Results for 5.karta - 31 okt. 2019

Sākums

Class Results

S (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 63 Gunta Liepiņa Kocēni 7 54:01
2nd 175 Gunita Cīrule Kocēni 7 55:41
3rd 139 Evija Soročina individuāli 7 56:48
4th 89 Laine Kīna Kocēni 7 58:16
5th 92 Ina Mīlenberga Kocēni 7 59:36
6th 95 Vita Zariņa Vaidava 6 52:32
7th 141 Vija Rumba Dauguļi 5 52:17

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Gunta Liepiņa
Kocēni
7 54:01 7:30 (1st)
7:30 (1st)
15:14 (1st)
7:44 (6th)
22:53 (1st)
7:39 (3rd)
30:40 (1st)
7:47 (7th)
38:20 (1st)
7:40 (4th)
46:12 (1st)
7:52 (9th)
54:01 (1st)
7:49 (8th)
2nd Gunita Cīrule
Kocēni
7 55:41 7:37 (2nd)
7:37 (2nd)
15:32 (2nd)
7:55 (10th=)
23:27 (2nd)
7:55 (10th=)
31:24 (2nd)
7:57 (12th)
39:27 (2nd)
8:03 (14th=)
47:33 (2nd)
8:06 (17th)
55:41 (2nd)
8:08 (19th=)
3rd Evija Soročina
individuāli
7 56:48 7:43 (3rd)
7:43 (5th)
15:53 (3rd)
8:10 (21st)
24:07 (3rd)
8:14 (24th=)
32:10 (3rd)
8:03 (14th=)
40:14 (3rd)
8:04 (16th)
48:27 (3rd)
8:13 (22nd=)
56:48 (3rd)
8:21 (27th)
4th Laine Kīna
Kocēni
7 58:16 8:07 (5th)
8:07 (18th)
16:37 (5th)
8:30 (30th=)
25:16 (5th)
8:39 (33rd=)
33:32 (4th)
8:16 (26th)
41:45 (4th)
8:13 (22nd=)
50:08 (4th)
8:23 (28th)
58:16 (4th)
8:08 (19th=)
5th Ina Mīlenberga
Kocēni
7 59:36 8:01 (4th)
8:01 (13th)
16:27 (4th)
8:26 (29th)
24:57 (4th)
8:30 (30th=)
33:36 (5th)
8:39 (33rd=)
42:19 (5th)
8:43 (37th=)
51:02 (5th)
8:43 (37th=)
59:36 (5th)
8:34 (32nd)
6th Vita Zariņa
Vaidava
6 52:32 8:14 (6th)
8:14 (24th=)
16:53 (6th)
8:39 (33rd=)
25:46 (6th)
8:53 (39th)
34:26 (6th)
8:40 (36th)
43:25 (6th)
8:59 (40th)
52:32 (6th)
9:07 (41st)
7th Vija Rumba
Dauguļi
5 52:17 10:32 (7th)
10:32 (45th)
21:24 (7th)
10:52 (46th)
31:47 (7th)
10:23 (44th)
42:00 (7th)
10:13 (42nd)
52:17 (7th)
10:17 (43rd)

S10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni 5 26:22
2nd 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads 5 29:42
3rd 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola 4 26:12
4th 3 Samanta Zeibarte Valmiera 4 26:15
5th 33 Ieva Jete Jansone Kocēnu sporta skola 4 27:03
6th 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola 4 27:04
7th 2006 Jūlija Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala 4 28:18
8th 36 Katrīna Gailīte Sauļi 3 24:18
9th 25 Alise Bole Valmieras Bērnu sporta skola 3 24:40
10th 34 Agnese Kīna Kocēni 3 25:17
11th 53 Elīza Jursone Valmieras Bērnu sporta skola 3 26:15
12th 10010 Alise Teivāne Rubenes pamatskola 3 27:34
13th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola 2 22:08
14th= 54 Emīlija Leitlande Valmieras Bērnu sporta skola 0  
14th= 55 Viktorija Saulīte Valmieras Bērnu sporta skola 0  
14th= 15 Rasa Melbārde Valmieras Bērnu sporta skola 0  

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5
1st Amanda Linda Hohlova
Kocēni
5 26:22 4:36 (1st)
4:36 (1st)
9:49 (1st)
5:13 (2nd)
15:10 (1st)
5:21 (3rd)
20:48 (1st)
5:38 (5th)
26:22 (1st)
5:34 (4th)
2nd Sāra Šmagre
Kocēnu novads
5 29:42 5:39 (2nd)
5:39 (6th)
11:30 (2nd)
5:51 (9th)
17:19 (2nd)
5:49 (7th=)
23:53 (2nd)
6:34 (18th)
29:42 (2nd)
5:49 (7th=)
3rd Keita Giptere
Rubenes pamatskola
4 26:12 6:00 (3rd)
6:00 (10th)
12:24 (3rd)
6:24 (17th)
19:56 (3rd=)
7:32 (31st)
26:12 (3rd)
6:16 (15th)
4th Samanta Zeibarte
Valmiera
4 26:15 6:14 (5th=)
6:14 (13th=)
12:59 (5th=)
6:45 (20th=)
19:56 (3rd=)
6:57 (23rd=)
26:15 (4th)
6:19 (16th)
5th Ieva Jete Jansone
Kocēnu sporta skola
4 27:03 6:10 (4th)
6:10 (11th)
12:45 (4th)
6:35 (19th)
20:11 (6th)
7:26 (30th)
27:03 (5th)
6:52 (22nd)
6th Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
4 27:04 6:14 (5th=)
6:14 (13th=)
12:59 (5th=)
6:45 (20th=)
19:56 (3rd=)
6:57 (23rd=)
27:04 (6th)
7:08 (26th)
7th Jūlija Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
4 28:18 7:13 (8th)
7:13 (27th)
14:46 (7th)
7:33 (32nd)
22:05 (7th)
7:19 (29th)
28:18 (7th)
6:13 (12th)
8th Katrīna Gailīte
Sauļi
3 24:18 7:17 (9th)
7:17 (28th)
16:18 (9th=)
9:01 (42nd)
24:18 (8th)
8:00 (34th)
9th Alise Bole
Valmieras Bērnu sporta skola
3 24:40 7:03 (7th)
7:03 (25th)
15:20 (8th)
8:17 (36th)
24:40 (9th)
9:20 (44th)
10th Agnese Kīna
Kocēni
3 25:17 7:40 (10th)
7:40 (33rd)
16:18 (9th=)
8:38 (37th)
25:17 (10th)
8:59 (40th=)
11th Elīza Jursone
Valmieras Bērnu sporta skola
3 26:15 8:59 (12th)
8:59 (40th=)
17:11 (11th)
8:12 (35th)
26:15 (11th)
9:04 (43rd)
12th Alise Teivāne
Rubenes pamatskola
3 27:34 8:49 (11th)
8:49 (39th)
17:34 (12th)
8:45 (38th)
27:34 (12th)
10:00 (45th)
13th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
2 22:08 10:50 (13th)
10:50 (46th)
22:08 (13th)
11:18 (47th)
14th= Emīlija Leitlande
Valmieras Bērnu sporta skola
0  
14th= Viktorija Saulīte
Valmieras Bērnu sporta skola
0  
14th= Rasa Melbārde
Valmieras Bērnu sporta skola
0  

S13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st= 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola 5 26:49
1st= 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola 5 26:49
3rd 75 Sandija Rumba Dauguļi 4 24:29
4th 184 Asnāte Pēlmane Rubene 4 26:06
5th 12 Ksenija Avotiņa Vaidava 4 29:36
6th 143 Nikola Čermeņeva Rubene 3 25:57
7th 6 Beatrise Stepanoviča Valmieras Bērnu sporta skola 2 22:43
8th 56 Amanda Brode Rubene 1 7:16
9th= 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola 0  
9th= 81 Aivita Cipruse Valmieras Bērnu sporta skola 0  
9th= 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola 0  

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5
1st= Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
5 26:49 5:18 (2nd)
5:18 (4th)
10:46 (2nd)
5:28 (6th)
16:15 (2nd)
5:29 (7th)
21:40 (2nd)
5:25 (5th)
26:49 (1st=)
5:09 (2nd)
1st= Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
5 26:49 4:57 (1st)
4:57 (1st)
10:33 (1st)
5:36 (10th)
16:03 (1st)
5:30 (8th)
21:36 (1st)
5:33 (9th)
26:49 (1st=)
5:13 (3rd)
3rd Sandija Rumba
Dauguļi
4 24:29 5:44 (3rd)
5:44 (11th)
12:10 (3rd)
6:26 (16th)
18:11 (3rd)
6:01 (12th)
24:29 (3rd)
6:18 (15th)
4th Asnāte Pēlmane
Rubene
4 26:06 6:02 (4th)
6:02 (13th)
12:37 (4th)
6:35 (17th)
19:29 (4th)
6:52 (20th)
26:06 (4th)
6:37 (18th)
5th Ksenija Avotiņa
Vaidava
4 29:36 6:44 (5th)
6:44 (19th)
15:11 (5th)
8:27 (24th)
23:22 (5th)
8:11 (23rd)
29:36 (5th)
6:14 (14th)
6th Nikola Čermeņeva
Rubene
3 25:57 7:18 (7th)
7:18 (22nd)
16:49 (6th)
9:31 (26th)
25:57 (6th)
9:08 (25th)
7th Beatrise Stepanoviča
Valmieras Bērnu sporta skola
2 22:43 10:57 (8th)
10:57 (27th)
22:43 (7th)
11:46 (28th)
8th Amanda Brode
Rubene
1 7:16 7:16 (6th)
7:16 (21st)
9th= Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
0  
9th= Aivita Cipruse
Valmieras Bērnu sporta skola
0  
9th= Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
0  

S16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 2003 Laura Gasparena Rubenes pamatskola 4 29:38
2nd 114 Sanija Bureņa Rubene 3 24:01
3rd 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene 3 29:33

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Laura Gasparena
Rubenes pamatskola
4 29:38 6:27 (1st)
6:27 (1st)
13:49 (1st)
7:22 (4th)
21:44 (1st)
7:55 (6th)
29:38 (1st)
7:54 (5th)
2nd Sanija Bureņa
Rubene
3 24:01 6:44 (2nd)
6:44 (2nd)
14:52 (2nd)
8:08 (7th)
24:01 (2nd)
9:09 (8th)
3rd Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
3 29:33 6:45 (3rd)
6:45 (3rd)

29:33 (3rd)
29:33 (9th)

S20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 78 Kitija Līgate ZVOC 11 59:39
2nd 169 Inese Kokorēviča Burkānciems 11 59:49
3rd 88 Karīna Lezdiņa Valmiera 10 54:29
4th 106 Paula Rozenvalde Valmieras Bērnu sporta skola 10 55:45
5th 60 Lelde Treimane Valmiera 10 59:36
6th 93 Agnese Allika Kocēni 9 54:24
7th 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala 8 58:01
8th 105 Dace Demme-Vimba Woblas 6 36:44

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1st Kitija Līgate
ZVOC
11 59:39 5:01 (2nd)
5:01 (2nd)
10:19 (2nd)
5:18 (11th=)
15:36 (1st)
5:17 (8th=)
20:54 (1st)
5:18 (11th=)
26:20 (1st)
5:26 (19th=)
31:48 (1st)
5:28 (22nd)
37:23 (1st)
5:35 (30th)
43:05 (1st)
5:42 (39th)
48:44 (1st)
5:39 (33rd=)
54:20 (1st)
5:36 (31st)
59:39 (1st)
5:19 (13th=)
2nd Inese Kokorēviča
Burkānciems
11 59:49 4:54 (1st)
4:54 (1st)
10:11 (1st)
5:17 (8th=)
15:42 (2nd)
5:31 (24th=)
21:16 (2nd)
5:34 (29th)
26:49 (2nd)
5:33 (27th=)
32:28 (3rd)
5:39 (33rd=)
38:05 (3rd)
5:37 (32nd)
43:45 (3rd)
5:40 (35th)
49:18 (3rd)
5:33 (27th=)
54:37 (3rd)
5:19 (13th=)
59:49 (2nd)
5:12 (5th)
3rd Karīna Lezdiņa
Valmiera
10 54:29 5:08 (3rd)
5:08 (3rd)
10:33 (3rd=)
5:25 (15th=)
16:04 (3rd)
5:31 (24th=)
21:30 (3rd)
5:26 (19th=)
26:55 (3rd)
5:25 (15th=)
32:22 (2nd)
5:27 (21st)
37:47 (2nd)
5:25 (15th=)
43:16 (2nd)
5:29 (23rd)
48:48 (2nd)
5:32 (26th)
54:29 (2nd)
5:41 (36th=)
4th Paula Rozenvalde
Valmieras Bērnu sporta skola
10 55:45 5:17 (4th)
5:17 (8th=)
10:33 (3rd=)
5:16 (6th=)
16:18 (4th)
5:45 (41st)
22:01 (4th)
5:43 (40th)
27:51 (4th)
5:50 (45th)
33:40 (4th)
5:49 (43rd=)
39:27 (4th)
5:47 (42nd)
45:20 (4th)
5:53 (47th)
50:36 (4th)
5:16 (6th=)
55:45 (4th)
5:09 (4th)
5th Lelde Treimane
Valmiera
10 59:36 6:00 (6th=)
6:00 (50th=)
12:08 (7th)
6:08 (59th=)
18:09 (6th)
6:01 (52nd)
24:07 (6th)
5:58 (48th=)
30:09 (6th)
6:02 (53rd=)
36:23 (6th)
6:14 (64th=)
42:12 (6th)
5:49 (43rd=)
48:14 (6th)
6:02 (53rd=)
53:55 (5th)
5:41 (36th=)
59:36 (5th)
5:41 (36th=)
6th Agnese Allika
Kocēni
9 54:24 5:25 (5th)
5:25 (15th=)
11:17 (5th)
5:52 (46th)
17:24 (5th)
6:07 (58th)
23:39 (5th)
6:15 (66th)
29:49 (5th)
6:10 (63rd)
35:53 (5th)
6:04 (55th)
42:01 (5th)
6:08 (59th=)
48:10 (5th)
6:09 (61st=)
54:24 (6th)
6:14 (64th=)
7th Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
8 58:01 7:14 (8th)
7:14 (70th)
14:46 (8th)
7:32 (74th)
22:07 (8th)
7:21 (71st)
29:34 (8th)
7:27 (73rd)
37:15 (8th)
7:41 (75th)
44:39 (8th)
7:24 (72nd)
51:25 (7th)
6:46 (69th)
58:01 (7th)
6:36 (68th)
8th Dace Demme-Vimba
Woblas
6 36:44 6:00 (6th=)
6:00 (50th=)
12:06 (6th)
6:06 (56th=)
18:15 (7th)
6:09 (61st=)
24:21 (7th)
6:06 (56th=)
30:19 (7th)
5:58 (48th=)
36:44 (7th)
6:25 (67th)

S40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 123 Nora Baranovska Burkānciems 11 59:44
2nd 43 Kristīne Bole Sevi 10 56:50
3rd 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB 7 56:34
4th 178 Dace Liepiņa Rubene 4 39:14

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1st Nora Baranovska
Burkānciems
11 59:44 5:16 (1st)
5:16 (4th)
10:54 (1st)
5:38 (15th)
16:20 (1st)
5:26 (10th)
21:45 (1st)
5:25 (9th)
27:07 (1st)
5:22 (7th)
32:30 (1st)
5:23 (8th)
37:57 (1st)
5:27 (11th=)
43:24 (1st)
5:27 (11th=)
48:55 (1st)
5:31 (13th)
54:29 (1st)
5:34 (14th)
59:44 (1st)
5:15 (3rd)
2nd Kristīne Bole
Sevi
10 56:50 5:18 (2nd)
5:18 (5th=)
11:02 (2nd)
5:44 (16th=)
16:59 (2nd)
5:57 (18th)
23:05 (2nd)
6:06 (19th)
28:10 (2nd)
5:05 (2nd)
33:12 (2nd)
5:02 (1st)
38:30 (2nd)
5:18 (5th=)
44:14 (2nd)
5:44 (16th=)
50:24 (2nd)
6:10 (20th)
56:50 (2nd)
6:26 (21st)
3rd Inga Vīksna
Kocēnu MTB
7 56:34 7:51 (3rd)
7:51 (23rd)
16:01 (3rd)
8:10 (26th)
24:29 (3rd)
8:28 (28th)
32:59 (3rd)
8:30 (29th)
41:18 (3rd)
8:19 (27th)
49:18 (3rd)
8:00 (24th)
56:34 (3rd)
7:16 (22nd)
4th Dace Liepiņa
Rubene
4 39:14 10:21 (4th)
10:21 (31st)
21:03 (4th)
10:42 (32nd)
31:09 (4th)
10:06 (30th)
39:14 (4th)
8:05 (25th)

S55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi 6 53:17
2nd 47 Inese Čarbarde Dauguļi 3 28:01

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Gunta Jaunkampe
Dauguļi
6 53:17 8:10 (1st)
8:10 (1st)
17:09 (1st)
8:59 (4th=)
26:24 (1st)
9:15 (8th)
35:23 (1st)
8:59 (4th=)
44:20 (1st)
8:57 (2nd=)
53:17 (1st)
8:57 (2nd=)
2nd Inese Čarbarde
Dauguļi
3 28:01 9:13 (2nd)
9:13 (7th)
18:24 (2nd)
9:11 (6th)
28:01 (2nd)
9:37 (9th)

S7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 127 Ance Rumba Dauguļi 2 20:47
2nd 100 Keitija Rumba Dauguļi 2 21:55
3rd 180 Beāte Rumba Dauguļi 1 11:43

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2
1st Ance Rumba
Dauguļi
2 20:47 11:45 (3rd)
11:45 (5th)
20:47 (1st)
9:02 (1st)
2nd Keitija Rumba
Dauguļi
2 21:55 11:42 (1st)
11:42 (3rd)
21:55 (2nd)
10:13 (2nd)
3rd Beāte Rumba
Dauguļi
1 11:43 11:43 (2nd)
11:43 (4th)

V (Nujotaji)

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB 7 53:54

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7
1st Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
7 53:54 8:09 (1st)
8:09 (7th)
16:03 (1st)
7:54 (6th)
23:47 (1st)
7:44 (4th)
31:32 (1st)
7:45 (5th)
39:14 (1st)
7:42 (3rd)
46:48 (1st)
7:34 (2nd)
53:54 (1st)
7:06 (1st)

V10

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 7 Ralfs Grabis KSK Rubene 5 26:50
2nd 97 Dāvis Bergs Kocēnu sporta skola 5 28:00
3rd 5 Jānis Atlācis Kocēnu pamatskola 5 29:47
4th 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas 4 26:28
5th 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola 4 28:03
6th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola 4 28:22
7th 162 Artūrs Bratčikovs Kocēnu sporta skola 3 24:55
8th 2002 Daniels Gredzens Rubenes pamatskola 3 24:57

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5
1st Ralfs Grabis
KSK Rubene
5 26:50 4:42 (1st)
4:42 (1st)
9:53 (1st)
5:11 (2nd)
15:21 (1st)
5:28 (7th)
21:10 (1st)
5:49 (9th)
26:50 (1st)
5:40 (8th)
2nd Dāvis Bergs
Kocēnu sporta skola
5 28:00 5:24 (2nd)
5:24 (5th)
10:37 (2nd)
5:13 (3rd)
16:04 (2nd)
5:27 (6th)
21:58 (2nd)
5:54 (11th)
28:00 (2nd)
6:02 (13th=)
3rd Jānis Atlācis
Kocēnu pamatskola
5 29:47 6:28 (6th)
6:28 (19th)
12:25 (4th)
5:57 (12th)
18:16 (3rd)
5:51 (10th)
24:31 (3rd)
6:15 (17th)
29:47 (3rd)
5:16 (4th)
4th Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
4 26:28 6:02 (3rd)
6:02 (13th=)
12:06 (3rd)
6:04 (15th)
18:53 (4th)
6:47 (20th)
26:28 (4th)
7:35 (26th)
5th Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
4 28:03 6:08 (4th)
6:08 (16th)
13:13 (5th)
7:05 (22nd)
20:56 (5th)
7:43 (29th)
28:03 (5th)
7:07 (23rd)
6th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
4 28:22 6:24 (5th)
6:24 (18th)
13:55 (6th)
7:31 (25th)
21:18 (6th)
7:23 (24th)
28:22 (6th)
7:04 (21st)
7th Artūrs Bratčikovs
Kocēnu sporta skola
3 24:55 7:40 (8th)
7:40 (28th)
16:32 (8th)
8:52 (33rd)
24:55 (7th)
8:23 (30th)
8th Daniels Gredzens
Rubenes pamatskola
3 24:57 7:36 (7th)
7:36 (27th)
16:22 (7th)
8:46 (32nd)
24:57 (8th)
8:35 (31st)

V13

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola 6 29:21
2nd 167 Kristaps Jursons Valmieras Bērnu sporta skola 5 28:16
3rd 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola 5 28:58
4th 160 Gustavs Ločmelis Valmieras Bērnu sporta skola 5 29:08
5th 115 Ralfs Tomsons Valmieras Bērnu sporta skola 5 29:23
6th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola 5 29:36
7th 35 MĀRCIS ŠMITS Kocēni 5 29:46
8th 31 Gints Dinārs Treimanis Zilaiskalns 4 23:31
9th 11 Adrians Kīns Kocēni 4 24:18
10th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola 4 27:05
11th 2004 Augusts Tensons Rubenes pamatskola 4 29:48
12th 126 Martins Denovs Rubene 3 24:03
13th 98 Oskars Pēčs Vaidava 3 28:39
14th 22 Markus Mīlenbergs Rubene 2 15:16

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
6 29:21 4:16 (1st)
4:16 (1st)
9:04 (1st)
4:48 (2nd)
14:05 (1st)
5:01 (4th)
19:16 (1st)
5:11 (7th)
24:25 (1st)
5:09 (6th)
29:21 (1st)
4:56 (3rd)
2nd Kristaps Jursons
Valmieras Bērnu sporta skola
5 28:16 5:35 (5th=)
5:35 (14th=)
11:10 (2nd)
5:35 (14th=)
16:46 (2nd)
5:36 (18th)
22:21 (2nd)
5:35 (14th=)
28:16 (2nd)
5:55 (31st)
3rd Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
5 28:58 5:37 (7th)
5:37 (19th)
12:00 (8th)
6:23 (42nd)
17:51 (7th)
5:51 (27th)
23:36 (5th)
5:45 (21st=)
28:58 (3rd)
5:22 (10th)
4th Gustavs Ločmelis
Valmieras Bērnu sporta skola
5 29:08 5:41 (8th)
5:41 (20th)
11:41 (5th)
6:00 (34th)
17:30 (3rd)
5:49 (25th=)
23:00 (3rd)
5:30 (12th)
29:08 (4th)
6:08 (36th)
5th Ralfs Tomsons
Valmieras Bērnu sporta skola
5 29:23 5:35 (5th=)
5:35 (14th=)
11:57 (6th)
6:22 (41st)
17:50 (6th)
5:53 (29th)
23:38 (6th)
5:48 (24th)
29:23 (5th)
5:45 (21st=)
6th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
5 29:36 5:33 (4th)
5:33 (13th)
11:58 (7th)
6:25 (43rd)
18:40 (9th)
6:42 (47th)
24:29 (8th)
5:49 (25th=)
29:36 (6th)
5:07 (5th)
7th MĀRCIS ŠMITS
Kocēni
5 29:46 6:26 (11th)
6:26 (44th)
12:24 (10th)
5:58 (32nd)
18:16 (8th)
5:52 (28th)
24:31 (9th)
6:15 (39th)
29:46 (7th)
5:15 (8th)
8th Gints Dinārs Treimanis
Zilaiskalns
4 23:31 5:26 (3rd)
5:26 (11th)
11:20 (3rd)
5:54 (30th)
17:32 (4th)
6:12 (38th)
23:31 (4th)
5:59 (33rd)
9th Adrians Kīns
Kocēni
4 24:18 5:20 (2nd)
5:20 (9th)
11:22 (4th)
6:02 (35th)
17:39 (5th)
6:17 (40th)
24:18 (7th)
6:39 (46th)
10th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
4 27:05 5:47 (9th)
5:47 (23rd)
12:16 (9th)
6:29 (45th)
19:56 (10th)
7:40 (53rd)
27:05 (10th)
7:09 (50th)
11th Augusts Tensons
Rubenes pamatskola
4 29:48 8:13 (13th)
8:13 (54th)
15:41 (13th)
7:28 (52nd)
22:53 (11th)
7:12 (51st)
29:48 (11th)
6:55 (49th)
12th Martins Denovs
Rubene
3 24:03 6:11 (10th)
6:11 (37th)
15:39 (12th)
9:28 (59th)
24:03 (12th)
8:24 (55th)
13th Oskars Pēčs
Vaidava
3 28:39 9:20 (14th)
9:20 (58th)
19:20 (14th)
10:00 (60th)
28:39 (13th)
9:19 (57th)
14th Markus Mīlenbergs
Rubene
2 15:16 6:45 (12th)
6:45 (48th)
15:16 (11th)
8:31 (56th)

V16

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums 6 29:53
2nd 173 Atis Saulīts Vaidava 5 27:30
3rd 1005 Miķels Kristofs Riba Kocēnu sporta skola 3 24:06

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
6 29:53 4:42 (1st)
4:42 (2nd)
9:48 (1st)
5:06 (4th)
14:45 (1st)
4:57 (3rd)
19:53 (1st)
5:08 (5th)
25:14 (1st)
5:21 (6th)
29:53 (1st)
4:39 (1st)
2nd Atis Saulīts
Vaidava
5 27:30 5:24 (2nd)
5:24 (7th=)
11:04 (2nd)
5:40 (11th)
16:35 (2nd)
5:31 (9th=)
22:06 (2nd)
5:31 (9th=)
27:30 (2nd)
5:24 (7th=)
3rd Miķels Kristofs Riba
Kocēnu sporta skola
3 24:06 6:58 (3rd)
6:58 (12th)
15:14 (3rd)
8:16 (13th)
24:06 (3rd)
8:52 (14th)

V20

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 185 Edgars Kokorevičs B&Co 14 59:28
2nd 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera 12 57:32
3rd 99 Roberts Siliņš Vaidava 12 59:44
4th 65 Jānis Nolbergs AK12 11 56:19
5th 174 Reinis Zeibarts AK12 11 57:28
6th 42 Edgars Bole Sevi 10 56:06
7th 157 Edgars Antēns Ak12 10 57:54
8th 145 Jānis Balgalvis Valmiera 10 59:36
9th 2005 Pēteris Vīrs SIA "Latvijas Mežs" 9 52:56
10th 104 Oskars Vimba Woblas 7 43:30

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1st Edgars Kokorevičs
B&Co
14 59:28 3:52 (1st)
3:52 (1st)
8:12 (1st)
4:20 (13th)
12:28 (1st)
4:16 (8th=)
16:33 (1st)
4:05 (2nd)
20:47 (1st)
4:14 (5th=)
25:00 (1st)
4:13 (4th)
29:14 (1st)
4:14 (5th=)
33:29 (1st)
4:15 (7th)
37:45 (1st)
4:16 (8th=)
42:03 (1st)
4:18 (10th)
46:22 (1st)
4:19 (11th=)
50:43 (1st)
4:21 (14th)
55:09 (1st)
4:26 (15th)
59:28 (1st)
4:19 (11th=)
2nd Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
12 57:32 4:12 (2nd)
4:12 (3rd)
8:41 (2nd)
4:29 (16th=)
13:20 (2nd)
4:39 (19th)
18:08 (2nd)
4:48 (23rd)
22:57 (2nd)
4:49 (24th)
27:41 (2nd)
4:44 (21st=)
32:36 (2nd)
4:55 (27th=)
37:32 (2nd)
4:56 (29th=)
42:36 (2nd)
5:04 (41st=)
47:30 (2nd)
4:54 (25th=)
52:30 (2nd)
5:00 (34th=)
57:32 (2nd)
5:02 (37th=)
3rd Roberts Siliņš
Vaidava
12 59:44 4:29 (3rd)
4:29 (16th=)
9:26 (3rd)
4:57 (31st=)
14:28 (3rd)
5:02 (37th=)
19:35 (3rd)
5:07 (44th=)
24:31 (3rd)
4:56 (29th=)
29:28 (3rd)
4:57 (31st=)
34:39 (3rd)
5:11 (50th=)
39:58 (3rd)
5:19 (58th)
45:02 (3rd)
5:04 (41st=)
50:09 (3rd)
5:07 (44th=)
55:09 (3rd)
5:00 (34th=)
59:44 (3rd)
4:35 (18th)
4th Jānis Nolbergs
AK12
11 56:19 4:43 (4th)
4:43 (20th)
9:50 (4th)
5:07 (44th=)
14:48 (4th)
4:58 (33rd)
19:43 (4th)
4:55 (27th=)
24:43 (4th)
5:00 (34th=)
29:53 (4th)
5:10 (48th=)
35:18 (4th)
5:25 (61st=)
40:31 (4th)
5:13 (53rd)
46:05 (4th)
5:34 (67th)
51:16 (4th)
5:11 (50th=)
56:19 (4th)
5:03 (40th)
5th Reinis Zeibarts
AK12
11 57:28 4:44 (5th)
4:44 (21st=)
9:58 (5th)
5:14 (54th)
15:13 (5th)
5:15 (55th)
20:23 (5th)
5:10 (48th=)
25:32 (5th)
5:09 (47th)
30:57 (5th)
5:25 (61st=)
36:19 (5th)
5:22 (59th=)
41:41 (5th)
5:22 (59th=)
47:08 (5th)
5:27 (65th)
52:34 (5th)
5:26 (64th)
57:28 (5th)
4:54 (25th=)
6th Edgars Bole
Sevi
10 56:06 5:16 (7th)
5:16 (56th)
11:00 (7th)
5:44 (75th=)
16:56 (7th)
5:56 (86th)
23:00 (8th)
6:04 (94th)
28:11 (7th)
5:11 (50th=)
33:13 (6th)
5:02 (37th=)
38:31 (6th)
5:18 (57th)
44:20 (6th)
5:49 (82nd)
50:27 (6th)
6:07 (95th)
56:06 (6th)
5:39 (71st)
7th Edgars Antēns
Ak12
10 57:54 5:25 (8th)
5:25 (61st=)
11:13 (8th)
5:48 (79th=)
17:01 (8th)
5:48 (79th=)
22:53 (7th)
5:52 (83rd=)
28:37 (8th)
5:44 (75th=)
34:17 (8th)
5:40 (72nd=)
39:55 (7th)
5:38 (68th=)
45:27 (7th)
5:32 (66th)
51:26 (7th)
5:59 (87th=)
57:54 (7th)
6:28 (104th=)
8th Jānis Balgalvis
Valmiera
10 59:36 6:00 (10th)
6:00 (89th=)
12:08 (10th)
6:08 (96th)
18:21 (10th)
6:13 (98th)
24:07 (9th)
5:46 (77th)
30:09 (9th)
6:02 (92nd=)
36:21 (9th)
6:12 (97th)
42:13 (9th)
5:52 (83rd=)
48:15 (9th)
6:02 (92nd=)
53:53 (9th)
5:38 (68th=)
59:36 (8th)
5:43 (74th)
9th Pēteris Vīrs
SIA "Latvijas Mežs"
9 52:56 5:04 (6th)
5:04 (41st=)
10:44 (6th)
5:40 (72nd=)
16:22 (6th)
5:38 (68th=)
22:16 (6th)
5:54 (85th)
28:04 (6th)
5:48 (79th=)
34:04 (7th)
6:00 (89th=)
40:20 (8th)
6:16 (100th)
46:35 (8th)
6:15 (99th)
52:56 (8th)
6:21 (102nd)
10th Oskars Vimba
Woblas
7 43:30 5:47 (9th)
5:47 (78th)
11:46 (9th)
5:59 (87th=)
17:46 (9th)
6:00 (89th=)
24:16 (10th)
6:30 (106th)
30:43 (10th)
6:27 (103rd)
37:11 (10th)
6:28 (104th=)
43:30 (10th)
6:19 (101st)

V40

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 133 ANDIS GAILIS VALMIERAS VELO VIENĪBA 13 57:32
2nd 132 Ritvars Klapars VSK Burkānciems&Co 12 57:21
3rd 87 Aivis Gailītis Sauļi 11 58:22
4th 147 DAGNIS ŠMITS Kocēni 10 55:19
5th 66 Riba Juris Kocēnu sporta skola 8 56:50

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1st ANDIS GAILIS
VALMIERAS VELO VIENĪBA
13 57:32 4:31 (2nd)
4:31 (11th)
9:06 (1st=)
4:35 (15th)
13:30 (1st)
4:24 (7th=)
17:52 (1st)
4:22 (5th)
22:26 (1st)
4:34 (14th)
26:49 (1st)
4:23 (6th)
31:16 (1st)
4:27 (10th)
35:40 (1st)
4:24 (7th=)
40:06 (1st)
4:26 (9th)
44:39 (1st)
4:33 (13th)
48:58 (1st)
4:19 (3rd)
53:15 (1st)
4:17 (1st=)
57:32 (1st)
4:17 (1st=)
2nd Ritvars Klapars
VSK Burkānciems&Co
12 57:21 4:20 (1st)
4:20 (4th)
9:06 (1st=)
4:46 (19th)
13:43 (2nd)
4:37 (16th)
18:15 (2nd)
4:32 (12th)
22:54 (2nd)
4:39 (17th)
27:43 (2nd)
4:49 (21st)
32:28 (2nd)
4:45 (18th)
37:18 (2nd)
4:50 (22nd)
42:18 (2nd)
5:00 (25th)
47:19 (2nd)
5:01 (26th)
52:12 (2nd)
4:53 (23rd)
57:21 (2nd)
5:09 (27th)
3rd Aivis Gailītis
Sauļi
11 58:22 4:47 (3rd)
4:47 (20th)
9:58 (3rd)
5:11 (28th)
15:16 (3rd)
5:18 (31st=)
20:31 (3rd)
5:15 (29th=)
25:46 (3rd)
5:15 (29th=)
31:05 (3rd)
5:19 (33rd=)
36:23 (3rd)
5:18 (31st=)
41:46 (3rd)
5:23 (36th)
47:10 (3rd)
5:24 (37th)
52:45 (3rd)
5:35 (40th=)
58:22 (3rd)
5:37 (42nd)
4th DAGNIS ŠMITS
Kocēni
10 55:19 4:58 (4th)
4:58 (24th)
10:17 (4th)
5:19 (33rd=)
15:37 (4th)
5:20 (35th)
21:08 (4th)
5:31 (38th)
27:04 (4th)
5:56 (46th)
32:44 (4th)
5:40 (43rd)
38:26 (4th)
5:42 (44th)
44:11 (4th)
5:45 (45th)
49:46 (4th)
5:35 (40th=)
55:19 (4th)
5:33 (39th)
5th Riba Juris
Kocēnu sporta skola
8 56:50 6:35 (5th)
6:35 (48th)
13:59 (5th)
7:24 (52nd)
21:45 (5th)
7:46 (54th)
29:30 (5th)
7:45 (53rd)
36:34 (5th)
7:04 (51st)
43:36 (5th)
7:02 (49th)
50:39 (5th)
7:03 (50th)
56:50 (5th)
6:11 (47th)

V55

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 164 Ēriks Melkurts Kocēni 10 54:31
2nd 166 Valdis Tilts Vaidava 9 56:57
3rd 90 Raitis Lērme Kocēni 6 54:31

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1st Ēriks Melkurts
Kocēni
10 54:31 5:51 (1st)
5:51 (10th)
11:46 (1st)
5:55 (11th)
17:31 (1st)
5:45 (9th)
23:02 (1st)
5:31 (7th)
28:28 (1st)
5:26 (6th)
33:48 (1st)
5:20 (5th)
39:07 (1st)
5:19 (4th)
44:21 (1st)
5:14 (3rd)
49:23 (1st)
5:02 (1st)
54:31 (1st)
5:08 (2nd)
2nd Valdis Tilts
Vaidava
9 56:57 6:18 (2nd)
6:18 (13th)
12:33 (2nd)
6:15 (12th)
18:56 (2nd)
6:23 (14th=)
25:24 (2nd)
6:28 (17th)
32:00 (2nd)
6:36 (19th)
38:29 (2nd)
6:29 (18th)
44:56 (2nd)
6:27 (16th)
50:34 (2nd)
5:38 (8th)
56:57 (2nd)
6:23 (14th=)
3rd Raitis Lērme
Kocēni
6 54:31 11:58 (3rd)
11:58 (24th)
24:38 (3rd)
12:40 (25th)
32:52 (3rd)
8:14 (23rd)
40:11 (3rd)
7:19 (22nd)
47:26 (3rd)
7:15 (21st)
54:31 (3rd)
7:05 (20th)

V7

Results

Pos No. Name Club Laps Time
1st 13 Mareks Ķerpe Valmiera 4 25:59
2nd 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola 4 28:38
3rd 39 Martins Mīlenbergs Rubene 3 24:57
4th 21 Rolands Ķerpe Valmiera 3 28:17
5th 32 Krišs Zariņš Rubene 2 21:07
6th 1011 Regnārs Krusts individuāli 1 6:10

Lap Times

Pos Name Laps Time 1 2 3 4
1st Mareks Ķerpe
Valmiera
4 25:59 7:10 (3rd)
7:10 (7th)
13:31 (2nd)
6:21 (4th=)
19:50 (1st)
6:19 (3rd)
25:59 (1st)
6:09 (1st)
2nd Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
4 28:38 6:21 (2nd)
6:21 (4th=)
13:30 (1st)
7:09 (6th)
20:41 (2nd)
7:11 (8th)
28:38 (2nd)
7:57 (10th)
3rd Martins Mīlenbergs
Rubene
3 24:57 7:41 (4th)
7:41 (9th)
16:27 (3rd)
8:46 (12th)
24:57 (3rd)
8:30 (11th)
4th Rolands Ķerpe
Valmiera
3 28:17 8:52 (5th)
8:52 (13th)
19:09 (4th)
10:17 (15th)
28:17 (4th)
9:08 (14th)
5th Krišs Zariņš
Rubene
2 21:07 10:22 (6th)
10:22 (16th)
21:07 (5th)
10:45 (17th)
6th Regnārs Krusts
individuāli
1 6:10 6:10 (1st)
6:10 (2nd)
Course Results

30 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 111 Ginters Lūsa Valmieras Bērnu sporta skola V13 6 29:21
2nd 158 Niks Balgalvis Valmieras tehnikums V16 6 29:53
3rd 24 Amanda Linda Hohlova Kocēni S10 5 26:22
4th= 30 Sanija Ramona Ābeltiņa Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola S13 5 26:49
4th= 121 Karīna Ņikuļina Valmieras Bērnu sporta skola S13 5 26:49
6th 7 Ralfs Grabis KSK Rubene V10 5 26:50
7th 173 Atis Saulīts Vaidava V16 5 27:30
8th 97 Dāvis Bergs Kocēnu sporta skola V10 5 28:00
9th 167 Kristaps Jursons Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 28:16
10th 110 Gustavs Eduards Puriņš Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 28:58
11th 160 Gustavs Ločmelis Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 29:08
12th 115 Ralfs Tomsons Valmieras Bērnu sporta skola V13 5 29:23
13th 91 Artis Matīss Fogels Kocēnu sporta skola V13 5 29:36
14th 10 Sāra Šmagre Kocēnu novads S10 5 29:42
15th 35 MĀRCIS ŠMITS Kocēni V13 5 29:46
16th 5 Jānis Atlācis Kocēnu pamatskola V10 5 29:47
17th 31 Gints Dinārs Treimanis Zilaiskalns V13 4 23:31
18th 11 Adrians Kīns Kocēni V13 4 24:18
19th 75 Sandija Rumba Dauguļi S13 4 24:29
20th 13 Mareks Ķerpe Valmiera V7 4 25:59
21st 184 Asnāte Pēlmane Rubene S13 4 26:06
22nd 140 Keita Giptere Rubenes pamatskola S10 4 26:12
23rd 3 Samanta Zeibarte Valmiera S10 4 26:15
24th 130 Reinis Eglītis Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas V10 4 26:28
25th 33 Ieva Jete Jansone Kocēnu sporta skola S10 4 27:03
26th 29 Laura Lezdiņa Valmieras Bērnu sporta skola S10 4 27:04
27th 84 Renārs Kociņš Lielupe Dikļu pamatskola V13 4 27:05
28th 107 Jānis Siliņš Dikļu pamatskola V10 4 28:03
29th 2006 Jūlija Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala S10 4 28:18
30th 150 Kristers Fogels Kocēnu sporta skola V10 4 28:22
31st 108 Kārlis Siliņš Dikļu pamatskola V7 4 28:38
32nd 12 Ksenija Avotiņa Vaidava S13 4 29:36
33rd 2003 Laura Gasparena Rubenes pamatskola S16 4 29:38
34th 2004 Augusts Tensons Rubenes pamatskola V13 4 29:48
35th 114 Sanija Bureņa Rubene S16 3 24:01
36th 126 Martins Denovs Rubene V13 3 24:03
37th 1005 Miķels Kristofs Riba Kocēnu sporta skola V16 3 24:06
38th 36 Katrīna Gailīte Sauļi S10 3 24:18
39th 25 Alise Bole Valmieras Bērnu sporta skola S10 3 24:40
40th 162 Artūrs Bratčikovs Kocēnu sporta skola V10 3 24:55
41st= 39 Martins Mīlenbergs Rubene V7 3 24:57
41st= 2002 Daniels Gredzens Rubenes pamatskola V10 3 24:57
43rd 34 Agnese Kīna Kocēni S10 3 25:17
44th 143 Nikola Čermeņeva Rubene S13 3 25:57
45th 53 Elīza Jursone Valmieras Bērnu sporta skola S10 3 26:15
46th 10010 Alise Teivāne Rubenes pamatskola S10 3 27:34
47th 21 Rolands Ķerpe Valmiera V7 3 28:17
48th 98 Oskars Pēčs Vaidava V13 3 28:39
49th 120 Sāra Agnese Brantiņa Rubene S16 3 29:33
50th 22 Markus Mīlenbergs Rubene V13 2 15:16
51st 127 Ance Rumba Dauguļi S7 2 20:47
52nd 32 Krišs Zariņš Rubene V7 2 21:07
53rd 100 Keitija Rumba Dauguļi S7 2 21:55
54th 20 Kate Krusta Valmieras Bērnu sporta skola S10 2 22:08
55th 6 Beatrise Stepanoviča Valmieras Bērnu sporta skola S13 2 22:43
56th 1011 Regnārs Krusts individuāli V7 1 6:10
57th 56 Amanda Brode Rubene S13 1 7:16
58th 180 Beāte Rumba Dauguļi S7 1 11:43
59th= 15 Rasa Melbārde Valmieras Bērnu sporta skola S10 0  
59th= 55 Viktorija Saulīte Valmieras Bērnu sporta skola S10 0  
59th= 54 Emīlija Leitlande Valmieras Bērnu sporta skola S10 0  
59th= 152 Elija Eglīte Valmieras Bērnu sporta skola S13 0  
59th= 81 Aivita Cipruse Valmieras Bērnu sporta skola S13 0  
59th= 8 Monta Zariņa Valmieras Bērnu sporta skola S13 0  

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6
1st Ginters Lūsa
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 6 29:21 4:16 (1st)
4:16 (1st)
9:04 (1st)
4:48 (6th)
14:05 (1st)
5:01 (10th)
19:16 (1st)
5:11 (16th=)
24:25 (1st)
5:09 (14th=)
29:21 (1st)
4:56 (7th)
2nd Niks Balgalvis
Valmieras tehnikums
V16 6 29:53 4:42 (3rd=)
4:42 (4th=)
9:48 (2nd)
5:06 (11th)
14:45 (2nd)
4:57 (8th=)
19:53 (2nd)
5:08 (13th)
25:14 (2nd)
5:21 (25th=)
29:53 (2nd)
4:39 (3rd)
3rd Amanda Linda Hohlova
Kocēni
S10 5 26:22 4:36 (2nd)
4:36 (2nd)
9:49 (3rd)
5:13 (18th=)
15:10 (3rd)
5:21 (25th=)
20:48 (3rd)
5:38 (51st)
26:22 (3rd)
5:34 (43rd)
4th= Sanija Ramona Ābeltiņa
Kocēnu pamatskola. Kocēnu sporta skola
S13 5 26:49 5:18 (6th)
5:18 (23rd)
10:46 (7th)
5:28 (34th=)
16:15 (7th)
5:29 (36th)
21:40 (6th)
5:25 (31st)
26:49 (4th=)
5:09 (14th=)
4th= Karīna Ņikuļina
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 5 26:49 4:57 (5th)
4:57 (8th=)
10:33 (5th)
5:36 (48th=)
16:03 (5th)
5:30 (37th=)
21:36 (5th)
5:33 (41st=)
26:49 (4th=)
5:13 (18th=)
6th Ralfs Grabis
KSK Rubene
V10 5 26:50 4:42 (3rd=)
4:42 (4th=)
9:53 (4th)
5:11 (16th=)
15:21 (4th)
5:28 (34th=)
21:10 (4th)
5:49 (61st=)
26:50 (6th)
5:40 (53rd=)
7th Atis Saulīts
Vaidava
V16 5 27:30 5:24 (8th=)
5:24 (28th=)
11:04 (8th)
5:40 (53rd=)
16:35 (8th)
5:31 (39th=)
22:06 (8th)
5:31 (39th=)
27:30 (7th)
5:24 (28th=)
8th Dāvis Bergs
Kocēnu sporta skola
V10 5 28:00 5:24 (8th=)
5:24 (28th=)
10:37 (6th)
5:13 (18th=)
16:04 (6th)
5:27 (33rd)
21:58 (7th)
5:54 (71st=)
28:00 (8th)
6:02 (80th=)
9th Kristaps Jursons
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 28:16 5:35 (12th=)
5:35 (44th=)
11:10 (9th)
5:35 (44th=)
16:46 (9th)
5:36 (48th=)
22:21 (9th)
5:35 (44th=)
28:16 (9th)
5:55 (73rd)
10th Gustavs Eduards Puriņš
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 28:58 5:37 (14th)
5:37 (50th)
12:00 (16th)
6:23 (106th)
17:51 (15th)
5:51 (66th=)
23:36 (12th)
5:45 (57th=)
28:58 (10th)
5:22 (27th)
11th Gustavs Ločmelis
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 29:08 5:41 (16th)
5:41 (55th)
11:41 (13th)
6:00 (77th=)
17:30 (11th)
5:49 (61st=)
23:00 (10th)
5:30 (37th=)
29:08 (11th)
6:08 (85th=)
12th Ralfs Tomsons
Valmieras Bērnu sporta skola
V13 5 29:23 5:35 (12th=)
5:35 (44th=)
11:57 (14th)
6:22 (105th)
17:50 (14th)
5:53 (70th)
23:38 (13th)
5:48 (60th)
29:23 (12th)
5:45 (57th=)
13th Artis Matīss Fogels
Kocēnu sporta skola
V13 5 29:36 5:33 (11th)
5:33 (41st=)
11:58 (15th)
6:25 (109th)
18:40 (19th)
6:42 (120th)
24:29 (16th=)
5:49 (61st=)
29:36 (13th)
5:07 (12th)
14th Sāra Šmagre
Kocēnu novads
S10 5 29:42 5:39 (15th)
5:39 (52nd)
11:30 (12th)
5:51 (66th=)
17:19 (10th)
5:49 (61st=)
23:53 (14th)
6:34 (115th)
29:42 (14th)
5:49 (61st=)
15th MĀRCIS ŠMITS
Kocēni
V13 5 29:46 6:26 (30th)
6:26 (110th=)
12:24 (20th=)
5:58 (75th)
18:16 (17th=)
5:52 (69th)
24:31 (18th=)
6:15 (96th=)
29:46 (15th)
5:15 (21st)
16th Jānis Atlācis
Kocēnu pamatskola
V10 5 29:47 6:28 (32nd)
6:28 (113th)
12:25 (22nd)
5:57 (74th)
18:16 (17th=)
5:51 (66th=)
24:31 (18th=)
6:15 (96th=)
29:47 (16th)
5:16 (22nd)
17th Gints Dinārs Treimanis
Zilaiskalns
V13 4 23:31 5:26 (10th)
5:26 (32nd)
11:20 (10th)
5:54 (71st=)
17:32 (12th)
6:12 (91st)
23:31 (11th)
5:59 (76th)
18th Adrians Kīns
Kocēni
V13 4 24:18 5:20 (7th)
5:20 (24th)
11:22 (11th)
6:02 (80th=)
17:39 (13th)
6:17 (99th)
24:18 (15th)
6:39 (119th)
19th Sandija Rumba
Dauguļi
S13 4 24:29 5:44 (17th)
5:44 (56th)
12:10 (18th)
6:26 (110th=)
18:11 (16th)
6:01 (79th)
24:29 (16th=)
6:18 (100th)
20th Mareks Ķerpe
Valmiera
V7 4 25:59 7:10 (39th)
7:10 (141st)
13:31 (29th)
6:21 (103rd=)
19:50 (22nd)
6:19 (101st=)
25:59 (20th)
6:09 (87th)
21st Asnāte Pēlmane
Rubene
S13 4 26:06 6:02 (20th=)
6:02 (80th=)
12:37 (23rd)
6:35 (116th=)
19:29 (21st)
6:52 (128th=)
26:06 (21st)
6:37 (118th)
22nd Keita Giptere
Rubenes pamatskola
S10 4 26:12 6:00 (19th)
6:00 (77th=)
12:24 (20th=)
6:24 (107th=)
19:56 (23rd=)
7:32 (154th)
26:12 (22nd)
6:16 (98th)
23rd Samanta Zeibarte
Valmiera
S10 4 26:15 6:14 (26th=)
6:14 (93rd=)
12:59 (25th=)
6:45 (123rd=)
19:56 (23rd=)
6:57 (131st=)
26:15 (23rd)
6:19 (101st=)
24th Reinis Eglītis
Rubenes pamatskola/Kocēnu sporta skola/ZS Skujas
V10 4 26:28 6:02 (20th=)
6:02 (80th=)
12:06 (17th)
6:04 (84th)
18:53 (20th)
6:47 (127th)
26:28 (24th)
7:35 (156th)
25th Ieva Jete Jansone
Kocēnu sporta skola
S10 4 27:03 6:10 (23rd=)
6:10 (88th=)
12:45 (24th)
6:35 (116th=)
20:11 (27th)
7:26 (151st)
27:03 (25th)
6:52 (128th=)
26th Laura Lezdiņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 4 27:04 6:14 (26th=)
6:14 (93rd=)
12:59 (25th=)
6:45 (123rd=)
19:56 (23rd=)
6:57 (131st=)
27:04 (26th)
7:08 (138th)
27th Renārs Kociņš Lielupe
Dikļu pamatskola
V13 4 27:05 5:47 (18th)
5:47 (59th)
12:16 (19th)
6:29 (114th)
19:56 (23rd=)
7:40 (158th=)
27:05 (27th)
7:09 (139th=)
28th Jānis Siliņš
Dikļu pamatskola
V10 4 28:03 6:08 (22nd)
6:08 (85th=)
13:13 (27th)
7:05 (136th)
20:56 (29th)
7:43 (162nd)
28:03 (28th)
7:07 (137th)
29th Jūlija Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
S10 4 28:18 7:13 (40th)
7:13 (144th)
14:46 (32nd)
7:33 (155th)
22:05 (32nd)
7:19 (148th)
28:18 (29th)
6:13 (92nd)
30th Kristers Fogels
Kocēnu sporta skola
V10 4 28:22 6:24 (29th)
6:24 (107th=)
13:55 (31st)
7:31 (153rd)
21:18 (30th)
7:23 (150th)
28:22 (30th)
7:04 (135th)
31st Kārlis Siliņš
Dikļu pamatskola
V7 4 28:38 6:21 (28th)
6:21 (103rd=)
13:30 (28th)
7:09 (139th=)
20:41 (28th)
7:11 (142nd)
28:38 (31st)
7:57 (165th)
32nd Ksenija Avotiņa
Vaidava
S13 4 29:36 6:44 (33rd=)
6:44 (121st=)
15:11 (34th)
8:27 (175th)
23:22 (34th)
8:11 (168th)
29:36 (32nd)
6:14 (93rd=)
33rd Laura Gasparena
Rubenes pamatskola
S16 4 29:38 6:27 (31st)
6:27 (112th)
13:49 (30th)
7:22 (149th)
21:44 (31st)
7:55 (164th)
29:38 (33rd)
7:54 (163rd)
34th Augusts Tensons
Rubenes pamatskola
V13 4 29:48 8:13 (48th)
8:13 (170th)
15:41 (39th)
7:28 (152nd)
22:53 (33rd)
7:12 (143rd)
29:48 (34th)
6:55 (130th)
35th Sanija Bureņa
Rubene
S16 3 24:01 6:44 (33rd=)
6:44 (121st=)
14:52 (33rd)
8:08 (167th)
24:01 (35th)
9:09 (194th)
36th Martins Denovs
Rubene
V13 3 24:03 6:11 (25th)
6:11 (90th)
15:39 (38th)
9:28 (198th)
24:03 (36th)
8:24 (174th)
37th Miķels Kristofs Riba
Kocēnu sporta skola
V16 3 24:06 6:58 (37th)
6:58 (133rd)
15:14 (35th)
8:16 (171st)
24:06 (37th)
8:52 (184th=)
38th Katrīna Gailīte
Sauļi
S10 3 24:18 7:17 (42nd)
7:17 (146th)
16:18 (40th=)
9:01 (189th)
24:18 (38th)
8:00 (166th)
39th Alise Bole
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 3 24:40 7:03 (38th)
7:03 (134th)
15:20 (37th)
8:17 (172nd)
24:40 (39th)
9:20 (196th=)
40th Artūrs Bratčikovs
Kocēnu sporta skola
V10 3 24:55 7:40 (45th=)
7:40 (158th=)
16:32 (44th)
8:52 (184th=)
24:55 (40th)
8:23 (173rd)
41st= Martins Mīlenbergs
Rubene
V7 3 24:57 7:41 (47th)
7:41 (161st)
16:27 (43rd)
8:46 (181st=)
24:57 (41st=)
8:30 (176th)
41st= Daniels Gredzens
Rubenes pamatskola
V10 3 24:57 7:36 (44th)
7:36 (157th)
16:22 (42nd)
8:46 (181st=)
24:57 (41st=)
8:35 (178th)
43rd Agnese Kīna
Kocēni
S10 3 25:17 7:40 (45th=)
7:40 (158th=)
16:18 (40th=)
8:38 (179th)
25:17 (43rd)
8:59 (187th=)
44th Nikola Čermeņeva
Rubene
S13 3 25:57 7:18 (43rd)
7:18 (147th)
16:49 (45th)
9:31 (199th)
25:57 (44th)
9:08 (192nd=)
45th Elīza Jursone
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 3 26:15 8:59 (51st)
8:59 (187th=)
17:11 (46th)
8:12 (169th)
26:15 (45th)
9:04 (191st)
46th Alise Teivāne
Rubenes pamatskola
S10 3 27:34 8:49 (49th)
8:49 (183rd)
17:34 (47th)
8:45 (180th)
27:34 (46th)
10:00 (200th=)
47th Rolands Ķerpe
Valmiera
V7 3 28:17 8:52 (50th)
8:52 (184th=)
19:09 (48th)
10:17 (203rd)
28:17 (47th)
9:08 (192nd=)
48th Oskars Pēčs
Vaidava
V13 3 28:39 9:20 (52nd)
9:20 (196th=)
19:20 (49th)
10:00 (200th=)
28:39 (48th)
9:19 (195th)
49th Sāra Agnese Brantiņa
Rubene
S16 3 29:33 6:45 (35th=)
6:45 (123rd=)

29:33 (49th)
29:33 (213th)
50th Markus Mīlenbergs
Rubene
V13 2 15:16 6:45 (35th=)
6:45 (123rd=)
15:16 (36th)
8:31 (177th)
51st Ance Rumba
Dauguļi
S7 2 20:47 11:45 (58th)
11:45 (211th)
20:47 (50th)
9:02 (190th)
52nd Krišs Zariņš
Rubene
V7 2 21:07 10:22 (53rd)
10:22 (204th)
21:07 (51st)
10:45 (205th)
53rd Keitija Rumba
Dauguļi
S7 2 21:55 11:42 (56th)
11:42 (209th)
21:55 (52nd)
10:13 (202nd)
54th Kate Krusta
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 2 22:08 10:50 (54th)
10:50 (206th)
22:08 (53rd)
11:18 (208th)
55th Beatrise Stepanoviča
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 2 22:43 10:57 (55th)
10:57 (207th)
22:43 (54th)
11:46 (212th)
56th Regnārs Krusts
individuāli
V7 1 6:10 6:10 (23rd=)
6:10 (88th=)
57th Amanda Brode
Rubene
S13 1 7:16 7:16 (41st)
7:16 (145th)
58th Beāte Rumba
Dauguļi
S7 1 11:43 11:43 (57th)
11:43 (210th)
59th= Rasa Melbārde
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 0  
59th= Viktorija Saulīte
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 0  
59th= Emīlija Leitlande
Valmieras Bērnu sporta skola
S10 0  
59th= Elija Eglīte
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 0  
59th= Aivita Cipruse
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 0  
59th= Monta Zariņa
Valmieras Bērnu sporta skola
S13 0  

60 minutes

Results

Pos No. Name Club Class Laps Time
1st 185 Edgars Kokorevičs B&Co V20 14 59:28
2nd 133 ANDIS GAILIS VALMIERAS VELO VIENĪBA V40 13 57:32
3rd 132 Ritvars Klapars VSK Burkānciems&Co V40 12 57:21
4th 101 Mārtiņš Ķerpe Valmiera V20 12 57:32
5th 99 Roberts Siliņš Vaidava V20 12 59:44
6th 65 Jānis Nolbergs AK12 V20 11 56:19
7th 174 Reinis Zeibarts AK12 V20 11 57:28
8th 87 Aivis Gailītis Sauļi V40 11 58:22
9th 78 Kitija Līgate ZVOC S20 11 59:39
10th 123 Nora Baranovska Burkānciems S40 11 59:44
11th 169 Inese Kokorēviča Burkānciems S20 11 59:49
12th 88 Karīna Lezdiņa Valmiera S20 10 54:29
13th 164 Ēriks Melkurts Kocēni V55 10 54:31
14th 147 DAGNIS ŠMITS Kocēni V40 10 55:19
15th 106 Paula Rozenvalde Valmieras Bērnu sporta skola S20 10 55:45
16th 42 Edgars Bole Sevi V20 10 56:06
17th 43 Kristīne Bole Sevi S40 10 56:50
18th 157 Edgars Antēns Ak12 V20 10 57:54
19th= 145 Jānis Balgalvis Valmiera V20 10 59:36
19th= 60 Lelde Treimane Valmiera S20 10 59:36
21st 2005 Pēteris Vīrs SIA "Latvijas Mežs" V20 9 52:56
22nd 93 Agnese Allika Kocēni S20 9 54:24
23rd 166 Valdis Tilts Vaidava V55 9 56:57
24th 66 Riba Juris Kocēnu sporta skola V40 8 56:50
25th 155 Kristīne Eglīte Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala S20 8 58:01
26th 104 Oskars Vimba Woblas V20 7 43:30
27th 113 Andris Āboliņš Kocēnu MTB V (Nujotaji) 7 53:54
28th 63 Gunta Liepiņa Kocēni S (Nujotaji) 7 54:01
29th 175 Gunita Cīrule Kocēni S (Nujotaji) 7 55:41
30th 168 Inga Vīksna Kocēnu MTB S40 7 56:34
31st 139 Evija Soročina individuāli S (Nujotaji) 7 56:48
32nd 89 Laine Kīna Kocēni S (Nujotaji) 7 58:16
33rd 92 Ina Mīlenberga Kocēni S (Nujotaji) 7 59:36
34th 105 Dace Demme-Vimba Woblas S20 6 36:44
35th 95 Vita Zariņa Vaidava S (Nujotaji) 6 52:32
36th 138 Gunta Jaunkampe Dauguļi S55 6 53:17
37th 90 Raitis Lērme Kocēni V55 6 54:31
38th 141 Vija Rumba Dauguļi S (Nujotaji) 5 52:17
39th 178 Dace Liepiņa Rubene S40 4 39:14
40th 47 Inese Čarbarde Dauguļi S55 3 28:01

Lap Times

Pos Name Class Laps Time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1st Edgars Kokorevičs
B&Co
V20 14 59:28 3:52 (1st)
3:52 (1st)
8:12 (1st)
4:20 (16th=)
12:28 (1st)
4:16 (8th=)
16:33 (1st)
4:05 (2nd)
20:47 (1st)
4:14 (5th=)
25:00 (1st)
4:13 (4th)
29:14 (1st)
4:14 (5th=)
33:29 (1st)
4:15 (7th)
37:45 (1st)
4:16 (8th=)
42:03 (1st)
4:18 (12th)
46:22 (1st)
4:19 (13th=)
50:43 (1st)
4:21 (18th)
55:09 (1st)
4:26 (23rd=)
59:28 (1st)
4:19 (13th=)
2nd ANDIS GAILIS
VALMIERAS VELO VIENĪBA
V40 13 57:32 4:31 (5th)
4:31 (28th)
9:06 (3rd=)
4:35 (32nd=)
13:30 (3rd)
4:24 (21st=)
17:52 (2nd)
4:22 (19th)
22:26 (2nd)
4:34 (31st)
26:49 (2nd)
4:23 (20th)
31:16 (2nd)
4:27 (25th)
35:40 (2nd)
4:24 (21st=)
40:06 (2nd)
4:26 (23rd=)
44:39 (2nd)
4:33 (30th)
48:58 (2nd)
4:19 (13th=)
53:15 (2nd)
4:17 (10th=)
57:32 (2nd)
4:17 (10th=)
3rd Ritvars Klapars
VSK Burkānciems&Co
V40 12 57:21 4:20 (3rd)
4:20 (16th=)
9:06 (3rd=)
4:46 (41st)
13:43 (4th)
4:37 (34th)
18:15 (4th)
4:32 (29th)
22:54 (3rd)
4:39 (35th=)
27:43 (4th)
4:49 (44th=)
32:28 (3rd)
4:45 (40th)
37:18 (3rd)
4:50 (46th)
42:18 (3rd)
5:00 (59th=)
47:19 (3rd)
5:01 (63rd=)
52:12 (3rd)
4:53 (47th)
57:21 (3rd)
5:09 (80th=)
4th Mārtiņš Ķerpe
Valmiera
V20 12 57:32 4:12 (2nd)
4:12 (3rd)
8:41 (2nd)
4:29 (26th=)
13:20 (2nd)
4:39 (35th=)
18:08 (3rd)
4:48 (43rd)
22:57 (4th)
4:49 (44th=)
27:41 (3rd)
4:44 (38th=)
32:36 (4th)
4:55 (51st=)
37:32 (4th)
4:56 (53rd=)
42:36 (4th)
5:04 (71st=)
47:30 (4th)
4:54 (48th=)
52:30 (4th)
5:00 (59th=)
57:32 (4th)
5:02 (65th=)
5th Roberts Siliņš
Vaidava
V20 12 59:44 4:29 (4th)
4:29 (26th=)
9:26 (5th)
4:57 (55th=)
14:28 (5th)
5:02 (65th=)
19:35 (5th)
5:07 (75th=)
24:31 (5th)
4:56 (53rd=)
29:28 (5th)
4:57 (55th=)
34:39 (5th)
5:11 (85th=)
39:58 (5th)
5:19 (111th=)
45:02 (5th)
5:04 (71st=)
50:09 (5th)
5:07 (75th=)
55:09 (5th)
5:00 (59th=)
59:44 (5th)
4:35 (32nd=)
6th Jānis Nolbergs
AK12
V20 11 56:19 4:43 (6th)
4:43 (37th)
9:50 (6th)
5:07 (75th=)
14:48 (6th)
4:58 (57th=)
19:43 (6th)
4:55 (51st=)
24:43 (6th)
5:00 (59th=)
29:53 (6th)
5:10 (83rd=)
35:18 (6th)
5:25 (125th=)
40:31 (6th)
5:13 (90th)
46:05 (6th)
5:34 (154th=)
51:16 (6th)
5:11 (85th=)
56:19 (6th)
5:03 (70th)
7th Reinis Zeibarts
AK12
V20 11 57:28 4:44 (7th)
4:44 (38th=)
9:58 (7th=)
5:14 (91st=)
15:13 (7th)
5:15 (93rd=)
20:23 (7th)
5:10 (83rd=)
25:32 (7th)
5:09 (80th=)
30:57 (7th)
5:25 (125th=)
36:19 (7th)
5:22 (119th=)
41:41 (7th)
5:22 (119th=)
47:08 (7th)
5:27 (138th=)
52:34 (7th)
5:26 (133rd=)
57:28 (7th)
4:54 (48th=)
8th Aivis Gailītis
Sauļi
V40 11 58:22 4:47 (8th)
4:47 (42nd)
9:58 (7th=)
5:11 (85th=)
15:16 (8th)
5:18 (104th=)
20:31 (8th)
5:15 (93rd=)
25:46 (8th)
5:15 (93rd=)
31:05 (8th)
5:19 (111th=)
36:23 (8th)
5:18 (104th=)
41:46 (8th)
5:23 (122nd=)
47:10 (8th)
5:24 (124th)
52:45 (8th)
5:35 (157th=)
58:22 (8th)
5:37 (161st=)
9th Kitija Līgate
ZVOC
S20 11 59:39 5:01 (11th)
5:01 (63rd=)
10:19 (11th)
5:18 (104th=)
15:36 (9th)
5:17 (101st=)
20:54 (9th)
5:18 (104th=)
26:20 (9th)
5:26 (133rd=)
31:48 (9th)
5:28 (142nd)
37:23 (9th)
5:35 (157th=)
43:05 (9th)
5:42 (178th=)
48:44 (9th)
5:39 (168th=)
54:20 (9th)
5:36 (160th)
59:39 (9th)
5:19 (111th=)
10th Nora Baranovska
Burkānciems
S40 11 59:44 5:16 (14th=)
5:16 (97th=)
10:54 (15th)
5:38 (163rd=)
16:20 (14th)
5:26 (133rd=)
21:45 (13th)
5:25 (125th=)
27:07 (13th)
5:22 (119th=)
32:30 (12th)
5:23 (122nd=)
37:57 (11th)
5:27 (138th=)
43:24 (11th)
5:27 (138th=)
48:55 (11th)
5:31 (144th=)
54:29 (10th=)
5:34 (154th=)
59:44 (10th)
5:15 (93rd=)
11th Inese Kokorēviča
Burkānciems
S20 11 59:49 4:54 (9th)
4:54 (48th=)
10:11 (9th)
5:17 (101st=)
15:42 (11th)
5:31 (144th=)
21:16 (11th)
5:34 (154th=)
26:49 (10th)
5:33 (151st=)
32:28 (11th)
5:39 (168th=)
38:05 (12th)
5:37 (161st=)
43:45 (12th)
5:40 (171st=)
49:18 (12th)
5:33 (151st=)
54:37 (13th)
5:19 (111th=)
59:49 (11th)
5:12 (89th)
12th Karīna Lezdiņa
Valmiera
S20 10 54:29 5:08 (13th)
5:08 (78th=)
10:33 (12th=)
5:25 (125th=)
16:04 (12th)
5:31 (144th=)
21:30 (12th)
5:26 (133rd=)
26:55 (11th)
5:25 (125th=)
32:22 (10th)
5:27 (138th=)
37:47 (10th)
5:25 (125th=)
43:16 (10th)
5:29 (143rd)
48:48 (10th)
5:32 (149th=)
54:29 (10th=)
5:41 (175th=)
13th Ēriks Melkurts
Kocēni
V55 10 54:31 5:51 (21st)
5:51 (199th)
11:46 (20th=)
5:55 (205th)
17:31 (20th)
5:45 (186th=)
23:02 (18th)
5:31 (144th=)
28:28 (18th)
5:26 (133rd=)
33:48 (17th)
5:20 (117th=)
39:07 (16th)
5:19 (111th=)
44:21 (16th)
5:14 (91st=)
49:23 (13th)
5:02 (65th=)
54:31 (12th)
5:08 (78th=)
14th DAGNIS ŠMITS
Kocēni
V40 10 55:19 4:58 (10th)
4:58 (57th=)
10:17 (10th)
5:19 (111th=)
15:37 (10th)
5:20 (117th=)
21:08 (10th)
5:31 (144th=)
27:04 (12th)
5:56 (206th=)
32:44 (13th)
5:40 (171st=)
38:26 (13th)
5:42 (178th=)
44:11 (13th)
5:45 (186th=)
49:46 (14th)
5:35 (157th=)
55:19 (14th)
5:33 (151st=)
15th Paula Rozenvalde
Valmieras Bērnu sporta skola
S20 10 55:45 5:17 (16th)
5:17 (101st=)
10:33 (12th=)
5:16 (97th=)
16:18 (13th)
5:45 (186th=)
22:01 (14th)
5:43 (180th=)
27:51 (14th)
5:50 (198th)
33:40 (16th)
5:49 (195th=)
39:27 (17th)
5:47 (190th=)
45:20 (17th)
5:53 (203rd)
50:36 (17th)
5:16 (97th=)
55:45 (15th)
5:09 (80th=)
16th Edgars Bole
Sevi
V20 10 56:06 5:16 (14th=)
5:16 (97th=)
11:00 (16th)
5:44 (182nd=)
16:56 (16th)
5:56 (206th=)
23:00 (17th)
6:04 (223rd=)
28:11 (17th)
5:11 (85th=)
33:13 (15th)
5:02 (65th=)
38:31 (15th)
5:18 (104th=)
44:20 (15th)
5:49 (195th=)
50:27 (16th)
6:07 (228th=)
56:06 (16th)
5:39 (168th=)
17th Kristīne Bole
Sevi
S40 10 56:50 5:18 (17th)
5:18 (104th=)
11:02 (17th)
5:44 (182nd=)
16:59 (17th)
5:57 (208th)
23:05 (19th)
6:06 (225th=)
28:10 (16th)
5:05 (74th)
33:12 (14th)
5:02 (65th=)
38:30 (14th)
5:18 (104th=)
44:14 (14th)
5:44 (182nd=)
50:24 (15th)
6:10 (235th=)
56:50 (17th)
6:26 (252nd)
18th Edgars Antēns
Ak12
V20 10 57:54 5:25 (18th=)
5:25 (125th=)
11:13 (18th)
5:48 (192nd=)
17:01 (18th)
5:48 (192nd=)
22:53 (16th)
5:52 (200th=)
28:37 (19th)
5:44 (182nd=)
34:17 (19th)
5:40 (171st=)
39:55 (18th)
5:38 (163rd=)
45:27 (18th)
5:32 (149th=)
51:26 (18th)
5:59 (211th=)
57:54 (18th)
6:28 (255th=)
19th= Jānis Balgalvis
Valmiera
V20 10 59:36 6:00 (22nd=)
6:00 (213th=)
12:08 (23rd=)
6:08 (230th=)
18:21 (24th)
6:13 (239th)
24:07 (21st=)
5:46 (189th)
30:09 (21st=)
6:02 (219th=)
36:21 (21st)
6:12 (238th)
42:13 (22nd)
5:52 (200th=)
48:15 (22nd)
6:02 (219th=)
53:53 (20th)
5:38 (163rd=)
59:36 (19th=)
5:43 (180th=)
19th= Lelde Treimane
Valmiera
S20 10 59:36 6:00 (22nd=)
6:00 (213th=)
12:08 (23rd=)
6:08 (230th=)
18:09 (22nd)
6:01 (218th)
24:07 (21st=)
5:58 (209th=)
30:09 (21st=)
6:02 (219th=)
36:23 (22nd)
6:14 (240th=)
42:12 (21st)
5:49 (195th=)
48:14 (21st)
6:02 (219th=)
53:55 (21st)
5:41 (175th=)
59:36 (19th=)
5:41 (175th=)
21st Pēteris Vīrs
SIA "Latvijas Mežs"
V20 9 52:56 5:04 (12th)
5:04 (71st=)
10:44 (14th)
5:40 (171st=)
16:22 (15th)
5:38 (163rd=)
22:16 (15th)
5:54 (204th)
28:04 (15th)
5:48 (192nd=)
34:04 (18th)
6:00 (213th=)
40:20 (19th)
6:16 (245th)
46:35 (19th)
6:15 (242nd=)
52:56 (19th)
6:21 (248th)
22nd Agnese Allika
Kocēni
S20 9 54:24 5:25 (18th=)
5:25 (125th=)
11:17 (19th)
5:52 (200th=)
17:24 (19th)
6:07 (228th=)
23:39 (20th)
6:15 (242nd=)
29:49 (20th)
6:10 (235th=)
35:53 (20th)
6:04 (223rd=)
42:01 (20th)
6:08 (230th=)
48:10 (20th)
6:09 (233rd=)
54:24 (22nd)
6:14 (240th=)
23rd Valdis Tilts
Vaidava
V55 9 56:57 6:18 (25th)
6:18 (246th)
12:33 (25th)
6:15 (242nd=)
18:56 (25th)
6:23 (249th=)
25:24 (25th)
6:28 (255th=)
32:00 (25th)
6:36 (261st=)
38:29 (25th)
6:29 (258th)
44:56 (24th)
6:27 (253rd=)
50:34 (23rd)
5:38 (163rd=)
56:57 (23rd)
6:23 (249th=)
24th Riba Juris
Kocēnu sporta skola
V40 8 56:50 6:35 (26th)
6:35 (260th)
13:59 (26th)
7:24 (274th=)
21:45 (26th)
7:46 (290th)
29:30 (26th)
7:45 (288th=)
36:34 (26th)
7:04 (266th)
43:36 (26th)
7:02 (264th)
50:39 (25th)
7:03 (265th)
56:50 (24th)
6:11 (237th)
25th Kristīne Eglīte
Zs Skujas/Dabasauglis/Baužmala
S20 8 58:01 7:14 (27th)
7:14 (269th)
14:46 (27th)
7:32 (278th)
22:07 (27th)
7:21 (273rd)
29:34 (27th)
7:27 (276th)
37:15 (27th)
7:41 (283rd)
44:39 (27th)
7:24 (274th=)
51:25 (26th)
6:46 (263rd)
58:01 (25th)
6:36 (261st=)
26th Oskars Vimba
Woblas
V20 7 43:30 5:47 (20th)
5:47 (190th=)
11:46 (20th=)
5:59 (211th=)
17:46 (21st)
6:00 (213th=)
24:16 (23rd)
6:30 (259th)
30:43 (24th)
6:27 (253rd=)
37:11 (24th)
6:28 (255th=)
43:30 (23rd)
6:19 (247th)
27th Andris Āboliņš
Kocēnu MTB
V (Nujotaji) 7 53:54 8:09 (34th)
8:09 (309th)
16:03 (32nd)
7:54 (295th)
23:47 (30th)
7:44 (286th=)
31:32 (30th)
7:45 (288th=)
39:14 (29th)
7:42 (284th)
46:48 (29th)
7:34 (279th)
53:54 (27th)
7:06 (268th)
28th Gunta Liepiņa
Kocēni
S (Nujotaji) 7 54:01 7:30 (28th)
7:30 (277th)
15:14 (28th)
7:44 (286th=)
22:53 (28th)
7:39 (281st)
30:40 (28th)
7:47 (291st)
38:20 (28th)
7:40 (282nd)
46:12 (28th)
7:52 (294th)
54:01 (28th)
7:49 (292nd)
29th Gunita Cīrule
Kocēni
S (Nujotaji) 7 55:41 7:37 (29th)
7:37 (280th)
15:32 (29th)
7:55 (296th=)
23:27 (29th)
7:55 (296th=)
31:24 (29th)
7:57 (298th)
39:27 (30th)
8:03 (301st=)
47:33 (30th)
8:06 (305th)
55:41 (29th)
8:08 (307th=)
30th Inga Vīksna
Kocēnu MTB
S40 7 56:34 7:51 (31st)
7:51 (293rd)
16:01 (31st)
8:10 (310th=)
24:29 (32nd)
8:28 (323rd)
32:59 (32nd)
8:30 (324th=)
41:18 (32nd)
8:19 (319th)
49:18 (32nd)
8:00 (299th)
56:34 (30th)
7:16 (271st)
31st Evija Soročina
individuāli
S (Nujotaji) 7 56:48 7:43 (30th)
7:43 (285th)
15:53 (30th)
8:10 (310th=)
24:07 (31st)
8:14 (315th=)
32:10 (31st)
8:03 (301st=)
40:14 (31st)
8:04 (303rd)
48:27 (31st)
8:13 (313th=)
56:48 (31st)
8:21 (320th)
32nd Laine Kīna
Kocēni
S (Nujotaji) 7 58:16 8:07 (33rd)
8:07 (306th)
16:37 (34th)
8:30 (324th=)
25:16 (34th)
8:39 (328th=)
33:32 (33rd)
8:16 (318th)
41:45 (33rd)
8:13 (313th=)
50:08 (33rd)
8:23 (321st)
58:16 (32nd)
8:08 (307th=)
33rd Ina Mīlenberga
Kocēni
S (Nujotaji) 7 59:36 8:01 (32nd)
8:01 (300th)
16:27 (33rd)
8:26 (322nd)
24:57 (33rd)
8:30 (324th=)
33:36 (34th)
8:39 (328th=)
42:19 (34th)
8:43 (332nd=)
51:02 (34th)
8:43 (332nd=)
59:36 (33rd)
8:34 (327th)
34th Dace Demme-Vimba
Woblas
S20 6 36:44 6:00 (22nd=)
6:00 (213th=)
12:06 (22nd)
6:06 (225th=)
18:15 (23rd)
6:09 (233rd=)
24:21 (24th)
6:06 (225th=)
30:19 (23rd)
5:58 (209th=)
36:44 (23rd)
6:25 (251st)
35th Vita Zariņa
Vaidava
S (Nujotaji) 6 52:32 8:14 (36th)
8:14 (315th=)
16:53 (35th)
8:39 (328th=)
25:46 (35th)
8:53 (334th)
34:26 (35th)
8:40 (331st)
43:25 (35th)
8:59 (337th=)
52:32 (35th)
9:07 (340th)
36th Gunta Jaunkampe
Dauguļi
S55 6 53:17 8:10 (35th)
8:10 (310th=)
17:09 (36th)
8:59 (337th=)
26:24 (36th)
9:15 (343rd)
35:23 (36th)
8:59 (337th=)
44:20 (36th)
8:57 (335th=)
53:17 (36th)
8:57 (335th=)
37th Raitis Lērme
Kocēni
V55 6 54:31 11:58 (40th)
11:58 (353rd)
24:38 (40th)
12:40 (354th)
32:52 (40th)
8:14 (315th=)
40:11 (38th)
7:19 (272nd)
47:26 (37th)
7:15 (270th)
54:31 (37th)
7:05 (267th)
38th Vija Rumba
Dauguļi
S (Nujotaji) 5 52:17 10:32 (39th)
10:32 (350th)
21:24 (39th)
10:52 (352nd)
31:47 (39th)
10:23 (349th)
42:00 (39th)
10:13 (346th)
52:17 (38th)
10:17 (347th)
39th Dace Liepiņa
Rubene
S40 4 39:14 10:21 (38th)
10:21 (348th)
21:03 (38th)
10:42 (351st)
31:09 (38th)
10:06 (345th)
39:14 (37th)
8:05 (304th)
40th Inese Čarbarde
Dauguļi
S55 3 28:01 9:13 (37th)
9:13 (342nd)
18:24 (37th)
9:11 (341st)
28:01 (37th)
9:37 (344th)