Results for 3.karta - 17 okt. 2019

Sākums

Class Results

S (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 63 Gunta Liepiņa Kocēni 7 53:35
2nd 175 Gunita Cīrule Kocēni 7 53:43
3rd 139 Evija Soročina individuāli 7 55:16
4th 92 Ina Mīlenberga Kocēni 7 57:22
5th 95 Vita Zariņa Vaidava 7 57:27
6th 144 Laila Skalīte Kocēni 6 49:07
7th 89 Laine Kīna Kocēni 6 49:54
8th 141 Vija Rumba Dauguļi 6 56:09

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Gunta Liepiņa
Kocēni
7 53:35 7:29 (4th)
7:29 (4th)
15:15 (4th)
7:46 (16th)
22:56 (3rd)
7:41 (9th)
30:41 (2nd)
7:45 (13th=)
38:15 (2nd)
7:34 (5th)
45:51 (1st)
7:36 (6th)
53:35 (1st)
7:44 (12th)
2nd Gunita Cīrule
Kocēni
7 53:43 7:16 (2nd)
7:16 (2nd)
14:55 (1st)
7:39 (7th=)
22:34 (1st)
7:39 (7th=)
30:19 (1st)
7:45 (13th=)
38:01 (1st)
7:42 (10th=)
45:53 (2nd)
7:52 (19th=)
53:43 (2nd)
7:50 (18th)
3rd Evija Soročina
individuāli
7 55:16 7:15 (1st)
7:15 (1st)
14:57 (2nd)
7:42 (10th=)
22:49 (2nd)
7:52 (19th=)
30:47 (3rd)
7:58 (21st)
38:51 (3rd)
8:04 (23rd=)
47:00 (3rd)
8:09 (27th=)
55:16 (3rd)
8:16 (35th)
4th Ina Mīlenberga
Kocēni
7 57:22 7:24 (3rd)
7:24 (3rd)
15:12 (3rd)
7:48 (17th)
23:29 (4th)
8:17 (36th)
31:50 (4th)
8:21 (37th=)
40:14 (4th)
8:24 (42nd)
48:43 (4th)
8:29 (45th)
57:22 (4th)
8:39 (46th)
5th Vita Zariņa
Vaidava
7 57:27 8:04 (7th)
8:04 (23rd=)
16:15 (7th)
8:11 (31st=)
24:26 (7th)
8:11 (31st=)
32:36 (6th=)
8:10 (29th=)
40:44 (5th=)
8:08 (26th)
49:06 (5th)
8:22 (40th)
57:27 (5th)
8:21 (37th=)
6th Laila Skalīte
Kocēni
6 49:07 8:03 (6th)
8:03 (22nd)
16:14 (6th)
8:11 (31st=)
24:25 (6th)
8:11 (31st=)
32:35 (5th)
8:10 (29th=)
40:44 (5th=)
8:09 (27th=)
49:07 (6th)
8:23 (41st)
7th Laine Kīna
Kocēni
6 49:54 7:45 (5th)
7:45 (13th=)
15:50 (5th)
8:05 (25th)
24:15 (5th)
8:25 (43rd)
32:36 (6th=)
8:21 (37th=)
41:02 (7th)
8:26 (44th)
49:54 (7th)
8:52 (48th)
8th Vija Rumba
Dauguļi
6 56:09 8:51 (8th)
8:51 (47th)
18:21 (8th)
9:30 (52nd=)
27:49 (8th)
9:28 (51st)
37:19 (8th)
9:30 (52nd=)
46:42 (8th)
9:23 (49th)
56:09 (8th)
9:27 (50th)

S10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni 6 29:24
2nd 3 Samanta Zeibarte Valmiera 5 27:05
3rd 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola 5 27:09
4th 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola 5 29:55
5th 55 Viktorija Saulīte Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:03
6th 33 Ieva Jete Jansone Kocēnu sporta skola 4 26:09
7th 54 Emīlija Leitlande Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:43
8th 15 Rasa Melbārde Valmieras Bērnu sporta skola 4 27:16
9th 23 Annija Kalče Valmieras Bērnu sporta skola 4 27:17
10th 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads 4 27:30
11th 45 Emīlija Vektere Rubene 4 28:35
12th 53 Elīza Jursone Valmieras Bērnu sporta skola 4 29:16
13th 36 Katrīna Gailīte Sauļi 4 29:17
14th 999 Madara Vimba Woblas 3 21:11
15th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola 3 21:59
16th 10010 Alise Teivāne Rubenes pamatskola 3 22:54
17th 34 Agnese Kīna Kocēni 3 24:19
18th 1004 Ieva Kristīne Grebūna Kocēni 2 12:23

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Amanda Linda Hohlova
Kocēni
6 29:24 4:29 (1st)
4:29 (1st)
9:25 (1st)
4:56 (5th=)
14:38 (1st)
5:13 (11th)
19:46 (1st)
5:08 (9th)
24:45 (1st)
4:59 (7th)
29:24 (1st)
4:39 (2nd)
2nd Samanta Zeibarte
Valmiera
5 27:05 4:52 (3rd)
4:52 (4th)
10:27 (2nd)
5:35 (17th)
16:10 (2nd)
5:43 (20th=)
21:56 (2nd)
5:46 (22nd)
27:05 (2nd)
5:09 (10th)
3rd Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
5 27:09 4:56 (4th)
4:56 (5th=)
10:38 (4th)
5:42 (19th)
16:32 (3rd)
5:54 (25th)
22:06 (3rd)
5:34 (15th=)
27:09 (3rd)
5:03 (8th)
4th Keita Giptere
Rubenes pamatskola
5 29:55 4:51 (2nd)
4:51 (3rd)
10:28 (3rd)
5:37 (18th)
16:42 (4th)
6:14 (29th)
23:33 (4th)
6:51 (44th)
29:55 (4th)
6:22 (30th)
5th Viktorija Saulīte
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:03 6:23 (11th=)
6:23 (31st=)
13:08 (9th)
6:45 (40th)
19:17 (6th)
6:09 (28th)
26:03 (5th)
6:46 (41st=)
6th Ieva Jete Jansone
Kocēnu sporta skola
4 26:09 5:49 (7th=)
5:49 (23rd=)
12:23 (5th=)
6:34 (34th=)
19:15 (5th)
6:52 (45th=)
26:09 (6th)
6:54 (47th=)
7th Emīlija Leitlande
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:43 6:23 (11th=)
6:23 (31st=)
13:09 (10th)
6:46 (41st=)
19:32 (7th)
6:23 (31st=)
26:43 (7th)
7:11 (55th)
8th Rasa Melbārde
Valmieras Bērnu sporta skola
4 27:16 5:58 (9th=)
5:58 (26th=)
12:34 (7th)
6:36 (36th=)
19:43 (8th=)
7:09 (53rd)
27:16 (8th)
7:33 (58th)
9th Annija Kalče
Valmieras Bērnu sporta skola
4 27:17 5:58 (9th=)
5:58 (26th=)
12:35 (8th)
6:37 (38th)
19:43 (8th=)
7:08 (52nd)
27:17 (9th)
7:34 (59th=)
10th Sāra Šmagre
Kocēnu novads
4 27:30 10:52 (18th)
10:52 (71st)
16:24 (18th)
5:32 (13th=)
21:58 (12th)
5:34 (15th=)
27:30 (10th)
5:32 (13th=)
11th Emīlija Vektere
Rubene
4 28:35 5:49 (7th=)
5:49 (23rd=)
13:35 (11th)
7:46 (62nd)
20:45 (10th)
7:10 (54th)
28:35 (11th)
7:50 (63rd)
12th Elīza Jursone
Valmieras Bērnu sporta skola
4 29:16 6:43 (15th)
6:43 (39th)
14:50 (17th)
8:07 (67th)
22:24 (15th)
7:34 (59th=)
29:16 (12th)
6:52 (45th=)
13th Katrīna Gailīte
Sauļi
4 29:17 6:54 (16th)
6:54 (47th=)
14:47 (16th)
7:53 (64th)
22:23 (14th)
7:36 (61st)
29:17 (13th)
6:54 (47th=)
14th Madara Vimba
Woblas
3 21:11 7:02 (17th)
7:02 (51st)
13:51 (12th)
6:49 (43rd)
21:11 (11th)
7:20 (56th)
15th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
3 21:59 6:36 (14th)
6:36 (36th=)
14:05 (13th)
7:29 (57th)
21:59 (13th)
7:54 (65th)
16th Alise Teivāne
Rubenes pamatskola
3 22:54 5:43 (6th)
5:43 (20th=)
14:35 (14th=)
8:52 (69th)
22:54 (16th)
8:19 (68th)
17th Agnese Kīna
Kocēni
3 24:19 6:34 (13th)
6:34 (34th=)
14:35 (14th=)
8:01 (66th)
24:19 (17th)
9:44 (70th)
18th Ieva Kristīne Grebūna
Kocēni
2 12:23 5:28 (5th)
5:28 (12th)
12:23 (5th=)
6:55 (50th)

S13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola 6 25:52
2nd 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola 5 25:14
3rd 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola 5 25:42
4th 154 Madara Ilze Grebūna ZVOC 5 26:39
5th 86 Annija Bērziņa Valmieras Bērnu sporta skola 5 27:40
6th 75 Sandija Rumba Dauguļi 5 27:43
7th 12 Ksenija Avotiņa Vaidava 5 27:57
8th 184 Asnāte Pēlmane Rubene 5 29:42
9th 56 Amanda Brode Rubene 4 24:03
10th 143 Nikola Čermeņeva Rubene 4 25:22
11th 117 Madara Cauce Valmieras Bērnu sporta skola 4 25:41
12th 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola 4 27:55

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
6 25:52 4:11 (1st)
4:11 (1st)
8:24 (1st)
4:13 (2nd)
12:40 (1st)
4:16 (3rd)
16:58 (1st)
4:18 (4th)
21:31 (1st)
4:33 (8th)
25:52 (1st)
4:21 (5th)
2nd Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
5 25:14 4:26 (2nd)
4:26 (6th)
9:25 (2nd)
4:59 (12th)
14:50 (2nd)
5:25 (22nd=)
20:20 (2nd)
5:30 (25th)
25:14 (2nd)
4:54 (10th)
3rd Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
5 25:42 4:27 (3rd)
4:27 (7th)
9:34 (3rd)
5:07 (15th=)
14:55 (3rd)
5:21 (20th=)
20:33 (3rd)
5:38 (32nd)
25:42 (3rd)
5:09 (17th)
4th Madara Ilze Grebūna
ZVOC
5 26:39 5:04 (6th)
5:04 (13th)
10:09 (4th=)
5:05 (14th)
15:20 (4th)
5:11 (18th)
21:02 (4th)
5:42 (35th)
26:39 (4th)
5:37 (30th=)
5th Annija Bērziņa
Valmieras Bērnu sporta skola
5 27:40 5:07 (7th)
5:07 (15th=)
10:36 (6th)
5:29 (24th)
16:15 (6th)
5:39 (33rd=)
22:09 (7th)
5:54 (39th)
27:40 (5th)
5:31 (26th=)
6th Sandija Rumba
Dauguļi
5 27:43 4:48 (4th)
4:48 (9th)
10:09 (4th=)
5:21 (20th=)
15:48 (5th)
5:39 (33rd=)
21:48 (5th)
6:00 (42nd)
27:43 (6th)
5:55 (40th)
7th Ksenija Avotiņa
Vaidava
5 27:57 4:55 (5th)
4:55 (11th)
10:46 (7th)
5:51 (37th)
16:17 (7th)
5:31 (26th=)
21:54 (6th)
5:37 (30th=)
27:57 (7th)
6:03 (44th)
8th Asnāte Pēlmane
Rubene
5 29:42 5:34 (10th)
5:34 (28th)
11:26 (10th)
5:52 (38th)
17:27 (8th)
6:01 (43rd)
23:25 (8th)
5:58 (41st)
29:42 (8th)
6:17 (47th)
9th Amanda Brode
Rubene
4 24:03 5:25 (9th)
5:25 (22nd=)
11:08 (8th)
5:43 (36th)
17:38 (9th)
6:30 (51st)
24:03 (9th)
6:25 (50th)
10th Nikola Čermeņeva
Rubene
4 25:22 5:36 (11th)
5:36 (29th)
11:56 (11th)
6:20 (49th)
19:04 (11th)
7:08 (53rd=)
25:22 (10th)
6:18 (48th)
11th Madara Cauce
Valmieras Bērnu sporta skola
4 25:41 5:14 (8th)
5:14 (19th)
11:22 (9th)
6:08 (46th)
18:29 (10th)
7:07 (52nd)
25:41 (11th)
7:12 (55th)
12th Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
4 27:55 6:07 (12th)
6:07 (45th)
13:15 (12th)
7:08 (53rd=)
20:41 (12th)
7:26 (57th)
27:55 (12th)
7:14 (56th)

S16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 114 Sanija Bureņa Rubene 4 24:53
2nd 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene 4 25:50

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Sanija Bureņa
Rubene
4 24:53 5:35 (2nd)
5:35 (2nd)
11:56 (1st)
6:21 (3rd)
18:22 (1st)
6:26 (4th)
24:53 (1st)
6:31 (6th)
2nd Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
4 25:50 5:34 (1st)
5:34 (1st)
12:02 (2nd)
6:28 (5th)
18:48 (2nd)
6:46 (7th)
25:50 (2nd)
7:02 (8th)

S20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 1009 Agate Caune Valmieras Bērnu sporta skola 13 57:24
2nd 106 Paula Rozenvalde Valmieras Bērnu sporta skola 11 57:36
3rd 169 Inese Kokorēviča Burkānciems 11 58:17
4th 88 Karīna Lezdiņa Valmiera 11 59:27
5th 78 Kitija Līgate ZVOC 10 56:15
6th 179 Anete Geduševa-Bērziņa Kocēnu MTB 10 58:12
7th 67 Laura Lilientāle Rubenes pamatskola 9 52:59
8th 93 Agnese Allika Kocēni 9 57:24
9th 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala 9 58:20
10th 105 Dace Demme-Vimba Woblas 8 47:39
11th 124 Oksana Brāgule Kocēnu novada pašvaldības policija 8 55:44
12th 60 Lelde Treimane Valmiera 7 45:26
13th 1001 Madara Eglīte Valmiera 6 55:39
14th 177 Elīna Upīte Kocēni 5 36:19

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1st Agate Caune
Valmieras Bērnu sporta skola
13 57:24 3:46 (1st)
3:46 (1st)
7:40 (1st)
3:54 (2nd)
11:44 (1st)
4:04 (3rd)
15:55 (1st)
4:11 (4th)
20:08 (1st)
4:13 (5th)
24:30 (1st)
4:22 (6th)
28:57 (1st)
4:27 (7th)
33:29 (1st)
4:32 (8th)
38:09 (1st)
4:40 (10th)
42:47 (1st)
4:38 (9th)
47:31 (1st)
4:44 (11th)
52:28 (1st)
4:57 (16th)
57:24 (1st)
4:56 (15th)
2nd Paula Rozenvalde
Valmieras Bērnu sporta skola
11 57:36 4:51 (4th)
4:51 (14th)
9:53 (3rd)
5:02 (17th)
14:58 (2nd)
5:05 (18th=)
20:16 (2nd)
5:18 (27th=)
25:38 (2nd)
5:22 (33rd=)
30:56 (2nd)
5:18 (27th=)
36:21 (2nd)
5:25 (40th)
41:44 (2nd)
5:23 (35th=)
47:13 (2nd)
5:29 (46th=)
52:27 (2nd)
5:14 (23rd)
57:36 (2nd)
5:09 (20th)
3rd Inese Kokorēviča
Burkānciems
11 58:17 4:48 (3rd)
4:48 (13th)
9:58 (4th)
5:10 (21st)
15:13 (4th)
5:15 (24th)
20:31 (4th)
5:18 (27th=)
25:53 (4th)
5:22 (33rd=)
31:17 (4th)
5:24 (39th)
36:43 (3rd)
5:26 (41st=)
42:13 (3rd)
5:30 (48th=)
47:33 (3rd)
5:20 (31st=)
52:51 (3rd)
5:18 (27th=)
58:17 (3rd)
5:26 (41st=)
4th Karīna Lezdiņa
Valmiera
11 59:27 4:46 (2nd)
4:46 (12th)
9:51 (2nd)
5:05 (18th=)
15:03 (3rd)
5:12 (22nd)
20:23 (3rd)
5:20 (31st=)
25:46 (3rd)
5:23 (35th=)
31:14 (3rd)
5:28 (43rd=)
36:49 (4th)
5:35 (52nd=)
42:31 (4th)
5:42 (57th=)
48:15 (4th)
5:44 (60th=)
53:59 (4th)
5:44 (60th=)
59:27 (4th)
5:28 (43rd=)
5th Kitija Līgate
ZVOC
10 56:15 5:23 (7th=)
5:23 (35th=)
10:51 (6th)
5:28 (43rd=)
16:20 (5th)
5:29 (46th=)
21:50 (5th)
5:30 (48th=)
27:24 (5th)
5:34 (51st)
33:02 (5th)
5:38 (54th=)
38:47 (5th)
5:45 (64th=)
44:29 (5th)
5:42 (57th=)
50:23 (5th)
5:54 (75th)
56:15 (5th)
5:52 (71st=)
6th Anete Geduševa-Bērziņa
Kocēnu MTB
10 58:12 5:16 (5th=)
5:16 (25th=)
10:47 (5th)
5:31 (50th)
16:25 (6th)
5:38 (54th=)
22:15 (6th)
5:50 (68th=)
28:05 (6th)
5:50 (68th=)
34:03 (6th)
5:58 (77th=)
40:06 (6th)
6:03 (82nd=)
46:03 (6th)
5:57 (76th)
52:06 (6th)
6:03 (82nd=)
58:12 (6th)
6:06 (90th)
7th Laura Lilientāle
Rubenes pamatskola
9 52:59 5:16 (5th=)
5:16 (25th=)
11:00 (7th)
5:44 (60th=)
16:52 (7th)
5:52 (71st=)
22:37 (7th)
5:45 (64th=)
28:37 (7th)
6:00 (81st)
34:40 (7th)
6:03 (82nd=)
40:45 (7th)
6:05 (87th=)
46:43 (7th)
5:58 (77th=)
52:59 (7th)
6:16 (96th)
8th Agnese Allika
Kocēni
9 57:24 5:23 (7th=)
5:23 (35th=)
11:52 (11th)
6:29 (101st=)
18:17 (11th)
6:25 (98th=)
24:54 (11th)
6:37 (105th)
31:22 (11th)
6:28 (100th)
38:00 (9th)
6:38 (106th)
44:25 (9th)
6:25 (98th=)
50:54 (9th)
6:29 (101st=)
57:24 (8th)
6:30 (104th)
9th Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
9 58:20 5:39 (10th)
5:39 (56th)
11:44 (10th)
6:05 (87th=)
17:54 (10th)
6:10 (93rd)
24:11 (10th)
6:17 (97th)
31:17 (10th)
7:06 (116th)
38:20 (10th)
7:03 (115th)
45:29 (11th)
7:09 (117th)
52:09 (10th)
6:40 (107th)
58:20 (9th)
6:11 (94th)
10th Dace Demme-Vimba
Woblas
8 47:39 5:35 (9th)
5:35 (52nd=)
11:18 (8th)
5:43 (59th)
17:22 (8th=)
6:04 (85th=)
23:27 (9th)
6:05 (87th=)
29:26 (9th)
5:59 (79th=)
35:41 (8th)
6:15 (95th)
41:48 (8th)
6:07 (91st)
47:39 (8th)
5:51 (70th)
11th Oksana Brāgule
Kocēnu novada pašvaldības policija
8 55:44 5:49 (12th)
5:49 (67th)
12:33 (12th)
6:44 (108th)
19:23 (13th)
6:50 (110th)
26:14 (12th)
6:51 (111th)
33:16 (12th)
7:02 (114th)
40:29 (12th)
7:13 (119th)
48:20 (12th)
7:51 (122nd)
55:44 (11th)
7:24 (121st)
12th Lelde Treimane
Valmiera
7 45:26 5:44 (11th)
5:44 (60th=)
11:36 (9th)
5:52 (71st=)
17:22 (8th=)
5:46 (66th)
23:15 (8th)
5:53 (74th)
29:14 (8th)
5:59 (79th=)
38:27 (11th)
9:13 (124th)
45:26 (10th)
6:59 (113th)
13th Madara Eglīte
Valmiera
6 55:39 6:49 (14th)
6:49 (109th)
12:53 (13th)
6:04 (85th=)
19:02 (12th)
6:09 (92nd)

43:29 (14th)
43:29 (126th)
55:39 (13th)
12:10 (125th)
14th Elīna Upīte
Kocēni
5 36:19 6:29 (13th)
6:29 (101st=)
13:27 (14th)
6:58 (112th)
20:38 (14th)
7:11 (118th)
29:01 (13th)
8:23 (123rd)
36:19 (13th)
7:18 (120th)

S40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 1200 Dina Alksne ZVOC 10 55:39
2nd 43 Kristīne Bole Sevi 10 56:37
3rd 178 Dace Liepiņa Rubene 10 58:59
4th 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB 9 58:20
5th 1000 Agnese Bērziņa Valmiera 7 53:42

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1st Dina Alksne
ZVOC
10 55:39 4:45 (1st)
4:45 (1st)
9:49 (1st)
5:04 (2nd)
15:12 (1st)
5:23 (5th)
20:46 (1st)
5:34 (7th=)
26:23 (1st)
5:37 (9th)
32:05 (1st)
5:42 (11th=)
37:48 (1st)
5:43 (13th)
43:41 (1st)
5:53 (21st=)
49:42 (1st)
6:01 (25th=)
55:39 (1st)
5:57 (24th)
2nd Kristīne Bole
Sevi
10 56:37 5:12 (3rd)
5:12 (4th)
10:43 (2nd)
5:31 (6th)
16:17 (2nd)
5:34 (7th=)
22:05 (2nd)
5:48 (17th=)
27:53 (2nd)
5:48 (17th=)
33:38 (2nd)
5:45 (15th=)
39:19 (2nd)
5:41 (10th)
45:08 (2nd)
5:49 (19th)
50:53 (2nd)
5:45 (15th=)
56:37 (2nd)
5:44 (14th)
3rd Dace Liepiņa
Rubene
10 58:59 5:09 (2nd)
5:09 (3rd)
10:51 (3rd)
5:42 (11th=)
16:44 (3rd)
5:53 (21st=)
22:35 (3rd)
5:51 (20th)
28:36 (3rd)
6:01 (25th=)
34:44 (3rd)
6:08 (29th)
40:54 (3rd)
6:10 (30th)
47:00 (3rd)
6:06 (28th)
52:54 (3rd)
5:54 (23rd)
58:59 (3rd)
6:05 (27th)
4th Inga Vīksna
Kocēnu MTB
9 58:20 6:29 (4th)
6:29 (35th)
12:54 (4th)
6:25 (32nd=)
19:22 (4th)
6:28 (34th)
25:47 (4th)
6:25 (32nd=)
32:03 (4th)
6:16 (31st)
38:37 (4th)
6:34 (37th)
45:14 (4th)
6:37 (39th)
51:50 (4th)
6:36 (38th)
58:20 (4th)
6:30 (36th)
5th Agnese Bērziņa
Valmiera
7 53:42 6:57 (5th)
6:57 (40th)
14:17 (5th)
7:20 (42nd)
21:35 (5th)
7:18 (41st)
29:24 (5th)
7:49 (43rd)
37:17 (5th)
7:53 (44th)
45:35 (5th)
8:18 (46th)
53:42 (5th)
8:07 (45th)

S55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 170 Laila Ceika Valmiera 8 57:37
2nd 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi 8 58:55

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Laila Ceika
Valmiera
8 57:37 6:14 (1st)
6:14 (1st)
13:10 (1st)
6:56 (4th)
20:40 (1st)
7:30 (10th=)
28:22 (1st)
7:42 (15th=)
35:45 (1st)
7:23 (7th)
43:21 (1st)
7:36 (12th=)
50:50 (1st)
7:29 (9th)
57:37 (1st)
6:47 (3rd)
2nd Gunta Jaunkampe
Dauguļi
8 58:55 6:28 (2nd)
6:28 (2nd)
13:43 (2nd)
7:15 (5th)
21:00 (2nd)
7:17 (6th)
28:27 (2nd)
7:27 (8th)
36:03 (2nd)
7:36 (12th=)
43:43 (2nd)
7:40 (14th)
51:25 (2nd)
7:42 (15th=)
58:55 (2nd)
7:30 (10th=)

S7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 14 Amanda Emilija Alksne J.Neikena Dikļu pamatskola 3 24:53
2nd 127 Ance Rumba Dauguļi 2 17:08
3rd 100 Keitija Rumba Dauguļi 2 17:25
4th 180 Beāte Rumba Dauguļi 1 8:16

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3
1st Amanda Emilija Alksne
J.Neikena Dikļu pamatskola
3 24:53 6:14 (1st)
6:14 (1st)
15:23 (1st)
9:09 (5th)
24:53 (1st)
9:30 (7th)
2nd Ance Rumba
Dauguļi
2 17:08 7:44 (2nd=)
7:44 (2nd=)
17:08 (2nd)
9:24 (6th)
3rd Keitija Rumba
Dauguļi
2 17:25 7:44 (2nd=)
7:44 (2nd=)
17:25 (3rd)
9:41 (8th)
4th Beāte Rumba
Dauguļi
1 8:16 8:16 (4th)
8:16 (4th)

V (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB 8 55:25

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
8 55:25 7:11 (1st)
7:11 (8th)
14:13 (1st)
7:02 (7th)
21:10 (1st)
6:57 (6th)
27:58 (1st)
6:48 (2nd)
34:48 (1st)
6:50 (3rd)
41:42 (1st)
6:54 (4th)
48:38 (1st)
6:56 (5th)
55:25 (1st)
6:47 (1st)

V10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 97 Dāvis Bergs Kocēnu sporta skola 6 26:38
2nd 5 Jānis Atlācis Kocēnu pamatskola 6 29:27
3rd 50 Laimiņš Mastiņš Kocēnu sporta skola 6 29:53
4th 7 Ralfs Grabis KSK Rubene 5 25:55
5th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola 5 29:11
6th 159 Krišs Jančuks Kocēnu sporta skola 5 29:12
7th 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas 4 21:47
8th 96 Ričards Brauns Kocēnu sporta skola 4 25:06
9th 183 Dāvis Megnis Kocēnu pamatskola 4 25:13
10th 26 Rūdolfs Krūze Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:10
11th 162 Artūrs Bratčikovs Kocēnu sporta skola 4 26:18
12th 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola 4 26:19

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Dāvis Bergs
Kocēnu sporta skola
6 26:38 3:56 (1st)
3:56 (1st)
8:19 (1st)
4:23 (2nd)
12:48 (1st)
4:29 (3rd)
17:24 (1st)
4:36 (6th)
22:05 (1st)
4:41 (8th)
26:38 (1st)
4:33 (4th=)
2nd Jānis Atlācis
Kocēnu pamatskola
6 29:27 5:06 (5th)
5:06 (17th)
9:57 (2nd)
4:51 (12th=)
14:51 (2nd)
4:54 (14th)
19:42 (2nd)
4:51 (12th=)
24:39 (2nd)
4:57 (15th)
29:27 (2nd)
4:48 (10th)
3rd Laimiņš Mastiņš
Kocēnu sporta skola
6 29:53 4:47 (3rd)
4:47 (9th)
9:58 (3rd)
5:11 (22nd=)
15:09 (3rd)
5:11 (22nd=)
20:23 (3rd)
5:14 (27th=)
25:13 (3rd)
4:50 (11th)
29:53 (3rd)
4:40 (7th)
4th Ralfs Grabis
KSK Rubene
5 25:55 5:05 (4th)
5:05 (16th)
10:17 (5th)
5:12 (25th=)
15:32 (4th)
5:15 (29th)
20:41 (4th)
5:09 (21st)
25:55 (4th)
5:14 (27th=)
5th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
5 29:11 5:07 (6th=)
5:07 (18th=)
10:19 (6th)
5:12 (25th=)
16:15 (5th=)
5:56 (40th)
23:28 (6th)
7:13 (54th=)
29:11 (5th)
5:43 (33rd)
6th Krišs Jančuks
Kocēnu sporta skola
5 29:12 4:33 (2nd)
4:33 (4th=)
10:02 (4th)
5:29 (31st)
16:15 (5th=)
6:13 (42nd)
23:30 (7th)
7:15 (56th)
29:12 (6th)
5:42 (32nd)
7th Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
4 21:47 5:07 (6th=)
5:07 (18th=)
10:51 (7th)
5:44 (34th)
16:36 (7th)
5:45 (35th)
21:47 (5th)
5:11 (22nd=)
8th Ričards Brauns
Kocēnu sporta skola
4 25:06 5:07 (6th=)
5:07 (18th=)
10:56 (8th)
5:49 (38th)
17:29 (8th)
6:33 (44th=)
25:06 (8th)
7:37 (57th)
9th Dāvis Megnis
Kocēnu pamatskola
4 25:13 5:46 (10th)
5:46 (36th)
12:52 (12th)
7:06 (52nd)
18:40 (9th)
5:48 (37th)
25:13 (9th)
6:33 (44th=)
10th Rūdolfs Krūze
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:10 6:00 (12th)
6:00 (41st)
12:18 (10th)
6:18 (43rd)
18:57 (10th)
6:39 (47th)
26:10 (10th)
7:13 (54th=)
11th Artūrs Bratčikovs
Kocēnu sporta skola
4 26:18 5:53 (11th)
5:53 (39th)
12:26 (11th)
6:33 (44th=)
19:23 (12th)
6:57 (50th)
26:18 (11th)
6:55 (49th)
12th Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
4 26:19 5:25 (9th)
5:25 (30th)
12:09 (9th)
6:44 (48th)
19:11 (11th)
7:02 (51st)
26:19 (12th)
7:08 (53rd)

V13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 4 Dāvis Zariņš Vaidava 6 26:18
2nd 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola 6 26:22
3rd 94 Ralfs Vazdiķis Vaidava 6 29:35
4th 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola 5 24:01
5th 35 MĀRCIS ŠMITS Kocēni 5 26:43
6th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola 5 26:48
7th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola 5 27:09
8th 57 Rainers Rudzītis Rubene 5 27:18
9th 167 Kristaps Jursons Valmieras Bērnu sporta skola 5 27:20
10th 11 Adrians Kīns Kocēni 5 27:47
11th 126 Martins Denovs Rubene 5 28:24
12th 11111 Gatis Grantiņš Rubenes pamatskola 4 23:47
13th 1003 Mikuss Ruņģis Mežrozītes 4 24:15
14th 181 Adrians Frēlihs Kocēni 4 26:13
15th 22 Markus Mīlenbergs Rubene 4 27:43
16th 160 Gustavs Ločmelis Valmieras Bērnu sporta skola 3 14:30
17th 98 Oskars Pēčs Vaidava 3 23:43

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Dāvis Zariņš
Vaidava
6 26:18 3:59 (2nd)
3:59 (2nd)
8:16 (2nd)
4:17 (4th)
12:36 (2nd)
4:20 (6th)
17:03 (2nd)
4:27 (9th)
21:34 (1st)
4:31 (11th)
26:18 (1st)
4:44 (15th=)
2nd Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
6 26:22 3:43 (1st)
3:43 (1st)
7:53 (1st)
4:10 (3rd)
12:21 (1st)
4:28 (10th)
16:57 (1st)
4:36 (12th)
21:41 (2nd)
4:44 (15th=)
26:22 (2nd)
4:41 (13th)
3rd Ralfs Vazdiķis
Vaidava
6 29:35 4:25 (5th)
4:25 (8th)
9:31 (5th)
5:06 (27th)
14:41 (5th)
5:10 (30th=)
19:50 (4th)
5:09 (28th=)
24:51 (4th)
5:01 (26th)
29:35 (3rd)
4:44 (15th=)
4th Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
5 24:01 4:18 (3rd)
4:18 (5th)
9:12 (3rd)
4:54 (23rd)
14:03 (3rd)
4:51 (22nd)
18:51 (3rd)
4:48 (18th=)
24:01 (3rd)
5:10 (30th=)
5th MĀRCIS ŠMITS
Kocēni
5 26:43 4:55 (10th)
4:55 (24th=)
10:07 (8th)
5:12 (34th=)
15:30 (6th=)
5:23 (43rd)
21:06 (6th)
5:36 (55th=)
26:43 (5th)
5:37 (57th)
6th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
5 26:48 4:49 (8th)
4:49 (20th)
10:13 (9th)
5:24 (44th=)
15:34 (9th)
5:21 (40th=)
21:02 (5th)
5:28 (47th)
26:48 (6th)
5:46 (60th=)
7th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
5 27:09 4:48 (7th)
4:48 (18th=)
10:17 (10th)
5:29 (48th=)
15:53 (10th)
5:36 (55th=)
21:57 (11th)
6:04 (67th)
27:09 (7th)
5:12 (34th=)
8th Rainers Rudzītis
Rubene
5 27:18 4:50 (9th)
4:50 (21st)
10:01 (7th)
5:11 (32nd=)
15:30 (6th=)
5:29 (48th=)
21:16 (7th)
5:46 (60th=)
27:18 (8th)
6:02 (66th)
9th Kristaps Jursons
Valmieras Bērnu sporta skola
5 27:20 5:09 (11th)
5:09 (28th=)
10:34 (11th)
5:25 (46th)
16:16 (12th)
5:42 (59th)
21:46 (9th)
5:30 (51st)
27:20 (9th)
5:34 (52nd=)
10th Adrians Kīns
Kocēni
5 27:47 4:43 (6th)
4:43 (14th)
9:55 (6th)
5:12 (34th=)
15:33 (8th)
5:38 (58th)
21:49 (10th)
6:16 (69th)
27:47 (10th)
5:58 (64th)
11th Martins Denovs
Rubene
5 28:24 5:19 (13th)
5:19 (39th)
10:43 (13th)
5:24 (44th=)
16:04 (11th)
5:21 (40th=)
21:38 (8th)
5:34 (52nd=)
28:24 (11th)
6:46 (73rd)
12th Gatis Grantiņš
Rubenes pamatskola
4 23:47 5:35 (16th)
5:35 (54th)
11:28 (16th)
5:53 (63rd)
17:29 (13th)
6:01 (65th)
23:47 (12th)
6:18 (70th)
13th Mikuss Ruņģis
Mežrozītes
4 24:15 5:22 (14th)
5:22 (42nd)
11:13 (14th)
5:51 (62nd)
17:35 (14th)
6:22 (71st)
24:15 (13th)
6:40 (72nd)
14th Adrians Frēlihs
Kocēni
4 26:13 5:13 (12th)
5:13 (37th=)
11:24 (15th)
6:11 (68th)
18:22 (15th)
6:58 (74th)
26:13 (14th)
7:51 (76th)
15th Markus Mīlenbergs
Rubene
4 27:43 5:29 (15th)
5:29 (48th=)
10:40 (12th)
5:11 (32nd=)
19:34 (16th)
8:54 (80th)
27:43 (15th)
8:09 (78th)
16th Gustavs Ločmelis
Valmieras Bērnu sporta skola
3 14:30 4:22 (4th)
4:22 (7th)
9:17 (4th)
4:55 (24th=)
14:30 (4th)
5:13 (37th=)
17th Oskars Pēčs
Vaidava
3 23:43 7:23 (17th)
7:23 (75th)
15:20 (17th)
7:57 (77th)
23:43 (17th)
8:23 (79th)

V16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums 6 27:36
2nd 173 Atis Saulīts Vaidava 6 29:21
3rd 1005 Miķels Kristofs Riba Kocēnu sporta skola 5 28:45

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
6 27:36 4:16 (1st)
4:16 (1st)
8:46 (1st)
4:30 (3rd)
13:20 (1st)
4:34 (4th)
17:58 (1st)
4:38 (6th)
22:35 (1st)
4:37 (5th)
27:36 (1st)
5:01 (10th)
2nd Atis Saulīts
Vaidava
6 29:21 4:20 (2nd)
4:20 (2nd)
9:01 (2nd)
4:41 (8th)
14:05 (2nd)
5:04 (11th)
19:14 (2nd)
5:09 (12th)
24:24 (2nd)
5:10 (13th)
29:21 (2nd)
4:57 (9th)
3rd Miķels Kristofs Riba
Kocēnu sporta skola
5 28:45 4:39 (3rd)
4:39 (7th)
10:08 (3rd)
5:29 (14th)
16:12 (3rd)
6:04 (15th)
22:17 (3rd)
6:05 (16th)
28:45 (3rd)
6:28 (17th)

V20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 125 Jānis Gailis Kocēnu novads 14 58:44
2nd 185 Edgars Kokorevičs B&Co 14 59:01
3rd 99 Roberts Siliņš Vaidava 13 59:16
4th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera 13 59:59
5th 80 Kaspars Skrastiņš Bērzaine 12 57:12
6th 156 Artūrs Bērziņš Kocēnu novads 12 59:03
7th 174 Reinis Zeibarts AK12 12 59:32
8th 182 Dainis Gelbergs Individuāli 12 59:53
9th 65 Jānis Nolbergs AK12 11 55:39
10th 157 Edgars Antēns Ak12 11 59:05
11th 42 Edgars Bole Sevi 10 55:12
12th 103 Mārtiņš Apinis Dako Ziemeļvidzeme 10 55:34
13th 49 Roberts Izais Valmieras tehnikums 10 56:19
14th 122 Jānis Kaibe KNPP 9 58:54
15th 145 Jānis Balgalvis Valmiera 8 45:27
16th 1006 Juris Zilberts Kocēnu sporta skola 6 32:31
17th 1012 Anrijs Vazdiķis OldCrabs 5 34:39

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1st Jānis Gailis
Kocēnu novads
14 58:44 3:41 (1st)
3:41 (1st)
7:39 (1st)
3:58 (4th)
11:43 (1st)
4:04 (5th)
15:51 (1st)
4:08 (8th)
20:10 (1st)
4:19 (27th)
24:23 (1st)
4:13 (14th=)
28:40 (1st)
4:17 (21st=)
33:01 (1st)
4:21 (29th=)
37:21 (1st)
4:20 (28th)
41:37 (1st)
4:16 (19th=)
45:55 (1st)
4:18 (24th=)
50:12 (1st)
4:17 (21st=)
54:37 (1st)
4:25 (33rd)
58:44 (1st)
4:07 (6th=)
2nd Edgars Kokorevičs
B&Co
14 59:01 3:55 (2nd)
3:55 (2nd)
8:13 (2nd)
4:18 (24th=)
12:22 (2nd)
4:09 (9th)
16:29 (2nd)
4:07 (6th=)
20:42 (2nd)
4:13 (14th=)
24:52 (2nd)
4:10 (10th=)
29:04 (2nd)
4:12 (12th=)
33:20 (2nd)
4:16 (19th=)
37:37 (2nd)
4:17 (21st=)
41:49 (2nd)
4:12 (12th=)
46:04 (2nd)
4:15 (17th=)
50:22 (2nd)
4:18 (24th=)
54:48 (2nd)
4:26 (34th=)
59:01 (2nd)
4:13 (14th=)
3rd Roberts Siliņš
Vaidava
13 59:16 4:10 (4th)
4:10 (10th=)
8:40 (4th)
4:30 (41st)
13:09 (4th)
4:29 (37th=)
17:38 (4th)
4:29 (37th=)
22:11 (4th)
4:33 (44th=)
26:43 (4th)
4:32 (42nd=)
31:31 (4th)
4:48 (67th=)
36:14 (4th)
4:43 (57th=)
40:58 (4th)
4:44 (60th=)
45:41 (3rd)
4:43 (57th=)
50:19 (3rd)
4:38 (51st)
54:48 (3rd)
4:29 (37th=)
59:16 (3rd)
4:28 (36th)
4th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
13 59:59 3:57 (3rd)
3:57 (3rd)
8:18 (3rd)
4:21 (29th=)
12:41 (3rd)
4:23 (32nd)
17:10 (3rd)
4:29 (37th=)
21:45 (3rd)
4:35 (48th=)
26:31 (3rd)
4:46 (63rd=)
31:15 (3rd)
4:44 (60th=)
35:57 (3rd)
4:42 (55th=)
40:51 (3rd)
4:54 (79th=)
45:47 (4th)
4:56 (83rd=)
50:36 (4th)
4:49 (69th=)
55:26 (4th)
4:50 (72nd=)
59:59 (4th)
4:33 (44th=)
5th Kaspars Skrastiņš
Bērzaine
12 57:12 4:15 (5th)
4:15 (17th=)
8:47 (5th)
4:32 (42nd=)
13:28 (5th)
4:41 (54th)
18:01 (5th)
4:33 (44th=)
22:41 (5th)
4:40 (52nd=)
27:31 (5th)
4:50 (72nd=)
32:14 (5th)
4:43 (57th=)
37:05 (5th)
4:51 (75th)
42:02 (5th)
4:57 (85th=)
47:05 (5th)
5:03 (94th=)
52:05 (5th)
5:00 (91st=)
57:12 (5th)
5:07 (108th=)
6th Artūrs Bērziņš
Kocēnu novads
12 59:03 4:26 (7th)
4:26 (34th=)
9:08 (6th=)
4:42 (55th=)
13:57 (6th)
4:49 (69th=)
18:50 (6th)
4:53 (76th=)
23:57 (6th)
5:07 (108th=)
29:02 (6th)
5:05 (101st=)
34:02 (6th)
5:00 (91st=)
39:08 (6th)
5:06 (104th=)
44:19 (6th)
5:11 (117th=)
49:31 (7th)
5:12 (119th=)
54:29 (7th)
4:58 (89th=)
59:03 (6th)
4:34 (47th)
7th Reinis Zeibarts
AK12
12 59:32 4:22 (6th)
4:22 (31st)
9:08 (6th=)
4:46 (63rd=)
14:05 (8th)
4:57 (85th=)
19:13 (8th)
5:08 (112th=)
24:16 (8th)
5:03 (94th=)
29:23 (7th)
5:07 (108th=)
34:27 (7th)
5:04 (98th=)
39:34 (7th)
5:07 (108th=)
44:27 (7th)
4:53 (76th=)
49:21 (6th)
4:54 (79th=)
54:26 (6th)
5:05 (101st=)
59:32 (7th)
5:06 (104th=)
8th Dainis Gelbergs
Individuāli
12 59:53 4:36 (8th)
4:36 (50th)
9:16 (8th)
4:40 (52nd=)
14:04 (7th)
4:48 (67th=)
18:59 (7th)
4:55 (82nd)
24:07 (7th)
5:08 (112th=)
29:25 (8th)
5:18 (131st=)
34:31 (8th)
5:06 (104th=)
39:44 (8th)
5:13 (124th)
44:59 (8th)
5:15 (126th)
50:08 (8th)
5:09 (114th=)
55:18 (8th)
5:10 (116th)
59:53 (8th)
4:35 (48th=)
9th Jānis Nolbergs
AK12
11 55:39 4:45 (9th)
4:45 (62nd)
9:41 (10th)
4:56 (83rd=)
14:45 (9th)
5:04 (98th=)
19:42 (9th)
4:57 (85th=)
24:53 (9th)
5:11 (117th=)
29:59 (9th)
5:06 (104th=)
35:02 (9th)
5:03 (94th=)
40:18 (9th)
5:16 (127th=)
45:30 (9th)
5:12 (119th=)
50:34 (9th)
5:04 (98th=)
55:39 (9th)
5:05 (101st=)
10th Edgars Antēns
Ak12
11 59:05 4:47 (10th=)
4:47 (65th=)
9:44 (11th)
4:57 (85th=)
15:01 (12th)
5:17 (129th=)
20:33 (10th=)
5:32 (146th=)
25:54 (10th)
5:21 (134th=)
31:33 (10th)
5:39 (155th=)
37:11 (10th)
5:38 (153rd=)
42:53 (10th)
5:42 (157th)
48:27 (10th)
5:34 (149th)
53:51 (10th)
5:24 (139th=)
59:05 (10th)
5:14 (125th)
11th Edgars Bole
Sevi
10 55:12 4:54 (14th)
4:54 (79th=)
10:11 (14th)
5:17 (129th=)
15:35 (14th)
5:24 (139th=)
20:58 (14th)
5:23 (137th=)
26:16 (11th)
5:18 (131st=)
31:43 (11th)
5:27 (142nd)
37:13 (11th)
5:30 (145th)
43:06 (11th)
5:53 (166th)
49:10 (11th)
6:04 (173rd)
55:12 (11th)
6:02 (172nd)
12th Mārtiņš Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
10 55:34 4:49 (12th)
4:49 (69th=)
9:39 (9th)
4:50 (72nd=)
15:00 (10th=)
5:21 (134th=)
20:33 (10th=)
5:33 (148th)
26:18 (12th)
5:45 (159th=)
31:56 (12th)
5:38 (153rd=)
37:52 (12th)
5:56 (168th)
44:00 (12th)
6:08 (175th=)
49:57 (12th)
5:57 (169th)
55:34 (12th)
5:37 (150th=)
13th Roberts Izais
Valmieras tehnikums
10 56:19 5:09 (17th)
5:09 (114th=)
10:29 (17th)
5:20 (133rd)
16:06 (16th)
5:37 (150th=)
22:00 (15th)
5:54 (167th)
27:45 (15th)
5:45 (159th=)
33:17 (15th)
5:32 (146th=)
39:03 (14th)
5:46 (161st)
44:52 (13th)
5:49 (163rd)
50:29 (13th)
5:37 (150th=)
56:19 (13th)
5:50 (164th)
14th Jānis Kaibe
KNPP
9 58:54 5:03 (16th)
5:03 (94th=)
10:24 (16th)
5:21 (134th=)
15:40 (15th)
5:16 (127th=)
22:22 (16th)
6:42 (178th)
27:50 (16th)
5:28 (143rd)
35:10 (16th)
7:20 (180th)
41:02 (15th)
5:52 (165th)
47:10 (15th)
6:08 (175th=)
58:54 (14th)
11:44 (181st)
15th Jānis Balgalvis
Valmiera
8 45:27 4:53 (13th)
4:53 (76th=)
10:05 (13th)
5:12 (119th=)
15:17 (13th)
5:12 (119th=)
20:46 (13th)
5:29 (144th)
26:44 (13th=)
5:58 (170th)
32:27 (13th)
5:43 (158th)
38:28 (13th)
6:01 (171st)
45:27 (14th)
6:59 (179th)
16th Juris Zilberts
Kocēnu sporta skola
6 32:31 4:47 (10th=)
4:47 (65th=)
9:48 (12th)
5:01 (93rd)
15:00 (10th=)
5:12 (119th=)
20:39 (12th)
5:39 (155th=)
26:44 (13th=)
6:05 (174th)
32:31 (14th)
5:47 (162nd)
17th Anrijs Vazdiķis
OldCrabs
5 34:39 4:58 (15th)
4:58 (89th=)
10:21 (15th)
5:23 (137th=)
23:02 (17th)
12:41 (182nd)
28:28 (17th)
5:26 (141st)
34:39 (17th)
6:11 (177th)

V40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 133 ANDIS GAILIS VALMIERAS VELO VIENĪBA 14 59:08
2nd 132 Ritvars Klapars VSK Burkānciems&Co 13 57:56
3rd 147 DAGNIS ŠMITS Kocēni 11 56:23
4th 66 Riba Juris Kocēnu sporta skola 8 55:49
5th 87 Aivis Gailītis Sauļi 5 28:50
6th 40 Imants Mastiņš OldCrabs 4 26:31

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1st ANDIS GAILIS
VALMIERAS VELO VIENĪBA
14 59:08 3:47 (1st)
3:47 (1st)
7:44 (1st)
3:57 (3rd)
11:39 (1st)
3:55 (2nd)
15:45 (1st)
4:06 (5th)
20:14 (1st)
4:29 (20th)
24:28 (1st)
4:14 (7th)
28:43 (1st)
4:15 (8th)
33:11 (1st)
4:28 (18th=)
37:36 (1st)
4:25 (14th=)
42:00 (1st)
4:24 (13th)
46:21 (1st)
4:21 (12th)
50:40 (1st)
4:19 (11th)
54:57 (1st)
4:17 (9th)
59:08 (1st)
4:11 (6th)
2nd Ritvars Klapars
VSK Burkānciems&Co
13 57:56 4:04 (2nd)
4:04 (4th)
8:22 (2nd)
4:18 (10th)
12:48 (2nd)
4:26 (16th)
17:13 (2nd)
4:25 (14th=)
21:40 (2nd)
4:27 (17th)
26:10 (2nd)
4:30 (21st=)
30:42 (2nd)
4:32 (23rd)
35:17 (2nd)
4:35 (26th=)
39:52 (2nd)
4:35 (26th=)
44:22 (2nd)
4:30 (21st=)
48:50 (2nd)
4:28 (18th=)
53:23 (2nd)
4:33 (24th=)
57:56 (2nd)
4:33 (24th=)
3rd DAGNIS ŠMITS
Kocēni
11 56:23 4:47 (3rd)
4:47 (28th)
9:50 (3rd)
5:03 (31st=)
14:51 (3rd)
5:01 (29th)
19:56 (3rd)
5:05 (33rd)
24:59 (3rd)
5:03 (31st=)
30:11 (3rd)
5:12 (35th)
35:19 (3rd)
5:08 (34th)
40:34 (3rd)
5:15 (36th)
45:59 (3rd)
5:25 (38th)
51:21 (3rd)
5:22 (37th)
56:23 (3rd)
5:02 (30th)
4th Riba Juris
Kocēnu sporta skola
8 55:49 6:22 (6th)
6:22 (46th)
13:15 (5th)
6:53 (49th=)
20:04 (5th)
6:49 (48th)
27:42 (6th)
7:38 (55th)
35:04 (5th)
7:22 (54th)
42:01 (4th)
6:57 (51st)
49:06 (4th)
7:05 (52nd=)
55:49 (4th)
6:43 (47th)
5th Aivis Gailītis
Sauļi
5 28:50 5:28 (4th)
5:28 (39th)
11:11 (4th)
5:43 (41st)
16:46 (4th)
5:35 (40th)
22:44 (4th)
5:58 (42nd)
28:50 (4th)
6:06 (43rd)
6th Imants Mastiņš
OldCrabs
4 26:31 6:16 (5th)
6:16 (44th)
13:21 (6th)
7:05 (52nd=)
20:14 (6th)
6:53 (49th=)
26:31 (5th)
6:17 (45th)

V55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 166 Valdis Tilts Vaidava 13 58:44
2nd 163 Jānis Dainis Kocēnu sporta skola 10 58:42
3rd 90 Raitis Lērme Kocēni 8 55:14

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1st Valdis Tilts
Vaidava
13 58:44 4:06 (1st)
4:06 (1st)
8:25 (1st)
4:19 (2nd)
12:48 (1st)
4:23 (3rd)
17:16 (1st)
4:28 (4th=)
21:44 (1st)
4:28 (4th=)
26:15 (1st)
4:31 (6th)
30:48 (1st)
4:33 (9th)
35:20 (1st)
4:32 (7th=)
39:52 (1st)
4:32 (7th=)
44:26 (1st)
4:34 (10th)
49:13 (1st)
4:47 (12th=)
53:57 (1st)
4:44 (11th)
58:44 (1st)
4:47 (12th=)
2nd Jānis Dainis
Kocēnu sporta skola
10 58:42 5:09 (2nd)
5:09 (14th)
10:48 (2nd)
5:39 (15th=)
16:27 (2nd)
5:39 (15th=)
22:24 (2nd)
5:57 (20th)
28:19 (2nd)
5:55 (18th)
34:15 (2nd)
5:56 (19th)
40:21 (2nd)
6:06 (21st)
46:31 (2nd)
6:10 (22nd)
52:56 (2nd)
6:25 (23rd)
58:42 (2nd)
5:46 (17th)
3rd Raitis Lērme
Kocēni
8 55:14 6:58 (3rd)
6:58 (29th)
13:38 (3rd)
6:40 (24th)
20:34 (3rd)
6:56 (27th=)
27:22 (3rd)
6:48 (25th)
34:13 (3rd)
6:51 (26th)
41:16 (3rd)
7:03 (31st)
48:12 (3rd)
6:56 (27th=)
55:14 (3rd)
7:02 (30th)

V7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 39 Martins Mīlenbergs Rubene 4 22:39
2nd 13 Mareks Ķerpe Valmiera 4 24:17
3rd 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola 4 26:27
4th 161 Gustavs Mastiņš Kocēnu sporta skola 4 26:30
5th 1011 Regnārs Krusts individuāli 4 28:32
6th 27 Mārtiņš Alksnis J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa 4 29:07
7th 21 Rolands Ķerpe Valmiera 2 17:06
8th 32 Krišs Zariņš Rubene 2 20:29
9th 1020 Jēkabs Zilgalvis Kocēni 1 16:50

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Martins Mīlenbergs
Rubene
4 22:39 5:07 (1st)
5:07 (1st)
10:37 (1st)
5:30 (3rd)
16:41 (1st)
6:04 (9th)
22:39 (1st)
5:58 (7th)
2nd Mareks Ķerpe
Valmiera
4 24:17 5:12 (2nd)
5:12 (2nd)
11:12 (2nd)
6:00 (8th)
17:33 (2nd)
6:21 (12th)
24:17 (2nd)
6:44 (14th)
3rd Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
4 26:27 5:49 (4th)
5:49 (5th)
12:17 (3rd)
6:28 (13th)
19:18 (3rd)
7:01 (18th)
26:27 (3rd)
7:09 (20th)
4th Gustavs Mastiņš
Kocēnu sporta skola
4 26:30 6:17 (6th)
6:17 (11th)
13:21 (6th)
7:04 (19th)
20:14 (4th)
6:53 (15th)
26:30 (4th)
6:16 (10th)
5th Regnārs Krusts
individuāli
4 28:32 5:38 (3rd)
5:38 (4th)
12:33 (4th)
6:55 (16th=)
20:51 (5th)
8:18 (25th)
28:32 (5th)
7:41 (22nd)
6th Mārtiņš Alksnis
J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa
4 29:07 5:57 (5th)
5:57 (6th)
12:52 (5th)
6:55 (16th=)
21:02 (6th)
8:10 (24th)
29:07 (6th)
8:05 (23rd)
7th Rolands Ķerpe
Valmiera
2 17:06 7:14 (7th)
7:14 (21st)
17:06 (7th)
9:52 (27th)
8th Krišs Zariņš
Rubene
2 20:29 10:38 (8th)
10:38 (28th)
20:29 (8th)
9:51 (26th)
9th Jēkabs Zilgalvis
Kocēni
1 16:50 16:50 (9th)
16:50 (29th)
Course Results

30 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola S13 6 25:52
2nd 4 Dāvis Zariņš Vaidava V13 6 26:18
3rd 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 26:22
4th 97 Dāvis Bergs Kocēnu sporta skola V10 6 26:38
5th 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums V16 6 27:36
6th 173 Atis Saulīts Vaidava V16 6 29:21
7th 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni S10 6 29:24
8th 5 Jānis Atlācis Kocēnu pamatskola V10 6 29:27
9th 94 Ralfs Vazdiķis Vaidava V13 6 29:35
10th 50 Laimiņš Mastiņš Kocēnu sporta skola V10 6 29:53
11th 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 24:01
12th 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 25:14
13th 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 25:42
14th 7 Ralfs Grabis KSK Rubene V10 5 25:55
15th 154 Madara Ilze Grebūna ZVOC S13 5 26:39
16th 35 MĀRCIS ŠMITS Kocēni V13 5 26:43
17th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola V13 5 26:48
18th 3 Samanta Zeibarte Valmiera S10 5 27:05
19th= 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola S10 5 27:09
19th= 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola V13 5 27:09
21st 57 Rainers Rudzītis Rubene V13 5 27:18
22nd 167 Kristaps Jursons Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 27:20
23rd 86 Annija Bērziņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 27:40
24th 75 Sandija Rumba Dauguļi S13 5 27:43
25th 11 Adrians Kīns Kocēni V13 5 27:47
26th 12 Ksenija Avotiņa Vaidava S13 5 27:57
27th 126 Martins Denovs Rubene V13 5 28:24
28th 1005 Miķels Kristofs Riba Kocēnu sporta skola V16 5 28:45
29th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola V10 5 29:11
30th 159 Krišs Jančuks Kocēnu sporta skola V10 5 29:12
31st 184 Asnāte Pēlmane Rubene S13 5 29:42
32nd 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola S10 5 29:55
33rd 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas V10 4 21:47
34th 39 Martins Mīlenbergs Rubene V7 4 22:39
35th 11111 Gatis Grantiņš Rubenes pamatskola V13 4 23:47
36th 56 Amanda Brode Rubene S13 4 24:03
37th 1003 Mikuss Ruņģis Mežrozītes V13 4 24:15
38th 13 Mareks Ķerpe Valmiera V7 4 24:17
39th 114 Sanija Bureņa Rubene S16 4 24:53
40th 96 Ričards Brauns Kocēnu sporta skola V10 4 25:06
41st 183 Dāvis Megnis Kocēnu pamatskola V10 4 25:13
42nd 143 Nikola Čermeņeva Rubene S13 4 25:22
43rd 117 Madara Cauce Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 25:41
44th 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene S16 4 25:50
45th 55 Viktorija Saulīte Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 26:03
46th 33 Ieva Jete Jansone Kocēnu sporta skola S10 4 26:09
47th 26 Rūdolfs Krūze Valmieras Bērnu sporta skola V10 4 26:10
48th 181 Adrians Frēlihs Kocēni V13 4 26:13
49th 162 Artūrs Bratčikovs Kocēnu sporta skola V10 4 26:18
50th 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola V10 4 26:19
51st 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola V7 4 26:27
52nd 161 Gustavs Mastiņš Kocēnu sporta skola V7 4 26:30
53rd 54 Emīlija Leitlande Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 26:43
54th 15 Rasa Melbārde Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 27:16
55th 23 Annija Kalče Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 27:17
56th 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads S10 4 27:30
57th 22 Markus Mīlenbergs Rubene V13 4 27:43
58th 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 27:55
59th 1011 Regnārs Krusts individuāli V7 4 28:32
60th 45 Emīlija Vektere Rubene S10 4 28:35
61st 27 Mārtiņš Alksnis J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa V7 4 29:07
62nd 53 Elīza Jursone Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 29:16
63rd 36 Katrīna Gailīte Sauļi S10 4 29:17
64th 160 Gustavs Ločmelis Valmieras Bērnu sporta skola V13 3 14:30
65th 999 Madara Vimba Woblas S10 3 21:11
66th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola S10 3 21:59
67th 10010 Alise Teivāne Rubenes pamatskola S10 3 22:54
68th 98 Oskars Pēčs Vaidava V13 3 23:43
69th 34 Agnese Kīna Kocēni S10 3 24:19
70th 14 Amanda Emilija Alksne J.Neikena Dikļu pamatskola S7 3 24:53
71st 1004 Ieva Kristīne Grebūna Kocēni S10 2 12:23
72nd 21 Rolands Ķerpe Valmiera V7 2 17:06
73rd 127 Ance Rumba Dauguļi S7 2 17:08
74th 100 Keitija Rumba Dauguļi S7 2 17:25
75th 32 Krišs Zariņš Rubene V7 2 20:29
76th 180 Beāte Rumba Dauguļi S7 1 8:16
77th 1020 Jēkabs Zilgalvis Kocēni V7 1 16:50

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
S13 6 25:52 4:11 (4th)
4:11 (5th)
8:24 (4th)
4:13 (6th)
12:40 (3rd)
4:16 (7th=)
16:58 (2nd)
4:18 (10th=)
21:31 (1st)
4:33 (26th=)
25:52 (1st)
4:21 (14th)
2nd Dāvis Zariņš
Vaidava
V13 6 26:18 3:59 (3rd)
3:59 (3rd)
8:16 (2nd)
4:17 (9th)
12:36 (2nd)
4:20 (12th=)
17:03 (3rd)
4:27 (19th=)
21:34 (2nd)
4:31 (25th)
26:18 (2nd)
4:44 (41st=)
3rd Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 26:22 3:43 (1st)
3:43 (1st)
7:53 (1st)
4:10 (4th)
12:21 (1st)
4:28 (21st)
16:57 (1st)
4:36 (30th=)
21:41 (3rd)
4:44 (41st=)
26:22 (3rd)
4:41 (37th=)
4th Dāvis Bergs
Kocēnu sporta skola
V10 6 26:38 3:56 (2nd)
3:56 (2nd)
8:19 (3rd)
4:23 (16th)
12:48 (4th)
4:29 (22nd=)
17:24 (4th)
4:36 (30th=)
22:05 (4th)
4:41 (37th=)
26:38 (4th)
4:33 (26th=)
5th Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
V16 6 27:36 4:16 (5th)
4:16 (7th=)
8:46 (5th)
4:30 (24th)
13:20 (5th)
4:34 (29th)
17:58 (5th)
4:38 (33rd)
22:35 (5th)
4:37 (32nd)
27:36 (5th)
5:01 (69th=)
6th Atis Saulīts
Vaidava
V16 6 29:21 4:20 (7th)
4:20 (12th=)
9:01 (6th)
4:41 (37th=)
14:05 (7th)
5:04 (72nd=)
19:14 (7th)
5:09 (85th=)
24:24 (7th)
5:10 (91st=)
29:21 (6th)
4:57 (65th=)
7th Amanda Linda Hohlova
Kocēni
S10 6 29:24 4:29 (12th)
4:29 (22nd=)
9:25 (9th=)
4:56 (63rd=)
14:38 (9th)
5:13 (106th=)
19:46 (9th)
5:08 (84th)
24:45 (9th)
4:59 (67th=)
29:24 (7th)
4:39 (34th=)
8th Jānis Atlācis
Kocēnu pamatskola
V10 6 29:27 5:06 (28th)
5:06 (76th=)
9:57 (14th)
4:51 (52nd=)
14:51 (12th)
4:54 (57th=)
19:42 (8th)
4:51 (52nd=)
24:39 (8th)
4:57 (65th=)
29:27 (8th)
4:48 (45th=)
9th Ralfs Vazdiķis
Vaidava
V13 6 29:35 4:25 (9th)
4:25 (17th)
9:31 (11th)
5:06 (76th=)
14:41 (10th)
5:10 (91st=)
19:50 (10th)
5:09 (85th=)
24:51 (10th)
5:01 (69th=)
29:35 (9th)
4:44 (41st=)
10th Laimiņš Mastiņš
Kocēnu sporta skola
V10 6 29:53 4:47 (16th)
4:47 (44th)
9:58 (15th)
5:11 (94th=)
15:09 (14th)
5:11 (94th=)
20:23 (12th)
5:14 (109th=)
25:13 (11th)
4:50 (50th=)
29:53 (10th)
4:40 (36th)
11th Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 24:01 4:18 (6th)
4:18 (10th=)
9:12 (7th)
4:54 (57th=)
14:03 (6th)
4:51 (52nd=)
18:51 (6th)
4:48 (45th=)
24:01 (6th)
5:10 (91st=)
12th Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 25:14 4:26 (10th)
4:26 (18th)
9:25 (9th=)
4:59 (67th=)
14:50 (11th)
5:25 (122nd=)
20:20 (11th)
5:30 (134th=)
25:14 (12th)
4:54 (57th=)
13th Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 25:42 4:27 (11th)
4:27 (19th=)
9:34 (12th)
5:07 (78th=)
14:55 (13th)
5:21 (114th=)
20:33 (13th)
5:38 (157th=)
25:42 (13th)
5:09 (85th=)
14th Ralfs Grabis
KSK Rubene
V10 5 25:55 5:05 (27th)
5:05 (74th=)
10:17 (23rd=)
5:12 (100th=)
15:32 (18th)
5:15 (112th)
20:41 (14th)
5:09 (85th=)
25:55 (14th)
5:14 (109th=)
15th Madara Ilze Grebūna
ZVOC
S13 5 26:39 5:04 (26th)
5:04 (72nd=)
10:09 (20th=)
5:05 (74th=)
15:20 (15th)
5:11 (94th=)
21:02 (15th=)
5:42 (162nd=)
26:39 (15th)
5:37 (153rd=)
16th MĀRCIS ŠMITS
Kocēni
V13 5 26:43 4:55 (23rd=)
4:55 (60th=)
10:07 (18th)
5:12 (100th=)
15:30 (16th=)
5:23 (119th)
21:06 (17th)
5:36 (150th=)
26:43 (16th)
5:37 (153rd=)
17th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
V13 5 26:48 4:49 (19th)
4:49 (49th)
10:13 (22nd)
5:24 (120th=)
15:34 (20th)
5:21 (114th=)
21:02 (15th=)
5:28 (126th=)
26:48 (17th)
5:46 (172nd=)
18th Samanta Zeibarte
Valmiera
S10 5 27:05 4:52 (22nd)
4:52 (56th)
10:27 (26th)
5:35 (147th=)
16:10 (24th)
5:43 (166th=)
21:56 (25th)
5:46 (172nd=)
27:05 (18th)
5:09 (85th=)
19th= Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 5 27:09 4:56 (25th)
4:56 (63rd=)
10:38 (31st)
5:42 (162nd=)
16:32 (31st)
5:54 (186th=)
22:06 (27th)
5:34 (141st=)
27:09 (19th=)
5:03 (71st)
19th= Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
V13 5 27:09 4:48 (17th=)
4:48 (45th=)
10:17 (23rd=)
5:29 (128th=)
15:53 (22nd)
5:36 (150th=)
21:57 (26th)
6:04 (203rd=)
27:09 (19th=)
5:12 (100th=)
21st Rainers Rudzītis
Rubene
V13 5 27:18 4:50 (20th)
4:50 (50th=)
10:01 (16th)
5:11 (94th=)
15:30 (16th=)
5:29 (128th=)
21:16 (18th)
5:46 (172nd=)
27:18 (21st)
6:02 (201st)
22nd Kristaps Jursons
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 27:20 5:09 (34th)
5:09 (85th=)
10:34 (28th)
5:25 (122nd=)
16:16 (29th)
5:42 (162nd=)
21:46 (20th)
5:30 (134th=)
27:20 (22nd)
5:34 (141st=)
23rd Annija Bērziņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 27:40 5:07 (29th=)
5:07 (78th=)
10:36 (29th)
5:29 (128th=)
16:15 (26th=)
5:39 (160th=)
22:09 (28th)
5:54 (186th=)
27:40 (23rd)
5:31 (137th=)
24th Sandija Rumba
Dauguļi
S13 5 27:43 4:48 (17th=)
4:48 (45th=)
10:09 (20th=)
5:21 (114th=)
15:48 (21st)
5:39 (160th=)
21:48 (22nd)
6:00 (196th=)
27:43 (24th)
5:55 (188th)
25th Adrians Kīns
Kocēni
V13 5 27:47 4:43 (15th)
4:43 (40th)
9:55 (13th)
5:12 (100th=)
15:33 (19th)
5:38 (157th=)
21:49 (23rd)
6:16 (214th=)
27:47 (25th)
5:58 (191st=)
26th Ksenija Avotiņa
Vaidava
S13 5 27:57 4:55 (23rd=)
4:55 (60th=)
10:46 (34th)
5:51 (181st=)
16:17 (30th)
5:31 (137th=)
21:54 (24th)
5:37 (153rd=)
27:57 (26th)
6:03 (202nd)
27th Martins Denovs
Rubene
V13 5 28:24 5:19 (38th)
5:19 (113th)
10:43 (33rd)
5:24 (120th=)
16:04 (23rd)
5:21 (114th=)
21:38 (19th)
5:34 (141st=)
28:24 (27th)
6:46 (250th=)
28th Miķels Kristofs Riba
Kocēnu sporta skola
V16 5 28:45 4:39 (14th)
4:39 (34th=)
10:08 (19th)
5:29 (128th=)
16:12 (25th)
6:04 (203rd=)
22:17 (29th)
6:05 (206th)
28:45 (28th)
6:28 (231st=)
29th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
V10 5 29:11 5:07 (29th=)
5:07 (78th=)
10:19 (25th)
5:12 (100th=)
16:15 (26th=)
5:56 (189th)
23:28 (32nd)
7:13 (284th=)
29:11 (29th)
5:43 (166th=)
30th Krišs Jančuks
Kocēnu sporta skola
V10 5 29:12 4:33 (13th)
4:33 (26th=)
10:02 (17th)
5:29 (128th=)
16:15 (26th=)
6:13 (211th)
23:30 (33rd)
7:15 (288th)
29:12 (30th)
5:42 (162nd=)
31st Asnāte Pēlmane
Rubene
S13 5 29:42 5:34 (44th=)
5:34 (141st=)
11:26 (42nd)
5:52 (183rd)
17:27 (35th)
6:01 (199th=)
23:25 (31st)
5:58 (191st=)
29:42 (31st)
6:17 (216th=)
32nd Keita Giptere
Rubenes pamatskola
S10 5 29:55 4:51 (21st)
4:51 (52nd=)
10:28 (27th)
5:37 (153rd=)
16:42 (34th)
6:14 (212th=)
23:33 (34th)
6:51 (255th)
29:55 (32nd)
6:22 (224th=)
33rd Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
V10 4 21:47 5:07 (29th=)
5:07 (78th=)
10:51 (35th)
5:44 (170th)
16:36 (32nd)
5:45 (171st)
21:47 (21st)
5:11 (94th=)
34th Martins Mīlenbergs
Rubene
V7 4 22:39 5:07 (29th=)
5:07 (78th=)
10:37 (30th)
5:30 (134th=)
16:41 (33rd)
6:04 (203rd=)
22:39 (30th)
5:58 (191st=)
35th Gatis Grantiņš
Rubenes pamatskola
V13 4 23:47 5:35 (46th=)
5:35 (147th=)
11:28 (43rd)
5:53 (184th=)
17:29 (36th=)
6:01 (199th=)
23:47 (35th)
6:18 (218th=)
36th Amanda Brode
Rubene
S13 4 24:03 5:25 (40th=)
5:25 (122nd=)
11:08 (37th)
5:43 (166th=)
17:38 (40th)
6:30 (234th)
24:03 (36th)
6:25 (229th)
37th Mikuss Ruņģis
Mežrozītes
V13 4 24:15 5:22 (39th)
5:22 (118th)
11:13 (39th)
5:51 (181st=)
17:35 (39th)
6:22 (224th=)
24:15 (37th)
6:40 (245th)
38th Mareks Ķerpe
Valmiera
V7 4 24:17 5:12 (35th)
5:12 (100th=)
11:12 (38th)
6:00 (196th=)
17:33 (38th)
6:21 (222nd=)
24:17 (38th)
6:44 (247th=)
39th Sanija Bureņa
Rubene
S16 4 24:53 5:35 (46th=)
5:35 (147th=)
11:56 (44th=)
6:21 (222nd=)
18:22 (41st=)
6:26 (230th)
24:53 (39th)
6:31 (235th)
40th Ričards Brauns
Kocēnu sporta skola
V10 4 25:06 5:07 (29th=)
5:07 (78th=)
10:56 (36th)
5:49 (177th=)
17:29 (36th=)
6:33 (236th=)
25:06 (40th)
7:37 (297th)
41st Dāvis Megnis
Kocēnu pamatskola
V10 4 25:13 5:46 (51st)
5:46 (172nd=)
12:52 (56th=)
7:06 (273rd)
18:40 (44th)
5:48 (176th)
25:13 (41st)
6:33 (236th=)
42nd Nikola Čermeņeva
Rubene
S13 4 25:22 5:36 (48th)
5:36 (150th=)
11:56 (44th=)
6:20 (221st)
19:04 (47th)
7:08 (275th=)
25:22 (42nd)
6:18 (218th=)
43rd Madara Cauce
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 25:41 5:14 (37th)
5:14 (109th=)
11:22 (40th)
6:08 (208th)
18:29 (43rd)
7:07 (274th)
25:41 (43rd)
7:12 (283rd)
44th Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
S16 4 25:50 5:34 (44th=)
5:34 (141st=)
12:02 (46th)
6:28 (231st=)
18:48 (45th)
6:46 (250th=)
25:50 (44th)
7:02 (269th=)
45th Viktorija Saulīte
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 26:03 6:23 (63rd=)
6:23 (226th=)
13:08 (58th)
6:45 (249th)
19:17 (50th)
6:09 (209th)
26:03 (45th)
6:46 (250th=)
46th Ieva Jete Jansone
Kocēnu sporta skola
S10 4 26:09 5:49 (52nd=)
5:49 (177th=)
12:23 (50th=)
6:34 (239th=)
19:15 (49th)
6:52 (256th=)
26:09 (46th)
6:54 (259th=)
47th Rūdolfs Krūze
Valmieras Bērnu sporta skola
V10 4 26:10 6:00 (59th)
6:00 (196th=)
12:18 (49th)
6:18 (218th=)
18:57 (46th)
6:39 (244th)
26:10 (47th)
7:13 (284th=)
48th Adrians Frēlihs
Kocēni
V13 4 26:13 5:13 (36th)
5:13 (106th=)
11:24 (41st)
6:11 (210th)
18:22 (41st=)
6:58 (267th)
26:13 (48th)
7:51 (303rd)
49th Artūrs Bratčikovs
Kocēnu sporta skola
V10 4 26:18 5:53 (55th)
5:53 (184th=)
12:26 (52nd)
6:33 (236th=)
19:23 (52nd)
6:57 (266th)
26:18 (49th)
6:55 (262nd=)
50th Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
V10 4 26:19 5:25 (40th=)
5:25 (122nd=)
12:09 (47th)
6:44 (247th=)
19:11 (48th)
7:02 (269th=)
26:19 (50th)
7:08 (275th=)
51st Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
V7 4 26:27 5:49 (52nd=)
5:49 (177th=)
12:17 (48th)
6:28 (231st=)
19:18 (51st)
7:01 (268th)
26:27 (51st)
7:09 (279th=)
52nd Gustavs Mastiņš
Kocēnu sporta skola
V7 4 26:30 6:17 (62nd)
6:17 (216th=)
13:21 (61st)
7:04 (272nd)
20:14 (57th)
6:53 (258th)
26:30 (52nd)
6:16 (214th=)
53rd Emīlija Leitlande
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 26:43 6:23 (63rd=)
6:23 (226th=)
13:09 (59th)
6:46 (250th=)
19:32 (53rd)
6:23 (226th=)
26:43 (53rd)
7:11 (282nd)
54th Rasa Melbārde
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 27:16 5:58 (57th=)
5:58 (191st=)
12:34 (54th)
6:36 (241st=)
19:43 (55th=)
7:09 (279th=)
27:16 (54th)
7:33 (293rd)
55th Annija Kalče
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 27:17 5:58 (57th=)
5:58 (191st=)
12:35 (55th)
6:37 (243rd)
19:43 (55th=)
7:08 (275th=)
27:17 (55th)
7:34 (294th=)
56th Sāra Šmagre
Kocēnu novads
S10 4 27:30 10:52 (76th)
10:52 (326th)
16:24 (71st)
5:32 (139th=)
21:58 (63rd)
5:34 (141st=)
27:30 (56th)
5:32 (139th=)
57th Markus Mīlenbergs
Rubene
V13 4 27:43 5:29 (43rd)
5:29 (128th=)
10:40 (32nd)
5:11 (94th=)
19:34 (54th)
8:54 (317th)
27:43 (57th)
8:09 (310th)
58th Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 27:55 6:07 (60th)
6:07 (207th)
13:15 (60th)
7:08 (275th=)
20:41 (58th)
7:26 (291st)
27:55 (58th)
7:14 (286th=)
59th Regnārs Krusts
individuāli
V7 4 28:32 5:38 (49th)
5:38 (157th=)
12:33 (53rd)
6:55 (262nd=)
20:51 (60th)
8:18 (313th)
28:32 (59th)
7:41 (298th)
60th Emīlija Vektere
Rubene
S10 4 28:35 5:49 (52nd=)
5:49 (177th=)
13:35 (62nd)
7:46 (301st)
20:45 (59th)
7:10 (281st)
28:35 (60th)
7:50 (302nd)
61st Mārtiņš Alksnis
J.Neikena Dikļu pamatskola Dikļu b/d Cielaviņa
V7 4 29:07 5:57 (56th)
5:57 (190th)
12:52 (56th=)
6:55 (262nd=)
21:02 (61st)
8:10 (311th)
29:07 (61st)
8:05 (308th)
62nd Elīza Jursone
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 29:16 6:43 (67th)
6:43 (246th)
14:50 (68th)
8:07 (309th)
22:24 (66th)
7:34 (294th=)
29:16 (62nd)
6:52 (256th=)
63rd Katrīna Gailīte
Sauļi
S10 4 29:17 6:54 (68th)
6:54 (259th=)
14:47 (67th)
7:53 (304th)
22:23 (65th)
7:36 (296th)
29:17 (63rd)
6:54 (259th=)
64th Gustavs Ločmelis
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 3 14:30 4:22 (8th)
4:22 (15th)
9:17 (8th)
4:55 (60th=)
14:30 (8th)
5:13 (106th=)
65th Madara Vimba
Woblas
S10 3 21:11 7:02 (69th)
7:02 (269th=)
13:51 (63rd)
6:49 (254th)
21:11 (62nd)
7:20 (289th)
66th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 3 21:59 6:36 (66th)
6:36 (241st=)
14:05 (64th)
7:29 (292nd)
21:59 (64th)
7:54 (305th)
67th Alise Teivāne
Rubenes pamatskola
S10 3 22:54 5:43 (50th)
5:43 (166th=)
14:35 (65th=)
8:52 (316th)
22:54 (67th)
8:19 (314th)
68th Oskars Pēčs
Vaidava
V13 3 23:43 7:23 (71st)
7:23 (290th)
15:20 (69th)
7:57 (306th)
23:43 (68th)
8:23 (315th)
69th Agnese Kīna
Kocēni
S10 3 24:19 6:34 (65th)
6:34 (239th=)
14:35 (65th=)
8:01 (307th)
24:19 (69th)
9:44 (322nd)
70th Amanda Emilija Alksne
J.Neikena Dikļu pamatskola
S7 3 24:53 6:14 (61st)
6:14 (212th=)
15:23 (70th)
9:09 (318th)
24:53 (70th)
9:30 (320th)
71st Ieva Kristīne Grebūna
Kocēni
S10 2 12:23 5:28 (42nd)
5:28 (126th=)
12:23 (50th=)
6:55 (262nd=)
72nd Rolands Ķerpe
Valmiera
V7 2 17:06 7:14 (70th)
7:14 (286th=)
17:06 (72nd)
9:52 (324th)
73rd Ance Rumba
Dauguļi
S7 2 17:08 7:44 (72nd=)
7:44 (299th=)
17:08 (73rd)
9:24 (319th)
74th Keitija Rumba
Dauguļi
S7 2 17:25 7:44 (72nd=)
7:44 (299th=)
17:25 (74th)
9:41 (321st)
75th Krišs Zariņš
Rubene
V7 2 20:29 10:38 (75th)
10:38 (325th)
20:29 (75th)
9:51 (323rd)
76th Beāte Rumba
Dauguļi
S7 1 8:16 8:16 (74th)
8:16 (312th)
77th Jēkabs Zilgalvis
Kocēni
V7 1 16:50 16:50 (77th)
16:50 (327th)

60 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 125 Jānis Gailis Kocēnu novads V20 14 58:44
2nd 185 Edgars Kokorevičs B&Co V20 14 59:01
3rd 133 ANDIS GAILIS VALMIERAS VELO VIENĪBA V40 14 59:08
4th 1009 Agate Caune Valmieras Bērnu sporta skola S20 13 57:24
5th 132 Ritvars Klapars VSK Burkānciems&Co V40 13 57:56
6th 166 Valdis Tilts Vaidava V55 13 58:44
7th 99 Roberts Siliņš Vaidava V20 13 59:16
8th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera V20 13 59:59
9th 80 Kaspars Skrastiņš Bērzaine V20 12 57:12
10th 156 Artūrs Bērziņš Kocēnu novads V20 12 59:03
11th 174 Reinis Zeibarts AK12 V20 12 59:32
12th 182 Dainis Gelbergs Individuāli V20 12 59:53
13th 65 Jānis Nolbergs AK12 V20 11 55:39
14th 147 DAGNIS ŠMITS Kocēni V40 11 56:23
15th 106 Paula Rozenvalde Valmieras Bērnu sporta skola S20 11 57:36
16th 169 Inese Kokorēviča Burkānciems S20 11 58:17
17th 157 Edgars Antēns Ak12 V20 11 59:05
18th 88 Karīna Lezdiņa Valmiera S20 11 59:27
19th 42 Edgars Bole Sevi V20 10 55:12
20th 103 Mārtiņš Apinis Dako Ziemeļvidzeme V20 10 55:34
21st 1200 Dina Alksne ZVOC S40 10 55:39
22nd 78 Kitija Līgate ZVOC S20 10 56:15
23rd 49 Roberts Izais Valmieras tehnikums V20 10 56:19
24th 43 Kristīne Bole Sevi S40 10 56:37
25th 179 Anete Geduševa-Bērziņa Kocēnu MTB S20 10 58:12
26th 163 Jānis Dainis Kocēnu sporta skola V55 10 58:42
27th 178 Dace Liepiņa Rubene S40 10 58:59
28th 67 Laura Lilientāle Rubenes pamatskola S20 9 52:59
29th 93 Agnese Allika Kocēni S20 9 57:24
30th= 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB S40 9 58:20
30th= 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala S20 9 58:20
32nd 122 Jānis Kaibe KNPP V20 9 58:54
33rd 145 Jānis Balgalvis Valmiera V20 8 45:27
34th 105 Dace Demme-Vimba Woblas S20 8 47:39
35th 90 Raitis Lērme Kocēni V55 8 55:14
36th 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB V (Nujotaji) 8 55:25
37th 124 Oksana Brāgule Kocēnu novada pašvaldības policija S20 8 55:44
38th 66 Riba Juris Kocēnu sporta skola V40 8 55:49
39th 170 Laila Ceika Valmiera S55 8 57:37
40th 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi S55 8 58:55
41st 60 Lelde Treimane Valmiera S20 7 45:26
42nd 63 Gunta Liepiņa Kocēni S (Nujotaji) 7 53:35
43rd 1000 Agnese Bērziņa Valmiera S40 7 53:42
44th 175 Gunita Cīrule Kocēni S (Nujotaji) 7 53:43
45th 139 Evija Soročina individuāli S (Nujotaji) 7 55:16
46th 92 Ina Mīlenberga Kocēni S (Nujotaji) 7 57:22
47th 95 Vita Zariņa Vaidava S (Nujotaji) 7 57:27
48th 1006 Juris Zilberts Kocēnu sporta skola V20 6 32:31
49th 144 Laila Skalīte Kocēni S (Nujotaji) 6 49:07
50th 89 Laine Kīna Kocēni S (Nujotaji) 6 49:54
51st 1001 Madara Eglīte Valmiera S20 6 55:39
52nd 141 Vija Rumba Dauguļi S (Nujotaji) 6 56:09
53rd 87 Aivis Gailītis Sauļi V40 5 28:50
54th 1012 Anrijs Vazdiķis OldCrabs V20 5 34:39
55th 177 Elīna Upīte Kocēni S20 5 36:19
56th 40 Imants Mastiņš OldCrabs V40 4 26:31

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1st Jānis Gailis
Kocēnu novads
V20 14 58:44 3:41 (1st)
3:41 (1st)
7:39 (1st)
3:58 (9th)
11:43 (2nd)
4:04 (10th=)
15:51 (2nd)
4:08 (17th)
20:10 (2nd)
4:19 (43rd=)
24:23 (1st)
4:13 (25th=)
28:40 (1st)
4:17 (35th=)
33:01 (1st)
4:21 (47th=)
37:21 (1st)
4:20 (46th)
41:37 (1st)
4:16 (33rd=)
45:55 (1st)
4:18 (39th=)
50:12 (1st)
4:17 (35th=)
54:37 (1st)
4:25 (55th=)
58:44 (1st)
4:07 (15th=)
2nd Edgars Kokorevičs
B&Co
V20 14 59:01 3:55 (4th)
3:55 (5th=)
8:13 (4th)
4:18 (39th=)
12:22 (4th)
4:09 (18th)
16:29 (4th)
4:07 (15th=)
20:42 (4th)
4:13 (25th=)
24:52 (4th)
4:10 (19th=)
29:04 (4th)
4:12 (23rd=)
33:20 (3rd)
4:16 (33rd=)
37:37 (3rd)
4:17 (35th=)
41:49 (2nd)
4:12 (23rd=)
46:04 (2nd)
4:15 (30th=)
50:22 (2nd)
4:18 (39th=)
54:48 (2nd)
4:26 (58th=)
59:01 (2nd)
4:13 (25th=)
3rd ANDIS GAILIS
VALMIERAS VELO VIENĪBA
V40 14 59:08 3:47 (3rd)
3:47 (3rd)
7:44 (3rd)
3:57 (7th=)
11:39 (1st)
3:55 (5th=)
15:45 (1st)
4:06 (13th=)
20:14 (3rd)
4:29 (68th=)
24:28 (2nd)
4:14 (29th)
28:43 (2nd)
4:15 (30th=)
33:11 (2nd)
4:28 (63rd=)
37:36 (2nd)
4:25 (55th=)
42:00 (3rd)
4:24 (54th)
46:21 (3rd)
4:21 (47th=)
50:40 (3rd)
4:19 (43rd=)
54:57 (3rd)
4:17 (35th=)
59:08 (3rd)
4:11 (21st=)
4th Agate Caune
Valmieras Bērnu sporta skola
S20 13 57:24 3:46 (2nd)
3:46 (2nd)
7:40 (2nd)
3:54 (4th)
11:44 (3rd)
4:04 (10th=)
15:55 (3rd)
4:11 (21st=)
20:08 (1st)
4:13 (25th=)
24:30 (3rd)
4:22 (50th=)
28:57 (3rd)
4:27 (61st=)
33:29 (4th)
4:32 (77th=)
38:09 (4th)
4:40 (98th=)
42:47 (4th)
4:38 (96th=)
47:31 (4th)
4:44 (107th=)
52:28 (4th)
4:57 (142nd=)
57:24 (4th)
4:56 (139th=)
5th Ritvars Klapars
VSK Burkānciems&Co
V40 13 57:56 4:04 (6th)
4:04 (10th=)
8:22 (6th)
4:18 (39th=)
12:48 (6th=)
4:26 (58th=)
17:13 (6th)
4:25 (55th=)
21:40 (5th)
4:27 (61st=)
26:10 (5th)
4:30 (73rd=)
30:42 (5th)
4:32 (77th=)
35:17 (5th)
4:35 (91st=)
39:52 (5th=)
4:35 (91st=)
44:22 (5th)
4:30 (73rd=)
48:50 (5th)
4:28 (63rd=)
53:23 (5th)
4:33 (83rd=)
57:56 (5th)
4:33 (83rd=)
6th Valdis Tilts
Vaidava
V55 13 58:44 4:06 (7th)
4:06 (13th=)
8:25 (7th)
4:19 (43rd=)
12:48 (6th=)
4:23 (52nd=)
17:16 (7th)
4:28 (63rd=)
21:44 (6th)
4:28 (63rd=)
26:15 (6th)
4:31 (76th)
30:48 (6th)
4:33 (83rd=)
35:20 (6th)
4:32 (77th=)
39:52 (5th=)
4:32 (77th=)
44:26 (6th)
4:34 (89th=)
49:13 (6th)
4:47 (116th=)
53:57 (6th)
4:44 (107th=)
58:44 (6th)
4:47 (116th=)
7th Roberts Siliņš
Vaidava
V20 13 59:16 4:10 (8th)
4:10 (19th=)
8:40 (8th)
4:30 (73rd=)
13:09 (8th)
4:29 (68th=)
17:38 (8th)
4:29 (68th=)
22:11 (8th)
4:33 (83rd=)
26:43 (8th)
4:32 (77th=)
31:31 (8th)
4:48 (121st=)
36:14 (8th)
4:43 (104th=)
40:58 (8th)
4:44 (107th=)
45:41 (7th)
4:43 (104th=)
50:19 (7th)
4:38 (96th=)
54:48 (7th)
4:29 (68th=)
59:16 (7th)
4:28 (63rd=)
8th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
V20 13 59:59 3:57 (5th)
3:57 (7th=)
8:18 (5th)
4:21 (47th=)
12:41 (5th)
4:23 (52nd=)
17:10 (5th)
4:29 (68th=)
21:45 (7th)
4:35 (91st=)
26:31 (7th)
4:46 (113th=)
31:15 (7th)
4:44 (107th=)
35:57 (7th)
4:42 (102nd=)
40:51 (7th)
4:54 (135th=)
45:47 (8th)
4:56 (139th=)
50:36 (8th)
4:49 (124th=)
55:26 (8th)
4:50 (127th=)
59:59 (8th)
4:33 (83rd=)
9th Kaspars Skrastiņš
Bērzaine
V20 12 57:12 4:15 (9th)
4:15 (30th=)
8:47 (9th)
4:32 (77th=)
13:28 (9th)
4:41 (101st)
18:01 (9th)
4:33 (83rd=)
22:41 (9th)
4:40 (98th=)
27:31 (9th)
4:50 (127th=)
32:14 (9th)
4:43 (104th=)
37:05 (9th)
4:51 (130th=)
42:02 (9th)
4:57 (142nd=)
47:05 (9th)
5:03 (155th=)
52:05 (9th)
5:00 (149th=)
57:12 (9th)
5:07 (175th=)
10th Artūrs Bērziņš
Kocēnu novads
V20 12 59:03 4:26 (11th)
4:26 (58th=)
9:08 (10th=)
4:42 (102nd=)
13:57 (10th)
4:49 (124th=)
18:50 (10th)
4:53 (132nd=)
23:57 (10th)
5:07 (175th=)
29:02 (10th)
5:05 (165th=)
34:02 (10th)
5:00 (149th=)
39:08 (10th)
5:06 (171st=)
44:19 (10th)
5:11 (189th=)
49:31 (11th)
5:12 (191st=)
54:29 (11th)
4:58 (147th=)
59:03 (10th)
4:34 (89th=)
11th Reinis Zeibarts
AK12
V20 12 59:32 4:22 (10th)
4:22 (50th=)
9:08 (10th=)
4:46 (113th=)
14:05 (12th)
4:57 (142nd=)
19:13 (12th)
5:08 (179th=)
24:16 (12th)
5:03 (155th=)
29:23 (11th)
5:07 (175th=)
34:27 (11th)
5:04 (161st=)
39:34 (11th)
5:07 (175th=)
44:27 (11th)
4:53 (132nd=)
49:21 (10th)
4:54 (135th=)
54:26 (10th)
5:05 (165th=)
59:32 (11th)
5:06 (171st=)
12th Dainis Gelbergs
Individuāli
V20 12 59:53 4:36 (12th)
4:36 (95th)
9:16 (12th)
4:40 (98th=)
14:04 (11th)
4:48 (121st=)
18:59 (11th)
4:55 (138th)
24:07 (11th)
5:08 (179th=)
29:25 (12th)
5:18 (211th=)
34:31 (12th)
5:06 (171st=)
39:44 (12th)
5:13 (199th)
44:59 (12th)
5:15 (202nd=)
50:08 (12th)
5:09 (182nd=)
55:18 (12th)
5:10 (187th=)
59:53 (12th)
4:35 (91st=)
13th Jānis Nolbergs
AK12
V20 11 55:39 4:45 (13th=)
4:45 (111th=)
9:41 (14th)
4:56 (139th=)
14:45 (13th)
5:04 (161st=)
19:42 (13th)
4:57 (142nd=)
24:53 (13th)
5:11 (189th=)
29:59 (13th)
5:06 (171st=)
35:02 (13th)
5:03 (155th=)
40:18 (13th)
5:16 (205th=)
45:30 (13th)
5:12 (191st=)
50:34 (13th)
5:04 (161st=)
55:39 (13th)
5:05 (165th=)
14th DAGNIS ŠMITS
Kocēni
V40 11 56:23 4:47 (16th=)
4:47 (116th=)
9:50 (18th)
5:03 (155th=)
14:51 (14th)
5:01 (151st=)
19:56 (14th)
5:05 (165th=)
24:59 (14th)
5:03 (155th=)
30:11 (14th)
5:12 (191st=)
35:19 (14th)
5:08 (179th=)
40:34 (14th)
5:15 (202nd=)
45:59 (14th)
5:25 (236th=)
51:21 (14th)
5:22 (223rd=)
56:23 (14th)
5:02 (153rd=)
15th Paula Rozenvalde
Valmieras Bērnu sporta skola
S20 11 57:36 4:51 (21st)
4:51 (130th=)
9:53 (20th)
5:02 (153rd=)
14:58 (15th)
5:05 (165th=)
20:16 (15th)
5:18 (211th=)
25:38 (15th)
5:22 (223rd=)
30:56 (15th)
5:18 (211th=)
36:21 (15th)
5:25 (236th=)
41:44 (15th)
5:23 (226th=)
47:13 (15th)
5:29 (247th=)
52:27 (15th)
5:14 (200th=)
57:36 (15th)
5:09 (182nd=)
16th Inese Kokorēviča
Burkānciems
S20 11 58:17 4:48 (19th)
4:48 (121st=)
9:58 (21st)
5:10 (187th=)
15:13 (21st)
5:15 (202nd=)
20:31 (17th)
5:18 (211th=)
25:53 (17th)
5:22 (223rd=)
31:17 (17th)
5:24 (233rd=)
36:43 (16th)
5:26 (238th=)
42:13 (16th)
5:30 (250th=)
47:33 (16th)
5:20 (217th=)
52:51 (16th)
5:18 (211th=)
58:17 (16th)
5:26 (238th=)
17th Edgars Antēns
Ak12
V20 11 59:05 4:47 (16th=)
4:47 (116th=)
9:44 (15th)
4:57 (142nd=)
15:01 (18th)
5:17 (209th=)
20:33 (18th=)
5:32 (255th=)
25:54 (18th)
5:21 (220th=)
31:33 (18th)
5:39 (273rd=)
37:11 (18th)
5:38 (269th=)
42:53 (18th)
5:42 (279th=)
48:27 (18th)
5:34 (258th=)
53:51 (17th)
5:24 (233rd=)
59:05 (17th)
5:14 (200th=)
18th Karīna Lezdiņa
Valmiera
S20 11 59:27 4:46 (15th)
4:46 (113th=)
9:51 (19th)
5:05 (165th=)
15:03 (19th)
5:12 (191st=)
20:23 (16th)
5:20 (217th=)
25:46 (16th)
5:23 (226th=)
31:14 (16th)
5:28 (242nd=)
36:49 (17th)
5:35 (262nd=)
42:31 (17th)
5:42 (279th=)
48:15 (17th)
5:44 (288th=)
53:59 (18th)
5:44 (288th=)
59:27 (18th)
5:28 (242nd=)
19th Edgars Bole
Sevi
V20 10 55:12 4:54 (23rd)
4:54 (135th=)
10:11 (23rd)
5:17 (209th=)
15:35 (23rd)
5:24 (233rd=)
20:58 (23rd)
5:23 (226th=)
26:16 (19th)
5:18 (211th=)
31:43 (19th)
5:27 (241st)
37:13 (19th)
5:30 (250th=)
43:06 (19th)
5:53 (317th=)
49:10 (19th)
6:04 (345th=)
55:12 (19th)
6:02 (341st)
20th Mārtiņš Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
V20 10 55:34 4:49 (20th)
4:49 (124th=)
9:39 (13th)
4:50 (127th=)
15:00 (16th=)
5:21 (220th=)
20:33 (18th=)
5:33 (257th)
26:18 (20th)
5:45 (293rd=)
31:56 (20th)
5:38 (269th=)
37:52 (21st)
5:56 (325th=)
44:00 (21st)
6:08 (358th=)
49:57 (21st)
5:57 (327th=)
55:34 (20th)
5:37 (265th=)
21st Dina Alksne
ZVOC
S40 10 55:39 4:45 (13th=)
4:45 (111th=)
9:49 (17th)
5:04 (161st=)
15:12 (20th)
5:23 (226th=)
20:46 (21st=)
5:34 (258th=)
26:23 (21st)
5:37 (265th=)
32:05 (21st)
5:42 (279th=)
37:48 (20th)
5:43 (284th=)
43:41 (20th)
5:53 (317th=)
49:42 (20th)
6:01 (338th=)
55:39 (21st)
5:57 (327th=)
22nd Kitija Līgate
ZVOC
S20 10 56:15 5:23 (32nd=)
5:23 (226th=)
10:51 (30th=)
5:28 (242nd=)
16:20 (27th)
5:29 (247th=)
21:50 (24th)
5:30 (250th=)
27:24 (24th)
5:34 (258th=)
33:02 (24th)
5:38 (269th=)
38:47 (23rd)
5:45 (293rd=)
44:29 (22nd)
5:42 (279th=)
50:23 (22nd)
5:54 (321st=)
56:15 (22nd)
5:52 (313th=)
23rd Roberts Izais
Valmieras tehnikums
V20 10 56:19 5:09 (26th=)
5:09 (182nd=)
10:29 (26th)
5:20 (217th=)
16:06 (25th)
5:37 (265th=)
22:00 (25th)
5:54 (321st=)
27:45 (25th)
5:45 (293rd=)
33:17 (25th)
5:32 (255th=)
39:03 (24th)
5:46 (299th=)
44:52 (23rd)
5:49 (305th=)
50:29 (23rd)
5:37 (265th=)
56:19 (23rd)
5:50 (308th=)
24th Kristīne Bole
Sevi
S40 10 56:37 5:12 (29th)
5:12 (191st=)
10:43 (27th)
5:31 (253rd=)
16:17 (26th)
5:34 (258th=)
22:05 (26th)
5:48 (303rd=)
27:53 (27th)
5:48 (303rd=)
33:38 (26th)
5:45 (293rd=)
39:19 (25th)
5:41 (278th)
45:08 (24th)
5:49 (305th=)
50:53 (24th)
5:45 (293rd=)
56:37 (24th)
5:44 (288th=)
25th Anete Geduševa-Bērziņa
Kocēnu MTB
S20 10 58:12 5:16 (30th=)
5:16 (205th=)
10:47 (28th)
5:31 (253rd=)
16:25 (28th)
5:38 (269th=)
22:15 (27th)
5:50 (308th=)
28:05 (28th)
5:50 (308th=)
34:03 (27th)
5:58 (331st=)
40:06 (26th)
6:03 (342nd=)
46:03 (26th)
5:57 (327th=)
52:06 (25th)
6:03 (342nd=)
58:12 (25th)
6:06 (353rd=)
26th Jānis Dainis
Kocēnu sporta skola
V55 10 58:42 5:09 (26th=)
5:09 (182nd=)
10:48 (29th)
5:39 (273rd=)
16:27 (29th)
5:39 (273rd=)
22:24 (29th)
5:57 (327th=)
28:19 (29th)
5:55 (324th)
34:15 (28th)
5:56 (325th=)
40:21 (27th)
6:06 (353rd=)
46:31 (27th)
6:10 (362nd=)
52:56 (27th)
6:25 (375th=)
58:42 (26th)
5:46 (299th=)
27th Dace Liepiņa
Rubene
S40 10 58:59 5:09 (26th=)
5:09 (182nd=)
10:51 (30th=)
5:42 (279th=)
16:44 (30th)
5:53 (317th=)
22:35 (30th)
5:51 (311th=)
28:36 (30th)
6:01 (338th=)
34:44 (30th)
6:08 (358th=)
40:54 (29th)
6:10 (362nd=)
47:00 (29th)
6:06 (353rd=)
52:54 (26th)
5:54 (321st=)
58:59 (27th)
6:05 (348th=)
28th Laura Lilientāle
Rubenes pamatskola
S20 9 52:59 5:16 (30th=)
5:16 (205th=)
11:00 (32nd)
5:44 (288th=)
16:52 (32nd)
5:52 (313th=)
22:37 (31st)
5:45 (293rd=)
28:37 (31st)
6:00 (337th)
34:40 (29th)
6:03 (342nd=)
40:45 (28th)
6:05 (348th=)
46:43 (28th)
5:58 (331st=)
52:59 (28th)
6:16 (369th=)
29th Agnese Allika
Kocēni
S20 9 57:24 5:23 (32nd=)
5:23 (226th=)
11:52 (37th)
6:29 (383rd=)
18:17 (36th)
6:25 (375th=)
24:54 (36th)
6:37 (391st=)
31:22 (36th)
6:28 (380th=)
38:00 (33rd)
6:38 (393rd)
44:25 (32nd)
6:25 (375th=)
50:54 (32nd)
6:29 (383rd=)
57:24 (29th)
6:30 (387th=)
30th= Inga Vīksna
Kocēnu MTB
S40 9 58:20 6:29 (43rd=)
6:29 (383rd=)
12:54 (40th)
6:25 (375th=)
19:22 (38th)
6:28 (380th=)
25:47 (37th)
6:25 (375th=)
32:03 (37th)
6:16 (369th=)
38:37 (36th)
6:34 (389th)
45:14 (33rd)
6:37 (391st=)
51:50 (33rd)
6:36 (390th)
58:20 (30th=)
6:30 (387th=)
30th= Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
S20 9 58:20 5:39 (36th)
5:39 (273rd=)
11:44 (36th)
6:05 (348th=)
17:54 (35th)
6:10 (362nd=)
24:11 (35th)
6:17 (372nd=)
31:17 (35th)
7:06 (430th)
38:20 (34th)
7:03 (426th=)
45:29 (35th)
7:09 (431st)
52:09 (34th)
6:40 (394th=)
58:20 (30th=)
6:11 (365th=)
32nd Jānis Kaibe
KNPP
V20 9 58:54 5:03 (25th)
5:03 (155th=)
10:24 (25th)
5:21 (220th=)
15:40 (24th)
5:16 (205th=)
22:22 (28th)
6:42 (396th)
27:50 (26th)
5:28 (242nd=)
35:10 (31st)
7:20 (441st=)
41:02 (30th)
5:52 (313th=)
47:10 (30th)
6:08 (358th=)
58:54 (32nd)
11:44 (514th)
33rd Jānis Balgalvis
Valmiera
V20 8 45:27 4:53 (22nd)
4:53 (132nd=)
10:05 (22nd)
5:12 (191st=)
15:17 (22nd)
5:12 (191st=)
20:46 (21st=)
5:29 (247th=)
26:44 (22nd=)
5:58 (331st=)
32:27 (22nd)
5:43 (284th=)
38:28 (22nd)
6:01 (338th=)
45:27 (25th)
6:59 (421st=)
34th Dace Demme-Vimba
Woblas
S20 8 47:39 5:35 (35th)
5:35 (262nd=)
11:18 (34th)
5:43 (284th=)
17:22 (33rd=)
6:04 (345th=)
23:27 (34th)
6:05 (348th=)
29:26 (34th)
5:59 (335th=)
35:41 (32nd)
6:15 (368th)
41:48 (31st)
6:07 (357th)
47:39 (31st)
5:51 (311th=)
35th Raitis Lērme
Kocēni
V55 8 55:14 6:58 (47th)
6:58 (419th=)
13:38 (45th)
6:40 (394th=)
20:34 (42nd)
6:56 (412th=)
27:22 (40th)
6:48 (401st=)
34:13 (39th)
6:51 (407th=)
41:16 (38th)
7:03 (426th=)
48:12 (36th)
6:56 (412th=)
55:14 (35th)
7:02 (423rd=)
36th Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
V (Nujotaji) 8 55:25 7:11 (48th)
7:11 (432nd=)
14:13 (47th)
7:02 (423rd=)
21:10 (46th)
6:57 (416th=)
27:58 (42nd)
6:48 (401st=)
34:48 (41st)
6:50 (405th=)
41:42 (39th)
6:54 (411th)
48:38 (38th)
6:56 (412th=)
55:25 (36th)
6:47 (399th=)
37th Oksana Brāgule
Kocēnu novada pašvaldības policija
S20 8 55:44 5:49 (38th)
5:49 (305th=)
12:33 (38th)
6:44 (398th)
19:23 (39th)
6:50 (405th=)
26:14 (38th)
6:51 (407th=)
33:16 (38th)
7:02 (423rd=)
40:29 (37th)
7:13 (434th)
48:20 (37th)
7:51 (473rd)
55:44 (37th)
7:24 (445th=)
38th Riba Juris
Kocēnu sporta skola
V40 8 55:49 6:22 (41st)
6:22 (374th)
13:15 (42nd)
6:53 (409th=)
20:04 (40th)
6:49 (403rd=)
27:42 (41st)
7:38 (456th)
35:04 (42nd)
7:22 (443rd)
42:01 (40th)
6:57 (416th=)
49:06 (39th)
7:05 (428th=)
55:49 (38th)
6:43 (397th)
39th Laila Ceika
Valmiera
S55 8 57:37 6:14 (39th)
6:14 (367th)
13:10 (41st)
6:56 (412th=)
20:40 (44th)
7:30 (450th=)
28:22 (43rd)
7:42 (461st=)
35:45 (43rd)
7:23 (444th)
43:21 (41st)
7:36 (453rd=)
50:50 (40th)
7:29 (448th=)
57:37 (39th)
6:47 (399th=)
40th Gunta Jaunkampe
Dauguļi
S55 8 58:55 6:28 (42nd)
6:28 (380th=)
13:43 (46th)
7:15 (435th=)
21:00 (45th)
7:17 (438th)
28:27 (44th)
7:27 (447th)
36:03 (44th)
7:36 (453rd=)
43:43 (42nd)
7:40 (459th)
51:25 (41st)
7:42 (461st=)
58:55 (40th)
7:30 (450th=)
41st Lelde Treimane
Valmiera
S20 7 45:26 5:44 (37th)
5:44 (288th=)
11:36 (35th)
5:52 (313th=)
17:22 (33rd=)
5:46 (299th=)
23:15 (33rd)
5:53 (317th=)
29:14 (33rd)
5:59 (335th=)
38:27 (35th)
9:13 (508th)
45:26 (34th)
6:59 (421st=)
42nd Gunta Liepiņa
Kocēni
S (Nujotaji) 7 53:35 7:29 (52nd)
7:29 (448th=)
15:15 (52nd)
7:46 (469th)
22:56 (50th)
7:41 (460th)
30:41 (49th)
7:45 (466th=)
38:15 (48th)
7:34 (452nd)
45:51 (44th)
7:36 (453rd=)
53:35 (42nd)
7:44 (465th)
43rd Agnese Bērziņa
Valmiera
S40 7 53:42 6:57 (46th)
6:57 (416th=)
14:17 (48th)
7:20 (441st=)
21:35 (47th)
7:18 (439th=)
29:24 (47th)
7:49 (471st)
37:17 (46th)
7:53 (476th)
45:35 (43rd)
8:18 (494th)
53:42 (43rd)
8:07 (482nd)
44th Gunita Cīrule
Kocēni
S (Nujotaji) 7 53:43 7:16 (50th)
7:16 (437th)
14:55 (49th)
7:39 (457th=)
22:34 (48th)
7:39 (457th=)
30:19 (48th)
7:45 (466th=)
38:01 (47th)
7:42 (461st=)
45:53 (45th)
7:52 (474th=)
53:43 (44th)
7:50 (472nd)
45th Evija Soročina
individuāli
S (Nujotaji) 7 55:16 7:15 (49th)
7:15 (435th=)
14:57 (50th)
7:42 (461st=)
22:49 (49th)
7:52 (474th=)
30:47 (50th)
7:58 (477th)
38:51 (49th)
8:04 (479th=)
47:00 (46th)
8:09 (484th=)
55:16 (45th)
8:16 (492nd)
46th Ina Mīlenberga
Kocēni
S (Nujotaji) 7 57:22 7:24 (51st)
7:24 (445th=)
15:12 (51st)
7:48 (470th)
23:29 (52nd)
8:17 (493rd)
31:50 (51st)
8:21 (495th=)
40:14 (50th)
8:24 (501st)
48:43 (47th)
8:29 (504th)
57:22 (46th)
8:39 (505th)
47th Vita Zariņa
Vaidava
S (Nujotaji) 7 57:27 8:04 (55th)
8:04 (479th=)
16:15 (55th)
8:11 (488th=)
24:26 (55th)
8:11 (488th=)
32:36 (53rd=)
8:10 (486th=)
40:44 (51st=)
8:08 (483rd)
49:06 (48th)
8:22 (498th)
57:27 (47th)
8:21 (495th=)
48th Juris Zilberts
Kocēnu sporta skola
V20 6 32:31 4:47 (16th=)
4:47 (116th=)
9:48 (16th)
5:01 (151st=)
15:00 (16th=)
5:12 (191st=)
20:39 (20th)
5:39 (273rd=)
26:44 (22nd=)
6:05 (348th=)
32:31 (23rd)
5:47 (302nd)
49th Laila Skalīte
Kocēni
S (Nujotaji) 6 49:07 8:03 (54th)
8:03 (478th)
16:14 (54th)
8:11 (488th=)
24:25 (54th)
8:11 (488th=)
32:35 (52nd)
8:10 (486th=)
40:44 (51st=)
8:09 (484th=)
49:07 (49th)
8:23 (499th=)
50th Laine Kīna
Kocēni
S (Nujotaji) 6 49:54 7:45 (53rd)
7:45 (466th=)
15:50 (53rd)
8:05 (481st)
24:15 (53rd)
8:25 (502nd)
32:36 (53rd=)
8:21 (495th=)
41:02 (53rd)
8:26 (503rd)
49:54 (50th)
8:52 (507th)
51st Madara Eglīte
Valmiera
S20 6 55:39 6:49 (45th)
6:49 (403rd=)
12:53 (39th)
6:04 (345th=)
19:02 (37th)
6:09 (361st)

43:29 (54th)
43:29 (517th)
55:39 (51st)
12:10 (515th)
52nd Vija Rumba
Dauguļi
S (Nujotaji) 6 56:09 8:51 (56th)
8:51 (506th)
18:21 (56th)
9:30 (512th=)
27:49 (56th)
9:28 (511th)
37:19 (55th)
9:30 (512th=)
46:42 (55th)
9:23 (509th)
56:09 (52nd)
9:27 (510th)
53rd Aivis Gailītis
Sauļi
V40 5 28:50 5:28 (34th)
5:28 (242nd=)
11:11 (33rd)
5:43 (284th=)
16:46 (31st)
5:35 (262nd=)
22:44 (32nd)
5:58 (331st=)
28:50 (32nd)
6:06 (353rd=)
54th Anrijs Vazdiķis
OldCrabs
V20 5 34:39 4:58 (24th)
4:58 (147th=)
10:21 (24th)
5:23 (226th=)
23:02 (51st)
12:41 (516th)
28:28 (45th)
5:26 (238th=)
34:39 (40th)
6:11 (365th=)
55th Elīna Upīte
Kocēni
S20 5 36:19 6:29 (43rd=)
6:29 (383rd=)
13:27 (44th)
6:58 (419th=)
20:38 (43rd)
7:11 (432nd=)
29:01 (46th)
8:23 (499th=)
36:19 (45th)
7:18 (439th=)
56th Imants Mastiņš
OldCrabs
V40 4 26:31 6:16 (40th)
6:16 (369th=)
13:21 (43rd)
7:05 (428th=)
20:14 (41st)
6:53 (409th=)
26:31 (39th)
6:17 (372nd=)