th)
28:00 (12th)
5:48 (73rd)
13th Adrians Kīns
Kocēni
5 28:31 4:51 (9th)
4:51 (24th)
10:22 (11th)
5:31 (64th)
16:19 (14th)
5:57 (75th=)
22:27 (14th)
6:08 (81st)
28:31 (13th)
6:04 (80th)
14th Rainers Rudzītis
Rubene
4 22:01 4:57 (11th)
4:57 (32nd)
10:39 (13th)
5:42 (70th)
16:15 (13th)
5:36 (68th=)
22:01 (12th)
5:46 (71st=)
15th Gints Dinārs Treimanis
Zilaiskalns
4 23:36 6:03 (16th)
6:03 (79th)
11:49 (16th)
5:46 (71st=)
17:47 (15th)
5:58 (77th)
23:36 (15th)
5:49 (74th)
16th Adrians Frēlihs
Kocēni
4 25:45 5:18 (15th)
5:18 (50th)
11:30 (15th)
6:12 (82nd)
18:22 (16th)
6:52 (83rd)
25:45 (16th)
7:23 (84th)

V16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 41 Jēkabs Ločmelis Burkānciems 7 27:30
2nd 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums 7 29:47
3rd 173 Atis Saulīts Vaidava 6 28:05
4th 112 Kārlis Bitmanis Kocēnu sporta skola 6 29:07
5th 58 Māris Novickis Kocēnu sporta skola 5 26:19
6th 82 Ralfs Rudzītis Rubene 5 27:35

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Jēkabs Ločmelis
Burkānciems
7 27:30 3:34 (1st)
3:34 (1st)
7:20 (1st)
3:46 (2nd)
11:08 (1st)
3:48 (3rd)
15:08 (1st)
4:00 (5th)
19:12 (1st)
4:04 (7th)
23:20 (1st)
4:08 (9th=)
27:30 (1st)
4:10 (11th)
2nd Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
7 29:47 3:55 (2nd)
3:55 (4th)
7:57 (2nd)
4:02 (6th)
12:05 (2nd)
4:08 (9th=)
16:30 (2nd)
4:25 (13th)
21:02 (2nd)
4:32 (17th)
25:32 (2nd)
4:30 (15th=)
29:47 (2nd)
4:15 (12th)
3rd Atis Saulīts
Vaidava
6 28:05 4:05 (3rd)
4:05 (8th)
8:53 (3rd)
4:48 (21st)
13:49 (3rd)
4:56 (25th)
18:43 (3rd)
4:54 (24th)
23:36 (3rd)
4:53 (23rd)
28:05 (3rd)
4:29 (14th)
4th Kārlis Bitmanis
Kocēnu sporta skola
6 29:07 5:51 (6th)
5:51 (35th)
10:21 (5th)
4:30 (15th=)
14:56 (4th)
4:35 (18th)
19:40 (4th)
4:44 (20th)
24:16 (4th)
4:36 (19th)
29:07 (4th)
4:51 (22nd)
5th Māris Novickis
Kocēnu sporta skola
5 26:19 4:57 (4th)
4:57 (26th)
9:56 (4th)
4:59 (27th)
15:03 (5th)
5:07 (29th)
20:32 (5th)
5:29 (31st=)
26:19 (5th)
5:47 (34th)
6th Ralfs Rudzītis
Rubene
5 27:35 5:05 (5th)
5:05 (28th)
10:34 (6th)
5:29 (31st=)
16:13 (6th)
5:39 (33rd)
22:12 (6th)
5:59 (36th)
27:35 (6th)
5:23 (30th)

V20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 44 Šmits Ilgvars individuāli 15 59:11
2nd 125 Jānis Gailis Kocēnu novads 14 57:13
3rd 185 Edgars Kokorevičs B&Co 14 58:09
4th 134 Māris Neļķis Valmiera 14 58:16
5th 99 Roberts Siliņš Vaidava 13 58:37
6th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera 12 56:20
7th 80 Kaspars Skrastiņš Bērzaine 12 56:31
8th 64 Rolands Rudīts Azimuts 12 57:36
9th 182 Dainis Gelbergs Individuāli 12 57:49
10th 174 Reinis Zeibarts AK12 12 59:54
11th 157 Edgars Antēns Ak12 11 57:07
12th 42 Edgars Bole Sevi 11 58:24
13th 65 Jānis Nolbergs AK12 11 58:28
14th 103 Mārtiņš Apinis Dako Ziemeļvidzeme 11 58:40
15th 49 Roberts Izais Valmieras tehnikums 11 59:08
16th 145 Jānis Balgalvis Valmiera 11 59:30
17th 104 Oskars Vimba Woblas 7 40:42

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1st Šmits Ilgvars
individuāli
15 59:11 3:43 (2nd)
3:43 (2nd)
7:27 (2nd)
3:44 (3rd)
11:15 (2nd)
3:48 (5th=)
15:09 (2nd)
3:54 (13th=)
19:09 (2nd)
4:00 (24th)
23:11 (2nd)
4:02 (26th)
27:16 (2nd)
4:05 (30th=)
31:14 (2nd)
3:58 (19th)
35:15 (1st)
4:01 (25th)
39:24 (1st)
4:09 (36th=)
43:31 (1st)
4:07 (34th)
47:22 (1st)
3:51 (8th=)
51:18 (1st)
3:56 (16th=)
55:12 (1st)
3:54 (13th=)
59:11 (1st)
3:59 (20th=)
2nd Jānis Gailis
Kocēnu novads
14 57:13 3:36 (1st)
3:36 (1st)
7:24 (1st)
3:48 (5th=)
11:11 (1st)
3:47 (4th)
15:02 (1st)
3:51 (8th=)
18:59 (1st)
3:57 (18th)
22:53 (1st)
3:54 (13th=)
26:56 (1st)
4:03 (27th=)
31:05 (1st)
4:09 (36th=)
35:18 (2nd)
4:13 (44th=)
39:38 (2nd)
4:20 (58th=)
43:56 (2nd)
4:18 (53rd=)
48:13 (2nd)
4:17 (50th=)
52:39 (2nd)
4:26 (67th)
57:13 (2nd)
4:34 (78th=)
3rd Edgars Kokorevičs
B&Co
14 58:09 3:51 (4th)
3:51 (8th=)
7:50 (4th)
3:59 (20th=)
11:55 (4th)
4:05 (30th=)
15:59 (4th)
4:04 (29th)
20:04 (4th)
4:05 (30th=)
24:12 (4th)
4:08 (35th)
28:21 (4th)
4:09 (36th=)
32:35 (4th)
4:14 (46th=)
36:49 (4th)
4:14 (46th=)
41:01 (4th)
4:12 (43rd)
45:18 (4th)
4:17 (50th=)
49:37 (4th)
4:19 (55th=)
53:56 (4th)
4:19 (55th=)
58:09 (3rd)
4:13 (44th=)
4th Māris Neļķis
Valmiera
14 58:16 3:50 (3rd)
3:50 (7th)
7:49 (3rd)
3:59 (20th=)
11:42 (3rd)
3:53 (11th=)
15:38 (3rd)
3:56 (16th=)
19:41 (3rd)
4:03 (27th=)
23:55 (3rd)
4:14 (46th=)
28:05 (3rd)
4:10 (39th=)
32:15 (3rd)
4:10 (39th=)
36:25 (3rd)
4:10 (39th=)
40:40 (3rd)
4:15 (49th)
44:59 (3rd)
4:19 (55th=)
49:21 (3rd)
4:22 (63rd=)
53:48 (3rd)
4:27 (68th)
58:16 (4th)
4:28 (69th)
5th Roberts Siliņš
Vaidava
13 58:37 4:06 (7th)
4:06 (33rd)
8:28 (6th=)
4:22 (63rd=)
12:57 (7th)
4:29 (70th=)
17:30 (6th)
4:33 (76th=)
22:06 (5th)
4:36 (80th=)
26:40 (5th)
4:34 (78th=)
31:16 (5th)
4:36 (80th=)
35:55 (5th)
4:39 (90th=)
40:32 (5th)
4:37 (84th=)
45:04 (5th)
4:32 (73rd=)
49:36 (5th)
4:32 (73rd=)
54:00 (5th)
4:24 (66th)
58:37 (5th)
4:37 (84th=)
6th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
12 56:20 3:59 (6th)
3:59 (20th=)
8:16 (5th)
4:17 (50th=)
12:49 (5th=)
4:33 (76th=)
17:25 (5th)
4:36 (80th=)
22:09 (6th)
4:44 (100th=)
26:53 (6th)
4:44 (100th=)
31:36 (6th)
4:43 (99th)
36:21 (6th)
4:45 (103rd=)
41:10 (6th)
4:49 (112th)
46:06 (6th)
4:56 (124th)
51:08 (6th)
5:02 (133rd=)
56:20 (6th)
5:12 (149th=)
7th Kaspars Skrastiņš
Bērzaine
12 56:31 4:20 (9th=)
4:20 (58th=)
8:49 (9th)
4:29 (70th=)
13:26 (8th)
4:37 (84th=)
18:06 (7th)
4:40 (93rd=)
22:53 (7th)
4:47 (106th=)
27:34 (7th)
4:41 (95th=)
32:15 (7th)
4:41 (95th=)
36:55 (7th)
4:40 (93rd=)
41:43 (7th)
4:48 (108th=)
46:34 (7th)
4:51 (117th=)
51:33 (7th)
4:59 (127th=)
56:31 (7th)
4:58 (125th=)
8th Rolands Rudīts
Azimuts
12 57:36 4:10 (8th)
4:10 (39th=)
8:28 (6th=)
4:18 (53rd=)
12:49 (5th=)
4:21 (61st=)
18:56 (10th)
6:07 (202nd)
23:55 (10th)
4:59 (127th=)
28:58 (10th)
5:03 (135th=)
33:52 (9th)
4:54 (120th=)
38:47 (9th)
4:55 (123rd)
43:34 (9th)
4:47 (106th=)
48:13 (9th)
4:39 (90th=)
52:52 (8th)
4:39 (90th=)
57:36 (8th)
4:44 (100th=)
9th Dainis Gelbergs
Individuāli
12 57:49 4:36 (13th)
4:36 (80th=)
9:05 (11th=)
4:29 (70th=)
13:37 (9th)
4:32 (73rd=)
18:23 (8th)
4:46 (105th)
23:11 (8th)
4:48 (108th=)
27:59 (8th)
4:48 (108th=)
32:51 (8th)
4:52 (119th)
37:49 (8th)
4:58 (125th=)
42:51 (8th)
5:02 (133rd=)
47:52 (8th)
5:01 (132nd)
52:55 (9th)
5:03 (135th=)
57:49 (9th)
4:54 (120th=)
10th Reinis Zeibarts
AK12
12 59:54 4:21 (11th)
4:21 (61st=)
8:58 (10th)
4:37 (84th=)
13:48 (10th)
4:50 (113th=)
18:42 (9th)
4:54 (120th=)
23:46 (9th)
5:04 (137th=)
28:53 (9th)
5:07 (142nd=)
33:57 (10th)
5:04 (137th=)
39:18 (10th)
5:21 (159th=)
44:42 (10th)
5:24 (162nd=)
49:48 (10th)
5:06 (140th=)
55:03 (10th)
5:15 (151st=)
59:54 (10th)
4:51 (117th=)
11th Edgars Antēns
Ak12
11 57:07 4:23 (12th)
4:23 (65th)
9:13 (13th)
4:50 (113th=)
14:01 (13th)
4:48 (108th=)
19:00 (11th)
4:59 (127th=)
24:11 (11th)
5:11 (148th)
29:43 (11th)
5:32 (175th=)
35:14 (11th)
5:31 (174th)
40:57 (11th)
5:43 (187th=)
46:44 (11th)
5:47 (194th=)
52:08 (11th)
5:24 (162nd=)
57:07 (11th)
4:59 (127th=)
12th Edgars Bole
Sevi
11 58:24 4:20 (9th=)
4:20 (58th=)
9:05 (11th=)
4:45 (103rd=)
13:55 (11th)
4:50 (113th=)
19:04 (12th)
5:09 (147th)
24:24 (12th)
5:20 (156th=)
29:53 (12th)
5:29 (170th=)
35:25 (12th)
5:32 (175th=)
41:24 (12th)
5:59 (198th)
47:26 (12th)
6:02 (200th)
53:12 (12th)
5:46 (192nd=)
58:24 (12th)
5:12 (149th=)
13th Jānis Nolbergs
AK12
11 58:28 3:53 (5th)
3:53 (11th=)
8:34 (8th)
4:41 (95th=)
14:00 (12th)
5:26 (166th=)
21:22 (15th)
7:22 (203rd)
26:45 (15th)
5:23 (161st)
32:00 (15th)
5:15 (151st=)
37:16 (13th)
5:16 (155th)
42:41 (13th)
5:25 (165th)
48:02 (13th)
5:21 (159th=)
53:22 (13th)
5:20 (156th=)
58:28 (13th)
5:06 (140th=)
14th Mārtiņš Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
11 58:40 5:45 (16th)
5:45 (191st)
10:52 (16th)
5:07 (142nd=)
15:59 (16th)
5:07 (142nd=)
21:06 (14th)
5:07 (142nd=)
26:26 (14th)
5:20 (156th=)
31:56 (14th)
5:30 (173rd)
37:22 (14th)
5:26 (166th=)
42:49 (14th)
5:27 (169th)
48:26 (14th)
5:37 (181st=)
53:50 (14th)
5:24 (162nd=)
58:40 (14th)
4:50 (113th=)
15th Roberts Izais
Valmieras tehnikums
11 59:08 4:38 (14th=)
4:38 (88th=)
9:53 (15th)
5:15 (151st=)
15:47 (15th)
5:54 (196th)
21:28 (16th)
5:41 (185th)
27:05 (16th)
5:37 (181st=)
33:05 (16th)
6:00 (199th)
38:38 (16th)
5:33 (177th=)
44:07 (16th)
5:29 (170th=)
49:22 (16th)
5:15 (151st=)
54:27 (16th)
5:05 (139th)
59:08 (15th)
4:41 (95th=)
16th Jānis Balgalvis
Valmiera
11 59:30 4:38 (14th=)
4:38 (88th=)
9:38 (14th)
5:00 (131st)
15:04 (14th)
5:26 (166th=)
20:37 (13th)
5:33 (177th=)
26:06 (13th)
5:29 (170th=)
31:50 (13th)
5:44 (189th=)
37:26 (15th)
5:36 (180th)
43:00 (15th)
5:34 (179th)
48:42 (15th)
5:42 (186th)
54:22 (15th)
5:40 (183rd=)
59:30 (16th)
5:08 (146th)
17th Oskars Vimba
Woblas
7 40:42 5:46 (17th)
5:46 (192nd=)
11:33 (17th)
5:47 (194th=)
17:17 (17th)
5:44 (189th=)
23:00 (17th)
5:43 (187th=)
28:40 (17th)
5:40 (183rd=)
34:38 (17th)
5:58 (197th)
40:42 (17th)
6:04 (201st)

V40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 61 Andis Puriņš Paši sevi 13 58:51
2nd 147 DAGNIS ŠMITS Kocēni 11 55:16
3rd 87 Aivis Gailītis Sauļi 11 55:50
4th 66 Riba Juris Kocēnu sporta skola 9 59:55
5th 40 Imants Mastiņš OldCrabs 4 27:45

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1st Andis Puriņš
Paši sevi
13 58:51 3:59 (1st)
3:59 (1st)
8:23 (1st)
4:24 (2nd)
12:53 (1st)
4:30 (4th=)
17:35 (1st)
4:42 (14th)
22:10 (1st)
4:35 (7th)
26:36 (1st)
4:26 (3rd)
31:12 (1st)
4:36 (8th=)
35:48 (1st)
4:36 (8th=)
40:25 (1st)
4:37 (11th=)
45:02 (1st)
4:37 (11th=)
49:38 (1st)
4:36 (8th=)
54:17 (1st)
4:39 (13th)
58:51 (1st)
4:34 (6th)
2nd DAGNIS ŠMITS
Kocēni
11 55:16 4:43 (3rd)
4:43 (15th)
9:40 (3rd)
4:57 (19th=)
14:33 (3rd)
4:53 (17th)
19:31 (3rd)
4:58 (21st)
24:30 (3rd)
4:59 (22nd)
29:26 (2nd)
4:56 (18th)
34:39 (2nd)
5:13 (30th)
39:47 (2nd)
5:08 (27th=)
45:02 (2nd)
5:15 (31st=)
50:08 (2nd)
5:06 (25th)
55:16 (2nd)
5:08 (27th=)
3rd Aivis Gailītis
Sauļi
11 55:50 4:30 (2nd)
4:30 (4th=)
9:19 (2nd)
4:49 (16th)
14:16 (2nd)
4:57 (19th=)
19:21 (2nd)
5:05 (24th)
24:25 (2nd)
5:04 (23rd)
29:33 (3rd)
5:08 (27th=)
34:40 (3rd)
5:07 (26th)
39:58 (3rd)
5:18 (34th)
45:13 (3rd)
5:15 (31st=)
50:30 (3rd)
5:17 (33rd)
55:50 (3rd)
5:20 (35th)
4th Riba Juris
Kocēnu sporta skola
9 59:55 5:59 (4th)
5:59 (36th)
12:15 (4th)
6:16 (38th)
18:46 (4th)
6:31 (40th)
25:25 (4th)
6:39 (41st)
32:14 (4th)
6:49 (42nd)
39:15 (4th)
7:01 (43rd)
46:18 (4th)
7:03 (44th)
53:25 (4th)
7:07 (46th)
59:55 (4th)
6:30 (39th)
5th Imants Mastiņš
OldCrabs
4 27:45 6:09 (5th)
6:09 (37th)
13:24 (5th)
7:15 (47th)
20:40 (5th)
7:16 (48th)
27:45 (5th)
7:05 (45th)

V55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 166 Valdis Tilts Vaidava 13 56:28
2nd 164 Ēriks Melkurts Kocēni 11 56:41
3rd 163 Jānis Dainis Kocēnu sporta skola 10 55:07
4th 90 Raitis Lērme Kocēni 8 54:10

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1st Valdis Tilts
Vaidava
13 56:28 3:57 (1st)
3:57 (1st)
8:05 (1st)
4:08 (2nd=)
12:13 (1st)
4:08 (2nd=)
16:28 (1st)
4:15 (5th)
20:46 (1st)
4:18 (6th=)
25:04 (1st)
4:18 (6th=)
29:23 (1st)
4:19 (8th)
33:44 (1st)
4:21 (9th)
38:11 (1st)
4:27 (11th)
42:41 (1st)
4:30 (13th=)
47:15 (1st)
4:34 (16th)
51:51 (1st)
4:36 (17th=)
56:28 (1st)
4:37 (19th)
2nd Ēriks Melkurts
Kocēni
11 56:41 4:14 (2nd)
4:14 (4th)
8:38 (2nd)
4:24 (10th)
13:08 (2nd)
4:30 (13th=)
17:41 (2nd)
4:33 (15th)
23:54 (2nd)
6:13 (33rd)
30:47 (2nd)
6:53 (41st=)
36:44 (2nd)
5:57 (30th)
42:19 (2nd)
5:35 (29th)
47:37 (2nd)
5:18 (22nd)
52:13 (2nd)
4:36 (17th=)
56:41 (2nd)
4:28 (12th)
3rd Jānis Dainis
Kocēnu sporta skola
10 55:07 5:09 (3rd)
5:09 (20th)
10:36 (3rd)
5:27 (26th=)
16:02 (3rd)
5:26 (24th=)
21:29 (3rd)
5:27 (26th=)
26:44 (3rd)
5:15 (21st)
32:10 (3rd)
5:26 (24th=)
37:33 (3rd)
5:23 (23rd)
43:35 (3rd)
6:02 (32nd)
49:35 (3rd)
6:00 (31st)
55:07 (3rd)
5:32 (28th)
4th Raitis Lērme
Kocēni
8 54:10 6:36 (4th)
6:36 (34th)
13:29 (4th)
6:53 (41st=)
20:20 (4th)
6:51 (39th)
27:12 (4th)
6:52 (40th)
34:00 (4th)
6:48 (38th)
40:45 (4th)
6:45 (36th)
47:24 (4th)
6:39 (35th)
54:10 (4th)
6:46 (37th)

V7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 13 Mareks Ķerpe Valmiera 4 22:49
2nd 38 Jānis Saldūksnis Kocēnu sporta skola 4 26:05
3rd 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola 4 27:22
4th 161 Gustavs Mastiņš Kocēnu sporta skola 4 27:44
5th 27 Mārtiņš Alksnis J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa 4 28:21
6th 39 Martins Mīlenbergs Rubene 2 14:28
7th 32 Krišs Zariņš Rubene 2 19:24
8th 21 Rolands Ķerpe Valmiera 1 7:45

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Mareks Ķerpe
Valmiera
4 22:49 5:19 (1st)
5:19 (1st)
10:59 (1st)
5:40 (3rd=)
16:53 (1st)
5:54 (5th)
22:49 (1st)
5:56 (6th)
2nd Jānis Saldūksnis
Kocēnu sporta skola
4 26:05 5:40 (3rd)
5:40 (3rd=)
12:19 (2nd)
6:39 (11th)
19:53 (2nd)
7:34 (20th)
26:05 (2nd)
6:12 (8th)
3rd Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
4 27:22 6:36 (6th)
6:36 (10th)
13:16 (4th)
6:40 (12th)
20:03 (3rd)
6:47 (14th)
27:22 (3rd)
7:19 (18th)
4th Gustavs Mastiņš
Kocēnu sporta skola
4 27:44 6:09 (4th)
6:09 (7th)
13:24 (5th)
7:15 (16th)
20:40 (4th)
7:16 (17th)
27:44 (4th)
7:04 (15th)
5th Mārtiņš Alksnis
J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa
4 28:21 6:30 (5th)
6:30 (9th)
13:11 (3rd)
6:41 (13th)
20:53 (5th)
7:42 (21st)
28:21 (5th)
7:28 (19th)
6th Martins Mīlenbergs
Rubene
2 14:28 5:30 (2nd)
5:30 (2nd)
14:28 (6th)
8:58 (24th)
7th Krišs Zariņš
Rubene
2 19:24 8:01 (8th)
8:01 (23rd)
19:24 (7th)
11:23 (25th)
8th Rolands Ķerpe
Valmiera
1 7:45 7:45 (7th)
7:45 (22nd)
Course Results

30 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 41 Jēkabs Ločmelis Burkānciems V16 7 27:30
2nd 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola S13 7 29:35
3rd 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums V16 7 29:47
4th 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 26:31
5th 4 Dāvis Zariņš Vaidava V13 6 27:15
6th 173 Atis Saulīts Vaidava V16 6 28:05
7th 94 Ralfs Vazdiķis Vaidava V13 6 28:32
8th 112 Kārlis Bitmanis Kocēnu sporta skola V16 6 29:07
9th 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 29:14
10th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola V13 6 29:19
11th 5 Jānis Atlācis Kocēnu pamatskola V10 6 29:41
12th 160 Gustavs Ločmelis Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 29:48
13th 115 Ralfs Tomsons Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 29:52
14th 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni S10 6 29:59
15th 50 Laimiņš Mastiņš Kocēnu sporta skola V10 5 24:52
16th 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 25:24
17th 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 25:39
18th 159 Krišs Jančuks Kocēnu sporta skola V10 5 26:00
19th 7 Ralfs Grabis KSK Rubene V10 5 26:04
20th 75 Sandija Rumba Dauguļi S13 5 26:09
21st 22 Markus Mīlenbergs Rubene V13 5 26:17
22nd 58 Māris Novickis Kocēnu sporta skola V16 5 26:19
23rd 12 Ksenija Avotiņa Vaidava S13 5 26:41
24th 167 Kristaps Jursons Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 26:44
25th 154 Madara Ilze Grebūna ZVOC S13 5 26:48
26th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola V13 5 26:57
27th 126 Martins Denovs Rubene V13 5 27:05
28th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola V10 5 27:23
29th 184 Asnāte Pēlmane Rubene S13 5 27:32
30th 82 Ralfs Rudzītis Rubene V16 5 27:35
31st 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola S10 5 27:42
32nd 143 Nikola Čermeņeva Rubene S13 5 27:45
33rd 86 Annija Bērziņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 27:56
34th 52 Marta Ūdre Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 27:59
35th 35 MĀRCIS ŠMITS Kocēni V13 5 28:00
36th 3 Samanta Zeibarte Valmiera S10 5 28:15
37th 33 Ieva Jete Jansone Kocēnu sporta skola S10 5 28:19
38th 11 Adrians Kīns Kocēni V13 5 28:31
39th 15 Rasa Melbārde Valmieras Bērnu sporta skola S10 5 28:48
40th 56 Amanda Brode Rubene S13 5 28:50
41st 118 Lauma Melnūdre Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 28:59
42nd 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads S10 5 29:04
43rd 96 Ričards Brauns Kocēnu sporta skola V10 5 29:37
44th 55 Viktorija Saulīte Valmieras Bērnu sporta skola S10 5 29:47
45th 57 Rainers Rudzītis Rubene V13 4 22:01
46th 13 Mareks Ķerpe Valmiera V7 4 22:49
47th 117 Madara Cauce Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 23:35
48th 31 Gints Dinārs Treimanis Zilaiskalns V13 4 23:36
49th 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas V10 4 24:09
50th 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene S16 4 24:34
51st 23 Annija Kalče Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 24:56
52nd 81 Aivita Cipruse Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 24:57
53rd 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 24:59
54th 73 Ralfs Purmalis Kocēnu sporta skola V10 4 25:04
55th 26 Rūdolfs Krūze Valmieras Bērnu sporta skola V10 4 25:16
56th 137 Eduards Gertners Kocēnu sporta skola V10 4 25:17
57th 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 25:25
58th 54 Emīlija Leitlande Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 25:43
59th 181 Adrians Frēlihs Kocēni V13 4 25:45
60th 38 Jānis Saldūksnis Kocēnu sporta skola V7 4 26:05
61st 146 Kristpas Frēlihs Kocēni V10 4 26:23
62nd 25 Alise Bole Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 26:44
63rd 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola V7 4 27:22
64th= 53 Elīza Jursone Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 27:44
64th= 161 Gustavs Mastiņš Kocēnu sporta skola V7 4 27:44
64th= 36 Katrīna Gailīte Sauļi S10 4 27:44
67th 1 Markus Jansons Kocēni V10 4 28:02
68th 27 Mārtiņš Alksnis J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa V7 4 28:21
69th 34 Agnese Kīna Kocēni S10 4 29:15
70th 142 Maija Justīne Jēkabsone Gulbīši S10 4 29:39
71st 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola V10 4 29:42
72nd 162 Artūrs Bratčikovs Kocēnu sporta skola V10 3 12:29
73rd 45 Emīlija Vektere Rubene S10 3 19:07
74th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola S10 3 22:01
75th 183 Dāvis Megnis Kocēnu pamatskola V10 3 22:43
76th 102 Magnuss Apinis Dako Ziemeļvidzeme V10 3 23:54
77th 14 Amanda Emilija Alksne J.Neikena Dikļu pamatskola S7 3 24:51
78th 46 Sabīne Līcīte Dauguļi S13 3 25:11
79th 127 Ance Rumba Dauguļi S7 3 25:14
80th 6 Beatrise Stepanoviča Valmieras Bērnu sporta skola S13 3 25:35
81st 39 Martins Mīlenbergs Rubene V7 2 14:28
82nd 32 Krišs Zariņš Rubene V7 2 19:24
83rd 70 Katrīna Jēkabsone Gulbīši S7 2 21:00
84th 72 Miķelis Jānis Bitmanis Kocēnu sporta skola V10 1 6:33
85th 100 Keitija Rumba Dauguļi S7 1 7:17
86th 21 Rolands Ķerpe Valmiera V7 1 7:45

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Jēkabs Ločmelis
Burkānciems
V16 7 27:30 3:34 (2nd)
3:34 (2nd)
7:20 (2nd)
3:46 (3rd)
11:08 (1st)
3:48 (4th=)
15:08 (1st)
4:00 (7th)
19:12 (1st)
4:04 (10th)
23:20 (1st)
4:08 (12th=)
27:30 (1st)
4:10 (15th)
2nd Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
S13 7 29:35 4:03 (5th)
4:03 (9th)
8:21 (5th)
4:18 (21st)
12:35 (4th)
4:14 (16th)
16:51 (3rd)
4:16 (18th=)
21:10 (3rd)
4:19 (22nd)
25:26 (2nd)
4:16 (18th=)
29:35 (2nd)
4:09 (14th)
3rd Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
V16 7 29:47 3:55 (4th)
3:55 (6th)
7:57 (3rd)
4:02 (8th)
12:05 (2nd)
4:08 (12th=)
16:30 (2nd)
4:25 (26th)
21:02 (2nd)
4:32 (34th=)
25:32 (3rd)
4:30 (32nd=)
29:47 (3rd)
4:15 (17th)
4th Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 26:31 3:48 (3rd)
3:48 (4th=)
8:09 (4th)
4:21 (24th=)
12:36 (5th)
4:27 (29th)
17:05 (4th)
4:29 (30th=)
21:44 (4th)
4:39 (44th=)
26:31 (4th)
4:47 (56th=)
5th Dāvis Zariņš
Vaidava
V13 6 27:15 4:20 (8th)
4:20 (23rd)
8:53 (6th=)
4:33 (36th)
13:19 (6th)
4:26 (27th=)
17:54 (5th)
4:35 (38th=)
22:34 (5th)
4:40 (47th=)
27:15 (5th)
4:41 (49th=)
6th Atis Saulīts
Vaidava
V16 6 28:05 4:05 (6th)
4:05 (11th)
8:53 (6th=)
4:48 (60th=)
13:49 (7th)
4:56 (83rd=)
18:43 (6th)
4:54 (71st=)
23:36 (6th)
4:53 (70th)
28:05 (6th)
4:29 (30th=)
7th Ralfs Vazdiķis
Vaidava
V13 6 28:32 4:21 (9th)
4:21 (24th=)
9:01 (8th)
4:40 (47th=)
13:55 (8th)
4:54 (71st=)
18:53 (7th)
4:58 (89th=)
23:45 (7th)
4:52 (67th=)
28:32 (7th)
4:47 (56th=)
8th Kārlis Bitmanis
Kocēnu sporta skola
V16 6 29:07 5:51 (66th)
5:51 (230th)
10:21 (28th)
4:30 (32nd=)
14:56 (17th=)
4:35 (38th=)
19:40 (10th)
4:44 (51st=)
24:16 (8th)
4:36 (42nd)
29:07 (8th)
4:51 (64th=)
9th Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 29:14 4:46 (19th)
4:46 (55th)
9:50 (17th)
5:04 (108th=)
14:54 (15th)
5:04 (108th=)
19:31 (8th)
4:37 (43rd)
24:18 (9th)
4:47 (56th=)
29:14 (9th)
4:56 (83rd=)
10th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
V13 6 29:19 4:16 (7th)
4:16 (18th=)
9:14 (9th)
4:58 (89th=)
14:16 (9th)
5:02 (99th=)
19:33 (9th)
5:17 (137th=)
24:44 (10th)
5:11 (124th)
29:19 (10th)
4:35 (38th=)
11th Jānis Atlācis
Kocēnu pamatskola
V10 6 29:41 4:41 (15th)
4:41 (49th=)
9:36 (14th)
4:55 (76th=)
14:38 (13th)
5:02 (99th=)
19:55 (14th)
5:17 (137th=)
24:53 (13th)
4:58 (89th=)
29:41 (11th)
4:48 (60th=)
12th Gustavs Ločmelis
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 29:48 4:32 (11th)
4:32 (34th=)
9:27 (11th)
4:55 (76th=)
14:32 (10th)
5:05 (111th=)
19:51 (12th)
5:19 (143rd=)
24:50 (11th)
4:59 (96th=)
29:48 (12th)
4:58 (89th=)
13th Ralfs Tomsons
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 29:52 4:45 (17th=)
4:45 (53rd=)
9:48 (15th)
5:03 (104th=)
14:53 (14th)
5:05 (111th=)
19:47 (11th)
4:54 (71st=)
24:54 (14th)
5:07 (118th=)
29:52 (13th)
4:58 (89th=)
14th Amanda Linda Hohlova
Kocēni
S10 6 29:59 4:35 (13th)
4:35 (38th=)
9:30 (13th)
4:55 (76th=)
14:36 (12th)
5:06 (116th=)
19:57 (15th)
5:21 (147th=)
25:11 (15th)
5:14 (130th=)
29:59 (14th)
4:48 (60th=)
15th Laimiņš Mastiņš
Kocēnu sporta skola
V10 5 24:52 4:34 (12th)
4:34 (37th)
9:29 (12th)
4:55 (76th=)
14:34 (11th)
5:05 (111th=)
19:54 (13th)
5:20 (146th)
24:52 (12th)
4:58 (89th=)
16th Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 25:24 4:58 (32nd)
4:58 (89th=)
10:10 (23rd=)
5:12 (125th=)
15:20 (21st)
5:10 (122nd=)
20:29 (17th)
5:09 (121st)
25:24 (16th)
4:55 (76th=)
17th Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 25:39 4:45 (17th=)
4:45 (53rd=)
9:49 (16th)
5:04 (108th=)
14:55 (16th)
5:06 (116th=)
20:11 (16th)
5:16 (135th=)
25:39 (17th)
5:28 (167th=)
18th Krišs Jančuks
Kocēnu sporta skola
V10 5 26:00 4:26 (10th)
4:26 (27th=)
9:21 (10th)
4:55 (76th=)
14:56 (17th=)
5:35 (193rd)
20:44 (19th)
5:48 (223rd=)
26:00 (18th)
5:16 (135th=)
19th Ralfs Grabis
KSK Rubene
V10 5 26:04 4:44 (16th)
4:44 (51st=)
9:56 (18th=)
5:12 (125th=)
15:11 (20th)
5:15 (133rd=)
21:03 (22nd)
5:52 (231st=)
26:04 (19th)
5:01 (98th)
20th Sandija Rumba
Dauguļi
S13 5 26:09 5:02 (33rd=)
5:02 (99th=)
10:24 (30th)
5:22 (151st=)
15:51 (29th)
5:27 (166th)
21:30 (26th)
5:39 (203rd=)
26:09 (20th)
4:39 (44th=)
21st Markus Mīlenbergs
Rubene
V13 5 26:17 5:10 (41st)
5:10 (122nd=)
10:05 (21st)
4:55 (76th=)
15:30 (22nd)
5:25 (161st=)
20:55 (20th)
5:25 (161st=)
26:17 (21st)
5:22 (151st=)
22nd Māris Novickis
Kocēnu sporta skola
V16 5 26:19 4:57 (29th=)
4:57 (86th=)
9:56 (18th=)
4:59 (96th=)
15:03 (19th)
5:07 (118th=)
20:32 (18th)
5:29 (171st=)
26:19 (22nd)
5:47 (220th=)
23rd Ksenija Avotiņa
Vaidava
S13 5 26:41 4:54 (26th=)
4:54 (71st=)
10:20 (27th)
5:26 (164th=)
15:41 (28th)
5:21 (147th=)
21:15 (25th)
5:34 (189th=)
26:41 (23rd)
5:26 (164th=)
24th Kristaps Jursons
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 26:44 4:56 (28th)
4:56 (83rd=)
10:19 (26th)
5:23 (156th=)
15:40 (25th=)
5:21 (147th=)
21:08 (23rd)
5:28 (167th=)
26:44 (24th)
5:36 (194th=)
25th Madara Ilze Grebūna
ZVOC
S13 5 26:48 4:47 (20th)
4:47 (56th=)
10:09 (22nd)
5:22 (151st=)
15:40 (25th=)
5:31 (178th=)
21:11 (24th)
5:31 (178th=)
26:48 (25th)
5:37 (200th=)
26th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
V13 5 26:57 4:39 (14th)
4:39 (44th=)
10:00 (20th)
5:21 (147th=)
15:32 (23rd)
5:32 (182nd=)
21:00 (21st)
5:28 (167th=)
26:57 (26th)
5:57 (246th=)
27th Martins Denovs
Rubene
V13 5 27:05 5:03 (35th=)
5:03 (104th=)
10:28 (32nd)
5:25 (161st=)
16:01 (31st=)
5:33 (184th=)
21:31 (27th)
5:30 (175th=)
27:05 (27th)
5:34 (189th=)
28th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
V10 5 27:23 4:51 (22nd=)
4:51 (64th=)
10:10 (23rd=)
5:19 (143rd=)
15:40 (25th=)
5:30 (175th=)
21:35 (28th=)
5:55 (241st=)
27:23 (28th)
5:48 (223rd=)
29th Asnāte Pēlmane
Rubene
S13 5 27:32 5:02 (33rd=)
5:02 (99th=)
10:26 (31st)
5:24 (159th=)
15:59 (30th)
5:33 (184th=)
21:35 (28th=)
5:36 (194th=)
27:32 (29th)
5:57 (246th=)
30th Ralfs Rudzītis
Rubene
V16 5 27:35 5:05 (38th=)
5:05 (111th=)
10:34 (35th)
5:29 (171st=)
16:13 (35th)
5:39 (203rd=)
22:12 (33rd=)
5:59 (251st)
27:35 (30th)
5:23 (156th=)
31st Keita Giptere
Rubenes pamatskola
S10 5 27:42 4:52 (24th=)
4:52 (67th=)
10:39 (38th=)
5:47 (220th=)
16:01 (31st=)
5:22 (151st=)
21:42 (30th)
5:41 (211th)
27:42 (31st)
6:00 (252nd)
32nd Nikola Čermeņeva
Rubene
S13 5 27:45 5:03 (35th=)
5:03 (104th=)
10:55 (41st)
5:52 (231st=)
16:29 (39th)
5:34 (189th=)
22:21 (36th)
5:52 (231st=)
27:45 (32nd)
5:24 (159th=)
33rd Annija Bērziņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 27:56 5:12 (42nd=)
5:12 (125th=)
10:30 (34th)
5:18 (141st=)
16:06 (33rd)
5:36 (194th=)
21:59 (31st)
5:53 (238th=)
27:56 (33rd)
5:57 (246th=)
34th Marta Ūdre
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 27:59 5:29 (52nd)
5:29 (171st=)
11:02 (44th)
5:33 (184th=)
16:55 (43rd)
5:53 (238th=)
22:57 (42nd)
6:02 (254th=)
27:59 (34th)
5:02 (99th=)
35th MĀRCIS ŠMITS
Kocēni
V13 5 28:00 5:13 (44th)
5:13 (129th)
10:42 (40th)
5:29 (171st=)
16:10 (34th)
5:28 (167th=)
22:12 (33rd=)
6:02 (254th=)
28:00 (35th)
5:48 (223rd=)
36th Samanta Zeibarte
Valmiera
S10 5 28:15 4:50 (21st)
4:50 (63rd)
10:36 (36th)
5:46 (217th=)
16:31 (40th)
5:55 (241st=)
22:37 (39th)
6:06 (261st=)
28:15 (36th)
5:38 (202nd)
37th Ieva Jete Jansone
Kocēnu sporta skola
S10 5 28:19 4:57 (29th=)
4:57 (86th=)
10:29 (33rd)
5:32 (182nd=)
16:21 (38th)
5:52 (231st=)
22:36 (38th)
6:15 (280th=)
28:19 (37th)
5:43 (213th=)
38th Adrians Kīns
Kocēni
V13 5 28:31 4:51 (22nd=)
4:51 (64th=)
10:22 (29th)
5:31 (178th=)
16:19 (37th)
5:57 (246th=)
22:27 (37th)
6:08 (266th)
28:31 (38th)
6:04 (258th)
39th Rasa Melbārde
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 5 28:48 4:54 (26th=)
4:54 (71st=)
10:38 (37th)
5:44 (215th=)
16:34 (41st)
5:56 (243rd=)
22:43 (40th)
6:09 (267th=)
28:48 (39th)
6:05 (259th=)
40th Amanda Brode
Rubene
S13 5 28:50 4:52 (24th=)
4:52 (67th=)
10:15 (25th)
5:23 (156th=)
15:37 (24th)
5:22 (151st=)
22:14 (35th)
6:37 (304th=)
28:50 (40th)
6:36 (301st=)
41st Lauma Melnūdre
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 28:59 5:33 (55th=)
5:33 (184th=)
11:07 (46th)
5:34 (189th=)
16:57 (44th)
5:50 (229th)
23:07 (43rd)
6:10 (270th=)
28:59 (41st)
5:52 (231st=)
42nd Sāra Šmagre
Kocēnu novads
S10 5 29:04 5:03 (35th=)
5:03 (104th=)
11:10 (47th)
6:07 (263rd=)
17:16 (46th)
6:06 (261st=)
23:17 (44th)
6:01 (253rd)
29:04 (42nd)
5:47 (220th=)
43rd Ričards Brauns
Kocēnu sporta skola
V10 5 29:37 5:05 (38th=)
5:05 (111th=)
11:12 (48th)
6:07 (263rd=)
17:17 (47th)
6:05 (259th=)
23:41 (47th)
6:24 (285th=)
29:37 (43rd)
5:56 (243rd=)
44th Viktorija Saulīte
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 5 29:47 5:37 (59th)
5:37 (200th=)
12:01 (61st)
6:24 (285th=)
17:53 (50th)
5:52 (231st=)
24:07 (48th)
6:14 (278th=)
29:47 (44th)
5:40 (207th=)
45th Rainers Rudzītis
Rubene
V13 4 22:01 4:57 (29th=)
4:57 (86th=)
10:39 (38th=)
5:42 (212th)
16:15 (36th)
5:36 (194th=)
22:01 (32nd)
5:46 (217th=)
46th Mareks Ķerpe
Valmiera
V7 4 22:49 5:19 (51st)
5:19 (143rd=)
10:59 (42nd)
5:40 (207th=)
16:53 (42nd)
5:54 (240th)
22:49 (41st)
5:56 (243rd=)
47th Madara Cauce
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 23:35 5:15 (47th)
5:15 (133rd=)
11:03 (45th)
5:48 (223rd=)
17:06 (45th)
6:03 (256th=)
23:35 (45th)
6:29 (290th=)
48th Gints Dinārs Treimanis
Zilaiskalns
V13 4 23:36 6:03 (67th)
6:03 (256th=)
11:49 (58th)
5:46 (217th=)
17:47 (49th)
5:58 (250th)
23:36 (46th)
5:49 (227th=)
49th Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
V10 4 24:09 5:17 (48th=)
5:17 (137th=)
11:32 (52nd)
6:15 (280th=)
17:55 (51st)
6:23 (284th)
24:09 (49th)
6:14 (278th=)
50th Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
S16 4 24:34 5:14 (45th=)
5:14 (130th=)
11:26 (49th)
6:12 (273rd=)
17:57 (52nd)
6:31 (294th=)
24:34 (50th)
6:37 (304th=)
51st Annija Kalče
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 24:56 5:12 (42nd=)
5:12 (125th=)
11:37 (54th)
6:25 (288th=)
18:06 (54th)
6:29 (290th=)
24:56 (51st)
6:50 (320th=)
52nd Aivita Cipruse
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 24:57 5:40 (62nd=)
5:40 (207th=)
11:50 (59th)
6:10 (270th=)
18:10 (56th)
6:20 (283rd)
24:57 (52nd)
6:47 (316th=)
53rd Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 24:59 5:14 (45th=)
5:14 (130th=)
11:39 (55th)
6:25 (288th=)
18:09 (55th)
6:30 (292nd=)
24:59 (53rd)
6:50 (320th=)
54th Ralfs Purmalis
Kocēnu sporta skola
V10 4 25:04 5:08 (40th)
5:08 (120th)
11:00 (43rd)
5:52 (231st=)
17:39 (48th)
6:39 (308th=)
25:04 (54th)
7:25 (348th)
55th Rūdolfs Krūze
Valmieras Bērnu sporta skola
V10 4 25:16 5:17 (48th=)
5:17 (137th=)
11:28 (50th)
6:11 (272nd)
17:59 (53rd)
6:31 (294th=)
25:16 (55th)
7:17 (342nd=)
56th Eduards Gertners
Kocēnu sporta skola
V10 4 25:17 5:31 (54th)
5:31 (178th=)
11:47 (57th)
6:16 (282nd)
18:23 (58th)
6:36 (301st=)
25:17 (56th)
6:54 (326th=)
57th Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 25:25 5:36 (57th=)
5:36 (194th=)
12:11 (62nd)
6:35 (299th=)
18:48 (62nd)
6:37 (304th=)
25:25 (57th)
6:37 (304th=)
58th Emīlija Leitlande
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 25:43 5:36 (57th=)
5:36 (194th=)
12:00 (60th)
6:24 (285th=)
18:41 (60th)
6:41 (313th=)
25:43 (58th)
7:02 (330th=)
59th Adrians Frēlihs
Kocēni
V13 4 25:45 5:18 (50th)
5:18 (141st=)
11:30 (51st)
6:12 (273rd=)
18:22 (57th)
6:52 (323rd)
25:45 (59th)
7:23 (346th)
60th Jānis Saldūksnis
Kocēnu sporta skola
V7 4 26:05 5:40 (62nd=)
5:40 (207th=)
12:19 (64th)
6:39 (308th=)
19:53 (65th)
7:34 (352nd)
26:05 (60th)
6:12 (273rd=)
61st Kristpas Frēlihs
Kocēni
V10 4 26:23 5:44 (65th)
5:44 (215th=)
11:33 (53rd)
5:49 (227th=)
18:46 (61st)
7:13 (335th=)
26:23 (61st)
7:37 (354th)
62nd Alise Bole
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 26:44 5:33 (55th=)
5:33 (184th=)
11:45 (56th)
6:12 (273rd=)
18:39 (59th)
6:54 (326th=)
26:44 (62nd)
8:05 (365th)
63rd Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
V7 4 27:22 6:36 (74th)
6:36 (301st=)
13:16 (69th)
6:40 (311th=)
20:03 (66th)
6:47 (316th=)
27:22 (63rd)
7:19 (345th)
64th= Elīza Jursone
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 27:44 6:07 (68th)
6:07 (263rd=)
13:22 (70th)
7:15 (338th=)
21:04 (70th)
7:42 (357th=)
27:44 (64th=)
6:40 (311th=)
64th= Gustavs Mastiņš
Kocēnu sporta skola
V7 4 27:44 6:09 (69th=)
6:09 (267th=)
13:24 (71st)
7:15 (338th=)
20:40 (68th)
7:16 (340th=)
27:44 (64th=)
7:04 (332nd)
64th= Katrīna Gailīte
Sauļi
S10 4 27:44 6:09 (69th=)
6:09 (267th=)
13:25 (72nd)
7:16 (340th=)
21:05 (71st)
7:40 (356th)
27:44 (64th=)
6:39 (308th=)
67th Markus Jansons
Kocēni
V10 4 28:02 5:43 (64th)
5:43 (213th=)
12:30 (65th)
6:47 (316th=)
19:44 (64th)
7:14 (337th)
28:02 (67th)
8:18 (367th)
68th Mārtiņš Alksnis
J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa
V7 4 28:21 6:30 (72nd)
6:30 (292nd=)
13:11 (68th)
6:41 (313th=)
20:53 (69th)
7:42 (357th=)
28:21 (68th)
7:28 (349th)
69th Agnese Kīna
Kocēni
S10 4 29:15 6:12 (71st)
6:12 (273rd=)
13:09 (67th)
6:57 (329th)
21:18 (72nd)
8:09 (366th)
29:15 (69th)
7:57 (361st)
70th Maija Justīne Jēkabsone
Gulbīši
S10 4 29:39 6:48 (75th)
6:48 (319th)
14:27 (73rd)
7:39 (355th)
22:53 (75th)
8:26 (368th)
29:39 (70th)
6:46 (315th)
71st Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
V10 4 29:42 5:39 (60th=)
5:39 (203rd=)
12:52 (66th)
7:13 (335th=)
20:16 (67th)
7:24 (347th)
29:42 (71st)
9:26 (375th)
72nd Artūrs Bratčikovs
Kocēnu sporta skola
V10 3 12:29 -0:35 (1st)
-0:35 (1st)
5:57 (1st)
6:32 (296th=)
12:29 (3rd)
6:32 (296th=)
73rd Emīlija Vektere
Rubene
S10 3 19:07 5:39 (60th=)
5:39 (203rd=)
12:14 (63rd)
6:35 (299th=)
19:07 (63rd)
6:53 (324th=)
74th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 3 22:01 6:54 (78th)
6:54 (326th=)
14:44 (75th=)
7:50 (360th)
22:01 (73rd)
7:17 (342nd=)
75th Dāvis Megnis
Kocēnu pamatskola
V10 3 22:43 7:11 (80th=)
7:11 (333rd=)
14:44 (75th=)
7:33 (351st)
22:43 (74th)
7:59 (363rd)
76th Magnuss Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
V10 3 23:54 6:51 (76th)
6:51 (322nd)
15:27 (77th)
8:36 (370th)
23:54 (76th)
8:27 (369th)
77th Amanda Emilija Alksne
J.Neikena Dikļu pamatskola
S7 3 24:51 6:53 (77th)
6:53 (324th=)
15:38 (78th)
8:45 (371st)
24:51 (77th)
9:13 (374th)
78th Sabīne Līcīte
Dauguļi
S13 3 25:11 7:02 (79th)
7:02 (330th=)
17:36 (80th)
10:34 (379th)
25:11 (78th)
7:35 (353rd)
79th Ance Rumba
Dauguļi
S7 3 25:14 7:58 (84th)
7:58 (362nd)
17:43 (81st)
9:45 (378th)
25:14 (79th)
7:31 (350th)
80th Beatrise Stepanoviča
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 3 25:35 7:11 (80th=)
7:11 (333rd=)
15:58 (79th)
8:47 (372nd)
25:35 (80th)
9:37 (377th)
81st Martins Mīlenbergs
Rubene
V7 2 14:28 5:30 (53rd)
5:30 (175th=)
14:28 (74th)
8:58 (373rd)
82nd Krišs Zariņš
Rubene
V7 2 19:24 8:01 (85th)
8:01 (364th)
19:24 (82nd)
11:23 (380th)
83rd Katrīna Jēkabsone
Gulbīši
S7 2 21:00 9:35 (86th)
9:35 (376th)
21:00 (83rd)
11:25 (381st)
84th Miķelis Jānis Bitmanis
Kocēnu sporta skola
V10 1 6:33 6:33 (73rd)
6:33 (298th)
85th Keitija Rumba
Dauguļi
S7 1 7:17 7:17 (82nd)
7:17 (342nd=)
86th Rolands Ķerpe
Valmiera
V7 1 7:45 7:45 (83rd)
7:45 (359th)

60 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 44 Šmits Ilgvars individuāli V20 15 59:11
2nd 125 Jānis Gailis Kocēnu novads V20 14 57:13
3rd 185 Edgars Kokorevičs B&Co V20 14 58:09
4th 134 Māris Neļķis Valmiera V20 14 58:16
5th 166 Valdis Tilts Vaidava V55 13 56:28
6th 99 Roberts Siliņš Vaidava V20 13 58:37
7th 61 Andis Puriņš Paši sevi V40 13 58:51
8th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera V20 12 56:20
9th 80 Kaspars Skrastiņš Bērzaine V20 12 56:31
10th 64 Rolands Rudīts Azimuts V20 12 57:36
11th 182 Dainis Gelbergs Individuāli V20 12 57:49
12th 174 Reinis Zeibarts AK12 V20 12 59:54
13th 147 DAGNIS ŠMITS Kocēni V40 11 55:16
14th 169 Inese Kokorēviča Burkānciems S20 11 55:39
15th 87 Aivis Gailītis Sauļi V40 11 55:50
16th 123 Nora Baranovska Burkānciems S40 11 56:40
17th 164 Ēriks Melkurts Kocēni V55 11 56:41
18th 157 Edgars Antēns Ak12 V20 11 57:07
19th 88 Karīna Lezdiņa Valmiera S20 11 58:20
20th 42 Edgars Bole Sevi V20 11 58:24
21st 65 Jānis Nolbergs AK12 V20 11 58:28
22nd 103 Mārtiņš Apinis Dako Ziemeļvidzeme V20 11 58:40
23rd 49 Roberts Izais Valmieras tehnikums V20 11 59:08
24th 145 Jānis Balgalvis Valmiera V20 11 59:30
25th 106 Paula Rozenvalde Valmieras Bērnu sporta skola S20 11 59:37
26th 78 Kitija Līgate ZVOC S20 11 60:00
27th 163 Jānis Dainis Kocēnu sporta skola V55 10 55:07
28th 179 Anete Geduševa-Bērziņa Kocēnu MTB S20 10 56:48
29th 43 Kristīne Bole Sevi S40 10 58:26
30th 178 Dace Liepiņa Rubene S40 10 59:12
31st 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB S40 9 56:47
32nd 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala S20 9 57:23
33rd 93 Agnese Allika Kocēni S20 9 58:50
34th 66 Riba Juris Kocēnu sporta skola V40 9 59:55
35th 67 Laura Lilientāle Rubenes pamatskola S20 8 47:21
36th 37 Agita Marena KSK S40 8 49:18
37th 176 Ilze Heinola Heinola Team S40 8 53:36
38th 90 Raitis Lērme Kocēni V55 8 54:10
39th 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB V (Nujotaji) 8 54:35
40th 151 Ilze Melgalve Valmiera S20 8 54:55
41st 51 Sanita Puriņa Paši sevi S40 8 55:05
42nd 124 Oksana Brāgule Kocēnu novada pašvaldības policija S20 8 55:22
43rd 170 Laila Ceika Valmiera S55 8 55:36
44th 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi S55 8 58:09
45th 175 Gunita Cīrule Kocēni S (Nujotaji) 8 59:55
46th 148 Inese Bērziņa Gulbīši S40 7 40:32
47th= 105 Dace Demme-Vimba Woblas S20 7 40:42
47th= 104 Oskars Vimba Woblas V20 7 40:42
49th 139 Evija Soročina individuāli S (Nujotaji) 7 53:10
50th 63 Gunta Liepiņa Kocēni S (Nujotaji) 7 53:41
51st 92 Ina Mīlenberga Kocēni S (Nujotaji) 7 55:17
52nd 95 Vita Zariņa Vaidava S (Nujotaji) 7 56:31
53rd 177 Elīna Upīte Kocēni S20 7 58:08
54th 144 Laila Skalīte Kocēni S (Nujotaji) 6 48:11
55th 89 Laine Kīna Kocēni S (Nujotaji) 6 51:48
56th 141 Vija Rumba Dauguļi S (Nujotaji) 6 56:05
57th 47 Inese Čarbarde Dauguļi S55 5 37:43
58th 40 Imants Mastiņš OldCrabs V40 4 27:45
59th 48 Inga Megne Kocēni S20 3 22:05

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1st Šmits Ilgvars
individuāli
V20 15 59:11 3:43 (2nd)
3:43 (2nd)
7:27 (2nd)
3:44 (3rd)
11:15 (2nd)
3:48 (5th=)
15:09 (2nd)
3:54 (13th=)
19:09 (2nd)
4:00 (26th)
23:11 (2nd)
4:02 (28th)
27:16 (2nd)
4:05 (32nd=)
31:14 (2nd)
3:58 (20th)
35:15 (1st)
4:01 (27th)
39:24 (1st)
4:09 (40th=)
43:31 (1st)
4:07 (36th)
47:22 (1st)
3:51 (8th=)
51:18 (1st)
3:56 (16th=)
55:12 (1st)
3:54 (13th=)
59:11 (1st)
3:59 (21st=)
2nd Jānis Gailis
Kocēnu novads
V20 14 57:13 3:36 (1st)
3:36 (1st)
7:24 (1st)
3:48 (5th=)
11:11 (1st)
3:47 (4th)
15:02 (1st)
3:51 (8th=)
18:59 (1st)
3:57 (18th=)
22:53 (1st)
3:54 (13th=)
26:56 (1st)
4:03 (29th=)
31:05 (1st)
4:09 (40th=)
35:18 (2nd)
4:13 (48th=)
39:38 (2nd)
4:20 (67th=)
43:56 (2nd)
4:18 (59th=)
48:13 (2nd)
4:17 (56th=)
52:39 (2nd)
4:26 (79th=)
57:13 (2nd)
4:34 (99th=)
3rd Edgars Kokorevičs
B&Co
V20 14 58:09 3:51 (4th)
3:51 (8th=)
7:50 (4th)
3:59 (21st=)
11:55 (4th)
4:05 (32nd=)
15:59 (4th)
4:04 (31st)
20:04 (4th)
4:05 (32nd=)
24:12 (4th)
4:08 (37th=)
28:21 (4th)
4:09 (40th=)
32:35 (4th)
4:14 (50th=)
36:49 (4th)
4:14 (50th=)
41:01 (4th)
4:12 (47th)
45:18 (4th)
4:17 (56th=)
49:37 (4th)
4:19 (63rd=)
53:56 (4th)
4:19 (63rd=)
58:09 (3rd)
4:13 (48th=)
4th Māris Neļķis
Valmiera
V20 14 58:16 3:50 (3rd)
3:50 (7th)
7:49 (3rd)
3:59 (21st=)
11:42 (3rd)
3:53 (11th=)
15:38 (3rd)
3:56 (16th=)
19:41 (3rd)
4:03 (29th=)
23:55 (3rd)
4:14 (50th=)
28:05 (3rd)
4:10 (43rd=)
32:15 (3rd)
4:10 (43rd=)
36:25 (3rd)
4:10 (43rd=)
40:40 (3rd)
4:15 (54th=)
44:59 (3rd)
4:19 (63rd=)
49:21 (3rd)
4:22 (73rd=)
53:48 (3rd)
4:27 (81st=)
58:16 (4th)
4:28 (84th=)
5th Valdis Tilts
Vaidava
V55 13 56:28 3:57 (6th)
3:57 (18th=)
8:05 (5th)
4:08 (37th=)
12:13 (5th)
4:08 (37th=)
16:28 (5th)
4:15 (54th=)
20:46 (5th)
4:18 (59th=)
25:04 (5th)
4:18 (59th=)
29:23 (5th)
4:19 (63rd=)
33:44 (5th)
4:21 (70th=)
38:11 (5th)
4:27 (81st=)
42:41 (5th)
4:30 (89th=)
47:15 (5th)
4:34 (99th=)
51:51 (5th)
4:36 (106th=)
56:28 (5th)
4:37 (115th=)
6th Roberts Siliņš
Vaidava
V20 13 58:37 4:06 (9th)
4:06 (35th)
8:28 (8th=)
4:22 (73rd=)
12:57 (9th)
4:29 (86th=)
17:30 (7th)
4:33 (96th=)
22:06 (6th)
4:36 (106th=)
26:40 (7th)
4:34 (99th=)
31:16 (7th)
4:36 (106th=)
35:55 (7th)
4:39 (124th=)
40:32 (7th)
4:37 (115th=)
45:04 (7th)
4:32 (93rd=)
49:36 (6th)
4:32 (93rd=)
54:00 (6th)
4:24 (76th=)
58:37 (6th)
4:37 (115th=)
7th Andis Puriņš
Paši sevi
V40 13 58:51 3:59 (7th=)
3:59 (21st=)
8:23 (7th)
4:24 (76th=)
12:53 (8th)
4:30 (89th=)
17:35 (8th)
4:42 (134th)
22:10 (8th)
4:35 (103rd=)
26:36 (6th)
4:26 (79th=)
31:12 (6th)
4:36 (106th=)
35:48 (6th)
4:36 (106th=)
40:25 (6th)
4:37 (115th=)
45:02 (6th)
4:37 (115th=)
49:38 (7th)
4:36 (106th=)
54:17 (7th)
4:39 (124th=)
58:51 (7th)
4:34 (99th=)
8th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
V20 12 56:20 3:59 (7th=)
3:59 (21st=)
8:16 (6th)
4:17 (56th=)
12:49 (6th=)
4:33 (96th=)
17:25 (6th)
4:36 (106th=)
22:09 (7th)
4:44 (137th=)
26:53 (8th)
4:44 (137th=)
31:36 (8th)
4:43 (135th=)
36:21 (8th)
4:45 (140th=)
41:10 (8th)
4:49 (150th=)
46:06 (8th)
4:56 (165th=)
51:08 (8th)
5:02 (188th=)
56:20 (8th)
5:12 (222nd=)
9th Kaspars Skrastiņš
Bērzaine
V20 12 56:31 4:20 (12th=)
4:20 (67th=)
8:49 (12th)
4:29 (86th=)
13:26 (11th)
4:37 (115th=)
18:06 (10th)
4:40 (128th=)
22:53 (9th)
4:47 (144th=)
27:34 (9th)
4:41 (130th=)
32:15 (9th)
4:41 (130th=)
36:55 (9th)
4:40 (128th=)
41:43 (9th)
4:48 (146th=)
46:34 (9th)
4:51 (157th=)
51:33 (9th)
4:59 (175th=)
56:31 (9th)
4:58 (171st=)
10th Rolands Rudīts
Azimuts
V20 12 57:36 4:10 (10th)
4:10 (43rd=)
8:28 (8th=)
4:18 (59th=)
12:49 (6th=)
4:21 (70th=)
18:56 (13th)
6:07 (382nd)
23:55 (13th)
4:59 (175th=)
28:58 (12th)
5:03 (191st=)
33:52 (11th)
4:54 (161st=)
38:47 (11th)
4:55 (164th)
43:34 (11th)
4:47 (144th=)
48:13 (11th)
4:39 (124th=)
52:52 (10th)
4:39 (124th=)
57:36 (10th)
4:44 (137th=)
11th Dainis Gelbergs
Individuāli
V20 12 57:49 4:36 (19th)
4:36 (106th=)
9:05 (14th=)
4:29 (86th=)
13:37 (12th)
4:32 (93rd=)
18:23 (11th)
4:46 (142nd=)
23:11 (10th)
4:48 (146th=)
27:59 (10th)
4:48 (146th=)
32:51 (10th)
4:52 (159th)
37:49 (10th)
4:58 (171st=)
42:51 (10th)
5:02 (188th=)
47:52 (10th)
5:01 (183rd=)
52:55 (11th)
5:03 (191st=)
57:49 (11th)
4:54 (161st=)
12th Reinis Zeibarts
AK12
V20 12 59:54 4:21 (14th)
4:21 (70th=)
8:58 (13th)
4:37 (115th=)
13:48 (13th)
4:50 (152nd=)
18:42 (12th)
4:54 (161st=)
23:46 (11th)
5:04 (193rd=)
28:53 (11th)
5:07 (203rd=)
33:57 (12th)
5:04 (193rd=)
39:18 (12th)
5:21 (254th=)
44:42 (12th)
5:24 (261st=)
49:48 (12th)
5:06 (199th=)
55:03 (12th)
5:15 (230th=)
59:54 (12th)
4:51 (157th=)
13th DAGNIS ŠMITS
Kocēni
V40 11 55:16 4:43 (22nd)
4:43 (135th=)
9:40 (21st)
4:57 (167th=)
14:33 (19th)
4:53 (160th)
19:31 (18th)
4:58 (171st=)
24:30 (18th)
4:59 (175th=)
29:26 (13th)
4:56 (165th=)
34:39 (13th)
5:13 (225th=)
39:47 (13th)
5:08 (208th=)
45:02 (13th)
5:15 (230th=)
50:08 (13th)
5:06 (199th=)
55:16 (13th)
5:08 (208th=)
14th Inese Kokorēviča
Burkānciems
S20 11 55:39 4:27 (16th)
4:27 (81st=)
9:13 (16th=)
4:46 (142nd=)
14:15 (17th)
5:02 (188th=)
19:15 (16th)
5:00 (181st=)
24:16 (15th)
5:01 (183rd=)
29:29 (14th)
5:13 (225th=)
34:40 (14th=)
5:11 (216th=)
39:54 (14th)
5:14 (228th=)
45:09 (14th)
5:15 (230th=)
50:28 (14th)
5:19 (248th)
55:39 (14th)
5:11 (216th=)
15th Aivis Gailītis
Sauļi
V40 11 55:50 4:30 (17th)
4:30 (89th=)
9:19 (18th)
4:49 (150th=)
14:16 (18th)
4:57 (167th=)
19:21 (17th)
5:05 (196th=)
24:25 (17th)
5:04 (193rd=)
29:33 (15th)
5:08 (208th=)
34:40 (14th=)
5:07 (203rd=)
39:58 (15th)
5:18 (244th=)
45:13 (15th)
5:15 (230th=)
50:30 (15th)
5:17 (241st=)
55:50 (15th)
5:20 (249th=)
16th Nora Baranovska
Burkānciems
S40 11 56:40 4:50 (23rd)
4:50 (152nd=)
9:48 (22nd)
4:58 (171st=)
14:49 (21st)
5:01 (183rd=)
20:00 (20th)
5:11 (216th=)
25:08 (20th)
5:08 (208th=)
30:19 (18th)
5:11 (216th=)
35:32 (18th)
5:13 (225th=)
40:46 (16th)
5:14 (228th=)
46:04 (16th)
5:18 (244th=)
51:20 (16th)
5:16 (239th=)
56:40 (16th)
5:20 (249th=)
17th Ēriks Melkurts
Kocēni
V55 11 56:41 4:14 (11th)
4:14 (50th=)
8:38 (11th)
4:24 (76th=)
13:08 (10th)
4:30 (89th=)
17:41 (9th)
4:33 (96th=)
23:54 (12th)
6:13 (392nd=)
30:47 (20th)
6:53 (453rd=)
36:44 (20th)
5:57 (353rd=)
42:19 (20th)
5:35 (299th=)
47:37 (20th)
5:18 (244th=)
52:13 (18th)
4:36 (106th=)
56:41 (17th)
4:28 (84th=)
18th Edgars Antēns
Ak12
V20 11 57:07 4:23 (15th)
4:23 (75th)
9:13 (16th=)
4:50 (152nd=)
14:01 (16th)
4:48 (146th=)
19:00 (14th)
4:59 (175th=)
24:11 (14th)
5:11 (216th=)
29:43 (16th)
5:32 (290th=)
35:14 (16th)
5:31 (289th)
40:57 (17th)
5:43 (319th=)
46:44 (17th)
5:47 (337th=)
52:08 (17th)
5:24 (261st=)
57:07 (18th)
4:59 (175th=)
19th Karīna Lezdiņa
Valmiera
S20 11 58:20 4:35 (18th)
4:35 (103rd=)
9:34 (19th)
4:59 (175th=)
14:35 (20th)
5:01 (183rd=)
19:46 (19th)
5:11 (216th=)
25:03 (19th)
5:17 (241st=)
30:28 (19th)
5:25 (264th=)
35:58 (19th)
5:30 (285th=)
41:35 (19th)
5:37 (304th=)
47:13 (18th)
5:38 (308th)
52:55 (19th)
5:42 (317th=)
58:20 (19th)
5:25 (264th=)
20th Edgars Bole
Sevi
V20 11 58:24 4:20 (12th=)
4:20 (67th=)
9:05 (14th=)
4:45 (140th=)
13:55 (14th)
4:50 (152nd=)
19:04 (15th)
5:09 (213th=)
24:24 (16th)
5:20 (249th=)
29:53 (17th)
5:29 (279th=)
35:25 (17th)
5:32 (290th=)
41:24 (18th)
5:59 (359th=)
47:26 (19th)
6:02 (366th=)
53:12 (20th)
5:46 (333rd=)
58:24 (20th)
5:12 (222nd=)
21st Jānis Nolbergs
AK12
V20 11 58:28 3:53 (5th)
3:53 (11th=)
8:34 (10th)
4:41 (130th=)
14:00 (15th)
5:26 (269th=)
21:22 (23rd)
7:22 (495th=)
26:45 (24th)
5:23 (257th=)
32:00 (23rd)
5:15 (230th=)
37:16 (21st)
5:16 (239th=)
42:41 (21st)
5:25 (264th=)
48:02 (21st)
5:21 (254th=)
53:22 (21st)
5:20 (249th=)
58:28 (21st)
5:06 (199th=)
22nd Mārtiņš Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
V20 11 58:40 5:45 (33rd=)
5:45 (329th=)
10:52 (28th)
5:07 (203rd=)
15:59 (25th)
5:07 (203rd=)
21:06 (22nd)
5:07 (203rd=)
26:26 (22nd)
5:20 (249th=)
31:56 (22nd)
5:30 (285th=)
37:22 (22nd)
5:26 (269th=)
42:49 (22nd)
5:27 (275th=)
48:26 (22nd)
5:37 (304th=)
53:50 (22nd)
5:24 (261st=)
58:40 (22nd)
4:50 (152nd=)
23rd Roberts Izais
Valmieras tehnikums
V20 11 59:08 4:38 (20th=)
4:38 (122nd=)
9:53 (23rd)
5:15 (230th=)
15:47 (24th)
5:54 (348th)
21:28 (24th)
5:41 (314th=)
27:05 (25th)
5:37 (304th=)
33:05 (27th)
6:00 (363rd=)
38:38 (27th)
5:33 (294th=)
44:07 (26th)
5:29 (279th=)
49:22 (24th)
5:15 (230th=)
54:27 (24th)
5:05 (196th=)
59:08 (23rd)
4:41 (130th=)
24th Jānis Balgalvis
Valmiera
V20 11 59:30 4:38 (20th=)
4:38 (122nd=)
9:38 (20th)
5:00 (181st=)
15:04 (22nd)
5:26 (269th=)
20:37 (21st)
5:33 (294th=)
26:06 (21st)
5:29 (279th=)
31:50 (21st)
5:44 (326th=)
37:26 (23rd)
5:36 (303rd)
43:00 (23rd)
5:34 (296th=)
48:42 (23rd)
5:42 (317th=)
54:22 (23rd)
5:40 (310th=)
59:30 (24th)
5:08 (208th=)
25th Paula Rozenvalde
Valmieras Bērnu sporta skola
S20 11 59:37 4:57 (24th)
4:57 (167th=)
10:02 (24th)
5:05 (196th=)
15:12 (23rd)
5:10 (215th)
22:46 (29th)
7:34 (506th=)
27:43 (27th)
4:57 (167th=)
33:01 (26th)
5:18 (244th=)
38:33 (26th)
5:32 (290th=)
44:18 (27th)
5:45 (329th=)
49:39 (27th)
5:21 (254th=)
55:02 (26th)
5:23 (257th=)
59:37 (25th)
4:35 (103rd=)
26th Kitija Līgate
ZVOC
S20 11 60:00 5:29 (30th=)
5:29 (279th=)
10:54 (29th)
5:25 (264th=)
16:19 (28th)
5:25 (264th=)
21:47 (26th)
5:28 (278th)
27:13 (26th)
5:26 (269th=)
32:47 (25th)
5:34 (296th=)
38:22 (25th)
5:35 (299th=)
44:02 (25th)
5:40 (310th=)
49:36 (26th)
5:34 (296th=)
54:59 (25th)
5:23 (257th=)
60:00 (26th)
5:01 (183rd=)
27th Jānis Dainis
Kocēnu sporta skola
V55 10 55:07 5:09 (26th)
5:09 (213th=)
10:36 (25th=)
5:27 (275th=)
16:02 (26th)
5:26 (269th=)
21:29 (25th)
5:27 (275th=)
26:44 (23rd)
5:15 (230th=)
32:10 (24th)
5:26 (269th=)
37:33 (24th)
5:23 (257th=)
43:35 (24th)
6:02 (366th=)
49:35 (25th)
6:00 (363rd=)
55:07 (27th)
5:32 (290th=)
28th Anete Geduševa-Bērziņa
Kocēnu MTB
S20 10 56:48 5:06 (25th)
5:06 (199th=)
10:36 (25th=)
5:30 (285th=)
16:15 (27th)
5:39 (309th)
21:58 (27th)
5:43 (319th=)
27:45 (28th)
5:47 (337th=)
33:28 (28th)
5:43 (319th=)
39:16 (28th)
5:48 (342nd)
44:59 (28th)
5:43 (319th=)
50:57 (28th)
5:58 (355th=)
56:48 (28th)
5:51 (343rd)
29th Kristīne Bole
Sevi
S40 10 58:26 5:29 (30th=)
5:29 (279th=)
10:59 (30th)
5:30 (285th=)
16:42 (29th=)
5:43 (319th=)
22:40 (28th)
5:58 (355th=)
28:21 (29th)
5:41 (314th=)
34:14 (29th)
5:53 (346th=)
40:24 (29th)
6:10 (386th=)
46:45 (29th)
6:21 (397th=)
52:51 (29th)
6:06 (380th=)
58:26 (29th)
5:35 (299th=)
30th Dace Liepiņa
Rubene
S40 10 59:12 5:12 (27th)
5:12 (222nd=)
10:47 (27th)
5:35 (299th=)
16:42 (29th=)
5:55 (349th=)
22:47 (30th)
6:05 (377th=)
29:00 (33rd)
6:13 (392nd=)
35:03 (33rd)
6:03 (369th=)
41:14 (34th)
6:11 (390th=)
47:24 (31st)
6:10 (386th=)
53:27 (30th)
6:03 (369th=)
59:12 (30th)
5:45 (329th=)
31st Inga Vīksna
Kocēnu MTB
S40 9 56:47 6:03 (41st)
6:03 (369th=)
12:14 (38th)
6:11 (390th=)
18:18 (37th)
6:04 (373rd=)
24:23 (36th)
6:05 (377th=)
30:45 (36th)
6:22 (400th=)
37:08 (36th)
6:23 (403rd=)
43:28 (36th)
6:20 (396th)
50:01 (33rd)
6:33 (416th=)
56:47 (31st)
6:46 (435th=)
32nd Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
S20 9 57:23 5:52 (36th)
5:52 (344th=)
11:54 (36th)
6:02 (366th=)
18:10 (36th)
6:16 (394th=)
24:37 (37th)
6:27 (409th)
31:16 (37th)
6:39 (423rd=)
38:03 (37th)
6:47 (437th=)
44:56 (37th)
6:53 (453rd=)
51:25 (34th)
6:29 (410th)
57:23 (32nd)
5:58 (355th=)
33rd Agnese Allika
Kocēni
S20 9 58:50 6:25 (46th)
6:25 (407th=)
13:00 (43rd)
6:35 (419th)
19:43 (43rd)
6:43 (429th=)
26:19 (42nd)
6:36 (420th=)
33:11 (41st)
6:52 (450th=)
40:01 (39th=)
6:50 (445th=)
46:41 (39th)
6:40 (426th)
53:03 (35th)
6:22 (400th=)
58:50 (33rd)
5:47 (337th=)
34th Riba Juris
Kocēnu sporta skola
V40 9 59:55 5:59 (40th)
5:59 (359th=)
12:15 (39th)
6:16 (394th=)
18:46 (38th)
6:31 (412th=)
25:25 (38th)
6:39 (423rd=)
32:14 (38th)
6:49 (444th)
39:15 (38th)
7:01 (466th)
46:18 (38th)
7:03 (470th)
53:25 (36th)
7:07 (472nd=)
59:55 (34th)
6:30 (411th)
35th Laura Lilientāle
Rubenes pamatskola
S20 8 47:21 5:15 (28th)
5:15 (230th=)
11:01 (31st)
5:46 (333rd=)
16:54 (31st)
5:53 (346th=)
22:58 (32nd)
6:04 (373rd=)
29:04 (34th)
6:06 (380th=)
35:07 (34th)
6:03 (369th=)
41:12 (33rd)
6:05 (377th=)
47:21 (30th)
6:09 (384th=)
36th Agita Marena
KSK
S40 8 49:18 5:55 (37th)
5:55 (349th=)
11:32 (33rd=)
5:37 (304th=)
17:42 (35th)
6:10 (386th=)
24:04 (35th)
6:22 (400th=)
30:25 (35th)
6:21 (397th=)
36:49 (35th)
6:24 (405th=)
43:10 (35th)
6:21 (397th=)
49:18 (32nd)
6:08 (383rd)
37th Ilze Heinola
Heinola Team
S40 8 53:36 5:57 (39th)
5:57 (353rd=)
12:30 (41st)
6:33 (416th=)
19:12 (41st)
6:42 (427th=)
26:04 (40th)
6:52 (450th=)
33:04 (40th)
7:00 (464th=)
40:01 (39th=)
6:57 (462nd)
46:48 (40th)
6:47 (437th=)
53:36 (37th)
6:48 (442nd=)
38th Raitis Lērme
Kocēni
V55 8 54:10 6:36 (48th)
6:36 (420th=)
13:29 (47th)
6:53 (453rd=)
20:20 (45th)
6:51 (447th=)
27:12 (44th)
6:52 (450th=)
34:00 (44th)
6:48 (442nd=)
40:45 (43rd)
6:45 (432nd=)
47:24 (41st)
6:39 (423rd=)
54:10 (38th)
6:46 (435th=)
39th Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
V (Nujotaji) 8 54:35 6:56 (50th=)
6:56 (460th=)
13:41 (48th)
6:45 (432nd=)
20:32 (46th)
6:51 (447th=)
27:17 (45th)
6:45 (432nd=)
34:01 (45th)
6:44 (431st)
40:48 (44th)
6:47 (437th=)
47:41 (43rd)
6:53 (453rd=)
54:35 (39th)
6:54 (458th)
40th Ilze Melgalve
Valmiera
S20 8 54:55 6:10 (43rd)
6:10 (386th=)
12:35 (42nd)
6:25 (407th=)
19:09 (40th)
6:34 (418th)
26:16 (41st)
7:07 (472nd=)
33:32 (42nd)
7:16 (488th=)
40:39 (42nd)
7:07 (472nd=)
47:53 (44th)
7:14 (481st=)
54:55 (40th)
7:02 (467th=)
41st Sanita Puriņa
Paši sevi
S40 8 55:05 6:23 (44th)
6:23 (403rd=)
13:10 (45th)
6:47 (437th=)
20:42 (48th)
7:32 (501st=)
27:44 (46th)
7:02 (467th=)
34:46 (46th)
7:02 (467th=)
41:44 (46th)
6:58 (463rd)
48:34 (46th)
6:50 (445th=)
55:05 (41st)
6:31 (412th=)
42nd Oksana Brāgule
Kocēnu novada pašvaldības policija
S20 8 55:22 5:29 (30th=)
5:29 (279th=)
12:12 (37th)
6:43 (429th=)
18:59 (39th)
6:47 (437th=)
25:54 (39th)
6:55 (459th)
33:02 (39th)
7:08 (475th=)
40:13 (41st)
7:11 (477th)
47:28 (42nd)
7:15 (484th=)
55:22 (42nd)
7:54 (529th=)
43rd Laila Ceika
Valmiera
S55 8 55:36 5:56 (38th)
5:56 (351st=)
12:28 (40th)
6:32 (415th)
19:28 (42nd)
7:00 (464th=)
26:42 (43rd)
7:14 (481st=)
33:57 (43rd)
7:15 (484th=)
41:14 (45th)
7:17 (491st)
48:28 (45th)
7:14 (481st=)
55:36 (43rd)
7:08 (475th=)
44th Gunta Jaunkampe
Dauguļi
S55 8 58:09 6:31 (47th)
6:31 (412th=)
13:44 (49th)
7:13 (479th=)
21:04 (49th)
7:20 (493rd=)
28:24 (48th)
7:20 (493rd=)
35:48 (47th)
7:24 (497th=)
43:21 (47th)
7:33 (504th=)
50:53 (47th)
7:32 (501st=)
58:09 (44th)
7:16 (488th=)
45th Gunita Cīrule
Kocēni
S (Nujotaji) 8 59:55 7:13 (53rd)
7:13 (479th=)
14:35 (51st)
7:22 (495th=)
22:04 (50th)
7:29 (499th)
29:38 (49th)
7:34 (506th=)
37:10 (48th)
7:32 (501st=)
44:44 (48th)
7:34 (506th=)
52:21 (48th)
7:37 (511th)
59:55 (45th)
7:34 (506th=)
46th Inese Bērziņa
Gulbīši
S40 7 40:32 5:17 (29th)
5:17 (241st=)
11:03 (32nd)
5:46 (333rd=)
16:55 (32nd)
5:52 (344th=)
22:54 (31st)
5:59 (359th=)
28:35 (30th)
5:41 (314th=)
34:36 (30th)
6:01 (365th)
40:32 (30th)
5:56 (351st=)
47th= Dace Demme-Vimba
Woblas
S20 7 40:42 5:45 (33rd=)
5:45 (329th=)
11:32 (33rd=)
5:47 (337th=)
17:16 (33rd)
5:44 (326th=)
22:59 (33rd)
5:43 (319th=)
28:39 (31st)
5:40 (310th=)
34:38 (31st=)
5:59 (359th=)
40:42 (31st=)
6:04 (373rd=)
47th= Oskars Vimba
Woblas
V20 7 40:42 5:46 (35th)
5:46 (333rd=)
11:33 (35th)
5:47 (337th=)
17:17 (34th)
5:44 (326th=)
23:00 (34th)
5:43 (319th=)
28:40 (32nd)
5:40 (310th=)
34:38 (31st=)
5:58 (355th=)
40:42 (31st=)
6:04 (373rd=)
49th Evija Soročina
individuāli
S (Nujotaji) 7 53:10 7:12 (52nd)
7:12 (478th)
14:36 (52nd)
7:24 (497th=)
22:09 (52nd)
7:33 (504th=)
29:50 (50th)
7:41 (517th)
37:34 (49th)
7:44 (520th)
45:23 (49th)
7:49 (525th)
53:10 (49th)
7:47 (523rd=)
50th Gunta Liepiņa
Kocēni
S (Nujotaji) 7 53:41 7:39 (55th)
7:39 (514th=)
15:29 (55th)
7:50 (526th)
23:07 (55th)
7:38 (512th=)
30:43 (53rd)
7:36 (510th)
38:13 (51st)
7:30 (500th)
45:58 (50th)
7:45 (521st)
53:41 (50th)
7:43 (518th=)
51st Ina Mīlenberga
Kocēni
S (Nujotaji) 7 55:17 7:19 (54th)
7:19 (492nd)
14:58 (54th)
7:39 (514th=)
22:54 (54th)
7:56 (532nd)
30:56 (54th)
8:02 (535th=)
39:04 (52nd)
8:08 (542nd)
47:08 (51st)
8:04 (537th=)
55:17 (51st)
8:09 (543rd)
52nd Vita Zariņa
Vaidava
S (Nujotaji) 7 56:31 7:53 (57th)
7:53 (528th)
15:47 (56th=)
7:54 (529th=)
23:49 (57th)
8:02 (535th=)
31:54 (56th)
8:05 (539th=)
39:58 (53rd=)
8:04 (537th=)
48:10 (52nd)
8:12 (545th)
56:31 (52nd)
8:21 (547th)
53rd Elīna Upīte
Kocēni
S20 7 58:08 6:24 (45th)
6:24 (405th=)
13:06 (44th)
6:42 (427th=)
19:57 (44th)
6:51 (447th=)
30:00 (51st=)
10:03 (559th)
43:45 (56th)
13:45 (560th)
51:32 (54th)
7:47 (523rd=)
58:08 (53rd)
6:36 (420th=)
54th Laila Skalīte
Kocēni
S (Nujotaji) 6 48:11 7:52 (56th)
7:52 (527th)
15:47 (56th=)
7:55 (531st)
23:48 (56th)
8:01 (534th)
31:53 (55th)
8:05 (539th=)
39:58 (53rd=)
8:05 (539th=)
48:11 (53rd)
8:13 (546th)
55th Laine Kīna
Kocēni
S (Nujotaji) 6 51:48 8:11 (58th)
8:11 (544th)
16:37 (58th)
8:26 (548th)
25:12 (58th)
8:35 (549th)
33:56 (57th)
8:44 (551st)
42:58 (55th)
9:02 (553rd)
51:48 (55th)
8:50 (552nd)
56th Vija Rumba
Dauguļi
S (Nujotaji) 6 56:05 8:40 (59th)
8:40 (550th)
17:59 (59th)
9:19 (554th)
27:21 (59th)
9:22 (555th)
36:49 (58th)
9:28 (556th)
46:22 (57th)
9:33 (557th)
56:05 (56th)
9:43 (558th)
57th Inese Čarbarde
Dauguļi
S55 5 37:43 6:56 (50th=)
6:56 (460th=)
14:42 (53rd)
7:46 (522nd)
22:20 (53rd)
7:38 (512th=)
30:00 (51st=)
7:40 (516th)
37:43 (50th)
7:43 (518th=)
58th Imants Mastiņš
OldCrabs
V40 4 27:45 6:09 (42nd)
6:09 (384th=)
13:24 (46th)
7:15 (484th=)
20:40 (47th)
7:16 (488th=)
27:45 (47th)
7:05 (471st)
59th Inga Megne
Kocēni
S20 3 22:05 6:53 (49th)
6:53 (453rd=)
14:08 (50th)
7:15 (484th=)
22:05 (51st)
7:57 (533rd)