Results for 4.karta - 24 okt. 2019

Sākums

Class Results

S (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 175 Gunita Cīrule Kocēni 8 58:52
2nd 63 Gunta Liepiņa Kocēni 7 52:35
3rd 92 Ina Mīlenberga Kocēni 7 54:00
4th 144 Laila Skalīte Kocēni 7 55:19
5th 95 Vita Zariņa Vaidava 7 57:05
6th 89 Laine Kīna Kocēni 7 57:41
7th 141 Vija Rumba Dauguļi 6 55:48
8th 139 Evija Soročina individuāli 3 22:34

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Gunita Cīrule
Kocēni
8 58:52 6:54 (1st)
6:54 (1st)
14:06 (1st)
7:12 (4th)
21:24 (1st)
7:18 (6th)
28:47 (1st)
7:23 (7th)
36:16 (1st)
7:29 (10th)
43:51 (1st)
7:35 (14th)
51:27 (1st)
7:36 (15th=)
58:52 (1st)
7:25 (8th)
2nd Gunta Liepiņa
Kocēni
7 52:35 7:06 (3rd)
7:06 (3rd)
14:32 (2nd)
7:26 (9th)
22:02 (2nd)
7:30 (11th)
29:34 (2nd)
7:32 (12th)
37:13 (2nd)
7:39 (18th)
44:54 (2nd)
7:41 (19th=)
52:35 (2nd)
7:41 (19th=)
3rd Ina Mīlenberga
Kocēni
7 54:00 6:58 (2nd)
6:58 (2nd)
14:35 (3rd)
7:37 (17th)
22:20 (3rd)
7:45 (22nd=)
30:12 (3rd)
7:52 (27th)
38:05 (3rd)
7:53 (28th)
45:54 (3rd)
7:49 (24th=)
54:00 (3rd)
8:06 (35th=)
4th Laila Skalīte
Kocēni
7 55:19 7:34 (5th)
7:34 (13th)
15:31 (5th)
7:57 (30th=)
23:28 (5th)
7:57 (30th=)
31:31 (4th)
8:03 (33rd=)
39:22 (4th)
7:51 (26th)
47:11 (4th)
7:49 (24th=)
55:19 (4th)
8:08 (37th)
5th Vita Zariņa
Vaidava
7 57:05 7:54 (7th)
7:54 (29th)
15:55 (7th)
8:01 (32nd)
23:58 (6th)
8:03 (33rd=)
32:07 (5th)
8:09 (38th)
40:23 (5th)
8:16 (39th=)
48:43 (5th)
8:20 (42nd)
57:05 (5th)
8:22 (43rd)
6th Laine Kīna
Kocēni
7 57:41 7:45 (6th)
7:45 (22nd=)
15:51 (6th)
8:06 (35th=)
24:07 (7th)
8:16 (39th=)
32:26 (6th)
8:19 (41st)
40:52 (6th)
8:26 (45th=)
49:15 (6th)
8:23 (44th)
57:41 (6th)
8:26 (45th=)
7th Vija Rumba
Dauguļi
6 55:48 8:46 (8th)
8:46 (47th)
17:57 (8th)
9:11 (48th)
27:21 (8th)
9:24 (49th)
36:49 (7th)
9:28 (50th=)
46:17 (7th)
9:28 (50th=)
55:48 (7th)
9:31 (52nd)
8th Evija Soročina
individuāli
3 22:34 7:15 (4th)
7:15 (5th)
14:51 (4th)
7:36 (15th=)
22:34 (4th)
7:43 (21st)

S10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni 6 28:35
2nd 3 Samanta Zeibarte Valmiera 5 26:47
3rd 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola 5 26:57
4th 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads 5 28:08
5th 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola 5 29:25
6th 25 Alise Bole Valmieras Bērnu sporta skola 4 24:16
7th 23 Annija Kalče Valmieras Bērnu sporta skola 4 26:06
8th 1040 Stella Terēze Tanberga Valmieras sākumskola 4 26:08
9th 36 Katrīna Gailīte Sauļi 4 27:56
10th 999 Madara Vimba Woblas 3 22:47
11th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola 3 23:04

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Amanda Linda Hohlova
Kocēni
6 28:35 4:13 (1st)
4:13 (1st)
9:08 (1st)
4:55 (7th)
14:11 (1st)
5:03 (10th)
19:10 (1st)
4:59 (8th)
24:00 (1st)
4:50 (4th=)
28:35 (1st)
4:35 (2nd)
2nd Samanta Zeibarte
Valmiera
5 26:47 4:45 (2nd)
4:45 (3rd)
10:17 (2nd)
5:32 (15th=)
15:56 (2nd)
5:39 (19th=)
21:47 (2nd)
5:51 (24th)
26:47 (2nd)
5:00 (9th)
3rd Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
5 26:57 4:50 (3rd)
4:50 (4th=)
10:27 (3rd)
5:37 (17th)
16:08 (4th)
5:41 (21st=)
21:50 (3rd)
5:42 (23rd)
26:57 (3rd)
5:07 (12th)
4th Sāra Šmagre
Kocēnu novads
5 28:08 4:52 (4th)
4:52 (6th)
10:33 (4th)
5:41 (21st=)
16:04 (3rd)
5:31 (13th=)
22:36 (4th)
6:32 (35th=)
28:08 (4th)
5:32 (15th=)
5th Keita Giptere
Rubenes pamatskola
5 29:25 5:05 (5th)
5:05 (11th)
11:27 (5th)
6:22 (32nd)
17:26 (5th)
5:59 (26th)
22:57 (5th)
5:31 (13th=)
29:25 (5th)
6:28 (33rd)
6th Alise Bole
Valmieras Bērnu sporta skola
4 24:16 6:07 (9th)
6:07 (28th=)
12:14 (8th)
6:07 (28th=)
18:09 (6th)
5:55 (25th)
24:16 (6th)
6:07 (28th=)
7th Annija Kalče
Valmieras Bērnu sporta skola
4 26:06 5:39 (7th)
5:39 (19th=)
12:10 (6th=)
6:31 (34th)
19:21 (7th=)
7:11 (41st=)
26:06 (7th)
6:45 (37th)
8th Stella Terēze Tanberga
Valmieras sākumskola
4 26:08 5:38 (6th)
5:38 (18th)
12:10 (6th=)
6:32 (35th=)
19:21 (7th=)
7:11 (41st=)
26:08 (8th)
6:47 (38th)
9th Katrīna Gailīte
Sauļi
4 27:56 6:01 (8th)
6:01 (27th)
13:13 (9th)
7:12 (43rd)
20:36 (9th)
7:23 (45th)
27:56 (9th)
7:20 (44th)
10th Madara Vimba
Woblas
3 22:47 7:06 (11th)
7:06 (39th)
15:11 (11th)
8:05 (47th)
22:47 (10th)
7:36 (46th)
11th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
3 23:04 6:19 (10th)
6:19 (31st)
13:29 (10th)
7:10 (40th)
23:04 (11th)
9:35 (48th)

S13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola 7 29:30
2nd 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola 6 29:30
3rd 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola 5 23:55
4th 75 Sandija Rumba Dauguļi 5 25:52
5th 12 Ksenija Avotiņa Vaidava 5 26:30
6th 86 Annija Bērziņa Valmieras Bērnu sporta skola 5 27:35
7th 184 Asnāte Pēlmane Rubene 5 28:22
8th 56 Amanda Brode Rubene 5 29:15
9th 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola 4 24:56
10th 81 Aivita Cipruse Valmieras Bērnu sporta skola 4 25:51
11th 1050 Sofija Kristīne Puķīte Valmiera 4 28:15
12th 6 Beatrise Stepanoviča Valmieras Bērnu sporta skola 3 25:33

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
7 29:30 3:51 (1st)
3:51 (1st)
7:55 (1st)
4:04 (2nd)
12:12 (1st)
4:17 (3rd=)
16:29 (1st)
4:17 (3rd=)
20:54 (1st)
4:25 (8th)
25:12 (1st)
4:18 (5th=)
29:30 (1st)
4:18 (5th=)
2nd Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
6 29:30 4:18 (2nd)
4:18 (5th=)
9:16 (2nd)
4:58 (17th)
14:23 (3rd)
5:07 (24th)
19:20 (2nd)
4:57 (16th)
24:26 (3rd)
5:06 (22nd=)
29:30 (2nd)
5:04 (21st)
3rd Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
5 23:55 4:27 (3rd)
4:27 (9th)
9:20 (3rd)
4:53 (14th)
14:20 (2nd)
5:00 (18th)
19:22 (3rd)
5:02 (19th=)
23:55 (2nd)
4:33 (10th)
4th Sandija Rumba
Dauguļi
5 25:52 4:44 (6th)
4:44 (13th)
10:02 (4th)
5:18 (27th=)
15:18 (4th)
5:16 (26th)
20:50 (4th)
5:32 (32nd)
25:52 (4th)
5:02 (19th=)
5th Ksenija Avotiņa
Vaidava
5 26:30 4:42 (5th)
4:42 (12th)
10:19 (5th)
5:37 (33rd=)
15:34 (5th)
5:15 (25th)
20:53 (5th)
5:19 (29th)
26:30 (5th)
5:37 (33rd=)
6th Annija Bērziņa
Valmieras Bērnu sporta skola
5 27:35 4:54 (7th)
4:54 (15th)
10:25 (6th)
5:31 (31st)
16:20 (6th)
5:55 (40th)
22:10 (6th)
5:50 (38th=)
27:35 (6th)
5:25 (30th)
7th Asnāte Pēlmane
Rubene
5 28:22 4:41 (4th)
4:41 (11th)
10:27 (7th)
5:46 (37th)
16:23 (7th)
5:56 (41st)
22:32 (7th)
6:09 (45th)
28:22 (7th)
5:50 (38th=)
8th Amanda Brode
Rubene
5 29:15 5:18 (9th)
5:18 (27th=)
11:15 (8th)
5:57 (42nd)
17:25 (8th)
6:10 (46th)
23:37 (8th)
6:12 (47th)
29:15 (8th)
5:38 (35th)
9th Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
4 24:56 5:45 (10th)
5:45 (36th)
11:49 (9th)
6:04 (43rd=)
18:21 (9th)
6:32 (49th)
24:56 (9th)
6:35 (50th)
10th Aivita Cipruse
Valmieras Bērnu sporta skola
4 25:51 5:06 (8th)
5:06 (22nd=)
11:52 (10th)
6:46 (51st)
19:25 (10th)
7:33 (56th)
25:51 (10th)
6:26 (48th)
11th Sofija Kristīne Puķīte
Valmiera
4 28:15 6:04 (11th)
6:04 (43rd=)
13:22 (11th)
7:18 (53rd)
20:48 (11th)
7:26 (54th)
28:15 (11th)
7:27 (55th)
12th Beatrise Stepanoviča
Valmieras Bērnu sporta skola
3 25:33 6:50 (12th)
6:50 (52nd)
15:18 (12th)
8:28 (57th)
25:33 (12th)
10:15 (58th)

S16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene 4 26:33

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
4 26:33 5:22 (1st)
5:22 (1st)
12:08 (1st)
6:46 (2nd)
19:01 (1st)
6:53 (3rd)
26:33 (1st)
7:32 (4th)

S20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 88 Karīna Lezdiņa Valmiera 11 57:10
2nd 169 Inese Kokorēviča Burkānciems 11 57:18
3rd 78 Kitija Līgate ZVOC 11 58:42
4th 179 Anete Geduševa-Bērziņa Kocēnu MTB 10 55:25
5th 93 Agnese Allika Kocēni 10 57:45
6th 60 Lelde Treimane Valmiera 10 59:19
7th 105 Dace Demme-Vimba Woblas 9 52:03
8th 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala 9 56:58
9th 124 Oksana Brāgule Kocēnu novada pašvaldības policija 8 55:08

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1st Karīna Lezdiņa
Valmiera
11 57:10 4:30 (1st)
4:30 (1st)
9:25 (1st)
4:55 (3rd)
14:27 (1st)
5:02 (4th=)
19:32 (1st)
5:05 (6th)
24:50 (1st)
5:18 (19th)
30:06 (1st)
5:16 (17th)
35:30 (1st)
5:24 (27th=)
40:53 (1st)
5:23 (24th=)
46:19 (1st)
5:26 (31st=)
51:46 (1st)
5:27 (34th)
57:10 (1st)
5:24 (27th=)
2nd Inese Kokorēviča
Burkānciems
11 57:18 4:37 (2nd)
4:37 (2nd)
9:44 (2nd)
5:07 (8th=)
14:50 (2nd)
5:06 (7th)
20:05 (2nd)
5:15 (14th=)
25:20 (2nd)
5:15 (14th=)
30:30 (2nd)
5:10 (11th)
35:51 (2nd)
5:21 (21st=)
41:22 (2nd)
5:31 (38th=)
46:45 (2nd)
5:23 (24th=)
52:11 (2nd)
5:26 (31st=)
57:18 (2nd)
5:07 (8th=)
3rd Kitija Līgate
ZVOC
11 58:42 5:02 (3rd)
5:02 (4th=)
10:14 (3rd)
5:12 (13th)
15:25 (3rd)
5:11 (12th)
20:47 (3rd)
5:22 (23rd)
26:08 (3rd)
5:21 (21st=)
31:32 (3rd)
5:24 (27th=)
37:01 (3rd)
5:29 (36th)
42:31 (3rd)
5:30 (37th)
48:02 (3rd)
5:31 (38th=)
53:17 (3rd)
5:15 (14th=)
58:42 (3rd)
5:25 (30th)
4th Anete Geduševa-Bērziņa
Kocēnu MTB
10 55:25 5:08 (4th)
5:08 (10th)
10:27 (4th)
5:19 (20th)
15:50 (4th)
5:23 (24th=)
21:16 (4th)
5:26 (31st=)
26:48 (4th)
5:32 (40th=)
32:25 (4th)
5:37 (45th)
38:09 (4th)
5:44 (51st)
43:57 (4th)
5:48 (54th)
49:40 (4th)
5:43 (50th)
55:25 (4th)
5:45 (52nd)
5th Agnese Allika
Kocēni
10 57:45 5:17 (5th)
5:17 (18th)
10:53 (5th)
5:36 (44th)
16:43 (5th)
5:50 (58th)
22:40 (5th)
5:57 (65th=)
28:38 (5th)
5:58 (67th=)
34:42 (6th)
6:04 (73rd)
40:35 (6th)
5:53 (61st=)
46:13 (5th)
5:38 (46th)
52:06 (6th)
5:53 (61st=)
57:45 (5th)
5:39 (47th=)
6th Lelde Treimane
Valmiera
10 59:19 5:32 (7th)
5:32 (40th=)
11:21 (6th)
5:49 (55th=)
17:13 (7th)
5:52 (60th)
23:06 (7th)
5:53 (61st=)
29:11 (7th)
6:05 (74th)
35:09 (7th)
5:58 (67th=)
41:07 (7th)
5:58 (67th=)
47:26 (7th)
6:19 (77th)
53:28 (7th)
6:02 (71st)
59:19 (6th)
5:51 (59th)
7th Dace Demme-Vimba
Woblas
9 52:03 5:28 (6th)
5:28 (35th)
11:26 (7th)
5:58 (67th=)
17:05 (6th)
5:39 (47th=)
22:54 (6th)
5:49 (55th=)
28:41 (6th)
5:47 (53rd)
34:38 (5th)
5:57 (65th=)
40:27 (5th)
5:49 (55th=)
46:22 (6th)
5:55 (64th)
52:03 (5th)
5:41 (49th)
8th Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
9 56:58 5:35 (8th=)
5:35 (42nd=)
11:47 (9th)
6:12 (76th)
18:09 (8th)
6:22 (78th)
24:41 (8th)
6:32 (80th=)
31:16 (8th)
6:35 (83rd)
37:50 (8th)
6:34 (82nd)
44:22 (8th)
6:32 (80th=)
50:47 (8th)
6:25 (79th)
56:58 (8th)
6:11 (75th)
9th Oksana Brāgule
Kocēnu novada pašvaldības policija
8 55:08 5:35 (8th=)
5:35 (42nd=)
11:38 (8th)
6:03 (72nd)
18:40 (9th)
7:02 (84th)
25:51 (9th)
7:11 (87th)
33:00 (9th)
7:09 (86th)
40:29 (9th)
7:29 (88th)
48:04 (9th)
7:35 (89th)
55:08 (9th)
7:04 (85th)

S40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 123 Nora Baranovska Burkānciems 11 57:32
2nd 43 Kristīne Bole Sevi 10 53:06
3rd 1200 Dina Alksne ZVOC 10 54:51
4th 178 Dace Liepiņa Rubene 10 57:54
5th 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB 9 57:24

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1st Nora Baranovska
Burkānciems
11 57:32 5:02 (4th)
5:02 (4th)
10:12 (2nd)
5:10 (6th=)
15:24 (2nd)
5:12 (9th)
20:34 (2nd)
5:10 (6th=)
25:45 (2nd)
5:11 (8th)
31:04 (1st)
5:19 (15th=)
36:24 (1st)
5:20 (17th)
41:41 (1st)
5:17 (13th)
46:56 (1st)
5:15 (11th=)
52:19 (1st)
5:23 (20th)
57:32 (1st)
5:13 (10th)
2nd Kristīne Bole
Sevi
10 53:06 4:44 (1st)
4:44 (1st)
9:50 (1st)
5:06 (5th)
15:05 (1st)
5:15 (11th=)
20:26 (1st)
5:21 (18th=)
25:44 (1st)
5:18 (14th)
31:08 (2nd)
5:24 (21st=)
36:38 (2nd)
5:30 (27th=)
42:10 (2nd)
5:32 (32nd)
47:41 (2nd)
5:31 (31st)
53:06 (2nd)
5:25 (23rd=)
3rd Dina Alksne
ZVOC
10 54:51 4:57 (2nd)
4:57 (2nd)
10:16 (3rd)
5:19 (15th=)
16:46 (4th)
6:30 (47th)
22:11 (4th)
5:25 (23rd=)
27:37 (3rd)
5:26 (25th)
33:06 (3rd)
5:29 (26th)
38:30 (3rd)
5:24 (21st=)
44:00 (3rd)
5:30 (27th=)
49:30 (3rd)
5:30 (27th=)
54:51 (3rd)
5:21 (18th=)
4th Dace Liepiņa
Rubene
10 57:54 5:01 (3rd)
5:01 (3rd)
10:31 (4th)
5:30 (27th=)
16:17 (3rd)
5:46 (33rd)
22:08 (3rd)
5:51 (34th)
28:03 (4th)
5:55 (36th)
34:01 (4th)
5:58 (38th)
39:54 (4th)
5:53 (35th)
45:50 (4th)
5:56 (37th)
51:52 (4th)
6:02 (39th=)
57:54 (4th)
6:02 (39th=)
5th Inga Vīksna
Kocēnu MTB
9 57:24 6:09 (5th)
6:09 (41st)
12:27 (5th)
6:18 (43rd=)
18:45 (5th)
6:18 (43rd=)
25:06 (5th)
6:21 (46th)
31:20 (5th)
6:14 (42nd)
37:40 (5th)
6:20 (45th)
44:12 (5th)
6:32 (48th)
50:50 (5th)
6:38 (50th)
57:24 (5th)
6:34 (49th)

S55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 170 Laila Ceika Valmiera 8 53:58
2nd 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi 8 58:32
3rd 47 Inese Čarbarde Dauguļi 5 37:14

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Laila Ceika
Valmiera
8 53:58 6:20 (1st)
6:20 (2nd)
12:39 (1st)
6:19 (1st)
19:09 (1st)
6:30 (3rd)
26:07 (1st)
6:58 (7th=)
33:04 (1st)
6:57 (6th)
40:02 (1st)
6:58 (7th=)
47:00 (1st)
6:58 (7th=)
53:58 (1st)
6:58 (7th=)
2nd Gunta Jaunkampe
Dauguļi
8 58:32 6:36 (2nd)
6:36 (4th)
13:52 (2nd)
7:16 (11th)
21:13 (2nd)
7:21 (13th)
28:45 (2nd)
7:32 (15th=)
36:02 (2nd)
7:17 (12th)
43:34 (2nd)
7:32 (15th=)
50:59 (2nd)
7:25 (14th)
58:32 (2nd)
7:33 (17th)
3rd Inese Čarbarde
Dauguļi
5 37:14 6:49 (3rd)
6:49 (5th)
14:23 (3rd)
7:34 (18th)
22:02 (3rd)
7:39 (21st)
29:37 (3rd)
7:35 (19th)
37:14 (3rd)
7:37 (20th)

S7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 127 Ance Rumba Dauguļi 3 24:25
2nd 100 Keitija Rumba Dauguļi 2 17:04
3rd 180 Beāte Rumba Dauguļi 1 8:58

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3
1st Ance Rumba
Dauguļi
3 24:25 7:09 (1st)
7:09 (1st)
16:22 (1st)
9:13 (5th)
24:25 (1st)
8:03 (3rd)
2nd Keitija Rumba
Dauguļi
2 17:04 7:47 (2nd)
7:47 (2nd)
17:04 (2nd)
9:17 (6th)
3rd Beāte Rumba
Dauguļi
1 8:58 8:58 (3rd)
8:58 (4th)

V (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB 8 55:15

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8
1st Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
8 55:15 6:59 (1st)
6:59 (7th)
14:02 (1st)
7:03 (8th)
21:00 (1st)
6:58 (5th=)
27:51 (1st)
6:51 (4th)
34:49 (1st)
6:58 (5th=)
41:37 (1st)
6:48 (1st=)
48:27 (1st)
6:50 (3rd)
55:15 (1st)
6:48 (1st=)

V10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 97 Dāvis Bergs Kocēnu sporta skola 6 27:16
2nd 50 Laimiņš Mastiņš Kocēnu sporta skola 6 29:07
3rd 7 Ralfs Grabis KSK Rubene 5 27:58
4th 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas 5 29:12
5th 162 Artūrs Bratčikovs Kocēnu sporta skola 4 24:46
6th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola 4 25:25
7th 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola 4 26:46
8th 146 Kristpas Frēlihs Kocēni 4 27:35
9th 183 Dāvis Megnis Kocēnu pamatskola 2 13:29

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Dāvis Bergs
Kocēnu sporta skola
6 27:16 4:12 (1st)
4:12 (1st)
8:40 (1st)
4:28 (2nd)
13:15 (1st)
4:35 (4th)
17:52 (1st)
4:37 (5th)
22:35 (1st)
4:43 (7th=)
27:16 (1st)
4:41 (6th)
2nd Laimiņš Mastiņš
Kocēnu sporta skola
6 29:07 4:30 (2nd)
4:30 (3rd)
9:19 (2nd)
4:49 (10th)
14:02 (2nd)
4:43 (7th=)
19:07 (2nd)
5:05 (12th)
24:24 (2nd)
5:17 (17th)
29:07 (2nd)
4:43 (7th=)
3rd Ralfs Grabis
KSK Rubene
5 27:58 5:08 (4th)
5:08 (13th)
10:24 (3rd)
5:16 (16th)
16:27 (3rd)
6:03 (23rd)
22:49 (3rd)
6:22 (28th)
27:58 (3rd)
5:09 (14th)
4th Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
5 29:12 4:57 (3rd)
4:57 (11th)
10:42 (4th)
5:45 (20th)
16:41 (4th)
5:59 (22nd)
22:52 (4th)
6:11 (25th)
29:12 (4th)
6:20 (27th)
5th Artūrs Bratčikovs
Kocēnu sporta skola
4 24:46 5:33 (7th)
5:33 (19th)
11:37 (6th)
6:04 (24th)
18:12 (5th)
6:35 (30th)
24:46 (5th)
6:34 (29th)
6th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
4 25:25 5:15 (5th)
5:15 (15th)
11:34 (5th)
6:19 (26th)
18:20 (6th)
6:46 (33rd)
25:25 (6th)
7:05 (37th)
7th Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
4 26:46 5:28 (6th)
5:28 (18th)
12:38 (8th)
7:10 (38th)
19:52 (8th)
7:14 (39th)
26:46 (7th)
6:54 (36th)
8th Kristpas Frēlihs
Kocēni
4 27:35 5:55 (8th)
5:55 (21st)
12:35 (7th)
6:40 (31st)
19:23 (7th)
6:48 (35th)
27:35 (8th)
8:12 (40th)
9th Dāvis Megnis
Kocēnu pamatskola
2 13:29 6:42 (9th)
6:42 (32nd)
13:29 (9th)
6:47 (34th)

V13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola 6 26:22
2nd 4 Dāvis Zariņš Vaidava 6 27:10
3rd 94 Ralfs Vazdiķis Vaidava 6 28:45
4th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola 5 26:06
5th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola 5 26:25
6th 11 Adrians Kīns Kocēni 5 27:01
7th 31 Gints Dinārs Treimanis Zilaiskalns 5 27:14
8th 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola 5 28:46
9th 115 Ralfs Tomsons Valmieras Bērnu sporta skola 5 28:49
10th 22 Markus Mīlenbergs Rubene 4 24:02
11th 181 Adrians Frēlihs Kocēni 1 6:51

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
6 26:22 3:45 (1st)
3:45 (1st)
8:05 (1st)
4:20 (3rd)
12:32 (1st)
4:27 (6th)
17:04 (1st)
4:32 (8th=)
21:43 (1st)
4:39 (17th=)
26:22 (1st)
4:39 (17th=)
2nd Dāvis Zariņš
Vaidava
6 27:10 4:13 (2nd)
4:13 (2nd)
8:42 (2nd)
4:29 (7th)
13:15 (2nd)
4:33 (10th=)
17:51 (2nd)
4:36 (15th)
22:35 (2nd)
4:44 (19th)
27:10 (2nd)
4:35 (14th)
3rd Ralfs Vazdiķis
Vaidava
6 28:45 4:21 (3rd)
4:21 (4th)
9:07 (3rd)
4:46 (20th)
14:06 (3rd)
4:59 (23rd)
19:14 (3rd)
5:08 (25th)
24:11 (3rd)
4:57 (22nd)
28:45 (3rd)
4:34 (12th=)
4th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
5 26:06 4:32 (5th)
4:32 (8th=)
9:22 (4th)
4:50 (21st)
14:45 (4th)
5:23 (30th)
20:24 (4th)
5:39 (39th)
26:06 (4th)
5:42 (40th)
5th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
5 26:25 4:23 (4th)
4:23 (5th)
9:32 (5th)
5:09 (26th)
14:59 (5th)
5:27 (34th)
20:57 (5th)
5:58 (43rd=)
26:25 (5th)
5:28 (35th)
6th Adrians Kīns
Kocēni
5 27:01 4:34 (6th)
4:34 (12th=)
9:46 (6th)
5:12 (27th)
15:11 (6th)
5:25 (31st)
21:01 (6th)
5:50 (41st)
27:01 (6th)
6:00 (46th)
7th Gints Dinārs Treimanis
Zilaiskalns
5 27:14 5:06 (7th)
5:06 (24th)
10:32 (7th)
5:26 (32nd=)
16:04 (7th)
5:32 (36th=)
21:36 (7th)
5:32 (36th=)
27:14 (7th)
5:38 (38th)
8th Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
5 28:46 5:21 (8th=)
5:21 (28th=)
11:20 (10th)
5:59 (45th)
17:42 (9th=)
6:22 (48th)
24:13 (10th)
6:31 (51st)
28:46 (8th)
4:33 (10th=)
9th Ralfs Tomsons
Valmieras Bērnu sporta skola
5 28:49 5:21 (8th=)
5:21 (28th=)
11:19 (9th)
5:58 (43rd=)
17:42 (9th=)
6:23 (49th)
24:12 (9th)
6:30 (50th)
28:49 (9th)
4:37 (16th)
10th Markus Mīlenbergs
Rubene
4 24:02 5:26 (10th)
5:26 (32nd=)
11:17 (8th)
5:51 (42nd)
17:19 (8th)
6:02 (47th)
24:02 (8th)
6:43 (52nd)
11th Adrians Frēlihs
Kocēni
1 6:51 6:51 (11th)
6:51 (53rd)

V16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums 6 25:50
2nd 173 Atis Saulīts Vaidava 6 29:10
3rd 1030 Rihards Žuks Rubene 5 27:29

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
6 25:50 4:02 (2nd)
4:02 (2nd)
8:15 (1st)
4:13 (3rd)
12:32 (1st)
4:17 (4th)
16:52 (1st)
4:20 (5th)
21:20 (1st)
4:28 (6th=)
25:50 (1st)
4:30 (8th)
2nd Atis Saulīts
Vaidava
6 29:10 3:57 (1st)
3:57 (1st)
8:45 (2nd)
4:48 (9th)
13:55 (2nd)
5:10 (12th)
19:10 (2nd)
5:15 (14th)
24:18 (2nd)
5:08 (11th)
29:10 (2nd)
4:52 (10th)
3rd Rihards Žuks
Rubene
5 27:29 4:28 (3rd)
4:28 (6th=)
9:39 (3rd)
5:11 (13th)
16:46 (3rd)
7:07 (17th)
22:07 (3rd)
5:21 (15th)
27:29 (3rd)
5:22 (16th)

V20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 44 Šmits Ilgvars individuāli 15 59:23
2nd 185 Edgars Kokorevičs B&Co 15 59:35
3rd 125 Jānis Gailis Kocēnu novads 14 56:47
4th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera 13 57:08
5th 99 Roberts Siliņš Vaidava 13 58:43
6th 156 Artūrs Bērziņš Kocēnu novads 13 59:54
7th 80 Kaspars Skrastiņš Bērzaine 12 55:50
8th 65 Jānis Nolbergs AK12 12 55:54
9th 182 Dainis Gelbergs Individuāli 12 56:17
10th 174 Reinis Zeibarts AK12 12 58:14
11th 145 Jānis Balgalvis Valmiera 12 59:39
12th 103 Mārtiņš Apinis Dako Ziemeļvidzeme 11 57:03
13th 42 Edgars Bole Sevi 11 57:14
14th 49 Roberts Izais Valmieras tehnikums 11 57:26
15th 104 Oskars Vimba Woblas 9 50:41
16th 157 Edgars Antēns Ak12 3 15:31

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1st Šmits Ilgvars
individuāli
15 59:23 3:48 (3rd=)
3:48 (3rd=)
7:36 (2nd)
3:48 (3rd=)
11:25 (1st)
3:49 (6th=)
15:22 (1st)
3:57 (13th=)
19:23 (1st)
4:01 (26th=)
23:29 (1st)
4:06 (39th=)
27:33 (1st)
4:04 (36th=)
31:37 (1st)
4:04 (36th=)
35:38 (1st)
4:01 (26th=)
39:39 (1st)
4:01 (26th=)
43:39 (2nd)
4:00 (24th=)
47:37 (2nd)
3:58 (16th=)
51:35 (1st)
3:58 (16th=)
55:34 (1st)
3:59 (20th=)
59:23 (1st)
3:49 (6th=)
2nd Edgars Kokorevičs
B&Co
15 59:35 3:48 (3rd=)
3:48 (3rd=)
7:48 (3rd)
4:00 (24th=)
11:50 (3rd)
4:02 (31st)
15:53 (3rd)
4:03 (32nd=)
19:52 (3rd)
3:59 (20th=)
23:55 (3rd)
4:03 (32nd=)
27:51 (2nd)
3:56 (11th=)
31:48 (2nd)
3:57 (13th=)
35:46 (2nd)
3:58 (16th=)
39:40 (2nd)
3:54 (8th=)
43:37 (1st)
3:57 (13th=)
47:36 (1st)
3:59 (20th=)
51:37 (2nd)
4:01 (26th=)
55:40 (2nd)
4:03 (32nd=)
59:35 (2nd)
3:55 (10th)
3rd Jānis Gailis
Kocēnu novads
14 56:47 3:38 (1st)
3:38 (1st)
7:34 (1st)
3:56 (11th=)
11:32 (2nd)
3:58 (16th=)
15:35 (2nd)
4:03 (32nd=)
19:41 (2nd)
4:06 (39th=)
23:48 (2nd)
4:07 (41st=)
27:55 (3rd)
4:07 (41st=)
32:04 (3rd)
4:09 (45th=)
36:09 (3rd)
4:05 (38th)
40:20 (3rd)
4:11 (49th=)
44:34 (3rd)
4:14 (53rd=)
48:43 (3rd)
4:09 (45th=)
52:53 (3rd)
4:10 (48th)
56:47 (3rd)
3:54 (8th=)
4th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
13 57:08 3:43 (2nd)
3:43 (2nd)
7:50 (4th)
4:07 (41st=)
12:01 (4th)
4:11 (49th=)
16:17 (4th)
4:16 (56th=)
20:34 (4th)
4:17 (58th=)
24:56 (4th)
4:22 (60th)
29:23 (4th)
4:27 (65th=)
33:58 (4th)
4:35 (78th=)
38:33 (4th)
4:35 (78th=)
43:12 (4th)
4:39 (95th=)
47:55 (4th)
4:43 (103rd=)
52:37 (4th)
4:42 (100th=)
57:08 (4th)
4:31 (71st=)
5th Roberts Siliņš
Vaidava
13 58:43 4:09 (8th)
4:09 (45th=)
8:33 (6th)
4:24 (62nd)
13:10 (6th)
4:37 (87th=)
17:45 (6th)
4:35 (78th=)
22:20 (6th)
4:35 (78th=)
26:55 (5th)
4:35 (78th=)
31:24 (5th)
4:29 (67th=)
35:56 (5th)
4:32 (73rd=)
40:27 (5th)
4:31 (71st=)
45:05 (5th)
4:38 (90th=)
49:40 (5th)
4:35 (78th=)
54:18 (5th)
4:38 (90th=)
58:43 (5th)
4:25 (63rd)
6th Artūrs Bērziņš
Kocēnu novads
13 59:54 4:14 (11th=)
4:14 (53rd=)
8:43 (8th)
4:29 (67th=)
13:19 (8th)
4:36 (86th)
17:54 (7th)
4:35 (78th=)
22:32 (8th)
4:38 (90th=)
27:19 (8th)
4:47 (120th=)
32:02 (8th)
4:43 (103rd=)
36:44 (7th)
4:42 (100th=)
41:29 (7th)
4:45 (109th=)
46:18 (7th)
4:49 (125th=)
51:03 (6th=)
4:45 (109th=)
55:37 (6th)
4:34 (75th=)
59:54 (6th)
4:17 (58th=)
7th Kaspars Skrastiņš
Bērzaine
12 55:50 4:14 (11th=)
4:14 (53rd=)
8:40 (7th)
4:26 (64th)
13:15 (7th)
4:35 (78th=)
17:56 (8th)
4:41 (99th)
22:26 (7th)
4:30 (70th)
27:09 (7th)
4:43 (103rd=)
31:55 (6th)
4:46 (116th=)
36:37 (6th)
4:42 (100th=)
41:22 (6th)
4:45 (109th=)
46:12 (6th)
4:50 (127th=)
51:03 (6th=)
4:51 (129th=)
55:50 (7th)
4:47 (120th=)
8th Jānis Nolbergs
AK12
12 55:54 4:07 (7th)
4:07 (41st=)
8:47 (9th)
4:40 (97th=)
13:26 (9th=)
4:39 (95th=)
18:09 (9th)
4:43 (103rd=)
22:46 (9th)
4:37 (87th=)
27:31 (9th)
4:45 (109th=)
32:19 (9th)
4:48 (124th)
37:05 (9th)
4:46 (116th=)
41:43 (9th)
4:38 (90th=)
46:23 (8th)
4:40 (97th=)
51:08 (8th)
4:45 (109th=)
55:54 (8th)
4:46 (116th=)
9th Dainis Gelbergs
Individuāli
12 56:17 4:12 (10th)
4:12 (52nd)
8:28 (5th)
4:16 (56th=)
13:00 (5th)
4:32 (73rd=)
17:34 (5th)
4:34 (75th=)
22:18 (5th)
4:44 (107th=)
27:04 (6th)
4:46 (116th=)
31:59 (7th)
4:55 (133rd=)
36:48 (8th)
4:49 (125th=)
41:38 (8th)
4:50 (127th=)
46:34 (9th)
4:56 (135th)
51:33 (9th)
4:59 (138th=)
56:17 (9th)
4:44 (107th=)
10th Reinis Zeibarts
AK12
12 58:14 4:11 (9th)
4:11 (49th=)
8:48 (10th)
4:37 (87th=)
13:26 (9th=)
4:38 (90th=)
18:13 (10th)
4:47 (120th=)
22:47 (10th)
4:34 (75th=)
27:32 (10th)
4:45 (109th=)
32:37 (10th)
5:05 (147th=)
37:43 (10th)
5:06 (149th)
42:53 (10th)
5:10 (153rd)
48:06 (10th)
5:13 (157th=)
53:23 (10th)
5:17 (161st)
58:14 (10th)
4:51 (129th=)
11th Jānis Balgalvis
Valmiera
12 59:39 4:27 (14th)
4:27 (65th=)
9:12 (13th)
4:45 (109th=)
14:06 (12th)
4:54 (132nd)
19:11 (12th)
5:05 (147th=)
24:14 (12th)
5:03 (143rd=)
29:13 (11th)
4:59 (138th=)
34:17 (11th)
5:04 (145th=)
39:28 (11th)
5:11 (154th=)
44:37 (11th)
5:09 (150th=)
49:38 (11th)
5:01 (141st=)
54:39 (11th)
5:01 (141st=)
59:39 (11th)
5:00 (140th)
12th Mārtiņš Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
11 57:03 4:23 (13th)
4:23 (61st)
9:10 (12th)
4:47 (120th=)
14:23 (14th)
5:13 (157th=)
19:38 (14th)
5:15 (160th)
24:47 (14th)
5:09 (150th=)
29:56 (13th)
5:09 (150th=)
35:10 (13th)
5:14 (159th)
40:30 (13th)
5:20 (163rd)
45:55 (12th=)
5:25 (168th=)
51:20 (12th)
5:25 (168th=)
57:03 (12th)
5:43 (183rd)
13th Edgars Bole
Sevi
11 57:14 3:59 (5th)
3:59 (20th=)
8:54 (11th)
4:55 (133rd=)
13:51 (11th)
4:57 (136th=)
18:54 (11th)
5:03 (143rd=)
24:05 (11th)
5:11 (154th=)
29:28 (12th)
5:23 (165th=)
34:54 (12th)
5:26 (171st=)
40:21 (12th)
5:27 (173rd)
45:55 (12th=)
5:34 (178th=)
51:37 (13th)
5:42 (182nd)
57:14 (13th)
5:37 (181st)
14th Roberts Izais
Valmieras tehnikums
11 57:26 4:29 (15th)
4:29 (67th=)
9:20 (14th)
4:51 (129th=)
14:17 (13th)
4:57 (136th=)
19:21 (13th)
5:04 (145th=)
24:44 (13th)
5:23 (165th=)
30:15 (14th)
5:31 (176th)
35:49 (14th)
5:34 (178th=)
41:21 (14th)
5:32 (177th)
46:39 (14th)
5:18 (162nd)
52:00 (14th)
5:21 (164th)
57:26 (14th)
5:26 (171st=)
15th Oskars Vimba
Woblas
9 50:41 5:11 (16th)
5:11 (154th=)
10:36 (16th)
5:25 (168th=)
15:59 (16th)
5:23 (165th=)
21:28 (15th)
5:29 (174th=)
27:03 (15th)
5:35 (180th)
32:48 (15th)
5:45 (184th)
38:42 (15th)
5:54 (185th)
44:38 (15th)
5:56 (186th)
50:41 (15th)
6:03 (188th)
16th Edgars Antēns
Ak12
3 15:31 4:01 (6th)
4:01 (26th=)
9:30 (15th)
5:29 (174th=)
15:31 (15th)
6:01 (187th)

V40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 133 ANDIS GAILIS VALMIERAS VELO VIENĪBA 15 59:18
2nd 132 Ritvars Klapars VSK Burkānciems&Co 13 58:15
3rd 87 Aivis Gailītis Sauļi 11 55:00
4th 2000 Jānis Riža Burkānciems 10 53:05
5th 40 Imants Mastiņš OldCrabs 4 25:06

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1st ANDIS GAILIS
VALMIERAS VELO VIENĪBA
15 59:18 3:42 (1st)
3:42 (1st)
7:32 (1st)
3:50 (2nd)
11:25 (1st)
3:53 (3rd)
15:20 (1st)
3:55 (4th)
19:16 (1st)
3:56 (5th)
23:13 (1st)
3:57 (6th)
27:16 (1st)
4:03 (14th=)
31:19 (1st)
4:03 (14th=)
35:18 (1st)
3:59 (11th=)
39:16 (1st)
3:58 (7th=)
43:14 (1st)
3:58 (7th=)
47:15 (1st)
4:01 (13th)
51:14 (1st)
3:59 (11th=)
55:20 (1st)
4:06 (16th)
59:18 (1st)
3:58 (7th=)
2nd Ritvars Klapars
VSK Burkānciems&Co
13 58:15 3:58 (2nd)
3:58 (7th=)
8:24 (2nd)
4:26 (18th=)
12:49 (2nd)
4:25 (17th)
17:15 (2nd)
4:26 (18th=)
21:49 (2nd)
4:34 (24th=)
26:20 (2nd)
4:31 (21st)
30:52 (2nd)
4:32 (22nd)
35:27 (2nd)
4:35 (26th=)
39:56 (2nd)
4:29 (20th)
44:29 (2nd)
4:33 (23rd)
49:04 (2nd)
4:35 (26th=)
53:41 (2nd)
4:37 (28th)
58:15 (2nd)
4:34 (24th=)
3rd Aivis Gailītis
Sauļi
11 55:00 4:45 (4th)
4:45 (30th)
9:42 (4th)
4:57 (34th)
14:35 (3rd)
4:53 (33rd)
19:26 (3rd)
4:51 (31st)
24:26 (3rd)
5:00 (35th)
29:28 (3rd)
5:02 (36th)
34:32 (3rd)
5:04 (38th)
39:35 (3rd)
5:03 (37th)
44:46 (3rd)
5:11 (42nd)
49:54 (3rd)
5:08 (40th=)
55:00 (3rd)
5:06 (39th)
4th Jānis Riža
Burkānciems
10 53:05 4:44 (3rd)
4:44 (29th)
9:36 (3rd)
4:52 (32nd)
14:44 (4th)
5:08 (40th=)
20:05 (4th)
5:21 (43rd)
25:30 (4th)
5:25 (45th)
30:59 (4th)
5:29 (46th)
36:43 (4th)
5:44 (49th)
42:05 (4th)
5:22 (44th)
47:35 (4th)
5:30 (47th=)
53:05 (4th)
5:30 (47th=)
5th Imants Mastiņš
OldCrabs
4 25:06 6:09 (5th)
6:09 (51st)
12:43 (5th)
6:34 (53rd)
19:06 (5th)
6:23 (52nd)
25:06 (5th)
6:00 (50th)

V55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 166 Valdis Tilts Vaidava 13 58:06
2nd 164 Ēriks Melkurts Kocēni 12 56:33
3rd 163 Jānis Dainis Kocēnu sporta skola 9 57:01
4th 90 Raitis Lērme Kocēni 9 59:41

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1st Valdis Tilts
Vaidava
13 58:06 4:04 (2nd)
4:04 (2nd)
8:26 (1st=)
4:22 (4th)
12:41 (1st)
4:15 (3rd)
17:11 (1st)
4:30 (9th=)
21:39 (1st)
4:28 (7th=)
26:09 (1st)
4:30 (9th=)
30:39 (1st)
4:30 (9th=)
35:10 (1st)
4:31 (12th)
39:37 (1st)
4:27 (6th)
44:05 (1st)
4:28 (7th=)
48:45 (1st)
4:40 (16th)
53:29 (1st)
4:44 (19th)
58:06 (1st)
4:37 (15th)
2nd Ēriks Melkurts
Kocēni
12 56:33 4:02 (1st)
4:02 (1st)
8:26 (1st=)
4:24 (5th)
12:59 (2nd)
4:33 (13th)
17:35 (2nd)
4:36 (14th)
22:46 (2nd)
5:11 (25th)
27:29 (2nd)
4:43 (17th=)
32:18 (2nd)
4:49 (21st)
37:12 (2nd)
4:54 (22nd)
42:08 (2nd)
4:56 (24th)
47:03 (2nd)
4:55 (23rd)
51:50 (2nd)
4:47 (20th)
56:33 (2nd)
4:43 (17th=)
3rd Jānis Dainis
Kocēnu sporta skola
9 57:01 5:45 (3rd)
5:45 (26th)
12:00 (3rd)
6:15 (31st)
18:13 (3rd)
6:13 (30th)
24:23 (3rd)
6:10 (29th)
31:05 (3rd)
6:42 (40th=)
37:14 (3rd)
6:09 (28th)
43:14 (3rd)
6:00 (27th)
49:46 (3rd)
6:32 (33rd)
57:01 (3rd)
7:15 (43rd)
4th Raitis Lērme
Kocēni
9 59:41 6:26 (4th)
6:26 (32nd)
13:02 (4th)
6:36 (36th=)
19:44 (4th)
6:42 (40th=)
26:25 (4th)
6:41 (39th)
33:04 (4th)
6:39 (38th)
39:37 (4th)
6:33 (34th=)
46:13 (4th)
6:36 (36th=)
53:08 (4th)
6:55 (42nd)
59:41 (4th)
6:33 (34th=)

V7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 39 Martins Mīlenbergs Rubene 4 20:45
2nd 161 Gustavs Mastiņš Kocēnu sporta skola 4 25:05
3rd 13 Mareks Ķerpe Valmiera 4 25:06
4th 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola 4 26:41
5th 1011 Regnārs Krusts individuāli 3 25:30
6th 21 Rolands Ķerpe Valmiera 3 27:13
7th 32 Krišs Zariņš Rubene 2 18:25
8th 1020 Jēkabs Zilgalvis Kocēni 1 14:01

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Martins Mīlenbergs
Rubene
4 20:45 4:48 (1st)
4:48 (1st)
9:58 (1st)
5:10 (2nd)
15:10 (1st)
5:12 (3rd)
20:45 (1st)
5:35 (5th)
2nd Gustavs Mastiņš
Kocēnu sporta skola
4 25:05 6:08 (4th)
6:08 (8th)
12:42 (4th)
6:34 (11th=)
19:05 (3rd)
6:23 (10th)
25:05 (2nd)
6:00 (7th)
3rd Mareks Ķerpe
Valmiera
4 25:06 5:15 (2nd)
5:15 (4th)
11:56 (2nd)
6:41 (14th=)
18:18 (2nd)
6:22 (9th)
25:06 (3rd)
6:48 (16th)
4th Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
4 26:41 5:56 (3rd)
5:56 (6th)
12:37 (3rd)
6:41 (14th=)
20:06 (4th)
7:29 (17th)
26:41 (4th)
6:35 (13th)
5th Regnārs Krusts
individuāli
3 25:30 6:34 (5th)
6:34 (11th=)
15:18 (5th)
8:44 (19th=)
25:30 (5th)
10:12 (23rd)
6th Rolands Ķerpe
Valmiera
3 27:13 7:50 (6th)
7:50 (18th)
18:15 (6th)
10:25 (24th)
27:13 (6th)
8:58 (21st)
7th Krišs Zariņš
Rubene
2 18:25 8:44 (7th)
8:44 (19th=)
18:25 (7th)
9:41 (22nd)
8th Jēkabs Zilgalvis
Kocēni
1 14:01 14:01 (8th)
14:01 (25th)
Course Results

30 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola S13 7 29:30
2nd 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums V16 6 25:50
3rd 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 26:22
4th 4 Dāvis Zariņš Vaidava V13 6 27:10
5th 97 Dāvis Bergs Kocēnu sporta skola V10 6 27:16
6th 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni S10 6 28:35
7th 94 Ralfs Vazdiķis Vaidava V13 6 28:45
8th 50 Laimiņš Mastiņš Kocēnu sporta skola V10 6 29:07
9th 173 Atis Saulīts Vaidava V16 6 29:10
10th 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola S13 6 29:30
11th 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 23:55
12th 75 Sandija Rumba Dauguļi S13 5 25:52
13th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola V13 5 26:06
14th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola V13 5 26:25
15th 12 Ksenija Avotiņa Vaidava S13 5 26:30
16th 3 Samanta Zeibarte Valmiera S10 5 26:47
17th 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola S10 5 26:57
18th 11 Adrians Kīns Kocēni V13 5 27:01
19th 31 Gints Dinārs Treimanis Zilaiskalns V13 5 27:14
20th 1030 Rihards Žuks Rubene V16 5 27:29
21st 86 Annija Bērziņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 27:35
22nd 7 Ralfs Grabis KSK Rubene V10 5 27:58
23rd 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads S10 5 28:08
24th 184 Asnāte Pēlmane Rubene S13 5 28:22
25th 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 28:46
26th 115 Ralfs Tomsons Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 28:49
27th 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas V10 5 29:12
28th 56 Amanda Brode Rubene S13 5 29:15
29th 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola S10 5 29:25
30th 39 Martins Mīlenbergs Rubene V7 4 20:45
31st 22 Markus Mīlenbergs Rubene V13 4 24:02
32nd 25 Alise Bole Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 24:16
33rd 162 Artūrs Bratčikovs Kocēnu sporta skola V10 4 24:46
34th 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 24:56
35th 161 Gustavs Mastiņš Kocēnu sporta skola V7 4 25:05
36th 13 Mareks Ķerpe Valmiera V7 4 25:06
37th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola V10 4 25:25
38th 81 Aivita Cipruse Valmieras Bērnu sporta skola S13 4 25:51
39th 23 Annija Kalče Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 26:06
40th 1040 Stella Terēze Tanberga Valmieras sākumskola S10 4 26:08
41st 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene S16 4 26:33
42nd 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola V7 4 26:41
43rd 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola V10 4 26:46
44th 146 Kristpas Frēlihs Kocēni V10 4 27:35
45th 36 Katrīna Gailīte Sauļi S10 4 27:56
46th 1050 Sofija Kristīne Puķīte Valmiera S13 4 28:15
47th 999 Madara Vimba Woblas S10 3 22:47
48th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola S10 3 23:04
49th 127 Ance Rumba Dauguļi S7 3 24:25
50th 1011 Regnārs Krusts individuāli V7 3 25:30
51st 6 Beatrise Stepanoviča Valmieras Bērnu sporta skola S13 3 25:33
52nd 21 Rolands Ķerpe Valmiera V7 3 27:13
53rd 183 Dāvis Megnis Kocēnu pamatskola V10 2 13:29
54th 100 Keitija Rumba Dauguļi S7 2 17:04
55th 32 Krišs Zariņš Rubene V7 2 18:25
56th 181 Adrians Frēlihs Kocēni V13 1 6:51
57th 180 Beāte Rumba Dauguļi S7 1 8:58
58th 1020 Jēkabs Zilgalvis Kocēni V7 1 14:01

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
S13 7 29:30 3:51 (2nd)
3:51 (2nd)
7:55 (1st)
4:04 (5th)
12:12 (1st)
4:17 (10th=)
16:29 (1st)
4:17 (10th=)
20:54 (1st)
4:25 (20th)
25:12 (1st)
4:18 (13th=)
29:30 (1st)
4:18 (13th=)
2nd Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
V16 6 25:50 4:02 (4th)
4:02 (4th)
8:15 (3rd)
4:13 (7th=)
12:32 (2nd=)
4:17 (10th=)
16:52 (2nd)
4:20 (16th=)
21:20 (2nd)
4:28 (23rd=)
25:50 (2nd)
4:30 (27th=)
3rd Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 26:22 3:45 (1st)
3:45 (1st)
8:05 (2nd)
4:20 (16th=)
12:32 (2nd=)
4:27 (21st=)
17:04 (3rd)
4:32 (29th=)
21:43 (3rd)
4:39 (42nd=)
26:22 (3rd)
4:39 (42nd=)
4th Dāvis Zariņš
Vaidava
V13 6 27:10 4:13 (6th=)
4:13 (7th=)
8:42 (5th)
4:29 (26th)
13:15 (4th=)
4:33 (31st=)
17:51 (4th)
4:36 (39th)
22:35 (4th=)
4:44 (50th=)
27:10 (4th)
4:35 (36th=)
5th Dāvis Bergs
Kocēnu sporta skola
V10 6 27:16 4:12 (5th)
4:12 (6th)
8:40 (4th)
4:28 (23rd=)
13:15 (4th=)
4:35 (36th=)
17:52 (5th)
4:37 (40th=)
22:35 (4th=)
4:43 (47th=)
27:16 (5th)
4:41 (44th=)
6th Amanda Linda Hohlova
Kocēni
S10 6 28:35 4:13 (6th=)
4:13 (7th=)
9:08 (8th)
4:55 (64th)
14:11 (9th)
5:03 (75th)
19:10 (7th=)
4:59 (69th=)
24:00 (7th)
4:50 (57th=)
28:35 (6th)
4:35 (36th=)
7th Ralfs Vazdiķis
Vaidava
V13 6 28:45 4:21 (9th)
4:21 (18th)
9:07 (7th)
4:46 (53rd)
14:06 (8th)
4:59 (69th=)
19:14 (9th)
5:08 (84th=)
24:11 (8th)
4:57 (65th=)
28:45 (7th)
4:34 (34th=)
8th Laimiņš Mastiņš
Kocēnu sporta skola
V10 6 29:07 4:30 (13th)
4:30 (27th=)
9:19 (10th)
4:49 (56th)
14:02 (7th)
4:43 (47th=)
19:07 (6th)
5:05 (77th=)
24:24 (10th)
5:17 (100th)
29:07 (8th)
4:43 (47th=)
9th Atis Saulīts
Vaidava
V16 6 29:10 3:57 (3rd)
3:57 (3rd)
8:45 (6th)
4:48 (54th=)
13:55 (6th)
5:10 (89th=)
19:10 (7th=)
5:15 (94th=)
24:18 (9th)
5:08 (84th=)
29:10 (9th)
4:52 (60th=)
10th Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 6 29:30 4:18 (8th)
4:18 (13th=)
9:16 (9th)
4:58 (68th)
14:23 (11th)
5:07 (82nd=)
19:20 (10th)
4:57 (65th=)
24:26 (11th)
5:06 (79th=)
29:30 (10th)
5:04 (76th)
11th Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 23:55 4:27 (11th)
4:27 (21st=)
9:20 (11th)
4:53 (62nd)
14:20 (10th)
5:00 (71st=)
19:22 (11th)
5:02 (73rd=)
23:55 (6th)
4:33 (31st=)
12th Sandija Rumba
Dauguļi
S13 5 25:52 4:44 (18th)
4:44 (50th=)
10:02 (17th)
5:18 (101st=)
15:18 (16th)
5:16 (98th=)
20:50 (14th)
5:32 (120th=)
25:52 (12th)
5:02 (73rd=)
13th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
V13 5 26:06 4:32 (14th)
4:32 (29th=)
9:22 (12th)
4:50 (57th=)
14:45 (12th)
5:23 (109th)
20:24 (12th)
5:39 (133rd=)
26:06 (13th)
5:42 (138th=)
14th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
V13 5 26:25 4:23 (10th)
4:23 (19th)
9:32 (13th)
5:09 (87th=)
14:59 (13th)
5:27 (114th)
20:57 (16th)
5:58 (154th=)
26:25 (14th)
5:28 (115th=)
15th Ksenija Avotiņa
Vaidava
S13 5 26:30 4:42 (17th)
4:42 (46th)
10:19 (19th)
5:37 (127th=)
15:34 (17th)
5:15 (94th=)
20:53 (15th)
5:19 (103rd)
26:30 (15th)
5:37 (127th=)
16th Samanta Zeibarte
Valmiera
S10 5 26:47 4:45 (19th)
4:45 (52nd)
10:17 (18th)
5:32 (120th=)
15:56 (18th)
5:39 (133rd=)
21:47 (19th)
5:51 (146th=)
26:47 (16th)
5:00 (71st=)
17th Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 5 26:57 4:50 (21st)
4:50 (57th=)
10:27 (22nd=)
5:37 (127th=)
16:08 (21st)
5:41 (136th=)
21:50 (20th)
5:42 (138th=)
26:57 (17th)
5:07 (82nd=)
18th Adrians Kīns
Kocēni
V13 5 27:01 4:34 (15th)
4:34 (34th=)
9:46 (15th)
5:12 (92nd=)
15:11 (15th)
5:25 (110th=)
21:01 (17th)
5:50 (143rd=)
27:01 (18th)
6:00 (159th=)
19th Gints Dinārs Treimanis
Zilaiskalns
V13 5 27:14 5:06 (26th=)
5:06 (79th=)
10:32 (24th)
5:26 (112th=)
16:04 (19th=)
5:32 (120th=)
21:36 (18th)
5:32 (120th=)
27:14 (19th)
5:38 (130th=)
20th Rihards Žuks
Rubene
V16 5 27:29 4:28 (12th)
4:28 (23rd=)
9:39 (14th)
5:11 (91st)
16:46 (26th)
7:07 (217th)
22:07 (21st)
5:21 (104th=)
27:29 (20th)
5:22 (107th=)
21st Annija Bērziņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 27:35 4:54 (23rd)
4:54 (63rd)
10:25 (21st)
5:31 (117th=)
16:20 (22nd)
5:55 (148th=)
22:10 (22nd)
5:50 (143rd=)
27:35 (21st)
5:25 (110th=)
22nd Ralfs Grabis
KSK Rubene
V10 5 27:58 5:08 (28th)
5:08 (84th=)
10:24 (20th)
5:16 (98th=)
16:27 (24th)
6:03 (163rd)
22:49 (25th)
6:22 (178th=)
27:58 (22nd)
5:09 (87th=)
23rd Sāra Šmagre
Kocēnu novads
S10 5 28:08 4:52 (22nd)
4:52 (60th=)
10:33 (25th)
5:41 (136th=)
16:04 (19th=)
5:31 (117th=)
22:36 (24th)
6:32 (189th=)
28:08 (23rd)
5:32 (120th=)
24th Asnāte Pēlmane
Rubene
S13 5 28:22 4:41 (16th)
4:41 (44th=)
10:27 (22nd=)
5:46 (142nd)
16:23 (23rd)
5:56 (151st=)
22:32 (23rd)
6:09 (171st)
28:22 (24th)
5:50 (143rd=)
25th Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 28:46 5:21 (32nd=)
5:21 (104th=)
11:20 (30th)
5:59 (156th=)
17:42 (30th=)
6:22 (178th=)
24:13 (31st)
6:31 (187th=)
28:46 (25th)
4:33 (31st=)
26th Ralfs Tomsons
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 28:49 5:21 (32nd=)
5:21 (104th=)
11:19 (29th)
5:58 (154th=)
17:42 (30th=)
6:23 (182nd=)
24:12 (30th)
6:30 (186th)
28:49 (26th)
4:37 (40th=)
27th Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
V10 5 29:12 4:57 (24th)
4:57 (65th=)
10:42 (26th)
5:45 (140th=)
16:41 (25th)
5:59 (156th=)
22:52 (26th)
6:11 (173rd)
29:12 (27th)
6:20 (177th)
28th Amanda Brode
Rubene
S13 5 29:15 5:18 (31st)
5:18 (101st=)
11:15 (27th)
5:57 (153rd)
17:25 (28th)
6:10 (172nd)
23:37 (28th)
6:12 (174th)
29:15 (28th)
5:38 (130th=)
29th Keita Giptere
Rubenes pamatskola
S10 5 29:25 5:05 (25th)
5:05 (77th=)
11:27 (31st)
6:22 (178th=)
17:26 (29th)
5:59 (156th=)
22:57 (27th)
5:31 (117th=)
29:25 (29th)
6:28 (185th)
30th Martins Mīlenbergs
Rubene
V7 4 20:45 4:48 (20th)
4:48 (54th=)
9:58 (16th)
5:10 (89th=)
15:10 (14th)
5:12 (92nd=)
20:45 (13th)
5:35 (126th)
31st Markus Mīlenbergs
Rubene
V13 4 24:02 5:26 (35th)
5:26 (112th=)
11:17 (28th)
5:51 (146th=)
17:19 (27th)
6:02 (162nd)
24:02 (29th)
6:43 (202nd)
32nd Alise Bole
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 24:16 6:07 (45th)
6:07 (167th=)
12:14 (40th)
6:07 (167th=)
18:09 (32nd)
5:55 (148th=)
24:16 (32nd)
6:07 (167th=)
33rd Artūrs Bratčikovs
Kocēnu sporta skola
V10 4 24:46 5:33 (37th)
5:33 (125th)
11:37 (33rd)
6:04 (164th=)
18:12 (33rd)
6:35 (195th=)
24:46 (33rd)
6:34 (192nd=)
34th Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 24:56 5:45 (40th)
5:45 (140th=)
11:49 (34th)
6:04 (164th=)
18:21 (36th)
6:32 (189th=)
24:56 (34th)
6:35 (195th=)
35th Gustavs Mastiņš
Kocēnu sporta skola
V7 4 25:05 6:08 (46th)
6:08 (170th)
12:42 (44th)
6:34 (192nd=)
19:05 (38th)
6:23 (182nd=)
25:05 (35th)
6:00 (159th=)
36th Mareks Ķerpe
Valmiera
V7 4 25:06 5:15 (29th=)
5:15 (94th=)
11:56 (36th)
6:41 (199th=)
18:18 (34th)
6:22 (178th=)
25:06 (36th)
6:48 (209th=)
37th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
V10 4 25:25 5:15 (29th=)
5:15 (94th=)
11:34 (32nd)
6:19 (175th=)
18:20 (35th)
6:46 (204th=)
25:25 (37th)
7:05 (215th)
38th Aivita Cipruse
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 4 25:51 5:06 (26th=)
5:06 (79th=)
11:52 (35th)
6:46 (204th=)
19:25 (42nd)
7:33 (232nd)
25:51 (38th)
6:26 (184th)
39th Annija Kalče
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 26:06 5:39 (39th)
5:39 (133rd=)
12:10 (38th=)
6:31 (187th=)
19:21 (39th=)
7:11 (221st=)
26:06 (39th)
6:45 (203rd)
40th Stella Terēze Tanberga
Valmieras sākumskola
S10 4 26:08 5:38 (38th)
5:38 (130th=)
12:10 (38th=)
6:32 (189th=)
19:21 (39th=)
7:11 (221st=)
26:08 (40th)
6:47 (207th=)
41st Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
S16 4 26:33 5:22 (34th)
5:22 (107th=)
12:08 (37th)
6:46 (204th=)
19:01 (37th)
6:53 (213th)
26:33 (41st)
7:32 (231st)
42nd Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
V7 4 26:41 5:56 (42nd)
5:56 (151st=)
12:37 (42nd)
6:41 (199th=)
20:06 (44th)
7:29 (230th)
26:41 (42nd)
6:35 (195th=)
43rd Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
V10 4 26:46 5:28 (36th)
5:28 (115th=)
12:38 (43rd)
7:10 (219th=)
19:52 (43rd)
7:14 (224th)
26:46 (43rd)
6:54 (214th)
44th Kristpas Frēlihs
Kocēni
V10 4 27:35 5:55 (41st)
5:55 (148th=)
12:35 (41st)
6:40 (198th)
19:23 (41st)
6:48 (209th=)
27:35 (44th)
8:12 (238th)
45th Katrīna Gailīte
Sauļi
S10 4 27:56 6:01 (43rd)
6:01 (161st)
13:13 (45th)
7:12 (223rd)
20:36 (45th)
7:23 (227th)
27:56 (45th)
7:20 (226th)
46th Sofija Kristīne Puķīte
Valmiera
S13 4 28:15 6:04 (44th)
6:04 (164th=)
13:22 (46th)
7:18 (225th)
20:48 (46th)
7:26 (228th)
28:15 (46th)
7:27 (229th)
47th Madara Vimba
Woblas
S10 3 22:47 7:06 (52nd)
7:06 (216th)
15:11 (49th)
8:05 (237th)
22:47 (47th)
7:36 (233rd)
48th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 3 23:04 6:19 (47th)
6:19 (175th=)
13:29 (47th=)
7:10 (219th=)
23:04 (48th)
9:35 (246th)
49th Ance Rumba
Dauguļi
S7 3 24:25 7:09 (53rd)
7:09 (218th)
16:22 (52nd)
9:13 (244th)
24:25 (49th)
8:03 (236th)
50th Regnārs Krusts
individuāli
V7 3 25:30 6:34 (48th)
6:34 (192nd=)
15:18 (50th=)
8:44 (240th=)
25:30 (50th)
10:12 (248th)
51st Beatrise Stepanoviča
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 3 25:33 6:50 (50th)
6:50 (211th)
15:18 (50th=)
8:28 (239th)
25:33 (51st)
10:15 (249th)
52nd Rolands Ķerpe
Valmiera
V7 3 27:13 7:50 (55th)
7:50 (235th)
18:15 (54th)
10:25 (250th)
27:13 (52nd)
8:58 (242nd=)
53rd Dāvis Megnis
Kocēnu pamatskola
V10 2 13:29 6:42 (49th)
6:42 (201st)
13:29 (47th=)
6:47 (207th=)
54th Keitija Rumba
Dauguļi
S7 2 17:04 7:47 (54th)
7:47 (234th)
17:04 (53rd)
9:17 (245th)
55th Krišs Zariņš
Rubene
V7 2 18:25 8:44 (56th)
8:44 (240th=)
18:25 (55th)
9:41 (247th)
56th Adrians Frēlihs
Kocēni
V13 1 6:51 6:51 (51st)
6:51 (212th)
57th Beāte Rumba
Dauguļi
S7 1 8:58 8:58 (57th)
8:58 (242nd=)
58th Jēkabs Zilgalvis
Kocēni
V7 1 14:01 14:01 (58th)
14:01 (251st)

60 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 133 ANDIS GAILIS VALMIERAS VELO VIENĪBA V40 15 59:18
2nd 44 Šmits Ilgvars individuāli V20 15 59:23
3rd 185 Edgars Kokorevičs B&Co V20 15 59:35
4th 125 Jānis Gailis Kocēnu novads V20 14 56:47
5th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera V20 13 57:08
6th 166 Valdis Tilts Vaidava V55 13 58:06
7th 132 Ritvars Klapars VSK Burkānciems&Co V40 13 58:15
8th 99 Roberts Siliņš Vaidava V20 13 58:43
9th 156 Artūrs Bērziņš Kocēnu novads V20 13 59:54
10th 80 Kaspars Skrastiņš Bērzaine V20 12 55:50
11th 65 Jānis Nolbergs AK12 V20 12 55:54
12th 182 Dainis Gelbergs Individuāli V20 12 56:17
13th 164 Ēriks Melkurts Kocēni V55 12 56:33
14th 174 Reinis Zeibarts AK12 V20 12 58:14
15th 145 Jānis Balgalvis Valmiera V20 12 59:39
16th 87 Aivis Gailītis Sauļi V40 11 55:00
17th 103 Mārtiņš Apinis Dako Ziemeļvidzeme V20 11 57:03
18th 88 Karīna Lezdiņa Valmiera S20 11 57:10
19th 42 Edgars Bole Sevi V20 11 57:14
20th 169 Inese Kokorēviča Burkānciems S20 11 57:18
21st 49 Roberts Izais Valmieras tehnikums V20 11 57:26
22nd 123 Nora Baranovska Burkānciems S40 11 57:32
23rd 78 Kitija Līgate ZVOC S20 11 58:42
24th 2000 Jānis Riža Burkānciems V40 10 53:05
25th 43 Kristīne Bole Sevi S40 10 53:06
26th 1200 Dina Alksne ZVOC S40 10 54:51
27th 179 Anete Geduševa-Bērziņa Kocēnu MTB S20 10 55:25
28th 93 Agnese Allika Kocēni S20 10 57:45
29th 178 Dace Liepiņa Rubene S40 10 57:54
30th 60 Lelde Treimane Valmiera S20 10 59:19
31st 104 Oskars Vimba Woblas V20 9 50:41
32nd 105 Dace Demme-Vimba Woblas S20 9 52:03
33rd 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala S20 9 56:58
34th 163 Jānis Dainis Kocēnu sporta skola V55 9 57:01
35th 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB S40 9 57:24
36th 90 Raitis Lērme Kocēni V55 9 59:41
37th 170 Laila Ceika Valmiera S55 8 53:58
38th 124 Oksana Brāgule Kocēnu novada pašvaldības policija S20 8 55:08
39th 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB V (Nujotaji) 8 55:15
40th 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi S55 8 58:32
41st 175 Gunita Cīrule Kocēni S (Nujotaji) 8 58:52
42nd 63 Gunta Liepiņa Kocēni S (Nujotaji) 7 52:35
43rd 92 Ina Mīlenberga Kocēni S (Nujotaji) 7 54:00
44th 144 Laila Skalīte Kocēni S (Nujotaji) 7 55:19
45th 95 Vita Zariņa Vaidava S (Nujotaji) 7 57:05
46th 89 Laine Kīna Kocēni S (Nujotaji) 7 57:41
47th 141 Vija Rumba Dauguļi S (Nujotaji) 6 55:48
48th 47 Inese Čarbarde Dauguļi S55 5 37:14
49th 40 Imants Mastiņš OldCrabs V40 4 25:06
50th 157 Edgars Antēns Ak12 V20 3 15:31
51st 139 Evija Soročina individuāli S (Nujotaji) 3 22:34

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1st ANDIS GAILIS
VALMIERAS VELO VIENĪBA
V40 15 59:18 3:42 (2nd)
3:42 (2nd)
7:32 (1st)
3:50 (9th)
11:25 (1st=)
3:53 (10th)
15:20 (1st)
3:55 (13th=)
19:16 (1st)
3:56 (15th=)
23:13 (1st)
3:57 (18th=)
27:16 (1st)
4:03 (46th=)
31:19 (1st)
4:03 (46th=)
35:18 (1st)
3:59 (30th=)
39:16 (1st)
3:58 (22nd=)
43:14 (1st)
3:58 (22nd=)
47:15 (1st)
4:01 (38th=)
51:14 (1st)
3:59 (30th=)
55:20 (1st)
4:06 (56th=)
59:18 (1st)
3:58 (22nd=)
2nd Šmits Ilgvars
individuāli
V20 15 59:23 3:48 (4th=)
3:48 (4th=)
7:36 (3rd)
3:48 (4th=)
11:25 (1st=)
3:49 (7th=)
15:22 (2nd)
3:57 (18th=)
19:23 (2nd)
4:01 (38th=)
23:29 (2nd)
4:06 (56th=)
27:33 (2nd)
4:04 (52nd=)
31:37 (2nd)
4:04 (52nd=)
35:38 (2nd)
4:01 (38th=)
39:39 (2nd)
4:01 (38th=)
43:39 (3rd)
4:00 (36th=)
47:37 (3rd)
3:58 (22nd=)
51:35 (2nd)
3:58 (22nd=)
55:34 (2nd)
3:59 (30th=)
59:23 (2nd)
3:49 (7th=)
3rd Edgars Kokorevičs
B&Co
V20 15 59:35 3:48 (4th=)
3:48 (4th=)
7:48 (4th)
4:00 (36th=)
11:50 (4th)
4:02 (44th=)
15:53 (4th)
4:03 (46th=)
19:52 (4th)
3:59 (30th=)
23:55 (4th)
4:03 (46th=)
27:51 (3rd)
3:56 (15th=)
31:48 (3rd)
3:57 (18th=)
35:46 (3rd)
3:58 (22nd=)
39:40 (3rd)
3:54 (11th=)
43:37 (2nd)
3:57 (18th=)
47:36 (2nd)
3:59 (30th=)
51:37 (3rd)
4:01 (38th=)
55:40 (3rd)
4:03 (46th=)
59:35 (3rd)
3:55 (13th=)
4th Jānis Gailis
Kocēnu novads
V20 14 56:47 3:38 (1st)
3:38 (1st)
7:34 (2nd)
3:56 (15th=)
11:32 (3rd)
3:58 (22nd=)
15:35 (3rd)
4:03 (46th=)
19:41 (3rd)
4:06 (56th=)
23:48 (3rd)
4:07 (59th=)
27:55 (4th)
4:07 (59th=)
32:04 (4th)
4:09 (63rd=)
36:09 (4th)
4:05 (55th)
40:20 (4th)
4:11 (67th=)
44:34 (4th)
4:14 (71st=)
48:43 (4th)
4:09 (63rd=)
52:53 (4th)
4:10 (66th)
56:47 (4th)
3:54 (11th=)
5th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
V20 13 57:08 3:43 (3rd)
3:43 (3rd)
7:50 (5th)
4:07 (59th=)
12:01 (5th)
4:11 (67th=)
16:17 (5th)
4:16 (75th=)
20:34 (5th)
4:17 (77th=)
24:56 (5th)
4:22 (79th=)
29:23 (5th)
4:27 (89th=)
33:58 (5th)
4:35 (117th=)
38:33 (5th)
4:35 (117th=)
43:12 (5th)
4:39 (140th=)
47:55 (5th)
4:43 (149th=)
52:37 (5th)
4:42 (146th=)
57:08 (5th)
4:31 (103rd=)
6th Valdis Tilts
Vaidava
V55 13 58:06 4:04 (10th)
4:04 (52nd=)
8:26 (7th=)
4:22 (79th=)
12:41 (6th)
4:15 (74th)
17:11 (6th)
4:30 (98th=)
21:39 (6th)
4:28 (92nd=)
26:09 (6th)
4:30 (98th=)
30:39 (6th)
4:30 (98th=)
35:10 (6th)
4:31 (103rd=)
39:37 (6th)
4:27 (89th=)
44:05 (6th)
4:28 (92nd=)
48:45 (6th)
4:40 (142nd=)
53:29 (6th)
4:44 (155th=)
58:06 (6th)
4:37 (129th=)
7th Ritvars Klapars
VSK Burkānciems&Co
V40 13 58:15 3:58 (6th)
3:58 (22nd=)
8:24 (6th)
4:26 (86th=)
12:49 (7th)
4:25 (84th=)
17:15 (7th)
4:26 (86th=)
21:49 (7th)
4:34 (112th=)
26:20 (7th)
4:31 (103rd=)
30:52 (7th)
4:32 (107th=)
35:27 (7th)
4:35 (117th=)
39:56 (7th)
4:29 (94th=)
44:29 (7th)
4:33 (110th=)
49:04 (7th)
4:35 (117th=)
53:41 (7th)
4:37 (129th=)
58:15 (7th)
4:34 (112th=)
8th Roberts Siliņš
Vaidava
V20 13 58:43 4:09 (12th)
4:09 (63rd=)
8:33 (10th)
4:24 (82nd=)
13:10 (10th)
4:37 (129th=)
17:45 (10th)
4:35 (117th=)
22:20 (9th)
4:35 (117th=)
26:55 (8th)
4:35 (117th=)
31:24 (8th)
4:29 (94th=)
35:56 (8th)
4:32 (107th=)
40:27 (8th)
4:31 (103rd=)
45:05 (8th)
4:38 (135th=)
49:40 (8th)
4:35 (117th=)
54:18 (8th)
4:38 (135th=)
58:43 (8th)
4:25 (84th=)
9th Artūrs Bērziņš
Kocēnu novads
V20 13 59:54 4:14 (15th=)
4:14 (71st=)
8:43 (12th)
4:29 (94th=)
13:19 (12th)
4:36 (127th=)
17:54 (11th)
4:35 (117th=)
22:32 (11th)
4:38 (135th=)
27:19 (11th)
4:47 (172nd=)
32:02 (11th)
4:43 (149th=)
36:44 (10th)
4:42 (146th=)
41:29 (10th)
4:45 (160th=)
46:18 (10th)
4:49 (178th=)
51:03 (9th=)
4:45 (160th=)
55:37 (9th)
4:34 (112th=)
59:54 (9th)
4:17 (77th=)
10th Kaspars Skrastiņš
Bērzaine
V20 12 55:50 4:14 (15th=)
4:14 (71st=)
8:40 (11th)
4:26 (86th=)
13:15 (11th)
4:35 (117th=)
17:56 (12th)
4:41 (145th)
22:26 (10th)
4:30 (98th=)
27:09 (10th)
4:43 (149th=)
31:55 (9th)
4:46 (168th=)
36:37 (9th)
4:42 (146th=)
41:22 (9th)
4:45 (160th=)
46:12 (9th)
4:50 (181st=)
51:03 (9th=)
4:51 (183rd=)
55:50 (10th)
4:47 (172nd=)
11th Jānis Nolbergs
AK12
V20 12 55:54 4:07 (11th)
4:07 (59th=)
8:47 (13th)
4:40 (142nd=)
13:26 (13th=)
4:39 (140th=)
18:09 (13th)
4:43 (149th=)
22:46 (12th=)
4:37 (129th=)
27:31 (13th)
4:45 (160th=)
32:19 (13th)
4:48 (177th)
37:05 (12th)
4:46 (168th=)
41:43 (12th)
4:38 (135th=)
46:23 (11th)
4:40 (142nd=)
51:08 (11th)
4:45 (160th=)
55:54 (11th)
4:46 (168th=)
12th Dainis Gelbergs
Individuāli
V20 12 56:17 4:12 (14th)
4:12 (70th)
8:28 (9th)
4:16 (75th=)
13:00 (9th)
4:32 (107th=)
17:34 (8th)
4:34 (112th=)
22:18 (8th)
4:44 (155th=)
27:04 (9th)
4:46 (168th=)
31:59 (10th)
4:55 (191st=)
36:48 (11th)
4:49 (178th=)
41:38 (11th)
4:50 (181st=)
46:34 (12th)
4:56 (195th=)
51:33 (12th)
4:59 (201st=)
56:17 (12th)
4:44 (155th=)
13th Ēriks Melkurts
Kocēni
V55 12 56:33 4:02 (9th)
4:02 (44th=)
8:26 (7th=)
4:24 (82nd=)
12:59 (8th)
4:33 (110th=)
17:35 (9th)
4:36 (127th=)
22:46 (12th=)
5:11 (237th=)
27:29 (12th)
4:43 (149th=)
32:18 (12th)
4:49 (178th=)
37:12 (13th)
4:54 (189th=)
42:08 (13th)
4:56 (195th=)
47:03 (13th)
4:55 (191st=)
51:50 (13th)
4:47 (172nd=)
56:33 (13th)
4:43 (149th=)
14th Reinis Zeibarts
AK12
V20 12 58:14 4:11 (13th)
4:11 (67th=)
8:48 (14th)
4:37 (129th=)
13:26 (13th=)
4:38 (135th=)
18:13 (14th)
4:47 (172nd=)
22:47 (14th)
4:34 (112th=)
27:32 (14th)
4:45 (160th=)
32:37 (14th)
5:05 (218th=)
37:43 (14th)
5:06 (221st=)
42:53 (14th)
5:10 (233rd=)
48:06 (14th)
5:13 (246th=)
53:23 (14th)
5:17 (257th=)
58:14 (14th)
4:51 (183rd=)
15th Jānis Balgalvis
Valmiera
V20 12 59:39 4:27 (18th)
4:27 (89th=)
9:12 (17th)
4:45 (160th=)
14:06 (16th)
4:54 (189th=)
19:11 (16th)
5:05 (218th=)
24:14 (16th)
5:03 (212th=)
29:13 (15th)
4:59 (201st=)
34:17 (15th)
5:04 (215th=)
39:28 (15th)
5:11 (237th=)
44:37 (15th)
5:09 (230th=)
49:38 (15th)
5:01 (205th=)
54:39 (15th)
5:01 (205th=)
59:39 (15th)
5:00 (203rd=)
16th Aivis Gailītis
Sauļi
V40 11 55:00 4:45 (24th)
4:45 (160th=)
9:42 (22nd)
4:57 (197th=)
14:35 (20th)
4:53 (188th)
19:26 (18th)
4:51 (183rd=)
24:26 (17th)
5:00 (203rd=)
29:28 (16th=)
5:02 (208th=)
34:32 (16th)
5:04 (215th=)
39:35 (16th)
5:03 (212th=)
44:46 (16th)
5:11 (237th=)
49:54 (16th)
5:08 (227th=)
55:00 (16th)
5:06 (221st=)
17th Mārtiņš Apinis
Dako Ziemeļvidzeme
V20 11 57:03 4:23 (17th)
4:23 (81st)
9:10 (16th)
4:47 (172nd=)
14:23 (18th)
5:13 (246th=)
19:38 (20th)
5:15 (250th=)
24:47 (19th)
5:09 (230th=)
29:56 (18th)
5:09 (230th=)
35:10 (18th)
5:14 (249th)
40:30 (18th)
5:20 (266th=)
45:55 (17th=)
5:25 (288th=)
51:20 (17th)
5:25 (288th=)
57:03 (17th)
5:43 (337th=)
18th Karīna Lezdiņa
Valmiera
S20 11 57:10 4:30 (20th)
4:30 (98th=)
9:25 (19th)
4:55 (191st=)
14:27 (19th)
5:02 (208th=)
19:32 (19th)
5:05 (218th=)
24:50 (20th)
5:18 (260th=)
30:06 (19th)
5:16 (256th)
35:30 (19th)
5:24 (283rd=)
40:53 (19th)
5:23 (276th=)
46:19 (19th)
5:26 (295th=)
51:46 (19th)
5:27 (301st=)
57:10 (18th)
5:24 (283rd=)
19th Edgars Bole
Sevi
V20 11 57:14 3:59 (7th)
3:59 (30th=)
8:54 (15th)
4:55 (191st=)
13:51 (15th)
4:57 (197th=)
18:54 (15th)
5:03 (212th=)
24:05 (15th)
5:11 (237th=)
29:28 (16th=)
5:23 (276th=)
34:54 (17th)
5:26 (295th=)
40:21 (17th)
5:27 (301st=)
45:55 (17th=)
5:34 (324th=)
51:37 (18th)
5:42 (336th)
57:14 (19th)
5:37 (330th=)
20th Inese Kokorēviča
Burkānciems
S20 11 57:18 4:37 (21st)
4:37 (129th=)
9:44 (23rd)
5:07 (225th=)
14:50 (22nd)
5:06 (221st=)
20:05 (21st=)
5:15 (250th=)
25:20 (21st)
5:15 (250th=)
30:30 (21st)
5:10 (233rd=)
35:51 (21st)
5:21 (268th=)
41:22 (21st)
5:31 (316th=)
46:45 (21st)
5:23 (276th=)
52:11 (21st)
5:26 (295th=)
57:18 (20th)
5:07 (225th=)
21st Roberts Izais
Valmieras tehnikums
V20 11 57:26 4:29 (19th)
4:29 (94th=)
9:20 (18th)
4:51 (183rd=)
14:17 (17th)
4:57 (197th=)
19:21 (17th)
5:04 (215th=)
24:44 (18th)
5:23 (276th=)
30:15 (20th)
5:31 (316th=)
35:49 (20th)
5:34 (324th=)
41:21 (20th)
5:32 (320th=)
46:39 (20th)
5:18 (260th=)
52:00 (20th)
5:21 (268th=)
57:26 (21st)
5:26 (295th=)
22nd Nora Baranovska
Burkānciems
S40 11 57:32 5:02 (27th=)
5:02 (208th=)
10:12 (25th)
5:10 (233rd=)
15:24 (24th)
5:12 (244th=)
20:34 (24th)
5:10 (233rd=)
25:45 (24th)
5:11 (237th=)
31:04 (23rd)
5:19 (263rd=)
36:24 (22nd)
5:20 (266th=)
41:41 (22nd)
5:17 (257th=)
46:56 (22nd)
5:15 (250th=)
52:19 (22nd)
5:23 (276th=)
57:32 (22nd)
5:13 (246th=)
23rd Kitija Līgate
ZVOC
S20 11 58:42 5:02 (27th=)
5:02 (208th=)
10:14 (26th)
5:12 (244th=)
15:25 (25th)
5:11 (237th=)
20:47 (25th)
5:22 (274th=)
26:08 (25th)
5:21 (268th=)
31:32 (25th)
5:24 (283rd=)
37:01 (25th)
5:29 (304th=)
42:31 (25th)
5:30 (309th=)
48:02 (25th)
5:31 (316th=)
53:17 (25th)
5:15 (250th=)
58:42 (23rd)
5:25 (288th=)
24th Jānis Riža
Burkānciems
V40 10 53:05 4:44 (22nd=)
4:44 (155th=)
9:36 (21st)
4:52 (187th)
14:44 (21st)
5:08 (227th=)
20:05 (21st=)
5:21 (268th=)
25:30 (22nd)
5:25 (288th=)
30:59 (22nd)
5:29 (304th=)
36:43 (24th)
5:44 (339th=)
42:05 (23rd)
5:22 (274th=)
47:35 (23rd)
5:30 (309th=)
53:05 (23rd)
5:30 (309th=)
25th Kristīne Bole
Sevi
S40 10 53:06 4:44 (22nd=)
4:44 (155th=)
9:50 (24th)
5:06 (221st=)
15:05 (23rd)
5:15 (250th=)
20:26 (23rd)
5:21 (268th=)
25:44 (23rd)
5:18 (260th=)
31:08 (24th)
5:24 (283rd=)
36:38 (23rd)
5:30 (309th=)
42:10 (24th)
5:32 (320th=)
47:41 (24th)
5:31 (316th=)
53:06 (24th)
5:25 (288th=)
26th Dina Alksne
ZVOC
S40 10 54:51 4:57 (25th)
4:57 (197th=)
10:16 (27th)
5:19 (263rd=)
16:46 (31st)
6:30 (400th=)
22:11 (29th)
5:25 (288th=)
27:37 (28th)
5:26 (295th=)
33:06 (28th)
5:29 (304th=)
38:30 (27th)
5:24 (283rd=)
44:00 (27th)
5:30 (309th=)
49:30 (26th)
5:30 (309th=)
54:51 (26th)
5:21 (268th=)
27th Anete Geduševa-Bērziņa
Kocēnu MTB
S20 10 55:25 5:08 (29th)
5:08 (227th=)
10:27 (28th)
5:19 (263rd=)
15:50 (27th)
5:23 (276th=)
21:16 (26th)
5:26 (295th=)
26:48 (26th)
5:32 (320th=)
32:25 (26th)
5:37 (330th=)
38:09 (26th)
5:44 (339th=)
43:57 (26th)
5:48 (346th)
49:40 (27th)
5:43 (337th=)
55:25 (27th)
5:45 (341st=)
28th Agnese Allika
Kocēni
S20 10 57:45 5:17 (31st)
5:17 (257th=)
10:53 (31st)
5:36 (329th)
16:43 (30th)
5:50 (350th)
22:40 (30th)
5:57 (363rd=)
28:38 (30th)
5:58 (365th=)
34:42 (31st)
6:04 (378th)
40:35 (31st)
5:53 (354th=)
46:13 (30th)
5:38 (332nd)
52:06 (31st)
5:53 (354th=)
57:45 (28th)
5:39 (333rd=)
29th Dace Liepiņa
Rubene
S40 10 57:54 5:01 (26th)
5:01 (205th=)
10:31 (29th)
5:30 (309th=)
16:17 (29th)
5:46 (344th)
22:08 (28th)
5:51 (351st=)
28:03 (29th)
5:55 (359th=)
34:01 (29th)
5:58 (365th=)
39:54 (29th)
5:53 (354th=)
45:50 (29th)
5:56 (361st=)
51:52 (29th)
6:02 (373rd=)
57:54 (29th)
6:02 (373rd=)
30th Lelde Treimane
Valmiera
S20 10 59:19 5:32 (33rd)
5:32 (320th=)
11:21 (32nd)
5:49 (347th=)
17:13 (33rd)
5:52 (353rd)
23:06 (32nd)
5:53 (354th=)
29:11 (32nd)
6:05 (379th)
35:09 (32nd)
5:58 (365th=)
41:07 (32nd)
5:58 (365th=)
47:26 (32nd)
6:19 (391st=)
53:28 (32nd)
6:02 (373rd=)
59:19 (30th)
5:51 (351st=)
31st Oskars Vimba
Woblas
V20 9 50:41 5:11 (30th)
5:11 (237th=)
10:36 (30th)
5:25 (288th=)
15:59 (28th)
5:23 (276th=)
21:28 (27th)
5:29 (304th=)
27:03 (27th)
5:35 (326th=)
32:48 (27th)
5:45 (341st=)
38:42 (28th)
5:54 (358th)
44:38 (28th)
5:56 (361st=)
50:41 (28th)
6:03 (376th=)
32nd Dace Demme-Vimba
Woblas
S20 9 52:03 5:28 (32nd)
5:28 (303rd)
11:26 (33rd)
5:58 (365th=)
17:05 (32nd)
5:39 (333rd=)
22:54 (31st)
5:49 (347th=)
28:41 (31st)
5:47 (345th)
34:38 (30th)
5:57 (363rd=)
40:27 (30th)
5:49 (347th=)
46:22 (31st)
5:55 (359th=)
52:03 (30th)
5:41 (335th)
33rd Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
S20 9 56:58 5:35 (34th=)
5:35 (326th=)
11:47 (35th)
6:12 (385th)
18:09 (34th)
6:22 (396th)
24:41 (34th)
6:32 (402nd=)
31:16 (34th)
6:35 (411th)
37:50 (35th)
6:34 (408th=)
44:22 (35th)
6:32 (402nd=)
50:47 (34th)
6:25 (398th)
56:58 (33rd)
6:11 (384th)
34th Jānis Dainis
Kocēnu sporta skola
V55 9 57:01 5:45 (36th)
5:45 (341st=)
12:00 (36th)
6:15 (388th)
18:13 (35th)
6:13 (386th)
24:23 (33rd)
6:10 (383rd)
31:05 (33rd)
6:42 (418th=)
37:14 (33rd)
6:09 (380th=)
43:14 (33rd)
6:00 (370th=)
49:46 (33rd)
6:32 (402nd=)
57:01 (34th)
7:15 (443rd=)
35th Inga Vīksna
Kocēnu MTB
S40 9 57:24 6:09 (37th=)
6:09 (380th=)
12:27 (37th)
6:18 (389th=)
18:45 (37th)
6:18 (389th=)
25:06 (35th=)
6:21 (395th)
31:20 (35th)
6:14 (387th)
37:40 (34th)
6:20 (393rd=)
44:12 (34th)
6:32 (402nd=)
50:50 (35th)
6:38 (415th)
57:24 (35th)
6:34 (408th=)
36th Raitis Lērme
Kocēni
V55 9 59:41 6:26 (40th)
6:26 (399th)
13:02 (40th)
6:36 (412th=)
19:44 (40th)
6:42 (418th=)
26:25 (39th)
6:41 (417th)
33:04 (37th=)
6:39 (416th)
39:37 (36th)
6:33 (406th=)
46:13 (36th)
6:36 (412th=)
53:08 (36th)
6:55 (426th)
59:41 (36th)
6:33 (406th=)
37th Laila Ceika
Valmiera
S55 8 53:58 6:20 (39th)
6:20 (393rd=)
12:39 (38th)
6:19 (391st=)
19:09 (39th)
6:30 (400th=)
26:07 (38th)
6:58 (428th=)
33:04 (37th=)
6:57 (427th)
40:02 (37th)
6:58 (428th=)
47:00 (37th)
6:58 (428th=)
53:58 (37th)
6:58 (428th=)
38th Oksana Brāgule
Kocēnu novada pašvaldības policija
S20 8 55:08 5:35 (34th=)
5:35 (326th=)
11:38 (34th)
6:03 (376th=)
18:40 (36th)
7:02 (436th)
25:51 (37th)
7:11 (441st)
33:00 (36th)
7:09 (440th)
40:29 (38th)
7:29 (453rd=)
48:04 (38th)
7:35 (462nd=)
55:08 (38th)
7:04 (438th)
39th Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
V (Nujotaji) 8 55:15 6:59 (45th)
6:59 (435th)
14:02 (42nd)
7:03 (437th)
21:00 (41st)
6:58 (428th=)
27:51 (40th)
6:51 (424th)
34:49 (39th)
6:58 (428th=)
41:37 (39th)
6:48 (420th=)
48:27 (39th)
6:50 (423rd)
55:15 (39th)
6:48 (420th=)
40th Gunta Jaunkampe
Dauguļi
S55 8 58:32 6:36 (41st)
6:36 (412th=)
13:52 (41st)
7:16 (445th)
21:13 (42nd)
7:21 (448th)
28:45 (41st)
7:32 (456th=)
36:02 (40th)
7:17 (446th)
43:34 (40th)
7:32 (456th=)
50:59 (40th)
7:25 (450th=)
58:32 (40th)
7:33 (459th)
41st Gunita Cīrule
Kocēni
S (Nujotaji) 8 58:52 6:54 (43rd)
6:54 (425th)
14:06 (43rd)
7:12 (442nd)
21:24 (43rd)
7:18 (447th)
28:47 (42nd)
7:23 (449th)
36:16 (41st)
7:29 (453rd=)
43:51 (41st)
7:35 (462nd=)
51:27 (41st)
7:36 (465th=)
58:52 (41st)
7:25 (450th=)
42nd Gunta Liepiņa
Kocēni
S (Nujotaji) 7 52:35 7:06 (46th)
7:06 (439th)
14:32 (45th)
7:26 (452nd)
22:02 (44th=)
7:30 (455th)
29:34 (43rd)
7:32 (456th=)
37:13 (42nd)
7:39 (469th=)
44:54 (42nd)
7:41 (471st=)
52:35 (42nd)
7:41 (471st=)
43rd Ina Mīlenberga
Kocēni
S (Nujotaji) 7 54:00 6:58 (44th)
6:58 (428th=)
14:35 (46th)
7:37 (467th=)
22:20 (46th)
7:45 (474th=)
30:12 (45th)
7:52 (479th)
38:05 (44th)
7:53 (480th)
45:54 (43rd)
7:49 (476th=)
54:00 (43rd)
8:06 (487th=)
44th Laila Skalīte
Kocēni
S (Nujotaji) 7 55:19 7:34 (48th)
7:34 (460th=)
15:31 (48th)
7:57 (482nd=)
23:28 (48th)
7:57 (482nd=)
31:31 (46th)
8:03 (485th=)
39:22 (45th)
7:51 (478th)
47:11 (44th)
7:49 (476th=)
55:19 (44th)
8:08 (489th)
45th Vita Zariņa
Vaidava
S (Nujotaji) 7 57:05 7:54 (50th)
7:54 (481st)
15:55 (50th)
8:01 (484th)
23:58 (49th)
8:03 (485th=)
32:07 (47th)
8:09 (490th)
40:23 (46th)
8:16 (491st=)
48:43 (45th)
8:20 (494th)
57:05 (45th)
8:22 (495th)
46th Laine Kīna
Kocēni
S (Nujotaji) 7 57:41 7:45 (49th)
7:45 (474th=)
15:51 (49th)
8:06 (487th=)
24:07 (50th)
8:16 (491st=)
32:26 (48th)
8:19 (493rd)
40:52 (47th)
8:26 (497th=)
49:15 (46th)
8:23 (496th)
57:41 (46th)
8:26 (497th=)
47th Vija Rumba
Dauguļi
S (Nujotaji) 6 55:48 8:46 (51st)
8:46 (499th)
17:57 (51st)
9:11 (500th)
27:21 (51st)
9:24 (501st)
36:49 (49th)
9:28 (502nd=)
46:17 (48th)
9:28 (502nd=)
55:48 (47th)
9:31 (504th)
48th Inese Čarbarde
Dauguļi
S55 5 37:14 6:49 (42nd)
6:49 (422nd)
14:23 (44th)
7:34 (460th=)
22:02 (44th=)
7:39 (469th=)
29:37 (44th)
7:35 (462nd=)
37:14 (43rd)
7:37 (467th=)
49th Imants Mastiņš
OldCrabs
V40 4 25:06 6:09 (37th=)
6:09 (380th=)
12:43 (39th)
6:34 (408th=)
19:06 (38th)
6:23 (397th)
25:06 (35th=)
6:00 (370th=)
50th Edgars Antēns
Ak12
V20 3 15:31 4:01 (8th)
4:01 (38th=)
9:30 (20th)
5:29 (304th=)
15:31 (26th)
6:01 (372nd)
51st Evija Soročina
individuāli
S (Nujotaji) 3 22:34 7:15 (47th)
7:15 (443rd=)
14:51 (47th)
7:36 (465th=)
22:34 (47th)
7:43 (473rd)